Kupovina polovnog iPhone 6S 64GB
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Kupovina polovnog iPhone 6S 64GB


10.06.2016 | 19:45
Dobar dan,
Kupujem iPhone 6S 64GB preko Njuškala pa me zanima kako mogu provjeriti da li je iPhone original ili samo kopija?
10.06.2016 | 20:24
Kad ga spojiš na iTunes i on ga uredno prepozna, onda si siguran. Možeš i preko Imei ili preko ser. broja. Kad te podatke ukucaš na web, onda se između ostalog vidi, da nije ukraden i sl. Sad neznam napamet taj sajt, neka netko stavi link.
10.06.2016 | 20:30
U Gospiću nemam iTunes. Da li netko zna web gdje se može upisati IMEI broj da mogu provjeriti da li je iPhone original ili kopija?
10.06.2016 | 21:53
Kaj Ličani nemaju iTunes LOL. Pa nemoraš ti imati iTunes, bilo tko da ima računalo i spoji iPhone na njega. Valjda ima nekakvo računalo u Gospiću, mogu biti i windowsi gore, pa neka instalira iTunes aplikaciju na računalo.
11.06.2016 | 08:46
pokreni ikonicu AppStore na Iphonu,pa ako otvori GooglePlay,znaces i sam da je Android Clone:).....skoro sam jednog momka prilicno razocarao,jer je bio glavni baja u lokalnom kaficu,sa Iphone 6s...ja mu kazem,buraz mogu da ga vidim...pa ga nakacim na net ,preko HotSpot-a sa mog Androida....i naravno otvori GooglePlay....posle se cudi sto ga platio novog 120 eura....inace radi ok,grafika takodje ok,ali je Android....pa se pazi...
11.06.2016 | 09:08
Evo našao sam link, sad sam upisao serijski broj svog iPhone...nisu bitna slova, možeš i malim slovima upisati. Našao je moj iPhone s svim potrebnim podacima.

klikni
11.06.2016 | 09:32
Našao sam i na webu iphoneimei.net
Vidjeti ću kada dobijem IMEI od iiPhone da li je original ili ne. Moram i pitati za eMail i njegovu šifru da nije negdje bio ukraden... Hvala svima na pomoći. Ako ne sada, trebati će mi podaci za IMEI nekom drugom prilikom
11.06.2016 | 10:32
Sve je to ok, nadam se da nećeš preko pošte dobiti iPhone. Takva kupovina ide jedino primopredajom u ruke, nakon toga provjeriš sve o telefonu.
11.06.2016 | 10:43
Tata mi živi pored Gospića tako da s poštom i slanjem i primanjem nemam problema
11.06.2016 | 13:08
Ok, nadam se da tata zna provjeriti ono o čemu smo razgovarali u temi. Uvjek mi je žao ljudi koji upadnu u bilo kakvu prevaru, nadam se da će kod tebe sve biti ok, pozdrav.
12.06.2016 | 06:44
Još samo dva pitanja: Kako mogu provjeriti da li je iPhone zaključan na neku mrežu?
Da li ima opcija na iPhone da se sve dosadašnje postavke (od dosadašnjeg korisnika iPhonea) izbrišu i da je iPhone čist za upis eMaila i ostalih postavki od novog vlasnika?
12.06.2016 | 06:59
Prvo nikako. osim obacivanja željene kartice. Mada mislim kako iPhone više ne dolazi zaključan ili možda nisam u pravu.
Drugo da se postaviti kao novi telefon preko iTunes-a na računalu.
12.06.2016 | 07:10
Moram znači isprobati iPhone odn ubaciti moj gsm SIM i probati zvati.
Nažalost, ja nisam još mjesec dana u Gospiću pa me zanima da li ima još neka opcija koja ne zahtjeva iTunes i priključeno računalo da budem siguran da je iPhone čist...
12.06.2016 | 07:12
Koliko ja znam, nema drugog načina.
12.06.2016 | 07:28
Kako na računalu od čovjeka koji prodaje iPhone u iTunesu treba obrisati postavke koje iPhone ima?
12.06.2016 | 07:38
Napravis restore i podtavis kao novi telefon. Sve ode ali traje neko vrijeme. Tada si postavio telefon kao da si ga kupio u ducanu.
12.06.2016 | 07:45
"Restore" je na hrvatskoj inačici iTunes - Sažetak - Obnovi iPhone?
12.06.2016 | 08:40
Da. Ne znam kad se iTunes stavi na hrvatski kako se zove. To je postupak kad iTunes skine iOS s interneta (oko 1GB) i pregazi operativni sistem telefona. Moze se reci kako je to cista instalacija iOS-a. Apsolutno sve pobrise. Postavi telefon u tvornicko stanje sa zadnjim dostupnim operativnim sistemom. Posto je u pitanju najnoviji iPhone, problema s nadogradnjom ne bi trebalo biti.
12.06.2016 | 10:22
Žabac, pa nije valjda da ti ne koristiš iTunes na hrvatskom???
12.06.2016 | 10:26
Da sam na tvom mjestu nikako ne bih kupovao iPhone na taj nacin,nadji nekoga ko se razumije i samo licno pregledaj aparat.Moze ti neko uvaliti iCloud zakljucan,sim lock(onda trebas platiti otkljucavanje)sto nije jeftino mada zavisi od mreze.Telefon moze biti prijavljena kao ukraden pa kada ga aktiviras dobijes samo ciglu.....HW ne ispravan i jos puno stvari.Znaci samo licno i ako se ne razumijes dovoljno povedi nekoga da pregleda aparat.Cak i ako kupujes telefon u vakum pakovanju treba provjeriti.Nagledao sam se tih ''NOV iPhone Vakum'' a u kutiji fake ili neki popravljan telefon.Vakumiranje kutije u BiH kosta 2 eura
12.06.2016 | 11:36
smayoo kaže:
Žabac, pa nije valjda da ti ne koristiš iTunes na hrvatskom???


