Lightning kabeli
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Lightning kabeli


15.03.2015 | 17:16
papittovenga kaže:
var.....


Ne kaže se var....., već JAAARRRRR!!
15.03.2015 | 19:35
Borostef kaže:

Što se kablova i punjača tiče, ja nisam imao problema ni sa originalnim niti sa "zamjenskim"... Jedino sam primjetio da jedan "zamjenski" lightning kabl puno lošije "sjeda" u lightning konektor... Potrebno je malo više snage nego kod originalnog, a to me odmah čini nervoznim, makar možda i bez razloga... Riječ je samo o onom nekakvom "feelingu"...


Upravo to!!! Nekada imaš dojam da će puknuti konektor ili kabel ( u većini slučajeva prije će kabel puknuti tj. odlomiti priključak)



zabac kaže:

To što se ljudi žale kako im je "originalno" napajanje oštetilo uređaj ništa ne dokazuje jer ne znamo okolnosti.
Opet, što znaći na dlaku jednak? Da li su kopirani s istim i/ili isto kvalitetnim dijelovima?
Na onom linku koji je Sank dao jasno je vidljivo kako je falsifikat dosta različit iznutra od originalno projektiranog. Kako prosjećan korisnik može to znati?



Znaš da Kinezi znaju usavršavati kopiju. U posljednje vrijeme im ide.


Svjestan sam toga da kabeli sa MFI znakom ipak koštaju. Na jedno uho za 40kn zvuči prihvatljiva cijena. A da je preko 170kn i prošlo bi hladno na drugo uho.
15.03.2015 | 19:45
Sto znaci stabilizirano napajane od 5V? Sve zajedno koste valjda 50 kn i to kvalitetnije od ikojeg na trzistu.
Napravi se u kucnoj radinosti, ali ne bude tako elegantan, vec nezgrapan.
15.03.2015 | 20:42
Sank kaže:
Sad ću tražiti od tebe da mi se javno ispričaš zbog neosnovanog deskreditiranja i neosnovanog optuživanja da ja plašim svekoliko pučanstvo.


Zbog toga ti se neću ispričati jer ti neutemeljeno plašiš ljude koji su neupućeni i nestručni u ovom smislu. Prestani to raditi.

Što se tiče ovog tvog navođenja da su se ljudi ovdje na jabučnjaku tužili na originalne punjače, a kao niti jedan na zamjenski punjač ne može biti nikakva indilkacija ničeg,


Još manje to može biti bilo čiji članak na internetu. Čovjek je nasumično odabrao jedan zamjenski punjač i sad bi to trebao biti dokaz da je svaki zamjenski punjač takav. Ma hajde...

Ti jako dobro znaš da ne moraš nekome napisati direktno da je idijot (namjerno pišem sa j) da biš mu to stavio na nos. Dovoljno je da na to ukažeš indirektno, a što često i činiš ovdje na jabučnjaku. U ovom konretnom slučaju riječi DOSADAN i SKINI MI SE jasno upućuju na što si mislio!


Mislio sam to što sam napisao - da si dosadan i da mi se skineš sa svojom Apple propagandom. U mojoj percepciji to ni na koji način nema veze s osobinama koje bi karakterizirale nekog idiota. To je isključivo tvoja vlastita fabrikacija.

Zašto ti sad misliš da je tih tvojih 7 godina iskustva sa profesionalnom opremom dovoljno da ovdje dijeliš epitete i prosipaš svoju aroganciju?


Epitete ne dijelim. Što se mojih 7 godina iskustva tiče, sam si za njih pitao, pa sam ti i odgovorio. Sad kad ne znaš što bi na to odgovorio...

Pored toga, kakve to uopće veze ima kad sam ti lijepo dao link da vidiš kakva je razlika u elektronici između tzv. originalnog i tzv. zamjenskog punjača i gdje je argumentirano napisano što ne valja i zašto?


Tamo se vidi kakva je razlika između JEDNOG slučajno odabranog Apple punjača i JEDNOG slučajno odabranog zamjenskog punjača. I to ne dokazuje ništa, to nije nikakva statistika, čak ni tako oskudna kakvu sačinjavaju iskustva korisnika jabučnjaka (koja sam spomenuo).

Ja ti garantiram da mene za to nitko ne plaća


Ja ti vjerujem da te nitko za to ne plaća. Tim mi je smješnije to tvoje Apple agitiranje.
15.03.2015 | 21:23
Ja radije uzmem original Apple kineski proizvod, ako koristim Apple proizvod, nego "ne Apple" i noname kineski proizvod. A ako pročitam da je dobar i pouzdan neki treći, ne vidim razlog da i taj ne koristim ako je kvalitetom i cijenom opravdano. Slična stvar kao i dijelovi za auto ili recimo gume. Sve gume se kotrljaju samo je pitanje na koji način pod kakvim okolnostima.
Neki "zamjenski dijelovi" za vozila su daleko napredniji od originalnih i do nekoliko puta skuplji(turbine, dijelovi ovjesa, usisne/ispušne grane, ulja, filteri, pa čak i elektronika). Neki ljudi tipa Sank bi bježali od toga ko od kuge jer nije original, a tipa smayoo bi rekli da su to plaćeni članci jer to ipak dođe 5x skuplje od jednako upotrebljivog drugog jeftinijeg zamjenskog dijela.
Po meni i jedan i drugi niste baš opravdali strane koju zagovarate.
15.03.2015 | 22:27
Ja zagovaram samo to da je neprihvatljivo svaku drugu osobu koja ima neki problem s iPhoneom plašiti kako je tome kriv neki non-apple accessory. Paralela s autima je zapravo jako dobra, jer se sjećam svojedobno jednog riječkog "ovlaštenog" servisera koji je svoje kupce plašio izmišljotinama tipa "evo jedan čovjek je prošli mjesec nalio Castrol ulje u svoj auto umjesto originalnog Peugeot ulja i motor mu zaribao".

