iPhone X
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

iPhone X


06.11.2017 | 15:10
Ja sam svoj prodigao jucer.... 256GB.

Umetnuo SIM, backupirao strari 6S na komp i cloud (za saki slucaj na obje strane), spojio na iTunes IP X I sve proslo ali bez i jednog problema, i to je...o brzo.

IP X radi strasno dobro.... brz do bola.... dizajn mi je odlican, ekran... nisam ljepsi vidio. Jedina zamjerka, valjda dok se appovi ne updejtaju za IP X malo ga hebe sto je duzinom ekran isti ko na plus ali je uzi, pa u portretu zna otici slika van ekrana... ali brijem, brzo ce se appovi prilagoditi (nadam se).

Face ID radi odlicno... i eto ga naken 24 sata koristenja (malo jaceg da se sve ispita) rad bez home tipke.... ma ko da je nikada nisam niti imao.... svi appovi koji su koristili Touch ID sada koriste Face ID.... znaci sto se prelaza tice, samo malo navike i koda je godinama sve to tu.

IgorD... uzeo sam Appleovu koznu zastitu u iStyle... 530kn.... dobro ga stiti... a kad imas 10,000 za IP pa valjda imas i 500 za navlaku I ide van samnom i eto na ovu kisu u ZG Inace uvijek kupujem UAG zastite, posto je moj mobitel zaista svagdje sa mnom, da ne spominjem ovdje, ali imaju ih u najavi samo, tako da ce ova drzati do tada....
06.11.2017 | 15:27
Pa mene će srce odalamit. Taman se ohladim od ove dvojice.
Natrag na kuruzu....
Moonlike. A bio si mi i ti drag, znaš.
06.11.2017 | 15:28
Ozbiljno sada, drago mi je za svu trojicu i slažem se sa Moonlikeom - i ja bi kožnu uzeo.
Jabuka u jabuci. Bez crva.
Neka vas služe. A appovi će se prilagoditi brže nego će sam Apple urediti iOS 11 za starije uređaje, u to ne sumnjaj.
I super si opisao kako se lako čovjek prilagodi na bolje.
06.11.2017 | 15:56
Kod mene opet horor malo žešći, valjda to tako mora biti. Nemogu aktivirati karticu jer mi wi fi ne radi, a kad napravim hot-spot onda imam dvije kartice na istom broju, pa valjda mi zato neće povući postavke da mogu telefonirati, kaže da je moguć samo jedan UDID na tom broju, pak ako izvadim staru karticu, onda nemam neta...izgleda da ću morati u t-mobile da mi to aktiviraju, već sam vadio i spremao karticu 5-6 puta
06.11.2017 | 16:07
A ništa stavio stari sim u mobitel i sve radi, povučen je komplet backup i sve je na svom mjestu.
06.11.2017 | 16:22
Ako želiš prostor di na miru možeš to sve obaviti - javi mi na privatni mail. Imaš mi casa na raspolaganju koliko ti treba. A ja ću sliniti kao pas sa strane, s naćuljenim ušima. Ne obaziri se na mene.
06.11.2017 | 16:37
Moonlike kaže:
Ja sam svoj prodigao jucer.... 256GB.

Umetnuo SIM, backupirao strari 6S na komp i cloud (za saki slucaj na obje strane), spojio na iTunes IP X I sve proslo ali bez i jednog problema, i to je...o brzo.

IP X radi strasno dobro.... brz do bola.... dizajn mi je odlican, ekran... nisam ljepsi vidio. Jedina zamjerka, valjda dok se appovi ne updejtaju za IP X malo ga hebe sto je duzinom ekran isti ko na plus ali je uzi, pa u portretu zna otici slika van ekrana... ali brijem, brzo ce se appovi prilagoditi (nadam se).

Face ID radi odlicno... i eto ga naken 24 sata koristenja (malo jaceg da se sve ispita) rad bez home tipke.... ma ko da je nikada nisam niti imao.... svi appovi koji su koristili Touch ID sada koriste Face ID.... znaci sto se prelaza tice, samo malo navike i koda je godinama sve to tu.

IgorD... uzeo sam Appleovu koznu zastitu u iStyle... 530kn.... dobro ga stiti... a kad imas 10,000 za IP pa valjda imas i 500 za navlaku I ide van samnom i eto na ovu kisu u ZG Inace uvijek kupujem UAG zastite, posto je moj mobitel zaista svagdje sa mnom, da ne spominjem ovdje, ali imaju ih u najavi samo, tako da ce ova drzati do tada....


