iPhone 6 - servis zvučnika, razbijen ekran
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

iPhone 6 - servis zvučnika, razbijen ekran

08.08.2017 | 17:34
Pitanje za profiće,

možda sam malo nesretno formirao naslov ali situacija je sljedeća: imam iPhone 6 koji je kupljen u Vipu u 9. mjesecu 2015., sad ce mu biti skoro 2 godine. Prije par dana me poceo zezati zvucnik ali onaj gornji za uho. Cujem toliko slabo na njega da kad ga pojacam na najjace i prislonim na uho u tihoj prostoriji jedva cujem sugovornika.
Razmisljao sam si da ga odnesem na servis dok jos imam nesto manje od mjesec dana garancije. No, na ekranu imam pukotinu koja se desila zbog pada mobitela, no to se desilo mjesec dana nakon kupnje. Fora je u tome sto se pukotina proteze skroz do zvucnika i bojim se da me Agramovci ne zezaju zbog toga, a znam da sigurno budu i da ce mi se krvi napiti.
Slika unesrecenog:

IMG_3597.JPG

Ima li tko slicna iskustva? Ako me otkantaju kakve su mi opcije, upiknuti zvucnik i ekran na internetu i zamijeniti? Sto je touch ID gumbom, jel se moze on samo premjestiti na novi ekran da radi normalno i bez da dobivam onu gresku 22 ili ona neka fora koja je bila kad su ljudi otvarali ajfone?
iPhone 6 white  2x iPhone 4S  iPad mini 1st gen 13" MBP mid 2012  Apple wireless keyboard & Magic Mouse  iPod classic 8Gb  iPod touch 4g 16Gb  PowerMac G4 MDD
08.08.2017 | 19:46
Agramovci ce te sigurno ‘zezati’ zbog toga, i mislim da je potpuno neodgovorno ocekivati ista drugo. Agramovci, kao i svi serviseri (ovlasteni), samo slijede Appleovu proceduru. I sam znas da je jedini nacin za doci do receivera skidanjem ekrana, zar bi serviser trebao preuzeti odgovornost na sebe ako dodatno osteti ekran (a da ne spominjem sigurnosni rizik, na sto su u Appleu poprilicno osjetljivi). A uostalom, mislim da za iPhone 6 receiver nije raspoloziv kao component repair nego jedino kao dio screen assembly (mozda se varam, provjerim sutra na poslu). To ne znaci da se ne moze promijeniti samo receiver, kao odgovor na tvoje drugo pitanje, i receiver i Touch ID se mogu prebaciti na novi ekran, ali takav tip popravka neces dobiti od Applea ili AASP-a. U Agramu bi ti trebali ponuditi oow screen replacement, koji bi trebao biti oko €160 (Appleova cijena je €161.30 ali svaki AASP ima svoje cijene).
08.08.2017 | 20:46
Ne znam o kakvom receiveru pricas ne radi mi slusalica/zvucnik. Bio sam sad u Vipu al su me naravno poceli jebat da nemam 2 godine garancije nego samo godinu dana. To smo vec prozvakali i zakljucili da seru govna. Moram zahtjevati da se pismeno ocituju. Ako netko ima volje samo da mi opet napise tocno za ovu drugu godinu da se znam referirati.

Btw nisam ni mislio servisirati kod njih i placati 100i nesto € ako nejde pod garanciju. Narucit cu sa neta sve komponente, samo me znaima dal normalno to funkcionira ako odljepim home button i zakacim na drugi ekran. Mislim ribnon kabel ne bi trebao stvarati probleme ako je cip isti.
iPhone 6 white  2x iPhone 4S  iPad mini 1st gen 13" MBP mid 2012  Apple wireless keyboard & Magic Mouse  iPod classic 8Gb  iPod touch 4g 16Gb  PowerMac G4 MDD
08.08.2017 | 22:11
Receiver = slusalica. Apple to naziva receiver, speaker je zvucnik (onaj na dnu). Sto se tice garancije, svi Apple-ovi proizvodi imaju 1 godinu garancije (bez Apple Care-a naravno) koja je worldwide. Za drugu godinu zapravo moras se pozivati na zakon o zastiti potrosaca, ali tehnicki zakon je definiran tako da je to obveza prodajnog mjesta a ne proizvodjaca (znaci ne Apple ili Agram, nego Vip u ovom slucaju). Uglavnom, u tvom slucaju nije bitno, jer popravak ne moze biti pokriven niti jamstvom proizvodjaca niti kroz zakon o zastiti potrosaca jer se radi o fizickom ostecenju.
08.08.2017 | 22:14
Home button možeš prebaciti bez ikakvih problema, sve će funkcionirati.
09.08.2017 | 06:05
songoku kaže:
Receiver = slusalica. Apple to naziva receiver, speaker je zvucnik (onaj na dnu). Sto se tice garancije, svi Apple-ovi proizvodi imaju 1 godinu garancije (bez Apple Care-a naravno) koja je worldwide. Za drugu godinu zapravo moras se pozivati na zakon o zastiti potrosaca, ali tehnicki zakon je definiran tako da je to obveza prodajnog mjesta a ne proizvodjaca (znaci ne Apple ili Agram, nego Vip u ovom slucaju). Uglavnom, u tvom slucaju nije bitno, jer popravak ne moze biti pokriven niti jamstvom proizvodjaca niti kroz zakon o zastiti potrosaca jer se radi o fizickom ostecenju.

