Problem sa lte mrezom
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Problem sa lte mrezom


26.07.2017 | 14:06
Pozdrav, imam iphone 6s i otprije cca 10 dana mi se javio sljedeci problem: na status baru mi pise da je telefon spojen na mrezu ( LTE ) i kruzici su puni ali nemam pristup internetu. Dogadja se iznenada i neznam sto je razlog jer mi se dogodi na mjestima gdje sam prije uvjek imao normalan signal. Nakon sto mi se ovo dogodi iskljucim pa ponovno ukljucim lte u postavkama i sve normalno radi. Koristim Tele2, mozda je do njih? Na 3g mrezi mi se ovaj problem ne pojavljuje. Pokusao do sada reset mreznih postavki, update na najnoviji softver i hard reset. Nista ne pomaze, a problem se pojavi nekada vise puta u danu nekada jednom u par dana
Ima tko kakvu ideju?
26.07.2017 | 16:06
Zna se i meni desiti na T-Comu ali jako rijetko jer je valjda pokrivenost puno veca. Mozda si stvarno na rubnom djelu gdje kao oma LTE ali se veza ne moze ostvariti. Je li imas ukljuceno ono sparanje baterije (Low Power Mode)?

PS. Tele2 je drek od mreze.
26.07.2017 | 16:36
A u centru sam zagreba i nije do sada bilo problema. Al sta nebi trebalo biti da kad nema lte signala da se automatski prebaci na 3g i da normalno nastavljam surfati? Znaci meni skroz ispadne iz mreze, na safariu pise :"could not activate mobile data network " ili nesto slicno tome.. A na tele 2 netreba trositi rijeci, iako su se u zadnje 2 godine poboljsali (po meni) za 100 posto i dalje napreduju, lte pokrivenost skoro kao i kod vipa iako je i vip govno. A buduci da mi nitko nemoze ponuditi flata data promet osim tele2, ostat cu jos neko vrijeme kod njih.
Dali je moguce da je problem hardverski ?

E i da napomenem, ovo mi se ne dogadja dok koristim mobitel vec npr, ga zakljucam, ostavim par minuta i kad hocu ponovno na net, nemogu ..
26.07.2017 | 18:01
Jel ti telefon otključan? Ako je, možda mu trebaju neke posebne postavke za Tele 2, šta su prije za ranije telefone znali slati u sms porukama da ti ih aktiviraju. Bubam napamet, al možda je to...
26.07.2017 | 18:13
Otkljucan je, ali mislim da onda nebi jedan trenutak radilo sve normalno, a drugi vec da ne radi. Vjerojatno u tvom slucaju kloba nebi uopce radilo
26.07.2017 | 18:58
Ne znam zaista - pokušavam ti pomoć na slijepo. A da probaš nazvati njihovu podršku i pitati ih isto? Tko zna, možda ti nešto i uspije. A možda ti netko ovdje kasnije da i stručniji savjet, samo se strpi da pročitaju
Kada bih znao - rekao bih ti.
Ali mislim da ima veze s tim. Kada kupiš zaključan telefon, tebi su mrežne postavke već predinstalirane. Kod otključanih, logično - nisu. I onda nije niti čudno da se nakon brzog unlocka zblesira jer traži mrežu, a da ima negdje nešto točno ukucano - vjerojatno ne bi.
Samo razmišljam nekom starom logikom, možda danas već sve to drugačije radi...
Hoću reći, ništa te ne košta da ih nazoveš, kažeš o čemu se radi - i pitaš imaju li kakve postavke koje negdje u tom i tom telefonu te i te generacije treba ukucati.
26.07.2017 | 19:36
A da se probaš maknut van centra. Možda je lokalno problem sa LTE. Odi negdje, gdje ti je na pameti ostalo da je signal bio odličan. Sjedni tamo na kavu pizzu i što već i testiraj neko vrijeme. Ako baš i tamo ne štima, resetiraj postavke mreže. Ako ni to ne pomogne, zamoli nekog da ti posudi sim drugog operatera gdje taj netko zna da je LTE odličan. Ako niš ne pomogne, nosi u servis. Jbg

PS. baš kao i žabac, TELE2 je drek od mreže
26.07.2017 | 20:36
Nude ti monilni flat internet?
Kolika je fer potrosnja jer nisra nije neograniceno?
Koja je to tarifa i koliko kosta?
26.07.2017 | 20:43
Kloba kaže:
Ne znam zaista - pokušavam ti pomoć na slijepo. A da probaš nazvati njihovu podršku i pitati ih isto? Tko zna, možda ti nešto i uspije. A možda ti netko ovdje kasnije da i stručniji savjet, samo se strpi da pročitaju
Kada bih znao - rekao bih ti.
Ali mislim da ima veze s tim. Kada kupiš zaključan telefon, tebi su mrežne postavke već predinstalirane. Kod otključanih, logično - nisu. I onda nije niti čudno da se nakon brzog unlocka zblesira jer traži mrežu, a da ima negdje nešto točno ukucano - vjerojatno ne bi.
Samo razmišljam nekom starom logikom, možda danas već sve to drugačije radi...
Hoću reći, ništa te ne košta da ih nazoveš, kažeš o čemu se radi - i pitaš imaju li kakve postavke koje negdje u tom i tom telefonu te i te generacije treba ukucati.