Nakon trodnevnog druženja mogu staviti potpis na ovo. Jedina razlika je što sam ja uzeo 64GB i preko pretplate nisam morao dati cijeli bubreg. Komad su mi ostavili. Fascinantno je kako se brzo zaboravi touch ID. Drugi dan više mi prst nije letio na nepostojeći touch, a cijela logika surfanja kroz menije i sl. mi je nekako odmah legla. Najviše me bilo strah kako će Face ID raditi. I radi stvarno odlično i brzo. Svi oni koji imaju mZabu morat će pričekati update jer im aplikacija ne radi na X-u. I aplikacije se malo-pomalo obnavljaju i prilagođavaju ovom ekranu. Jedino još nemam masku. Ali je na putu.
  • Daddo
  • Posjetitelj
06.11.2017 | 16:44
mZaba je meni deal breaker... ali ja i nisam kandidat za upgrade sa 5s.
06.11.2017 | 16:46
Garincha, obožavam tvoj nick. Vjerojatno znaš da nije bilo Peleta u toj generaciji reprezentacije Brazila, Ptičica bi bio puno više cijenjeni igrač, i zapamćen u povijesti. A sve zbog koljena koja su mu krivo srasla - pa je bunio protivnike na koju će ih stranu cimnuti, i poznate brazilske intuitivnosti sa žogom.
Moj idol, jedan od njih - naravno.
Imam po njih nekoliko u svim poljima interesa.
Samo to, da ne skrenemo s teme.
06.11.2017 | 16:56
Kloba kaže:
Garincha, obožavam tvoj nick. Vjerojatno znaš da nije bilo Peleta u toj generaciji reprezentacije Brazila, Ptičica bi bio puno više cijenjeni igrač, i zapamćen u povijesti. A sve zbog koljena koja su mi krivo srasla - pa je bunio protivnike na koju č+će ih stranu cimnuti, i poznate brazilske intuitivnosti sa žogom. Moj idol, jedan od - naravno. Imam po njih nekoliko u svim poljima inteesa.
Samo to, da ne skrenemo s teme.


Da ne odemo u off topic pa ću samo kratko. Da, nick sam si stavio upravo po njemu. Malo je tko u povijesti nogometa bio tako podcijenjen kao on. Jedna noga kraća, krivo izrasle potkoljenice, čovjek gotovo invalid, a jedan je od najboljih igrača svih vremena. Iako, teško je to uspoređivati, ali tog vremena svakako. Da, da nije bilo Pelea... Milijuni ljudi su mu došli na pogreb. Umro je u siromaštvu. Ali tada je nogomet bio nogomet. Dosta off topica.
06.11.2017 | 17:30
Da pitam @stefanjos gdje je nabavio onaj zaslon za x na videu. Sad sam pogledao šta ima za odabrati i nema tog zaslona, a koliko vidim nije mi omogućen neki download za nove, bar ne iz settings_a.

off... U Zvezdi je igrao Miloš Šestić, isto je igrao krilo kao Garincha i bio je dobar dribler. Najveći problem je bio taj, da niti on sam nije znao na koju će stranu driblati, a kamoli braniči koji su ga čuvali Često ih je znao iz blizine napucati u noge, pa di se lopta odbije...a bio je brz
06.11.2017 | 17:45
cariblanco kaže:
Da pitam @stefanjos gdje je nabavio onaj zaslon za x na videu. Sad sam pogledao šta ima za odabrati i nema tog zaslona, a koliko vidim nije mi omogućen neki download za nove, bar ne iz settings_a.

off... U Zvezdi je igrao Miloš Šestić, isto je igrao krilo kao Garincha i bio je dobar dribler. Najveći problem je bio taj, da niti on sam nije znao na koju će stranu driblati, a kamoli braniči koji su ga čuvali Često ih je znao iz blizine napucati u noge, pa di se lopta odbije...a bio je brz



hmm, kakav zaslon na x-u?
06.11.2017 | 18:24
Desktop background I guess.
06.11.2017 | 18:40
cariblanco kaže:
Da pitam @stefanjos gdje je nabavio onaj zaslon za x na videu. Sad sam pogledao šta ima za odabrati i nema tog zaslona, a koliko vidim nije mi omogućen neki download za nove, bar ne iz settings_a.

off... U Zvezdi je igrao Miloš Šestić, isto je igrao krilo kao Garincha i bio je dobar dribler. Najveći problem je bio taj, da niti on sam nije znao na koju će stranu driblati, a kamoli braniči koji su ga čuvali Često ih je znao iz blizine napucati u noge, pa di se lopta odbije...a bio je brz


Odi na Walpapers/Live i srednji u drugom redu je taj sto Stefanjos ima u recenziji
06.11.2017 | 18:51
Je to je taj, samo je moj nekako sivkast, dok na videu od stefa više vuče na plavo. Vjerojatno još trebam nešto podesiti.
06.11.2017 | 19:41
Da nemaš problem s ekranom?
Vrati to čudo od tisuću i pol eura. Ima da pjeva za tebe!
06.11.2017 | 19:42
Možda true tone display? Samo uključiš.
06.11.2017 | 19:44
Možda ne valja onaj od stefanjosa!
06.11.2017 | 20:10
Evo me opet na Xu, super je zapravo ovaj zub na vrhu, kad ga držim polegnutog, uvijek znam na koju stranu ga moram okrenut, di je gore a di dolje.