Uvjek je garancija stvar prodajnog mjesta.
Smrt komunizmu, fašizmu i antifašizmu.
09.08.2017 | 11:28
Da dok nema fizickog ostecenja,u ovom slucaju nece ni pogledati telefon.
09.08.2017 | 18:54
Ok, dakle nista od servisa, bit ce u mojoj reziji. Koliko sam provjerio na netu, za promjenu ekrana i zvucnika trebam samo kupiti novi ekran i "slusalicu" koja je ubiti ona mala kockica sa 4 federa.
Ostale dijelove kao sto su aluminijski lim na zadnjoj stani lcd-a na koji je naljepljen i ribbon za home button i ostale kablove tj. proximity senzor i kameru mogu premjestiti sa starog iPhonea?
09.08.2017 | 21:03
Da,samo da znas da postoji vidljiva razlika izmedju originalnog i zamjenskog(ebay -kina) display-a

ps.makni potpis
09.08.2017 | 21:25
Ma nek bude razlike, samo da ga popravim i prodam. Skupljaju se novci za novi 7s/8 sta god da bude.
Sta fali potpisu?
10.08.2017 | 07:41
Kaj ga budes sljepcu prodal?
Kao u Dump and dumper kad su pticu prodali.
Smrt komunizmu, fašizmu i antifašizmu.
10.08.2017 | 07:46
Toga se ne sjećam iz Glup i gluplji, ali mi je skeč s papigom iz Monty Pythona ZAKON
10.08.2017 | 17:44
energyman kaže:

Sta fali potpisu?

Nisi primjetio da ga niko nema,davno dogovoreno da se potpisi maknu.
10.08.2017 | 18:00
saint kaže:
energyman kaže:

Sta fali potpisu?

Nisi primjetio da ga niko nema,davno dogovoreno da se potpisi maknu.

