iPhone 8 plus iskustva?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

iPhone 8 plus iskustva?


26.10.2017 | 14:08
Pozdrav,

zanimam me iskustva ako netko posjeduje 8 plus verziju. U nabavku sam za novim mobitelom i želim opet preć na iOS.

Najviše me zanima dali se nekome desilo da mu se je 8+ nabubrio od punjenja baterije što u zadnje vrijeme kruži po internetu...
26.10.2017 | 15:04
Koristim ga od kad je HT počeo dostavljat, negdje 2-3 tjedna. Mobitel je meni brutalan. Prešao sam sa 6s običnog ne plus. Što se tiče priča po internetu, uvijek će ih biti. Ne kažem da je ne moguće da se dogodi, ali lako se to riješi zamjenom uređaja.
26.10.2017 | 16:20
Meni je malo prevelik, ali to je stvarno osobno mišljenje. Imam osmicu i prezadovoljan sam i baterijom i fotoaparatom, što znači da Plus mora biti baš što kolega iznad kaže - brutalan...
26.10.2017 | 16:32
A gledam da uzmem 8+ jer volim fotkat prirodu a i dijete je na putu pa veći ekran bi imao veću prednost za pregled fotografija i editiranje a i ima dvije kamere pa... Jedino šta će bit malo velik za u đep...hmmm
26.10.2017 | 16:37
ivan.hirsi kaže:
Koristim ga od kad je HT počeo dostavljat, negdje 2-3 tjedna. Mobitel je meni brutalan. Prešao sam sa 6s običnog ne plus. Što se tiče priča po internetu, uvijek će ih biti. Ne kažem da je ne moguće da se dogodi, ali lako se to riješi zamjenom uređaja.


Znači šljaka super... Odlično...

Najgore mi je slat u servis kad si sve naštiman u mobaču i kad iman već hrpa podataka i tako to...

Gledao sam u nekim komentarima da je netko tri puta već slao u servis jer mu je napuhnuo se 8+ od te baterije... Jer ako je tako onda bolje da uzmem 7+
26.10.2017 | 16:43
Ja sam prešao sa šestice, tako da sam preskočio dvije generacije i ovo je zapravo baš to - najbolji iPhone 6. Imaju tu ljudi 7-icu, i mislim da je to sasvim izvrstan mob, jedino taj A11 bionic CPU ti štedi bateriju full, pa ako ti je to bitno - uzmi osmicu.
26.10.2017 | 17:50
Slažem se sa Klobom, ali uzmi u obzir da je to dosta velik mob i ako nemaš velku šapu hm.....moglo bi te s vremenom nervirat ta dijagonala. Na prvu je vau efekt, ali poslije muku mučiš u određenim situacijama.
Ja sam imao 6s pa sam prešao na 6s+ i na kraju se opet vratio na 6s jer jednostavno nije išlo jednom rukom. Nedavno sam uzeo 7 i sasvim sa zadovoljan.