Ne. Jako rijetko ga uopce koristim, niti ne primjecujem da li je engleski ili hrvatski. Nije u meni problem, vec u okolini koji pod normalno imaju engleski pa mi je tesako nekoga navoditi sto stisnuti jer ne znam tocno kako bi trebalo prevoditi engleske rijeci.

Znam, sramim se!
13.06.2016 | 06:44
Na kraju sam odlučio da ne kupujem taj iPhone preko Njuškala. Čovjek je za njega tražio 1900kn i bio je star bar pola godine ako ne i više.
Pričekati ću par mjeseci pa kupiti preko Njuškala novi iPhone 6S 64 ili 128GB, možda i iPhone 7?
Cijene se kreću od 3400kn na više.
Hvala svima na komentarima i pomoći.
Čudi me što je cijena za iPhone 4S preko HTa bila oko 2000kn sa nekakvim popustima, a danas je za iPhone 6S cijena oko 4 ili 5000kn.
13.06.2016 | 11:07
Iphone 4S novi u HT-u je mogao kostati 2000kn kad je vec bio vise od god dana na trzistu. Ista je sad prica sa 5S. Uzeo sam ga prije mj dana u VIP-u i ispao me 1700kn uređaj. 16GB SPACE GRAY. Za te novce nisam uopce htio razmisljati i sva sreca sam se maknuo sa ostalih poluproizvoda koji su kostali toliko a neki cak i vise novaca i hrpu zivaca.
13.06.2016 | 11:13
1700kn te je koštao iPhone 5S. iPhone 6S je noviji dvije generacije od tvog iPhonea. Ja računam da mogu dati za iPhone 6S cca 3000kn
14.06.2016 | 06:40
Upravo tako kako si napisao. Samo je moj iPhone 5S novi iz dućana sa garancijom. I znam točno sto sam dobio, kakva je baterija i da nije nikakva muljaža. Nisam još vidio novi iPhone 6S u dućanu za 3000kn. Meni zadnja riječ tehnologije nije najbitnija. Bitno da mobitel ima signala i da mi poruke i mailovi stižu
14.06.2016 | 14:40
diplodocusIII kaže:
Na kraju sam odlučio da ne kupujem taj iPhone preko Njuškala. Čovjek je za njega tražio 1900kn i bio je star bar pola godine ako ne i više.
Pričekati ću par mjeseci pa kupiti preko Njuškala novi iPhone 6S 64 ili 128GB, možda i iPhone 7?
Cijene se kreću od 3400kn na više.
Hvala svima na komentarima i pomoći.
Čudi me što je cijena za iPhone 4S preko HTa bila oko 2000kn sa nekakvim popustima, a danas je za iPhone 6S cijena oko 4 ili 5000kn.


6S 64GB i star pola godine je bar 1000 kn više, dobro da nisi to kupio jer bi dobio ovo

kopija
14.06.2016 | 16:54
Nisam mislio da je taj iPhone kopija jer po IMEI broju je on u redu. Problem mi je bio da li je iPhone zaključan itd
14.06.2016 | 17:11
IMEI nije nikakav problem falsificirati.
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 10 sati, 38 minuta
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.20 Seconds

Provided by iJoomla SEO