Ma ne smeta, dosta smo in napravili diskretne. Ako i kada budu prenapadni, maknut ćemo ih. Njegov čak može biti i koristan.
10.08.2017 | 18:16
Ma problem je u tapatalk "potpisu" koji nije potpis, nego dio posta i zaista smeta i smanjuje čitkost.
Moderatori: jupi
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 3 sati, 48 minuta
  • Kloba: Da, stvarno zanimljivo. A čuj, ipak je to jedna od najjačih kopjutorskih tvrtki na svijetu. naravno da imaju i rigorozne i običnim ljudima nepojmljive načine zapošljavanja.
  • gladhr2: Čitao sam to Haha, i bas sam prije tog razmišljao kako nećeš negdje naci oglas neki njihov
  • Kloba: [link]
  • Kloba: Kako Apple traži zaposlenike:
  • Kloba: A HRT neće imati izravan prijenos, papci (kao jer imaju ugovor s UEFA-om za utakmice srijedom, a ne utorkom)...
  • Kloba: Fiumani, sretno danas na Rujevici!
  • zabac: Volim se poigrati u Mapsu s dvije opcije. Hvala svejedno. Ja sm htio namjestiti bez route.
  • energyman: GMaps odaberes adresu, stisnes plavi autic za navigaciju,kraj tvoje lokacije imas tri tockice, stisnes ih i imas opcije rute, kliknes na to i imas dodatne opcije. Za apple maps - upises adresupovuces onaj prozorcic sa duljinom puta prema gore i pise ti plavo opcije za voznju. Tu pogasis sta oces.
  • zabac: Gdje se iskljucuje i u kojoj navigaciji?
  • stefanjos: ma slabo je POI po hrvatskoj sa apple maps.
  • stefanjos: zabac, kako ne mozes, mozes iskljucit tolls, samo ne znas koristiti :P
  • gladhr2: :D
  • gladhr2: dobro je onda
  • gladhr2: nije neki kvar ili neka indikacija kvara?
  • gladhr2: znaci to je zbog tog?
  • gladhr2: poruke stoje a pozadina se trese haha [link]
  • gladhr2: i u whatsappu mi se to isto desava
  • gladhr2: vise ovako nekako samo sto ikonice stoje normalno
  • smayoo: You are experiencing the parallax effect of the home screen. You can turn this off in Settings>General>Accessibility>Reduce Motion *On*
  • smayoo: @gladhr2: ovako nekako? [link]
  • smayoo: Zvuči prije kao neki "feature", nego "bug"...
  • gladhr2: 6s je iPhone.. šta bi to moglo biti??
  • gladhr2: Jel se još nekome "zatrese" nekada iz čista mira pozadina na mobitelu i u whatsappu ne poruke samo pozadina
  • Dijete: Maps ima gomilu poia, na NZ tako da mi je tu primaran nacin navigacije. Dosta su i brzi u promjenama layouta novoizgradjenih cesta i promjena raskrsca u rotore npr...
  • energyman: Upravo tako, imas opcije koje mozes birati za izbjegavanje. Cestarina, autoput, trajekti itd. Ono sto se meni najvise svida kod GMapsa je ogromna baza POIa. Tip idem u neku firmu, ne moram ni tipkati samo kazem ime on povuce adresu napise mi radno vrijeme itd.
  • Dijete: koliko znam mozes i na gmaps kao i na apple maps iskjuljucit da izbjegava autoputove, naplate (cestarine, mostarine, trajekte)
  • zabac: Google maps isto takvo govno kao i ono od Apple-a, jedino je integrirano u tražilicu. Rutanjem se ne da upravljati. Recimo, NE želim po autoputu. Kujac, ne ide, govna vraćaju na autoput. Gledao onu neku besplatnu koju tu spominjete isto stanje. Kupiti trebam iGO.
  • stefanjos: da si koristio google maps, doso bis iz prve :P
  • Bertone: .. na starima je to jednostavnije [link]
  • Bertone: gledao sam [link] i ne sviđa mi se :)
  • Bertone: Ne znam da li bih se usudio mijenjati tipke sa ovim novim mehanizmom... stare nije problem promijeniti, ali ove nove hmmm...
  • smayoo: @VanjusOS - za par DOLARA se može kupiti pojedine tipke na netu, ali samo engleske. HR tipke možeš nabaviti jedino tako da kupiš neispravni laptop pa skineš s njega. Ili naljepnice, pa onda na pola tipaka nemaš backlight
  • smayoo: Google Maps hrak fuj pljuv :D
  • smayoo: Apple maps do tvoje kuće navodi kroz dvorište tvog susjeda. :D Što misliš zašto sam te onda bio nazvao?
  • stefanjos: bas sam se danas igrao sa apple maps, puno POI nedostaje, pa sam nesto rpijavljivao iz dosade. a gledam svi turisti koji mi dolaze svi me traze pomocu apple mapsa, zasto ne koriste google maps, to neznam o.O
  • m@xym: pa nisam ti baš siguran da se tipke mogu zamjeniti za par kuna, evenutalno staviti naljepnice sa našim slovima, ali to nije to.
  • VanjusOS: aha, sad shvaćam što misliš... pa zar se te tipke ne mogu zamijeniti za par kuna..?
  • m@xym: VanjusOS, kako nema govornu manu, pa nema naših slova na tipkovnici! :)
  • smayoo: Dobro jutro! :)
  • zabac: Maps na iPhoneu kurcu ne vrijedi.
  • VanjusOS: šta mu je, nema mane!
  • m@xym: VanjusOS, nije boji, tvoj ima govornu manu! :D :D :D
  • VanjusOS: ma ovaj je još bolji nego novi, hehe.. a u trgovini je samo 13 700..
  • stefanjos: ma nista onda, mislio sam u da je nov u nekoj trgovini
  • VanjusOS: @stefanjos - pa kod mene, di?
  • smayoo: Mnjaaaah... :/
  • m@xym: dobar film na hrt1 :D
  • stefanjos: vanjus, di?
  • VanjusOS: Macbook Pro 13", 2016 - snižen na 8699!
  • iPhoneSebo: ajmo ekipa ako neko zna rjesenje na zadnji post: [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Oglasi

Anketa

Koja WWDC novost vas najviše veseli?

iMac Pro - 26.3%
nova iMac serija - 20%
Kaby Lake MacBook Pro - 6.3%