migracija kontakata s androida na iPhone
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

migracija kontakata s androida na iPhone


24.01.2017 | 09:26
Kolega je doživio obraćenje i izašao na svjetlost. Čitaj: prelazi s androida (Sony Xperia, neki veličine televizora, star jedno 2-3 godine) na iPhone (6S).
Koje su mogućnosti prebacivanja kontakata? A da, po mogućnosti, ne uključuju Google?
Isto pitanje za poruke? Za poruke nije toliko bitno da ih ima na novom telefonu, više da ih ima snimljene negdje.
24.01.2017 | 10:09
Spasi sve kontakte na sim karticu(preko xperie),i onda ih povuce na iphone-u.To moze na androidu za razliku od iPhone-a Na cemu radi PC ili Mac u svakom slucaju ima more programa za browse telefona i spasavanje Sms.Mislim da ima i app save sms na play store
24.01.2017 | 11:32
Kontakti preko SIM-a nije opcija. Čovjek ih ima daleko više od 200 i potpuno je neprihvatljivo da mu se to sve rasturi jer uz većinu njih ima najmanje broj mobitela i mail, a često i 2 telefona, itd.
24.01.2017 | 11:33
Da li je netko probao ovo?
www.imore.com/how-move-your-photos-conta...-more-android-iphone
24.01.2017 | 12:39
Zasto ne sa sluzbenim Move to iOS appom?
play.google.com/store/apps/details?id=com.apple.movetoios
24.01.2017 | 12:41
Sorry tek sad sam otvorio tvoj link i vidio da si za isto vec pita.

Sluzbeno ako je android iznad 4.4 radi, ali po mom iskustvu ja bi reka od 5 gori.
24.01.2017 | 12:52
Move to iOS radi savršeno. Prebaci sve što se prebaciti može.
Jedino što mi je zeznuo su bile slike. Prebacio ih je sve, ali je svaka završila u svom folderu. Onda je iPhone tako nastavio spremati sve kasnije slike.
24.01.2017 | 13:19
songoku kaže:
Sorry tek sad sam otvorio tvoj link i vidio da si za isto vec pita.

Sluzbeno ako je android iznad 4.4 radi, ali po mom iskustvu ja bi reka od 5 gori.


A jbg sad... Štajaznam koji mu je android. Meni je to sve na tamnoj strani.
To je neka Sony Xperia malo manja od laptopa , teška ko dvije smrti, stara jedno 2-3 godine. Ima nano SIM, ako to nešto znači...
24.01.2017 | 14:15
A ja onda znam jos manje, pa nek provjeri negdi u About. Ja samo kazem da app sluzbeno trazi 4.0 (sad sam provjerio, nije 4.4 ko sto sam gori napisa), ali ima sam masu poziva dok sam bio u AppleCare-u kad je app tek izbacen i svi sa androidom 5.0 ili gore su prosli bez ikakve greskice, dok kod starijih androida je bilo malo zahebancije sa uparivanjem.
24.01.2017 | 14:27
Ma naravno, hvala ti, i ovo su već vrijedne informacije. Provjerit ću s njim.
24.01.2017 | 16:21
Prkeo Gmail-a ide.
Zar kad stavi gmail račun na telefon, ne nudi mu sinkronizaciju kontakata uz svašta nešto (mail, notes, kalendar ...)?
24.01.2017 | 17:35
smayoo kaže:
Koje su mogućnosti prebacivanja kontakata? A da, po mogućnosti, ne uključuju Google?
24.01.2017 | 17:59
Joj da, dobro.
Ovako i onako su svi kontaki kod Google-a.


Inače, može označiti sve kntakte i poslati ih na DropBox recimo.
Imam Xperia-u.

Odaberem kontakte
Gornji desni kut i tri točkice -> oznaći nekoliko
Odabrano: 0 -> tu je strelica i odaberu se svi
Pojavi se neka ikona (tri točke od kojih je jedna spojena s dvijema crtama na druge dvije - desno gore je)
Odabere se Add to Dropbox
Napravi .vcf koji se uveze u nešto.
24.01.2017 | 18:00
Malo prije sam too napravio i ide.
Contacts me pitao da li želim uvesti 13 kontakata. Nisam ih uvažao pa ovaj zadnji korak nije provjeren.
24.01.2017 | 18:26
Hvala! Dobro mi je znati ovo kao rezervnu opciju ako taj Move To iOS ne bude radio.
To što su svi kontakti kod Googlea, na Xperiji nije dovoljan razlog da pustim Googleu da se naseli na ganc novi, friški iPhone.
02.02.2017 | 17:14
Nebi htio da ispadne da nešto pametujem, ali nije li najlakše napraviti izvoz kontakata iz gmaila u datoteku za Apple i onda to uvesti na iCloud preko weba?