@Kloba nazvat cu ih u svakom slucaju, al nekako sam mislio da ce bit bezbolnije da pitam ovdje jer im korisnicka podrska i nije nesto. Ima smisla to sto ti pricas ali ako je 2 godine sa ovim postavkama radilo normalno, nevidim sto se promjenilo prije 10 dana, a i ako se nesto promjenilo zasto onda malo radi malo ne. Ali budem provjerio i te postavke , nemam sto izgubiti

@JOHN sve sam vec to probao, nisam bio samo u centru bio sam po citavom gradu i problem se javi bilo gdje, jutros se javio u kaficu gdje je zadnju godinu sve bilo normalno
Ovo za sim je dobra ideja ali se i meni s mojim simom zna dogoditi da je 2 dana sve uredu tako da to malo otezava stvar.
Al kad si to vec spomenio mozda moj sim nije uredu pa bi ga mozda trebao zamjeniti, ne znam ima li to smisla?
26.07.2017 | 20:46
zabac kaže:
Nude ti monilni flat internet?
Kolika je fer potrosnja jer nisra nije neograniceno?
Koja je to tarifa i koliko kosta?


Ne samo meni vec svima! Za fer potrosnju neznam iskreno nisam ni pitao, ali sam uvijek negdje oko 60 GB mjesecno bez da me itko ista pita
Kod njih sam biras koliko hoces razgovora sms i neta, i to sve posebno. Ja sam uzeo sve neograniceno i to platim 150 kn
27.07.2017 | 09:47
Fer potrošnja uvijek postoji, nijedan "flat" nije stvarno "flat", barem ne na mobilnoj mreži. Provjeri.
Druga stvar - LTE mreža, isto kao i 3G, koristi CDMA multipleksiranje. To znači da, iako imaš odličan prijem signala, može doći do toga da uopće nemaš podatkovne propusnosti, ako u isto vrijeme preko iste bazne stanice pristupa previše korisnika. CDMA multipleks omogućava teorijski neograničen broj istovremenih korisnika na jednoj baznoj stanici, ali, što ih je više, to je efektivna propusnost veze svakom od njih (tzv. "kvaliteta" signala) sve manja.
S obzirom da je (pridružujem se ranijem sudu) TELE2 govno od mreže, i ne samo to, nego je i govno od firme (čak neusporedivo veće od one druge dvije), ne bi me čudilo da se o tome radi.
27.07.2017 | 13:05
Sto LTE ne koristi OFDM?
27.07.2017 | 13:24
@smayoo hmm.. to nisam znao, mislim na ovo sto se tice CDMA multipleksa, i vtlo vjerojatno i je to slucaj s obzirom da tele 2 sad nudi "flat" internet pa predpostavljam da su privukli velik broj korisnika a infrastruktura im nikada nije bila jaca strana, i zbog toga se događaju ovakve stvari.
27.07.2017 | 21:42
songoku kaže:
Sto LTE ne koristi OFDM?


U pravu si, zabudalio sam. 3G je WCDMA, a LTE je OFDM. Ali funkcionalno je isti problem. Kod LTE čak i više izražen jer kad popuni sve frekvencijske vektore, novi korisnici su jednostavno suspendirani (mreža im kaže da su uspostavili vezu, ali protok podataka je 0) dok se ne oslobodi neki od vektora.
29.07.2017 | 08:50
Kad smo već kod LTE mreže, imam i ja problem sa spajanjem.
Imam Iphone 7 kupljen otključan kod HT-a , a koristim ga na VIP mreži.
U postavkama je uključen LTE i baterija nije u modu slabog napajanja.
U Zagrebu nemogu pristupiti LTE mreži, vozim se kroz grad i pratim da se prebaci s 3G ali ništa.
Zvao sam službu za korisnike te su mi preporučili promjenu micro sim, promjenio ali opet ista stvar.
Telefon mi je u početku tu i tamo pokazao LTE koliko se sječam.
Pitao sam u jednim servisu za to i čovijek kaže da je do VIP-a i da i on u zadnje vrijeme ima sličan problem.
Ima ko kakvu ideju i iskustva s VIPom i LTE?
29.07.2017 | 08:54
Ja sam na VIP-u, na 6-ici, zaključanoj - i nikada problema. Ako nema LTE signala, a skoro ga uvijek ima po gradu - onda pređe na 3G. Tako da ne znam zašto se ljudi žale na VIP, ali ponavljam ja rijetko idem van Zagreba, pa vjerojatno zato i ta ok poktivenost LTE signalom...
29.07.2017 | 09:11
Vip je mani bio problem u Francuskoj. Blokiralo mi poruke u Sloveniji. Naplacivali besplatne minute, mjenjali tarife ler je to za mene "povoljnije".
29.07.2017 | 09:53
Meni VIP ko Vip nije problem i zadovoljan sam s njima, ali imam taj LTE problem koji me brine jer neznam dali je do hardwera ili mreže..

