iPhone 6 - servis zvučnika, razbijen ekran
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

iPhone 6 - servis zvučnika, razbijen ekran

08.08.2017 | 17:34
Pitanje za profiće,

možda sam malo nesretno formirao naslov ali situacija je sljedeća: imam iPhone 6 koji je kupljen u Vipu u 9. mjesecu 2015., sad ce mu biti skoro 2 godine. Prije par dana me poceo zezati zvucnik ali onaj gornji za uho. Cujem toliko slabo na njega da kad ga pojacam na najjace i prislonim na uho u tihoj prostoriji jedva cujem sugovornika.
Razmisljao sam si da ga odnesem na servis dok jos imam nesto manje od mjesec dana garancije. No, na ekranu imam pukotinu koja se desila zbog pada mobitela, no to se desilo mjesec dana nakon kupnje. Fora je u tome sto se pukotina proteze skroz do zvucnika i bojim se da me Agramovci ne zezaju zbog toga, a znam da sigurno budu i da ce mi se krvi napiti.
Slika unesrecenog:

IMG_3597.JPG

Ima li tko slicna iskustva? Ako me otkantaju kakve su mi opcije, upiknuti zvucnik i ekran na internetu i zamijeniti? Sto je touch ID gumbom, jel se moze on samo premjestiti na novi ekran da radi normalno i bez da dobivam onu gresku 22 ili ona neka fora koja je bila kad su ljudi otvarali ajfone?
iPhone 6 white  2x iPhone 4S  iPad mini 1st gen 13" MBP mid 2012  Apple wireless keyboard & Magic Mouse  iPod classic 8Gb  iPod touch 4g 16Gb  PowerMac G4 MDD
08.08.2017 | 19:46
Agramovci ce te sigurno ‘zezati’ zbog toga, i mislim da je potpuno neodgovorno ocekivati ista drugo. Agramovci, kao i svi serviseri (ovlasteni), samo slijede Appleovu proceduru. I sam znas da je jedini nacin za doci do receivera skidanjem ekrana, zar bi serviser trebao preuzeti odgovornost na sebe ako dodatno osteti ekran (a da ne spominjem sigurnosni rizik, na sto su u Appleu poprilicno osjetljivi). A uostalom, mislim da za iPhone 6 receiver nije raspoloziv kao component repair nego jedino kao dio screen assembly (mozda se varam, provjerim sutra na poslu). To ne znaci da se ne moze promijeniti samo receiver, kao odgovor na tvoje drugo pitanje, i receiver i Touch ID se mogu prebaciti na novi ekran, ali takav tip popravka neces dobiti od Applea ili AASP-a. U Agramu bi ti trebali ponuditi oow screen replacement, koji bi trebao biti oko €160 (Appleova cijena je €161.30 ali svaki AASP ima svoje cijene).
08.08.2017 | 20:46
Ne znam o kakvom receiveru pricas ne radi mi slusalica/zvucnik. Bio sam sad u Vipu al su me naravno poceli jebat da nemam 2 godine garancije nego samo godinu dana. To smo vec prozvakali i zakljucili da seru govna. Moram zahtjevati da se pismeno ocituju. Ako netko ima volje samo da mi opet napise tocno za ovu drugu godinu da se znam referirati.

Btw nisam ni mislio servisirati kod njih i placati 100i nesto € ako nejde pod garanciju. Narucit cu sa neta sve komponente, samo me znaima dal normalno to funkcionira ako odljepim home button i zakacim na drugi ekran. Mislim ribnon kabel ne bi trebao stvarati probleme ako je cip isti.
iPhone 6 white  2x iPhone 4S  iPad mini 1st gen 13" MBP mid 2012  Apple wireless keyboard & Magic Mouse  iPod classic 8Gb  iPod touch 4g 16Gb  PowerMac G4 MDD
08.08.2017 | 22:11
Receiver = slusalica. Apple to naziva receiver, speaker je zvucnik (onaj na dnu). Sto se tice garancije, svi Apple-ovi proizvodi imaju 1 godinu garancije (bez Apple Care-a naravno) koja je worldwide. Za drugu godinu zapravo moras se pozivati na zakon o zastiti potrosaca, ali tehnicki zakon je definiran tako da je to obveza prodajnog mjesta a ne proizvodjaca (znaci ne Apple ili Agram, nego Vip u ovom slucaju). Uglavnom, u tvom slucaju nije bitno, jer popravak ne moze biti pokriven niti jamstvom proizvodjaca niti kroz zakon o zastiti potrosaca jer se radi o fizickom ostecenju.
08.08.2017 | 22:14
Home button možeš prebaciti bez ikakvih problema, sve će funkcionirati.
09.08.2017 | 06:05
songoku kaže:
Receiver = slusalica. Apple to naziva receiver, speaker je zvucnik (onaj na dnu). Sto se tice garancije, svi Apple-ovi proizvodi imaju 1 godinu garancije (bez Apple Care-a naravno) koja je worldwide. Za drugu godinu zapravo moras se pozivati na zakon o zastiti potrosaca, ali tehnicki zakon je definiran tako da je to obveza prodajnog mjesta a ne proizvodjaca (znaci ne Apple ili Agram, nego Vip u ovom slucaju). Uglavnom, u tvom slucaju nije bitno, jer popravak ne moze biti pokriven niti jamstvom proizvodjaca niti kroz zakon o zastiti potrosaca jer se radi o fizickom ostecenju.

