iPhone 6 64Gb baterija
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

iPhone 6 64Gb baterija


15.04.2015 | 18:57
Sinoć uštekam iphone 6 64gb na punjač kad je imao 17% baterije. Nakon 20-ak minuta, morao sam ga iskopčat na minutu i skužim kad sam ga vračao na punjenje da ima 19% baterije. Čim sam ga uštekao baterija skoči na 35%. Slična iskustva netko?
15.04.2015 | 19:00
Novi uočeni simptom.
Primjetio sam da mi ne postoje slijedeće vrijednosti postotka baterije: 60% i 54%. Jel to možda ima veze sa onom pojavom koju sam iskusio kod punjenja?

Sad več malo nervozan, googlam po netu i vidim da to njesra s postotcima ima na sve strane. Na 4-ki, 5-ic, 6-ici
15.04.2015 | 19:27
Moze li par detalja o telefonu.

Kao npr. koji iOS je isntaliran ?

Je li JB ili ne ?

Kakve su postavke (display,background app refresh)

Moze li neki screenshot usagea?

Imate li mozda battery.doc program ?

Kada je kupljen telefon i gdje ?


Ako neko pitanje nije jasno ,slobodno reci ,pa cemo pojasniti i rjesiti.

kad skupimo podatke ,dalje cemo pristupiti rjesenju problema...
15.04.2015 | 20:44
JOHN kaže:
Primjetio sam da mi ne postoje slijedeće vrijednosti postotka baterije: 60% i 54%.


Što ti to znači da "ne postoje" te vrijednosti? Gledao si kako se puni baterija postotak po postotak pa je pokazivanje "preskočilo" s 53 na 55 i s 59 na 61?

To je nebitno. Da sad ne pišem romane o mjerenju i digitalnom prikazu mjerene vrijednosti, vjeruj mi na riječ da je nebitno.

Ali baterija ti je neispravna. Nema filozofije i uopće nije bitno je li jailbreakan i koji je iOS. Nosi na servis. Jednostavno im demonstriraj drastičnu razliku između onog što napiše kad spojiš punjač i onog što piše kad ga odpojiš. I to je to, jasno ko dan. Serviser kojem to nije dovoljno, zaslužuje momentalni otkaz i doživotnu zabranu da radi taj posao.
15.04.2015 | 20:49
Vidim da si pokrenuo dubinsku analizu
IOS 8.3
Nije JB
Postavke su default

image_2015-04-15.jpg


Nemam battery.doc program
Kupljen u Vip-u prije par dana
15.04.2015 | 20:55
smayoo kaže:
JOHN kaže:
Primjetio sam da mi ne postoje slijedeće vrijednosti postotka baterije: 60% i 54%.


Što ti to znači da "ne postoje" te vrijednosti? Gledao si kako se puni baterija postotak po postotak pa je pokazivanje "preskočilo" s 53 na 55 i s 59 na 61?

To je nebitno. Da sad ne pišem romane o mjerenju i digitalnom prikazu mjerene vrijednosti, vjeruj mi na riječ da je nebitno.

Ali baterija ti je neispravna. Nema filozofije i uopće nije bitno je li jailbreakan i koji je iOS. Nosi na servis. Jednostavno im demonstriraj drastičnu razliku između onog što napiše kad spojiš punjač i onog što piše kad ga odpojiš. I to je to, jasno ko dan. Serviser kojem to nije dovoljno, zaslužuje momentalni otkaz i doživotnu zabranu da radi taj posao.

Pa trošim bateriju pa sam skužio da nema ta dva broja, 60 i 54. Možda mi je neki promakao, ali na svoje oči vidio kako je sa 61 pao na 59, pa sa 55 na 53.

Prije da će biti tako, ide to u servis. Ide to u servis čim napravim screenshotove te pojave. Da imam neki dokaz, da ne vodim nepotrebne rasprave.
15.04.2015 | 20:59
Pa ne možeš ništa decidirano dokazati screenshotom. Puno ti je lakše demonstrirati pojavu na licu mjesta. Pokaži im mobitel, baterija na 19% (npr), traži da ga spoje na punjač i isti čas očitaju koliko kaže. Ako kaže išta više od 20, baterija je neispravna. Točka.
15.04.2015 | 21:00
Problem i obrazlozenje JOHN-a mi je od pocetka malo nejasno da budem iskren,ali po ovome sto sam skontao ne vidim neki problem uopste ,pogotovo ne mora znaciti da je baterija neispravna ,uz duzno postovanje @smayoo

Ja bih prvo uradio restore (erase all content) and set up as new isao.

Pa da vidimo sta ce se desiti tada ?

