Iphone 5s Problemi sa baterijom
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Iphone 5s Problemi sa baterijom

07.11.2017 | 10:52
Pozdrav ekipa!

naime imam jedan problem sa iphone-om i baterijom...
pred ljeto me poceo zezat i baterija mi se jako brzo praznila te sam odlucio kupit novu bateriju i zamijenit. uredno sam je narucio s ebaya i platio nekih 10-15$ (ne sjecam se) i zamjenio sve je super radilo do novog updejta.. nakon toga baterija mi se trosila po minuti tipa 10% u 15minuta radio nesto na njemu ili ne, gledam telefon prazni se baterija, nevjerovatno nesto.. pa se gasio na 40%, napunio ga na 100% pustio preko noci i probudim se na 60% baterije i na kraju price baterija mi se pocela napuhavat i ekran mi je izasao iz kucista, kako sam u to vrijeme bio u amsterdamu otišao sam do thephonelab.nl da mi mijenjaju bateriju, sto su uredno napravili, i sve je super radilo i evo nakon 20 dana ponovo vidim da mi se diže ekran lagano i brze mi se cijedi baterija.. (jucer bio na 46% prije spavanja jutros je pao na 23% - samo wifi upaljen aplikacije pogasene i mobile data isto, i bio ja ne battery saver modu)

ima netko neku pretpostavku u cemu bi mogao bit problem, ili neko rješenje moje situacije? jer mislim nema smisla da mjenjam bateriju svakih mjesec dana??? :/

Trenutno sam u Beogradu

Hvala!
07.11.2017 | 11:05
Sve su to lose baterije,trebas uzeti A klasu,dosta skuplja ali radi.U BG koliko znam imas iStyle i imaju dobar servis.Odnesi i neka ti naprave to.
07.11.2017 | 11:27
ima da, dobar dan izvolite- 100eura haha

Al da mi baterija traje 20 dana i pocne se napuhavat nekako mi je apsurdno (s time da su mi u phonelabu dali garanciju 3mjeseca sumljam da smece stavljaju u tel)? ne jednom nego dvaput, uz napomenu da je prva radila super dok nisam dignuo ios (probao sam i restore napravit i sve app ponovo instalirat)
07.11.2017 | 11:39
Statistički uvijek postoji mogućnost da litijska ćelija rano krepa. Dvije za redom - stvarno je mala vjerojatnost, ali nije nemoguće ako je tvornički sfušana serija.
07.11.2017 | 12:00
Ja bih se pridružio Saintovom stajalištu.
Ako još cijeniš taj mob, izdvoji neku veću paru pa ćeš biti miran.
U tvom slučaju ne vjerujem u serijsku pogrešku samo zato što mislim da nisi kupio dvije baterije na istome mjestu.
Ukoliko jesi - a onda i Smayoo ima pravo.
Bilo kako bilo - nek' ti je sa srećom!
07.11.2017 | 12:13
emjae kaže:
ima da, dobar dan izvolite- 100eura haha

Al da mi baterija traje 20 dana i pocne se napuhavat nekako mi je apsurdno (s time da su mi u phonelabu dali garanciju 3mjeseca sumljam da smece stavljaju u tel)? ne jednom nego dvaput, uz napomenu da je prva radila super dok nisam dignuo ios (probao sam i restore napravit i sve app ponovo instalirat)

Ja jos nisam cuo a ni vidio da je neko platio 100 eura bateriju sa zamjenom.Da se toliko naplacije ja bih sigurno do sada vozio Mercedesa S klasu 2017 godiste.Moje misljenje i stav je da uvijek jeftina varijanta na kraju dodje najskuplje ali svakom svoje.
07.11.2017 | 12:19
Pa mislim da je statisticki to vrlo nemoguce. posto sam jedan kupio na ebaju, a drugi su mi u servisu stavili. koje su sanse da smo uzeli od istog supajera i da je ta faulty serija.. hehe i jos uz to uredno je zaljepljena baterija za telefon da se ne trese posto to baterije ne vole ..

ne znam vise dal cu bit miran ni da izdvojim veću paru iz prethodna dva iskustva..

tnx na pomoci
07.11.2017 | 13:25
Na drugo, pažljivije čitanje tvog posta, ako dobro čitam, prvi problem je bio da ti se baterija brzo trošila nakon zadnjeg updatea, a drugi da ti se baterija napuhala nakon kratkog vremena. Jesam li dobro skužio? Dakle - ona prva se nije napuhala, nego si je zamijenio jer se brzo troši?