A za cijenu 8-ice + od 64Gb, možeš uzet 7-icu napucanu s max memorije ili čak 7+ s max memorije.
27.10.2017 | 10:08
"Najgore mi je slat u servis kad si sve naštiman u mobaču i kad iman već hrpa podataka i tako to..." zato napraviš backup u itunes-u ili Cloud-u i sve samo spustiš na novi uređaj i voila, sve je natrag po starom. Nema uštimavanja. Čak i passwordi i sve (samo onda moraš napraviti enkriptirani backup u iTunesu)
27.10.2017 | 11:25
Ja sam koristio 6s ne plus, i prodao pa dok sam cekao da mi stigne 8plus koristio sam neki stariji samsung grand nesto nesto ugl. mob je oko 5inca dakle dosta vece od 6s i naviknuo na njega tjedan dana tako da kad je dosao 8plus uz moje ruke koje nisu velike sasvim lagano lezi bez problema. Stvar navike po mom misljenju. Sad kad uzmem sestrin 6s kao igrackica
27.10.2017 | 12:02
Slažem se s tim da je stvar navike. Ipak, najbolje će biti edge to edge, kao na X modelu. To je još veći ekran (za 0.3" mislim) od Plusa, a dimenzija je kao normalan iPhone.
27.10.2017 | 12:31
A i cijena će biti najbolja.
27.10.2017 | 13:04
Pa neki član je napisao na Vikalici, ali je iscurilo, a ja zaboravio. Mislim da je osnovni malo manje od 10000 - a jači oko 12000 kn, koliko se sjećam. Ali ne znam odakle mu podaci, pitao sam, čovjek nije odgovorio
  • Daddo
  • Posjetitelj
27.10.2017 | 13:15
Kloba, cijene su sa iStylea... LINK
27.10.2017 | 17:48
Ma na kraju ću uzet 7icu... 8+ (7+) je ipak prevelik za mene... Imao sam bio Xperia z5 premium i bio je knap a 7+ je još malo veći tako da... Sad još ću razmislit dali 128 ili 256gb ali mi se čini da ću uzet 256gb..

iPhone X mi je primamljiv ali ta sexy cijena a jojjj.... Nije za moj budžet..
27.10.2017 | 18:25
Daddo kaže:
Kloba, cijene su sa iStylea... LINK

A ti si to bio, Daddo...
Šta reći?
Najskuplji iPad Pro im je u istom dućanu 10839 kn kn (9,7", 512 GB, WiFi & LTE).
Čak za tu lovu možeš uzeti i najjeftiniji MacBook - ali kako su došli do cijene koju ću napisati, to samo Bog zna - 11337.71 kn.
Ali stvarno bih htio upozoriti ljude da se ne zaletavaju s kupovanjem toga iPhonea. Prelijep je, sve stoji. Konačno OLED i na iPhoneu. Ali gledao sam intervju sa Tim Cookom koji je dao prilikom otvaranja novog Apple Store-a u Chicagu. Ovo je iPhone za iduće desetljeće, kako je original bio za desetljeće koje je na zalasku - tako se izrazio. Znači - tek prvi korak.
A voditeljica je postavila pitanje da li "trenira" Angelu Ahrendts, članicu Uprave zaduženu za maloprodaju - da bude idući CEO. Nešto je promrmljao da trenira sve iz Uprave s kojima priča da budu idući CEO, a na Nadzornom je odboru da odluči tko će to biti kada on odstupi.
Ne znam čemu te špekulacije, ali ok...
Uglavnom, sljedeći video zaključuje što želim reći. Ako Woz ima isto mišljenje...
  • Daddo
  • Posjetitelj
27.10.2017 | 19:53
Nisam to bio ja. Ali nije ni važno. Ti pričaš o cijenama i istovremeno uspoređuješ iphone ten s uređajima koji ne mogu to što on može. Da li je (pre)skup? Svi Apple uređaji su (pre)skupi, naročito u RH i pogotovo za naš životni standard. Vrijedi li “ten” te novce? Trenutno, IMHO, ne. A evo i zašto. Sve nove tehnologije koje je donio (a ima ih prilično iako se svi uglavnom referiraju na FaceID) još nisu ni približno primjenjive na tržištu. Telefon za budućnost koji je izašao - sad. A zašto onda sad takav uređaj? Jer R&D odjeli moraju raditi i odraditi svoje. Potpuno novi CPU i GPU iz vlastite kuhinje, znaš koliko to košta uopće prije no se pojavi u nekom uređaju? I otud cijena.