To je moj prijedlog.
15.04.2015 | 21:07
Iskreno, neda mi se nahebavat stime. Ponavljam, to se sinoc dogodilo samo jednom. Ako se ponovi opet, pravac servis. Da nije pod jamstvom, naravno da bi se poigravao. Mene je samo zanimalo dali je tko imao slična ili ista iskustva.
U pravilu se volim pripremit prije reklamacija, sa što više nepobitnih argumenata.
15.04.2015 | 21:11
Također uz dužno poštovanje, podsjeća me na nedavnu epizodu s automehaničarom. Dovezem auto jer se upalio alarm "engine malfunction".
Kaže "stručnjak" s tzv. "bosch testerom" - Eh, da, evo ima neki alarm, resetirao sam ga.
- A koji je bio alarm?
- Ne znam, nema veze, res... eh, jebiga, evo ga opet se javio...
- A koji je alarm?
- A evo tu piše neki kôd, ne znam šta to znači, sad bi trebalo ić čitat upute, ajoj...
Naravno ja pročitam kod preko ramena i utipkam ga u google na mobitelu te za 15 sekundi doznam da se radi o pregorenom grijaču.
Pa mu tako i kažem.
- Aaaaaaa, nenenene, ne mora to biti grijač. Možda vam je pokvaren kompjuter...


(Naravno, bio je grijač. Ali sam auto odvezao u drugi servis.)
15.04.2015 | 21:14
smayoo kaže:
Pa ne možeš ništa decidirano dokazati screenshotom. Puno ti je lakše demonstrirati pojavu na licu mjesta. Pokaži im mobitel, baterija na 19% (npr), traži da ga spoje na punjač i isti čas očitaju koliko kaže. Ako kaže išta više od 20, baterija je neispravna. Točka.


Nije ni ta varijanta loša.
Mislio sam lupit ss prije uštekavanja i poslije, vidli bi se postoci u odnosu na vrijeme koje pokazuje sat na vrhu. Ipak se nemre u jednoj minuti napunit za dodatnih 15-20%

Ipak ga nosim šabanima u VIP. Ti znalci znaju recimo predložit da se napravi update IOS kako bi se riješio problem onog žutila na ekranu(screen bleeding). Vjerovao ili ne ali to je bio prijedlog koji su mi dali za iphone 4s. Rekao sam samo da je netko od nas dvoje ili glup ili lud. Uzeo potvrdu da su preuzeli mob i za tjedan dana dobio novi. Onog bisera sa onom provalom tada nije bilo. A htio sam mu reči da su mi u servisu fakat rekli da se updejtom može riješit žutilo.
16.04.2015 | 16:39
smayoo kaže:
Također uz dužno poštovanje, podsjeća me na nedavnu epizodu s automehaničarom. Dovezem auto jer se upalio alarm "engine malfunction".
Kaže "stručnjak" s tzv. "bosch testerom" - Eh, da, evo ima neki alarm, resetirao sam ga.
- A koji je bio alarm?
- Ne znam, nema veze, res... eh, jebiga, evo ga opet se javio...
- A koji je alarm?
- A evo tu piše neki kôd, ne znam šta to znači, sad bi trebalo ić čitat upute, ajoj...
Naravno ja pročitam kod preko ramena i utipkam ga u google na mobitelu te za 15 sekundi doznam da se radi o pregorenom grijaču.
Pa mu tako i kažem.
- Aaaaaaa, nenenene, ne mora to biti grijač. Možda vam je pokvaren kompjuter...


(Naravno, bio je grijač. Ali sam auto odvezao u drugi servis.)


hahahaah...jesam se odvalio od smijeha LOLČINA. Jedino je žalosno da je to istinit događaj, da nije mogao bi pod viceve u razno
16.04.2015 | 16:40
Sinoć kod punjenja nisam imao problem. Stavio ga na punjenje kad je imao 17%. Uštekao ili ištekao, postotke ispravno pokazuje, odnosno nema onih ludih oscilacija.

Sad jel to bio neki softwerski bug ili je fakat baterija?
16.04.2015 | 17:41
@john:

Prati par dana jer moguce da se algoritam za racunanje baterije zblesirao.

Ukoliko se radi o HW problemu (nadamo se da nije), situacija ce se ponovljati stalno, tj lako ce biti reproduciriati problem.
16.04.2015 | 18:09
Problem može biti i loš kontakt negdje u krugu baterije. Ako se zaista nikad više ne ponovi, onda je vjerojatno stvar loše napisanog softvera.
16.04.2015 | 20:31
A ništa, preostaje mi monitoring.
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 3 minuta
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.11 Seconds

Provided by iJoomla SEO