iPhone X
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

iPhone X


18.12.2017 | 11:38
Pa imaš TV koji nema ugrađen player koji zna čitati m4v wrapper, wtf...
  • Air
  • Korisnik
  • 64
18.12.2017 | 11:40
možda je odgovor ovdje
support.apple.com/en-us/HT207022
18.12.2017 | 13:16
cariblanco kaže:
Evo otkrio sam da mi ipak NAS to radi. Sad sam stavio taj konvertirani fajl mp4 na hd i upiknuo u tv i slika normalno ide. Sad je pitanje kako podesiti NAS da ne radi rekodiranje u letu? S druge strane mi je čudno da tv uopće ne vidi originalni fajl od iPhone X koji je u .m4v formatu.


Kako si otkrio? Koristiš neko software na tom synotu ili obični media server servis (dlna)? Kada kažeš da si ga stavio na HD što to znači? 1080p ili na neki vanjski disk nisam siguran da sam razumio.
18.12.2017 | 15:29
Stavio sam na vanjski hd i upiknuo u tv, znači da ide bez NAS_a. Film je 4K prekodiran iz .m4v u .mp4 i tv ga najnormalnije vrti. Kad taj isti prekodirani fajl stavim na NAS, opet mi zapinje na tv svakih par sekundi. Znači da taj fajl koji ide preko dlna vrti sy 716+ a ne sam televizor.
18.12.2017 | 15:49
Dakle promijenio si container, možda si i pritom promijenio codec, ali to je pitanje. Kada ga reproduciraš sa TVa da li u obje situacije koristiš isti princip (neovisno da li je na HDDu ili preko NASa)? Jer ako je aplikacija ista onda mu izvor ne bi trebao biti problem. Da li kada ide sa NASa se CPU zabije na 100%?

To će reći da onda što god na TVu hendla taj file stvarno ne može to odraditi, no ako je to isti app koji koristiš i prilikom reprodukcije sa NASa onda tu nešto drugo zajebava jer čisti DLNA bi trebao uredno samo propustit taj file i neka se TV bavi sa svim ostalim zadacima.

716+ spada u 4K group1 po Synology tablici i ako po DLNA mora napraviti transcode ići će max do 1080p, što će reći da ako ti se CPU stvarno zabija onda se to stvarno i događa, ali to će onda reći da TV ne radi preko DLNA sa mrežnim uređajem i lokalnim uređajem na isti način. Zašto, nemam pojma, ali to bi se dalo testirati.

Preporučio bi ti da isto to staviš na Plex okružje. Naime DSVideo ima popriličnih problema sa 4K, a Plex cca 50/50 (sve ovisi kako su pakirani i kodirani). No u svakom slučaju možeš probati jer bi ti plex trebao pustit 4K directplay (dakle bez transcodea) uredno na TV koji ima Plex aplikaciju (ako je to Samsung TV to bi trebalo raditi bez problema, meni radi).

No međutim kod Plexa sa 4K directplayom moraš imati ove uvjete zadovoljene:

4K (UHD) Direct Play Video Support
Some 4K (ultra high definition) devices are recognized by the Plex app. We're working to bring 4K playback support to other devices, too. 4K/UHD content matching the following will Direct Play on supported devices:
Container: MP4
Resolution: 3840x2160 or smaller
Video Encoding: HEVC (H.265)
Video Frame Rate: 30fps
Video Bit Depth: 8

Sve osim toga će forsirati opet transcode, što mislim da se događa i trenutno kod tebe. Iz nekog razloga TV transcoda (vrlo vjerojatno), a to ćeš ili riješiti sa podržanim app-om koji će ti raditi stream kako treba ili ćeš morati file ipak modificirati dok ti ne bude kompatibilan kako spada.
18.12.2017 | 17:52
Probat ću nešto dok dođem s joba. Uglavnom player od tv to vrti bez zapinjanja, znači kad ubodem stick direktno u tv, to ide glatko kad nije NAS u igri.
18.12.2017 | 22:55
Sad me možete popljuvati svi, ali nisam ja kriv nego ebeni VIP. Sad sam pogledao na tv i vidim da mi je uključena bežična veza, promjenio sam na žičanu i sve ide kako treba, čak i original film od iPhone X u .m4v formatu, tako da netrebam niti prekodirati video.
Mislim da sam pisao već za probleme od kad me je vip preuzeo s dns serverom, pa mi kako kad pukne veza na nekom od uređaja, ps4, tv ili NAS, kompu itd. Onda moram upisati google dns 8.8.8.8 da mi net proradi. Tako je bilo i s tv i kako je smayoo napisao, da ti možda neprobavaš to tjerati bežično
U svakom zlu nešto dobro, pa sam saznao da moj NAS može tjerati taj fajl .m4v bez trzanja. Kako znam da to tjera NAS, vrlo jednostavno, jer tv niti nemože vidjeti taj format .m4v
19.12.2017 | 15:15
Dakle točno što ti je smayoo preporučio. Odlično!
  • Daddo
  • Posjetitelj
19.12.2017 | 20:41
cariblanco kaže:
Sad me možete popljuvati svi, ali nisam ja kriv nego ebeni VIP. Sad sam pogledao na tv i vidim da mi je uključena bežična veza, promjenio sam na žičanu i sve ide kako treba, čak i original film od iPhone X u .m4v formatu, tako da netrebam niti prekodirati video.
Mislim da sam pisao već za probleme od kad me je vip preuzeo s dns serverom, pa mi kako kad pukne veza na nekom od uređaja, ps4, tv ili NAS, kompu itd. Onda moram upisati google dns 8.8.8.8 da mi net proradi. Tako je bilo i s tv i kako je smayoo napisao, da ti možda neprobavaš to tjerati bežično
U svakom zlu nešto dobro, pa sam saznao da moj NAS može tjerati taj fajl .m4v bez trzanja. Kako znam da to tjera NAS, vrlo jednostavno, jer tv niti nemože vidjeti taj format .m4v


Kakve ovo podebljano ima veze sa dijeljenjem sadržaja u lokalnoj mreži i istom subnetu?