Uvjek je garancija stvar prodajnog mjesta.
Smrt komunizmu, fašizmu i antifašizmu.
09.08.2017 | 11:28
Da dok nema fizickog ostecenja,u ovom slucaju nece ni pogledati telefon.
09.08.2017 | 18:54
Ok, dakle nista od servisa, bit ce u mojoj reziji. Koliko sam provjerio na netu, za promjenu ekrana i zvucnika trebam samo kupiti novi ekran i "slusalicu" koja je ubiti ona mala kockica sa 4 federa.
Ostale dijelove kao sto su aluminijski lim na zadnjoj stani lcd-a na koji je naljepljen i ribbon za home button i ostale kablove tj. proximity senzor i kameru mogu premjestiti sa starog iPhonea?
09.08.2017 | 21:03
Da,samo da znas da postoji vidljiva razlika izmedju originalnog i zamjenskog(ebay -kina) display-a

ps.makni potpis
09.08.2017 | 21:25
Ma nek bude razlike, samo da ga popravim i prodam. Skupljaju se novci za novi 7s/8 sta god da bude.
Sta fali potpisu?
10.08.2017 | 07:41
Kaj ga budes sljepcu prodal?
Kao u Dump and dumper kad su pticu prodali.
Smrt komunizmu, fašizmu i antifašizmu.
10.08.2017 | 07:46
Toga se ne sjećam iz Glup i gluplji, ali mi je skeč s papigom iz Monty Pythona ZAKON
10.08.2017 | 17:44
energyman kaže:

Sta fali potpisu?

Nisi primjetio da ga niko nema,davno dogovoreno da se potpisi maknu.
10.08.2017 | 18:00
saint kaže:
energyman kaže:

Sta fali potpisu?

Nisi primjetio da ga niko nema,davno dogovoreno da se potpisi maknu.

Ma ne smeta, dosta smo in napravili diskretne. Ako i kada budu prenapadni, maknut ćemo ih. Njegov čak može biti i koristan.
10.08.2017 | 18:16
Ma problem je u tapatalk "potpisu" koji nije potpis, nego dio posta i zaista smeta i smanjuje čitkost.
27.08.2017 | 08:06
ovo mi je prvi post no prije sam rastavljao mobitele..
radije zamijeni samo earspekaer a ekran ostavi kak je jer mu nije narušena funkcionalnost.. dobit ćeš za njega manje ali bar bude bilo sve original..
nije li ovo izmjena earspekera? poprilično je jednostavna i mislim da ne košta puno. ekran ostaje isti..
iphone 6....
www.ifixit.com/Guide/iPhone+6+Earpiece+S...er+Replacement/31665