@Kloba za Zagreb sam i govorio. Tebi pokazuje LTE u gradu normalno i mjenja s 3G?
29.07.2017 | 10:23
S VIP-om sam se, Bogu hvala, napokon rastao prije dvije godine. I od tada se puno manje živciram.
29.07.2017 | 11:42
Meni pise 4G, 3G, E ili mislim • (tocka sto je GPRS)
29.07.2017 | 12:02
EDGE je GPRS. To jest, nema više nigdje klasičnog GPRS-a, svugdje je EDGE (unaprijeđeni paketni prijenos povećane brzine). Točka znači da nema paketnog (podatkovnog) prijenosa uopće. Samo klasični stari GSM govorni kanal i SMS.
29.07.2017 | 12:04
Takoder na Vipu i zadovoljan. iPhone 6 stalno na LTE sa low power modom stlano ukljucenim. Radi u HR, SLO, AT di god. Prebacuej se sa LTE na 3G i obratno ovisno o signalu. Mozda glupa sugestija ali jesi li probao poslati onaj SMS da aktiviras LTE opciju. Cura isto ima iPhone 6s sa ukljucenim LTE u postavkama za podatke i glas ali nikad joj se nije spajao na LTE. Onda sam poslao poruku "4G" na 13116 i odmah su joj omogucili koristenje LTE, smao je trebala upaliti i ugasiti mob.
29.07.2017 | 13:18
Još jedna VIP-ova debilana...
29.07.2017 | 13:44
Da, radi mi najnormalnije LTE, ako ne vrati na 3g, ako nađe 4g, piše opet LTE. Evo vidiš post iznad, zato sam i napisao ono gore da možda trebaju neku poruku poslat...
29.07.2017 | 14:31
A zasto na Vipu i Tele2 pise LTE, a kod HTa 4G? Ima neka razlika?
29.07.2017 | 14:44
Iskreno, do tvog pitanja sam mislio da je to isto. Onda sam ukucao na engleskom razlike imeđu 4G i LTE i evo prvi link koji izbaci na Google-u:
www.digitaltrends.com/mobile/4g-vs-lte/
Nisam čitao, ali neke razlike valjda postoje. Mislim da je možda razlika ta da se LTE može dodatno proširivati, udnosno ubrzavati, dok 4G ne - nisam čitao tekst, pa samo pretpostavljam...
P.S. Sada sam preletio tekst: "4G je registriran 2008, a LTE nije toliko razlika od 4G koliko put kojim ta brzina prijenosa podataka može ići naprijed" - eto, njihov citat...
29.07.2017 | 15:33
smayoo kaže:
EDGE je GPRS. To jest, nema više nigdje klasičnog GPRS-a, svugdje je EDGE (unaprijeđeni paketni prijenos povećane brzine). Točka znači da nema paketnog (podatkovnog) prijenosa uopće. Samo klasični stari GSM govorni kanal i SMS.


Govorio sam o ikonama. GPRS iPhone 7 podrzava ali nema vise praznu tockicu vec pise GPRS sto je oznaka za GPRS/1xRTT. Mozda u Europi nema GPRS-a ali ne bi se radio telefon koji podrzava nesto sto ne postoji.
I ima LTE kao ilkonu.
12.08.2017 | 12:00
Hvala svima na sugestijama, nakon promijene micro sim kartice i šetanja do vip centra, zvanja nekoliko puta službu za korisnike, slanja poruke (thx energyman), pametnjakovići u call centru su ustanovili da moja savršena tarifa
ne podržava LTE i da je mogu uključiti za 30 kn mjesečno lol..
Šta reć..kakvu posluku porati
12.08.2017 | 13:35
Vipnet se u zadnjih 5-6godina uspješno transformirao od vodećeg mobilnog operatera u g*ovno od g*vneta od firme.
12.08.2017 | 13:40
Hm, nije mi jasno kako ne podržava. Moj stari ima onu prvu savršenu koja je bila 150 sa svim neograničeno i ima LTE uvijek uključen bez nadoplate. Cura također na bonove u nekoj tarifi za 50kn ili manje, poslala onu poruku i omogućen joj LTE. Sad sam im pogledao sve tarife za poslovne i privatne, u svima su LTE bez naplate.
Znam da je ta fora sa naplatom bila na početku dok se tek uvodio LTE ali sa sigurnošću znam da su ukinuli to i ide bez naplate. Ko tu koga?
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 3 sati, 38 minuta
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.24 Seconds

Provided by iJoomla SEO