Vrlo VRLO često se ljudi žale da im iPhone troši puno baterije nakon updatea pa se to smiri nakon par dana i razlog je vjerojatno što update OS-a izaziva puno promjena u strukturi podataka na telefonu pa razni sistemski procesi, a i razne aplikacije intenzivno rade, komuniciraju s internetom i svašta nešto. Kad mene netko pita za takav slučaj, ja mu kažem da ostavi telefon prištekan na brzi punjač cijelu noć i svi mi nakon toga kažu da je problem nestao.

Tako da nije nemoguće da ti je ona prva baterija bila skroz u redu. A ova druga je, naravno, sfušana.
07.11.2017 | 13:57
smayoo kaže:
Na drugo, pažljivije čitanje tvog posta, ako dobro čitam, prvi problem je bio da ti se baterija brzo trošila nakon zadnjeg updatea, a drugi da ti se baterija napuhala nakon kratkog vremena. Jesam li dobro skužio? Dakle - ona prva se nije napuhala, nego si je zamijenio jer se brzo troši?

obje su se napuhale, prva mi je izbila ekran onako 2 milimetra je izasao, horor i evo sad i druga pocela vadit ekran nakon 20 dana...
07.11.2017 | 18:19
A da promijeniš bateriju u servisu koji daje jamstvo.
07.11.2017 | 21:30
emjae kaže:
smayoo kaže:

obje su se napuhale, prva mi je izbila ekran onako 2 milimetra je izasao, horor i evo sad i druga pocela vadit ekran nakon 20 dana...

Sorry. Nisam to uspio iz tvog posta razabrati. U tom slučaju vjerojatno ti je neispravan krug za punjenje baterije u samom mobitelu jer gura previše struje u baterije, pregrije ih pa se napušu. Ima li kakve veze s updateom - rekao bih da ne, jer bi već bio pun google toga... Dakle - nosi mobitel u ozbiljan servis.
09.11.2017 | 14:43
Meni se isto baterija zna izblesirat a pogotovo kad je mob na ledenom, tj kad sam vani na otvorenom a hladno. Samo se iscijedi. Bas sam narucio sa ebaya cekam da mi stigne baterija nova, platio 15 dolara, al nakon ovog posta ne znam uopce bili ista minja.
09.11.2017 | 15:50
Jel ta nova licencirana od Applea ili..? Jer ako nije, to mi je poput ruskog ruleta.
09.11.2017 | 16:24
Da vas pitam nešto u vezi baterije. Kako gotovo svaku večer mjerim kvalitetu sna sa Sleep Cycle appom, a jedan od uvjeta je da ti je mob uštekan u punjač - imam dilemu.
OK, ekran okreneš prema dolje pa se ugasi, ali sada kada je telefon nov - nekako mi je žao mob koji se potrošio sa 100 do 70 posto puniti svaku večer do jutra.
Jel' takav način rada brže troši bateriju?
09.11.2017 | 17:03
Yonkis kaže:
Jel ta nova licencirana od Applea ili..? Jer ako nije, to mi je poput ruskog ruleta.

Za 15$ sigurno nije licencirana.Apple ne prodaje''Originalne'' dijelovi i nije nikada ni prodavao.
09.11.2017 | 17:07
Saint, pa šta nije prije na laptopima nudio zamjenske baterije, kada su se mogle mijenjati? Ili ni tada to nisu bile Apple odobrene prodaje?
09.11.2017 | 17:16
Provjeri dotrajalost baterije sa ovom aplikacijom
itunes.apple.com/us/app/battery-life-che...es/id1080930585?mt=8
09.11.2017 | 17:26
Hvala na savjetu, ali točne informacije mogu dobiti i sa coconutbattery, macOS appom koji ti gleda stanje, datum proizvodnje, ma sve živo MacBook baterije, a ako uštekaš iPhone, isto radi i za mob. Super app i besplatan je. A mob je nov, nema ni poštena dva mjeseca, tako da stanje nemam šta posebno ni provjeravati. Zadovoljan sam sa potrošnjom.
UNADJUSTEDNONRAW_thumb_4f47.jpg

Najviše igrice tipa Real racing 3 i Angry Birds, razgovori, poruke, Netflix, ali to se ne vidi na slici, pa ide dalje potrošnja...
Ali baš ću ga uštekati u Mac, da vidim kada je proizveden telefon i baterija, sada si me zainteresirao.
09.11.2017 | 17:31
Mislio sam da @emjae provjeri dotrajalost baterije ali sam zab napisati ime
09.11.2017 | 17:32
Sorry, nisam ti shvatio zadnju poruku?
09.11.2017 | 17:45
Uglavnom, evo info o bateriji moba i samom mobu preko coconutbattery:

MncYwCdYSHqrtOdVqkVhLg_thumb_4f87.jpg

ScreenShot2017-11-09at17.34.30.png

Ako je baterija stvarno ok na osmici, na Plusu čitam da je izvrsna, na X su dvije i trebale bi biti fantastične. Sada ne znam, to će bolje reći vlasnici tog uređaja ovdje.
09.11.2017 | 17:51
Kloba kaže:
Sorry, nisam ti shvatio zadnju poruku?