novi je 10$ ili sa simpatičnim toolom 15$ plus poštarina je mislim 10$

www.ifixit.com/Store/iPhone/iPhone-6-Ear...-Speaker/IF268-007-3

na ebayu je naravno iu engleske 5$ a iz kine 1$
Iphone 7 128Gb Ipad air 2 32Gb
Moderatori: jupi
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 sat, 54 minuta
  • smayoo: I ako nije bio oštećen, stajao u nekoj vlazi i sl...
  • smayoo: ako ti priznaju jamstvo isto kao za potpuno novog, onda nema :)
  • TeDePeter: Pozdrav svima. Ima li razlike između novog novog iPhonea i novog koji je stajao neko vrijeme na lageru? razlika u cijeni je 100 kuna
  • m@xym: energyman, nije otišao nam(a), nego njima
  • Yonkis: Neću politiku u moju butigu!
  • zabac: Opet politika!
  • robee: Tko ce se boriti? Ljudi su uljuljani u laznu slobodu i komociju. Misle da ce to trajati vjecno dok saka povlastenih steze obruc :(
  • cariblanco: A kad je u zg bio prosvijed protiv ACTA bilo je 50 ljudi vani :(
  • cariblanco: Je, treba se boriti za njega
  • energyman: Ode nam net neutrality
  • cariblanco: Ilinebu mene auto kupio, kupit ću ja njega ;)
  • Bertone: pogledao sad video... hvala im na tome, ali nebu mene auto vozio :P
  • Bertone: ... ali nije to za mene, ja bih bolje RS-a :) :)
  • Bertone: ... inače, Mercedesova nova S klasa se sama izveze iz tvornice i ode na parkiralište nakon što je naprave, A8 bi prema nesližbenim tekstovima mogao sam otići do kupca :)
  • Bertone: @Kloba, nisam još pogledao link koj isi postao, ali koliko sam čitao o novom A8, navodno ima mogućnost samostalne vožnje koja je isključena jer se kosi sa EU zakonima
  • Emilvic: Steta, trailer me prevario
  • Djuro genijalac: Ovo je sve otišlo predaleko
  • Djuro genijalac: čega nema, to se ne kvari
  • Djuro genijalac: Glede A8 spomenut ću samo prvo pravilo strojarstva
  • stefanjos: u šoku sam
  • stefanjos: gledo pretpremijeru sinoc isto
  • stefanjos: da, jako sam razocaran
  • Emilvic: @stefanjos nemoj ni ici, gleda sinoc, disney usra sve sto su mogli, 3/10 .
  • Yonkis: Kloba, pa ne zove se uzalud A8 AI
  • Yonkis: Big_mac imaš u IKEA one njiove.. ugradbene i samostojeće.
  • Kloba: Bertone, jesi vidio ovo za AudiA8 2018, koliko taj auto ima zaštita? [link]
  • big_mac: Ima neko preporuku koji wireless punjac da kupim za ajfon?
  • m@xym: a što se tiče 3. 4. i 5, Ad.3 - punjenje telefona cijelu noć ne radi neku značajniju štetu, jer punjač i tako ide u tzv. trickle mode kada je baterija napunjenja, Ad.4 - Nikad nisam gasio niti jedan mobitel koji sam imao, i zbog toga im nije skraćen vijek trajanja, jer su i tako prije 'tehnološki' zastarjeli, i Ad. 5 - Bateriju je najbolje puniti kada je između 20 i 40 % napunjenosti, a
  • m@xym: pogotovo kad na prvu skontaš da je 'autor' teksta nepismen (koristi nepostoječu riječ: najoptimalniije).
  • m@xym: yonkis, ovakvim člancima treba vjerovati samo djelomično
  • Yonkis: Nisam znao za točku 3 i 4, a još k tome i Apple preporučuje da se gasi na noć [link]
  • Yonkis: Jel ima smisla raditi update na iOS 11.2.1.?
  • cariblanco: upravo tako
  • Yonkis: ahh.. al onda je presitno.. znači, skrol, zoom, pročitam, odzoom, skrol, čitaj dalje.. repeat until read.
  • zabac: Tako je svima. Stavi na 100% i onda ide. Trebas vidleti stranicu od ruba do ruba a ne uvecanu.
  • Yonkis: Jel to samo ja imam problema sa skrolanjem vikalice u Safariju na iPhoneu? Ili j to opće poznati “bug”? Kad želim skrolati onda mi cijela stranica ide gore/dolje.. Arghhhhh
  • stefanjos: Onda mozemo komentirat u sub :)
  • smayoo: Ja sam već u kinu, ali u Zg, sin mi im nastavu sutra ujutro pa je ovo praktičnije... :)
  • Bertone: Nakon prve (mlake) epizode, evo najave za drugu [link]
  • stefanjos: krecem na last jedi :D
  • Yonkis: Daddo, Sjećam se kad su za MacBook Pro išle fore po netu u stilu 2000$ Facebook machine (ili tako neka cijena).
  • Daddo: velim, ja doma imam složenu PC kantu qc celeron baytrail sa 8 GB rama i običnim diskom, ne radim video montažu a za obične potrebe taj stroj je mali zmaj
  • robee: ma moze i i5 sa nvme diskom i uz to novi TB..bas bi mi dobro dosao :) sada a ne za pola ili godinu
  • Daddo: novi Mini pro sa nekim xeonom bi bio krasna stvar... ali to će teško...
  • Kloba: Ništa ljudi, moram ići - pozdrav!
  • Kloba: Opet ja skrećem, sjećam se kada se selo u tekstu na koji dajem link zvalo kako pišu, i drago mi je bilo ovo pročitati: [link]
  • Kloba: To ti vjerujem
  • robee: 21 je premalo..kada se jednom naviknes na Dell ips 27 i to U seriju, nema povratka
  • Kloba: Ja bih bio zadovoljan i sa tim, samo da se ne moram vraćati na PC.
  • robee: mini mi je bas fora, lijepo izgleda, mali i ne cujes ga za razliku od nuc-a jedino sto mu je hw star. Nema smisla u 2018-oj kupiti nesto sto ne podrzava 4K HDR i to hw a i nvme

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Oglasi

Anketa

Kupujete li neku od Apple novosti?

Page Speed 1.53 Seconds

Provided by iJoomla SEO