Osobno, da imam milijune svejedno ne bih X. Preglomazan mi je. Kad se pojavi nasljednik SE-a, možda umirovim 5s.
27.10.2017 | 20:21
Pričamo iste stvari na različite načine. Naravno da R&D mora odraditi svoje, pa kompanija potom to naplatiti kako bi se ciklus nastavio. Nisam jučer rođen. Odavno znamo i da na cijenu X-a direktno utječe Samsung, kojemu Apple za ekran, bateriju i kondenzatore plaća oko 150$ od ukupne cijene telefona. Samo govorim da mi nije logično da je mobitel u istom cjenovnom rangu sa tabletom i kompjuterom iste tvrtke.
Koliko god napredan bio.
Kada je Jobs prvi iPhone predstavio 2007. - to je tada bio daleko napredniji uređaj nego ovaj danas u odnosu na konkurenciju - a cijenio ga je 500 $.
Jer, po ovoj logici, ako se cijena komponenti ne spusti, uskoro možemo očekivati još skuplje iPade i još skuplje Macove.
Razmisli malo, Cook je bio COO, a treba se vratiti pet milijardi zelenbaća uloženih u Apple Park.
Ne znam koliko si dugo u Apple svijetu, ali ako jesi - trebao bi se sjećati onih Jobsovih keynotea kada je pri predstavljanju novih uređaja cijena bila još pristupačnija. Uvijek je imao one grafove kada bi jedinica (od primjerice 199$) nestala u oblaku ili se zaljuljala prema dolje pa pala, i ostalo je samo 99$.
O tome pričam.
A što se dimenzija X-a tiče, taj je telefon par milimetara širi i duži od normalnog iPhone-a. Osmica je duga 138.4 mm, široka 67.3 mm a debela 7.7 mm. X pak, ima dužinu od 143.6 mm, širinu 70.9 mm i istu debljinu kao i 8 - 7.7 mm. Dok iPhone 8 teži 202 grama, iPhone X ima 174 grama. Znači, još je lakši.
Prema tome, na njega će se ljudi naviknuti jako brzo i po svemu sudeći, obožavat će ga. Samo da se ne desi neki major flop tipa antennagate i slično...
A kako su nedavno učetverostručili proizvodnju sa 100 000 na 400 000 modela tjedno da zadovolje očekivane zahtjeve tržišta, možda i zbog toga nastane nekih problema.
Kako bi rekao stari, dobri Ray Charles - we will see...
  • Daddo
  • Posjetitelj
28.10.2017 | 03:19
Meni je zaista nejasno što tebi nije logično. Nije X prvi model koji ima istu ili veću cijenu kao i računalo i/ili tablet Appleov. Mac Mini je ispod 5000 kn, za cijenu 7-ce si mogao kupiti 2 Mac minija. Ipad mini je 3000 kn, za cijenu 6s možeš kupiti gotovo 2. 5s je 2499 kn, što je gotovo identično cijeni trenutno aktualnog modela tableta. Usporedbe s prijenosnikom (Macbook Air) su malo drugačije ali i tu je omjer 1:1 skoro ako gledaš trenutnu generaciju.

Koliko dugo se družim s Appleom? Od 3GS-a, nakon što je Nokia ubila Symbian. Prvi Mac koji sam vidio uživo bio je G5 sa Soundsticksima, nešto je susjedi trebalo složit da Freehand radi i Corel, ne sjećam se točno što.

Za dimenzije telefona, meni je i obična 6-ca (7-ca, 8-ca) prevelika, jer nasreću još uvijek nisam dovoljno ćorav da mi treba veliki ekran na mobitelu. Ako mi treba veći ekran za nekakav rad tu su ipadi (mini 1. gen i ipad 2) dok je Mac Mini spojen na 24" monitor. Za brzi pristup mailu te komunikaciju uređaj veličine ekrana 4" mi je dovoljan . Da je 5s izdahnuo (kao što sam mislio) izbor bi bila obična 8ca zbog naprednijeg HW-a i dugovječnosti u odnosu na SE. Ovako, nadam se da će izgurati do "novog SE-a" i da ću u njemu vidjeti procesor i grafiku iz trenutne 8-ce.