Ako sam dobro iz dosadašnjih tvojih upisa polovio imaš Synology NAS 7xx model, što te točno tjera da DHCP server goniš na VIP-ovom ruteru? Isključi DHCP server na routeru, konfiguriraj DHCP server na NAS-u i u njega upiši da upite koje ne poznaje proslijedi bilo google DNS serveru (8.8.8.8) ili OpenDNS servere. Na tom svom NAS-u možeš čuda, šteta je da te router operatera koči.
19.12.2017 | 21:31
Nisi dobro skužio daddo. Normalno da mi dns netreba u lokalnoj mreži, ali ponekad s tv odem i na net da pogledam neki yt. Kako mi kablom spojen net nije radio zbog dns, nije mi se dalo sve to mjenjati i tipkati preko daljinskog od tv, pa sam tv prebacio na wi fi i do jučer je tamo bio. Pa nisam lud da tjeram tv s wi fi, kad imam mogućnost za kabel.
Sve mi je kablom spojeno i na gigabitnom sviču je. Ali fakat vip sere s tim dns, tako mi nije bilo neta niti na ps4 konzoli, pa ti tipkaj preko volana 8.8.8.8. ono baš je gušt
19.12.2017 | 22:18
Meni VIP (ZG) radi uredno. Ja imam problema jer tulipani rade a ne znaju svoj posao.
02.01.2018 | 20:15
Probao sam snimati po noći i ponovo sam oduševljen snimkom. Snimao sam u ponoć vatromet u zg. I stvarno je snimka mrak. Imam GoPro hero 5 sportsku kameru, koja također snima u 4K formatu. Usporedio sam noćne snimke između te sportske kamere i iPhone X. Pobjednik je iPhone i to uvjerljivo, a ta GoPro kamera nije baš jeftina.
Kad ulovim vremena isprobat ću dnevne snimke između kamere i iPhone.
02.01.2018 | 20:24
...za razliku od iPhone X-a koji je jeftin.
Razlika između iP8 i iP X je skoro pa GoPro Hero 5 u novcima.
03.01.2018 | 06:53
snimao sam i ja sa iP8+ pa se nije dao tako lako isfokusirati
23.01.2018 | 17:56
Šta to ima u iPhone X, kad ga primim za donji rub i cijela težina mi ostane na dva prsta i ponekad imam osjećaj da se u njemu nešto mućka. Znači nije nekakva vibracija, nego baš nešto što se promućka unutra. To sam do sad primjetio bar desetak puta, nisam istraživao gdje ga trebam primiti da to osjetim. Šta to može biti, nekakav žiroskop ili ?
23.01.2018 | 18:12
cariblanco kaže:
Šta to ima u iPhone X, kad ga primim za donji rub i cijela težina mi ostane na dva prsta i ponekad imam osjećaj da se u njemu nešto mućka. Znači nije nekakva vibracija, nego baš nešto što se promućka unutra. To sam do sad primjetio bar desetak puta, nisam istraživao gdje ga trebam primiti da to osjetim. Šta to može biti, nekakav žiroskop ili ?


moguce da je taptic engine
23.01.2018 | 18:20
Možda i je, još kad bi znao čemu to služi...može malo uputa za sponzorušu
23.01.2018 | 22:27
cariblanco kaže:
Možda i je, još kad bi znao čemu to služi...može malo uputa za sponzorušu


Vibracijski motor u iphoneu.
24.01.2018 | 16:49
cariblanco kaže:
Šta to ima u iPhone X, kad ga primim za donji rub i cijela težina mi ostane na dva prsta i ponekad imam osjećaj da se u njemu nešto mućka. Znači nije nekakva vibracija, nego baš nešto što se promućka unutra. To sam do sad primjetio bar desetak puta, nisam istraživao gdje ga trebam primiti da to osjetim. Šta to može biti, nekakav žiroskop ili ?


A da nisu tekući kristali iz LCD-a?
24.01.2018 | 20:09
cariblanco kaže:
Šta to ima u iPhone X, kad ga primim za donji rub i cijela težina mi ostane na dva prsta i ponekad imam osjećaj da se u njemu nešto mućka. Znači nije nekakva vibracija, nego baš nešto što se promućka unutra. To sam do sad primjetio bar desetak puta, nisam istraživao gdje ga trebam primiti da to osjetim. Šta to može biti, nekakav žiroskop ili ?


Da nije sakriveni 3.5 mm headphone jack?
24.01.2018 | 21:31
Nije greda jesu li tekući kristali ili skriveni utor za slušalice, ali ovaj mi je ajfon daleko najbolji od svih koji sam imao. Samo mi je žao, što nisu napravili samo jedan primjerak i da je on kod mene
Moderatori: jupi, Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 6 sati, 48 minuta
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

cariblanco, Gjuroo, tino1, Anonimci (630)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.27 Seconds

Provided by iJoomla SEO