Masku sam kupio u areni, na štandu u prolazu imaju tanke, prozirne koje se ne skližu pa telefon fino leži u ruci.
06.11.2017 | 20:54
I ja sam maloga obukao, kupio ovu zadnju masku na njušci za 50 kn i kaljeno staklo odnaprijed za 50 kn. Jedino mi ide na živce da ga nesmijem gledati, jer se odmah upali display. Dosta aplikacija koriste puni ekran, kao i jabučnjak forum, a taj zub me uopće ne smeta. Uglavnom već sam se naviknuo na njega

www.njuskalo.hr/iphone-oprema/maskice-iphone-x-oglas-23765132
07.11.2017 | 11:17
Naravno, slušalice. Meni stvarno fali stari ulaz za slušalice jer ako moram istovremeno raditi na kompu i pričati - recimo za remote access, onda obavezno to radim sa slušalicama da mi ruke ostanu slobodne za tipkovnicu. Plus, nakon par minuta osjetim nekakv pritisak u uhu i stalno moram mijenjati stranu na kojoj držim telefon. Tak mi je bilo sa telefonima iz devedesetih, tak mi je i danas. Zato imam gomilu slušalica na radnom stolu, u dnevnoj sobi pored kompa, u autu, u jaknama, u malom džepiću na hlaćama, u ruksaku, ...

- Dobar dan, jer se možete spojiti?
- Da, evo, samo me nazovite na 091 mobitel, ovaj mi se skroz ispraznio...
- Evo zovem.

Na starom 5s još uvijek imam otvor za normalne slušalice. Puno bolje zvuči da se iPhone X isparznio nego da ne mogu utaknuti slušalice u njega.

07.11.2017 | 11:27
IgorD - super link na stefanjosovoj recenziji - i dobro da si ga stavio, o kvaliteti ekrana. Znao sam da je kvalitetan, ali da je toliko dobar nisam. A što se slušalica tiče, kako i osmica ima isti problem, a ja sam stare prodao s mobom - moram si pod hitno kupiti stare Apple slušalice u nekom dućanu. Hoću ih nove, ali sa jackom.
EDIT: pročitah ti post do kraja - voliš malo vaditi mast nama zavisnicima, a? Neka, neka - trebam smršaviti.
07.11.2017 | 11:28
No, iskreno - da imam para koje mi ne trebaju - kupio bih ove njihove bežične, iako znam da postoje kvalitetnije. Beats ne toliko, ali neka Audiotehnica i slično. No, nisam pro pa mi kvaliteta tih razmjera ne treba
07.11.2017 | 11:30
Marketing je cudo

07.11.2017 | 11:33
Dobar link Saint! Kako se šamaraju, nemreš vjerovat. Zapravo, Samsung šamara Apple, ovi nisu u reklami nikada pljuvali po Samsunugu. Kada je Apple šamarao koliko znam, to su bile one stare Mac vs PC za vrijeme Jobsa.
07.11.2017 | 11:48
IgorD kaže:
Naravno, slušalice. Meni stvarno fali stari ulaz za slušalice jer ako moram istovremeno raditi na kompu i pričati - recimo za remote access, onda obavezno to radim sa slušalicama da mi ruke ostanu slobodne za tipkovnicu. Plus, nakon par minuta osjetim nekakv pritisak u uhu i stalno moram mijenjati stranu na kojoj držim telefon. Tak mi je bilo sa telefonima iz devedesetih, tak mi je i danas. Zato imam gomilu slušalica na radnom stolu, u dnevnoj sobi pored kompa, u autu, u jaknama, u malom džepiću na hlaćama, u ruksaku, ...

- Dobar dan, jer se možete spojiti?
- Da, evo, samo me nazovite na 091 mobitel, ovaj mi se skroz ispraznio...
- Evo zovem.

Na starom 5s još uvijek imam otvor za normalne slušalice. Puno bolje zvuči da se iPhone X isparznio nego da ne mogu utaknuti slušalice u njega.



Na svu surecu iP X ima mogucnost bezicnog punjenja.... kupis Qi punjac ustekas ga kod radnog stola stavis pored kompjutera. Slusalice utaknes u iP X (dobio si s njime adapter) a iP X stavis na Qi punjac i to je to.... rijesio si sve svoje probleme
07.11.2017 | 11:54
Moonlike, o kakvom adapteru točno pričaš? Nešto novo, ili misliš na onaj dongle 3.5 mm to lightning?
07.11.2017 | 11:56
Adapter sa lightning to 3,5mm (ili obratno), dolazi sa iP X (ili ti dongle, kako ga ti zoves )
07.11.2017 | 12:05
Pokupio sam tu riječ od YouTube recenzenata. Nije se odnosila na ovo baš, ali je na sve ostale nešto to nešto Apple-ove žice. Amerikanci to zovu dongle. Ne vjerujem da je službena riječ, možda sleng nekakav...
I ja sam ga dobio sa osmicom, a držim da su i ljudi sa sedmicom. Čim su prešli na takav ulaz slušalica, odmah su to davali.
07.11.2017 | 12:10
Jesi se igrao sa AR appovima šta? Ikakvima? Ako jesi, što misliš o tome?
Moderatori: jupi, Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 6 sati, 41 minuta
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.29 Seconds

Provided by iJoomla SEO