Ako kupite 6s pazite na restore sa iOS7 telefona
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Ako kupite 6s pazite na restore sa iOS7 telefona


11.10.2015 | 21:14
Dakle Riba je prvi naletio na problem, ali tek sad sam shvatio da se stvar manifestira i sa tek kupljenim uređajima.

Slide to upgarde je problem ukoliko se radi restore sa nekog iOS7 uređaja.

Ja sam nabavio 6s i radio sam restore sa 5s koji je bio na sedmici. iTunes su ponudili da će napraviti restore i nakon toga se telefon zblesao. Nakon googlanja i gubljenja pola dana na iTunes kerefeke uspio sam srediti telefon, ali svi oni koji će ovih dana nabaviti novi iPhone prvo nek naprave upgrade na zadnji iOS9 (trenutno je 9.0.2) a tek onda mogu ić raditi restore sa starog telefona da dobiju sve brojeve u adresaru, povijest poruka i sve ostalo iz starog telefona.

Oni koji to zaborave, Apple Support.
12.10.2015 | 07:10
Kakvi debili... Sve više sliče Micro$oftu...
12.10.2015 | 09:13
Ma bedaci, da nisu mogli složit da iTunes ne nudi odmah restore čim uštekaš novi telefon nego da ti dole napiše poruku da izabrani backup zahtijeva prvo update sistema pa tek onda pokreni restore.

Sve to u kombinaciji s činjenicom da u starom telefonu imam internet banking koji bi se izgubio da sam sve selio u novi telefon tak da sam ja u novi iPhone gurnuo sim od t-mobila. Imao sam kod njih jedan extra broj koji nikad nisam koristio ali pošto je bio krive veličine prvo sam išao do njih da mi ga zamijene, micro u nano sim. Onda sam usput navratio u vip gdje sam u subotu uzeo iPhone 6s pitat da li je telefon otključan. Veli da nije iako su mi u Tcomu rekli da su svi njihovi iPhoni otključani.

Ok, u vipu sam zatražio da mi otključaju oba iPhona, i stari i novi i ona je rekla da će to biti aktivno za koji dan.

Sve ovo pišem zato što sam prvo pomislio da se telefon zablokirao zbog tcom sima. Na kraju je ispalo da je u pitanju bug samog iOS sistema 9.0 i da je čak i vipov telefon otključan pošto sad sve normalno radi sa tcom brojem (ili je stvarno to otključavanje bilo aktivno unutar sat vremena).

PS, e da, znao sam da to nije sve. Prvo mi se iTunes nisu htjeli spojiti na Apple. Već u petak mi je iTunes počeo kod ulaska javljati da se ne može spojiti na Store ali me tada to nije bilo briga. Ispalo je da se stvarno ne može spojiti pa kad sam jučer prvi put uštekao telefon niš se nije događalo.

B net i njihov dns koji svako malo izgubi pola weba. Ok, pošto sam već imao s tim iskustva upisao sam one google dns servere 8888/8844 i tad je veza proradila.
12.10.2015 | 11:10
Ja nikad ne potegnem restore.
Jedino pogubim poruke koje su mi ionako nevažne.
Pogubim i rezultet u igrama, ali su i oni nevažni. U stvari nemam ništa bitno za izgubiti.
Intenet banking ionako ne možeš seliti, ili možeš?
Kod novog telefona, ponovno traži one aktivacijske pinove (Zagrebačk abanka).
12.10.2015 | 11:24
Eh, da. Ak nemaš niš u telefonu onda ti ne treba restore.

Sigurno postoje ljudi koji i da izgube novčanik ništa važno ne bi izgubili.
12.10.2015 | 11:41
Net banking se ne može selit, bar ne od ZABE, a vjerujem da ni ostali. Treba proći opet kroz identifikaciju i aktivaciju.
  • FI4
  • Korisnik
  • 2
13.10.2015 | 07:50
Backup imam preko iCloud-a i uvijek ide bez problema, ali mPBZ i mToken treba svejedno ponovo verificirat.

Offtopic: bacite neki review iPhone 6S ako imate vremena
13.10.2015 | 09:21
FI4 kaže:
Backup imam preko iCloud-a i uvijek ide bez problema, ali mPBZ i mToken treba svejedno ponovo verificirat.

Offtopic: bacite neki review iPhone 6S ako imate vremena


mZABA kao i Google Authenticator rade bez problema iz backupa kod mene
14.10.2015 | 11:39
IgorD kaže:
Dakle Riba je prvi naletio na problem, ali tek sad sam shvatio da se stvar manifestira i sa tek kupljenim uređajima.

Slide to upgarde je problem ukoliko se radi restore sa nekog iOS7 uređaja.



Znači neki zaostali bug koji se manifestira samo ako si sa iOS7 prelazio direkt na iOS9... Glavno da će to ispraviti...
Makar mi nije jasno zašto si još bio na iOS7 kada je iOS8 mnogo toga popravio i ubrzao...

Meni su svi uređaji bili na iOS8 tako da nisam nikakve probleme imao, kuc kuc
14.10.2015 | 15:41
JOHN kaže:
Net banking se ne može selit, bar ne od ZABE, a vjerujem da ni ostali. Treba proći opet kroz identifikaciju i aktivaciju.


DA, treba proći opet kroz proces kako da se prvi puta instalira. To je meni OK.
14.10.2015 | 17:27
> Makar mi nije jasno zašto si još bio na iOS7 kada je iOS8 mnogo toga popravio i ubrzao...


Zašto sam bio na Sedmici? Ha, to mi je bio drugi telefon, na Vipu. Danas sam se osjetio hrabro i preselio svoj primarni telefon koji je na t-comu na novi 6s kad je ionako otključan.

Sve je prošlo ok, svi podaci su prešli sa iP5 na novi ali nakon onog Dobrodošli me tražio da ukucam iCloud password i tu je zapeo. Nakon 15 minuta mi dojadilo pa sam ga ugasio držeći home i power tipke, kad se ponovo probudio i tražio iCloud reko sam mu Skip i nakon toga je sve prošlo savršeno. Naknadno se i na iCloud prikopčao i sad su svi sretni.

Fakat je danas frustrijajuće nabaviti neki novi komad hardvera.
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 6 sati, 38 minuta
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, ammadeus, m@xym, Riba, temeljnik, tomislav.c, Anonimci (571)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.14 Seconds

Provided by iJoomla SEO