@emjae se zalio na bateriju pa sam mu htio reci da provjeri dotrajalost baterije.
09.11.2017 | 17:54
Aha, sve pet - my bad. Dobar savjet.
16.11.2017 | 08:49
Budem danas provjerio pa javim, malo sam zapao u guzvu zadnjih dana! hvala na savjetima!
16.11.2017 | 10:47
smayoo kaže:
Sorry. Nisam to uspio iz tvog posta razabrati. U tom slučaju vjerojatno ti je neispravan krug za punjenje baterije u samom mobitelu jer gura previše struje u baterije, pregrije ih pa se napušu. Ima li kakve veze s updateom - rekao bih da ne, jer bi već bio pun google toga... Dakle - nosi mobitel u ozbiljan servis.

mislim da si u pravu oko situacije, posto kad ga punim i koristim grije se kao lud..

Screenshot_1.png
Moderatori: jupi
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 2 sati, 13 minuta
  • JOHN: .....ispravak,..... al neka su one ipak ograničene
  • JOHN: Da nebi bilo nesporazuma, ja obožavam određene vrste vozila, pogotovo ona koja imaju raznorazne dodatne opcije(asistencije). Pružaju određeni dodatni komfor, al neka su one ipak određene, makar se i te ponašaju dosta mušićavo u čudnim okolnostima.
  • zabac: [link]
  • Beli: [link]
  • JOHN: A o mušićavim problemima sw i hw, bolje ni ne spominjat. Danas nisu sposobni složit sw i hw za mobitel i perilicu rublja, a kamoli će za takve naprednije sustave o vozilima koja danas i bez toga na neshvatljiv način crknu nasred ceste jer je otkazao neki od senzora za rad motora.
  • JOHN: :-)
  • JOHN: I onda kad mi još netko spomene HR, mislim si da je neko tamo puko ko kokica ili je neš drugo posrijedi
  • JOHN: Ali mislim da nema potrebe braniti fanatike koji neznaju malo prikočit, nego pošto poto guraju nešto za što nisu stvoreni uvijeti
  • JOHN: A mislim da i na jubaču ima dosta ispada oko takvih vozila čiji se kreatori čude ko pura dreku. Velim, IT djeca se zaigrala. Mislim, odnosno, shvaćam tvoj stav da moraš branit svoju struku
  • JOHN: (silovanim) elementima dijelova krivina, pa o promjeni uvjeta na cestama, percipiranju loše situacije. Ta nije ti to računalna igra., da napraviš reload. Po meni za takvo nešto treba stvorit hebenu podlogu da ima smisla. Sve ostalo je prodaja magluštine i tragičnih ishoda. Što se mene tiče, slobodno otvori temu i pusti maštu na volju
  • JOHN: Nema veze kakve su ulice i signalizacija. To me čudi za tebe. Aj ti fino sjedni za malo bolji auto koji ima drugi ili treći stupanj autonom. pa mi reci koliko na banalnom primjeru koliko je ispravno očitao vertikalnu signalizaciju. Vozim trenutno jedan takav auto i znam u čemu su problemi. To je samo banalna stvar(koja može biti jako opasna), a da ne pričam o cestama/ulicama s vrlo lošim(si
  • smayoo: Gle, na vikalici mi se ne da. Ako hoćeš da ozbiljno i argumentirano pišemo o tome, možemo otvoriti temu na forumu. Ovdje ti samo mogu reći da griješiš jer gledaš na stvari iz pozicije svoje struke, a ne moje (koja je tu relevantna). Tehnički, autonomna vozila su posve izvediva (bez muke) i uopće nema veze kakve su ulice i signalizacija.
  • JOHN: Kako bi ja rekao, djeca za računalima bi se opet igrala. :-)
  • JOHN: Ja mislim da itekako ima. I upitno je zašto se ustvari snima. Projekt autonomnih vozila u HR. Dal da se smijem ili da plačem?
  • JOHN: Smayoo, kako misliš da nema nikakve veze
  • cariblanco: prvi ja, zato sam i kupio vuru da moram svaki dan na trčanje, hodanje ili bicikliranje...sad nemam izgovora da sam ljen :D
  • cariblanco: btw. da je bar prioritet za tolike građane, svi bi se rješili pretilnosti :)
  • cariblanco: da vidio sam simulaciju negdje, dobro je to zamišljeno
  • smayoo: Rotor se neće samo obnavljati, nego rekonstruirati. U planu je denivelacija da najprometniji smjer izdvoje iz njega (slično kao rotor kod CC One West)