No, sve ovo nisu iskustva sa iphone 8 plus, tako da im realno ovdje nije mjesto. 8 plus u odnosu na 8 ima "fotografskiju" kameru, odnosno drugačiju i veći ekran. Da mi žena već nema 6s plus s kojim je (pre)zadovoljna logičan izbor bi bio 8 plus.
28.10.2017 | 06:15
Niti jedan mobitel nema ni "fotografsku" a kamoli fotografsku kameru. Obicna govanca koja jedino za suncanih dana daju dobre fotografije.
  • Daddo
  • Posjetitelj
28.10.2017 | 06:39
Žabac ali 8 plus ima portrait mode... (I ja radije izvadim 350D ili 80D kad fotkam)
28.10.2017 | 07:00
Molim te! Meni govore kako sam pametan a u stvari nisam bas previse (onda si misli kakvi su ovi drugi).
30.10.2017 | 21:48
Najbolji je fotić onaj koji uvijek imaš uz sebe. Sve ostalo je preseravanje
01.11.2017 | 11:42
Ja sam ga kupio u istylu i moram priznat najači mob do sad . Prije njega im ao sam iPhone 3gs , 5s i 6 s. Sad sam uzeo prvi put plus model i predobar je . Što se tiče priča po netu uvijek imaš protivnika nečega a ti isti nemaju te proizvode .
02.11.2017 | 13:30
Prešao na 8 plus 256Gb sa 6 plus 64Gb. Dojmovi: Radi brutalno brzo, bolji display, zvuk odličan, kamera i foto izvanredni. Baterija odlična (prčkanje po mobu, Youtube, Deezer, Facebook, WhatsApp, pozivi...- od jutra 7:00 do navečer u 23 sata je baterija prosječno na 40%-50%. iOS11 se iskazuje sa svojim mušicama i bugovima (situacija je sad bolja nakon update-a na 11.1) Osjetno teži od 6 plus. Mono zvuk na videu (( Uvijek preskačem po 2-3 generacije iPhonea (prije 6 plus imao sam obični 4 a prije 3GS) tako da se te razlike stvarno vide i osjete. Uglavnom jako zadovoljan, još kad ispeglaju taj nesretni iOS11. Što je najbolje 6 plus još uvijek radi jako dobro. Ali da se vidi razlika, vidi se.
02.11.2017 | 13:33
Drago mi je da si zadovoljan. Ali sada će nam krv piti cairblanco i slični kada im sjedne X...
02.11.2017 | 13:43
Neću imati problem s tim. Nije da si ne mogu priuštiti X nego neću i ne želim. Onaj crni zub na ekranu mi je nešto prestrašno.(meni) je suludo skup (onaj od 256Gb). Mođda neku drugu iteraciju X-a kroz koju godinu kad nestanu ove verzije dizajna od iphonea 6 do 8 i cjenovno se spusti na njihovu razinu. Do tada će ispolirati tehnologiju prepoznavanja lica i sigurno maknuti taj zub na ekranu na neki način.
02.11.2017 | 14:15
Mene taj zub, unibrow, the notch, kako ga već zovu, uopće ne smeta. Ni najmanje tj ne bi me smetao "Mono uvuk na videu", ja bi ga odmah švignuo u zid. Nema stereo u 2017/2018? Čemu "stereo" speakeri (znam, za druge videe ali za vlastite ne)? Nedopustivo! To me više frustrira nego taj "crni zub".
02.11.2017 | 14:41
Unibrow! HA, HA!!!
Taj naziv još nisam čuo... Da, ni mene to toliko ne smeta, mada nisam ga imao u rukama i nemam first hand iskustvo. Ali ovo za stereo nisam niti znao. Pa zar nisu još iPhone sedam hvalili za stereo zvuk? Ili sam to pomiješao sa ipadom Pro? Više se gubim...
02.11.2017 | 16:19
Reproducira stereo zapis ali Camera ne snima stereo. Drugim riječima, kada snimaš video sa iPhoneom, ima mono zapis.
02.11.2017 | 16:56
Nisam to znao...
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 7 sati, 15 minuta
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Jedro, tino1, Anonimci (312)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.24 Seconds

Provided by iJoomla SEO