02.02.2017 | 18:15
Nikad u životu nisam koristio Gmail, a android skoro ništa. Imaju klinci Samsung Note tablet neki, star jedno 4 godine i na njemu sam jedino jednom napravio tvornički reset. Tako da nisam imao pojma da se može napraviti taj izvoz. Ali - što ako korisnik mobitela isto tako nije koristio gmail?
Inače, koristio sam taj Move to iOS, sve je prošlo OK.
02.02.2017 | 19:23
Teško da korisnik Androida nije koristio gmail tj. google account jer on je osnovni preduvjet za korištenje Google Play storea odakle se skidaju aplikacije. Jest da je moguće da je koristio taj google account samo za pristup Play Storeu i za ništa više ali samo jedan potez u izborniku i na brzinu se kontakti sinkroniziraju sa Googleom, sve ih povuče na Gmail u kontakte i opet imaš sve tamo i radiš izvoz kud trebaš. Google ima puno bolji sync od Appleovog iClouda što se kontakata tiče.
02.02.2017 | 19:27
smayoo kaže:
Nikad u životu nisam koristio Gmail, a android skoro ništa. Imaju klinci Samsung Note tablet neki, star jedno 4 godine i na njemu sam jedino jednom napravio tvornički reset. Tako da nisam imao pojma da se može napraviti taj izvoz. Ali - što ako korisnik mobitela isto tako nije koristio gmail?
Inače, koristio sam taj Move to iOS, sve je prošlo OK.


Drago mi je da je radilo s tim, to je bar jedna aplikacija koja mora zadiviti novonastalog iOS korisnika upočetku
02.02.2017 | 23:56
ja imam jedan Android,gde imam par drugih Marketa(ne treba mi GooglePlay)pa mogu da skidam sve aplikacije i bez Gmail naloga..(Aptoide,1Mobiile,BlackMart)tako da paranoja oko Googla nije potrebna....ali to nije tema:)
neka proba ovo...
prvo instalirati Market 'Aptoide',pa sa njega skinuti aplikaciju 'Move to iOS'..nije potreban nikakav nalog....
apps.store.aptoide.com/app/market/com.ap...18325206/Move+to+iOS
12.02.2017 | 23:53
Bok... nazalos mene Move to ios app nije impresionirala.
Move-am (tj ne move-am) sa Samsunga (app je instalirana) na iphone 6, ios 10.
Mob je erasean, i slijedi ponovna aktivacija. Novi korisnik, novi apple id...

Problem nastaje sto se meni kod aktivacije uopce ne pojavljuje Apps and Data screen, tj uopce me ne pita da uvezem podatke sa Androida. Imam samo screen Set up iphone, i pita da li zelim kao novi, ili povuci backup sa itunesa ili clouda.

Dakle, niti nudi apps and data, niti nudi uvoz sa androida... fali korak 1 u uputi: support.apple.com/hr-hr/HT201196

Molim pomoc gdje grijesimo, vec smo minimalno 5 puta brisali i ponovno aktivirali iphone. Dok Samsung uredno ceka svoj kod...
13.02.2017 | 11:28
Koliko se sjećam (ovako na pamet, jer ne želim to sad ponavljati), moraš na iPhoneu odabrati Set as New, odnosno napraviti tvornički reset ako je ikad ranije bio nečiji. Kad ti ponudi to da li ćeš kao novi, ili povući backup, nisam siguran da li trebaš odskrolati malo niže na istom ekranu pa odabrati Move from Android, ili odabereš da postavljaš kao novi pa onda na idućem ekranu odskrolaš malo niže pa odabereš Move from Android.
U svakom slučaju, opcija je tamo, ali nije vidljiva na ekranu, nego moraš potegnuti prstom da odskrolaš.
13.02.2017 | 16:24
Cemu prtljanje? Meni automatika nikad nije bila draga jer nemam kontrolu sto se dogadja. Ja prvo povucem kontakte na sigurno i onda ih preselim na novi telefon. To sam radio nekad, a danas kad imam iPhone to mi nije potrebno, ali tu i tamo napravim kopiju .vcf fajlova (vCard) u neki direktorij.
Svaki Android ima mogucnost izvoza kontakata, iCloud te kontakte uvozi. Ako koristis gmail, tada je jos jednostavnije mada ne i sigurnije zbog politike Googla.
13.02.2017 | 21:54
Kontakti izvezeni u VCF ostaju bez koječega što ti možda nije, a možda i jest bitno - grupe, tagovi, fotografije kontakata, specifični ringtonovi...
13.02.2017 | 21:58
thea kaže:
Bok... nazalos mene Move to ios app nije impresionirala.
Move-am (tj ne move-am) sa Samsunga (app je instalirana) na iphone 6, ios 10.
Mob je erasean, i slijedi ponovna aktivacija. Novi korisnik, novi apple id...

Problem nastaje sto se meni kod aktivacije uopce ne pojavljuje Apps and Data screen, tj uopce me ne pita da uvezem podatke sa Androida. Imam samo screen Set up iphone, i pita da li zelim kao novi, ili povuci backup sa itunesa ili clouda.

Dakle, niti nudi apps and data, niti nudi uvoz sa androida... fali korak 1 u uputi: support.apple.com/hr-hr/HT201196

Molim pomoc gdje grijesimo, vec smo minimalno 5 puta brisali i ponovno aktivirali iphone. Dok Samsung uredno ceka svoj kod...


Meni se cini da imas stari iOS na tom iPhone, nije iOS 10 nego najvjerojatnije 8.
Ovo je kako taj korak izgleda na iOS-u 8

a ovo je na iOS-u 9 i novije
14.02.2017 | 04:32
smayoo kaže:
Kontakti izvezeni u VCF ostaju bez koječega što ti možda nije, a možda i jest bitno - grupe, tagovi, fotografije kontakata, specifični ringtonovi...


Tocno, meni nije bitno zato je kod mene jednostavno. Ja to nikad nisam niti radio je ne znam zasto bi telefon drugacije zvonio kad je vecinom na stisanome.
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 10 sati, 41 minuta
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.40 Seconds

Provided by iJoomla SEO