  • smayoo: Je, pa da. To je sigurno apsolutni prioritet za jedno 750.000 Zagrepčana. Kao i fontane... :D
  • cariblanco: Mene rotor ne brine, mene zanima bajk magistrala do Slovenije ;)
  • Kloba: To je navodno jedan od prioriteta ove gradske vlasti, što se prometa u Zagrebu tiče
  • Kloba: Kada smo kod prometa, jel Zagrepčani ovdje misle da će bandić održati obećanje i obnoviti rotor?
  • smayoo: JOHN, vidim, opet razmišlja kao pravi građevinac... :D Kvaliteta kolnika, nogostupa, vertikalne i horizontalne signalizacije nema bogzna što puno veze s autonomnom vožnjom. Skoro pa bi se moglo reći da nema - ništa veze... :D
  • m@xym: a mislim da bi i ovo sa službenim vozačima bilo sranje... :D :D :D
  • m@xym: lijepa naša bi stvarno bila izazov za autonomne automobile, po zagrebu se svake godine mijenjaju smjerovi jednosmernih cesta, i preokreće promet, a kod nas u Du, svi važmiji zahvati se rade neprosredno prije ljeta, tako da su turistima GPS karte uglavnom neažurne
  • JOHN: U biti cijeli zeleni val. :-)
  • stefanjos: cak i bi da napravim usporedbu s apple watchom, ali logistika iza toga je prekomplicirana.
  • JOHN: Zamisli, da ti neki stranac bane u Klaićevu i želi se parkirat s desne strane. Tu bi uzeo stolicu i kokice pa da malo popratim taj kaos
  • JOHN: Čestitam i ja. Lijepo ime
  • JOHN: Ajd u tu krajnost nisam išao. Mislio sam više na uređenje horizontalne i vert signalizacije, nepreglednih križanja, nepropisnih oznaka radova na cesti, konstantnih građenja i milijin drugih prepreka koje nam Bandinjo postavlja.:-)
  • Dijete: Cestitke za curku!
  • cariblanco: Misliš, kako će toliko vozača službenih vozila, otjerati na cestu :D
  • JOHN: Kad tad se strane mogu okrenut, a mi šeramo info ko budale. Ako netko ikad u ovoj državi uspije realizirat projekt autonomnih vozila, izuzev autoceste, ja režem glavu.:-)
  • cariblanco: Kaj bi stvarno htio ili se zezaš ? pa nije to novi model koliko je meni poznato
  • stefanjos: taman
  • cariblanco: I još mi malo nabildaš kilometara :)
  • stefanjos: fora! posalji mi na recenziju :P
  • cariblanco: vivoactive hr ;)
  • cariblanco: Onaj koji smayoo stavlja pod noge stola :D
  • stefanjos: haha, koji?
  • cariblanco: Eo sad NATO može znati kako hodam i jel zanosim u stranu...kupio si "pametni" sat :)
  • cariblanco: Zorane, čestitke na Magdi :)
  • stefanjos: imas pravo za NATO, ta ratna industrija je dvosjekli mac, donosi jako dobre tehnologije, a svi znamo drugu ruznu stranu
  • stefanjos: pa jer je cash nazadan sam po sebi, nositi nesto sto ionako vodi kompjutorski sistem, bolje da te sve silne kompjutere i koristimo. zato je nazadno.
  • m@xym: A ovo što NATO traži, sigurno nije zbog ekonomskog napretka, nego zbgo boljeg snalaženja u slučaju rata
  • m@xym: stefanjos, zašto bi plaćanje cash-om bilo nazafno, a plaćanje karticom bilo napredno? To samo dokazuje da te u Njemačkoj nitko neće ubiti ako imaš 50 EUR-a u džepu, od napredne SAD u kojoj će te zbog 50 USD u džepu bez problema skratiti za glavu.
  • stefanjos: zasto je ovo lose? ako ce pridonijeti razvoju autnomnih vozila? uopce ne razumijem zabrinutost. i nije njemacka neko mjerilo velicanstva, oni jos uvijek sve u cashu placaju po trgovinama, toliko o naprednosti te drzave
  • JOHN: A NATO-u eventualno dati jedan koridor za prolaz, a to bi bila autocesta i točka.
  • JOHN: Neznam kakvog ste mišljenja, al ako nekog zanima kako izgleda neka uloca ili zgrada, slobodno može doći i nasnimavat ju. Neke baze podataka ipak nebi trebale biti javne. Malo mi je to too much. Hebeni sindrom busanja nečim od čega mi nemamo baš neke koristi

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Anketa

Kupujete li neku od Apple novosti?

Page Speed 2.63 Seconds

Provided by iJoomla SEO