Još jednom - iPhone se puni standardnim USB naponom. *NE POSTOJI* "originalni" usb punjač, niti Apple usb punjač proizvodi ikakav drugačiji napon od npr. Samsung USB punjača, ili onog koji je ugrađen u mog Forda, ili u moj LG televizor, ili u Asus laptop...

To što postoji *neki* fuš-proizvod na ovom svijetu (iz Kine, Vijetnama ili tko zna odakle), ne znači da je svaki proizvod na kojem ne piše neko brand-ime - fuš.

*SVAKI* električni proizvod koji se prodaje u EU *MORA* imati CE markicu. Onaj koji ima CE markicu *SIGURAN* je za korisnika i *NEĆE* izazvati kvar drugih uređaja osim u *RIJETKIM* ekscesnim situacijama kombiniranih višestrukih kvarova, što je onda situacija koja se jednako tako može dogoditi i s "originalnim" uređajima.

Sa ili bez brand-imena, uređaj koji ima CE markicu zadovoljava standarde sigurnosti korištenja.
16.03.2015 | 12:46
S ovim što si naveo se u potpunosti slažem, ali da te još malo dopunim odnosno obrazložim što se tiče oznaka.

Mislim da može imati i oznaku C, samo treba provjeriti tehnička svojstva koja su sukladna tehničkoj specifikaciji države iz koje dolazi.

Koliko se sjećam sa stručnog, to ovako izgleda kod nas, konkretno za građevinske proizvode ali načelno vrijedi i za ostale vrste proizvoda.

Proizvodi čija su tehnička svojstva sukladna sa usklađenom europskom tehničkom specifikacijom odnosno s domaćom tehničkom specifikacijom kojom je prihvaćena odgovarajuća usklađena europska specifikacija, označavaju se oznakom sukladnosti CE
Proizvodi čija su tehnička svojstva sukladna hrvatskom tehničkom specifikacijom koja nije usklađena s europskom, označavaju se oznakom sukladnosti C

Siguran proizvod je bilo koji proizvod koji u normalnim uvjetima uporabe, predstavlja najmanji prihvatljivi rizik spojiv s uporabom.
Proizvod je uporabljiv ako su njegova tehnička svojstva sukladna tehničkoj specifikaciji, a dokazuje se ispravama o sukladnosti (izjava o svojstvima + certifikat)

Stoga NE koristite proizvode koji nemaju oznaku CE ili barem C(uz provjeru). To je opravdano plašenje.

Ovo što smo obojica naveli ulje kao primjer, opće je poznata stvar da za identično ulje(proizvođač, tip i prateće oznake) recimo ovlašteni servis naplaćuje karikiram 100 kn/litra, a da ako si sami date truda i odete u specijalizirane trgovine(a nekada je dovoljno otići u Kaufland, Konzum, Spar itd.) će te to isto ulje naći po cca 60 kn/litra.
16.03.2015 | 13:23
Mislim da je "C" markica ukinuta (odnosno, ne izdaje se više) od ulaska u EU. Hrvatske firme koje su ranije izdavale "C" bi trebale aplicirati i certificirati se za CE i onda smiju izdavati "CE" za bilo kojeg uvoznika iz cijele EU, ali "C" se više ne izdaje.
16.03.2015 | 13:57
A ne znam ni sam, u "uredbi EU br 305/2011 europskog parlamenta i vijeća od 9 ožujka 2011 koja propisuje usklađene uvijete trgovanja građevnim proizvodima" ne spominje se da se van zakona stavlja "pravilnik o ocjenjivanju sukladnosti, ispravama o sukladnosti i označavanju građevinskih proizvoda NN 103/08 i sa zadnjom izmjenom NN 129/11", a opet možda mi je negdje promaklo. Uredba govori o oznaci CE.
Napominjem to je samo za gp, za ostale proizvode ne znam. Mjerodavni izvor eur-lex.europa.eu/legal-content/HR/TXT/?...uri=CELEX:32011R0305
Ali generalno svaki proizvod koji koristimo, trebao bi imati oznaku CE. Ipak razna ispitivanja/dokazivanja/kontrole stoje iza te oznake.
16.03.2015 | 14:01
Pazite samo na ovo:
Prilozi:
16.03.2015 | 14:04
Ako može jedna molba bilo kojem administratoru da naslov teme promijeni iz kablovi u kabeli.

Ipak se priča o kabelima.
16.03.2015 | 14:04



No, kinezu svašta može past na pamet pa i da po standardiziranim mjerama stavlja oznake, odnosno da ih zlorabi.
No, za to postoje kontrole kojih hvala Bogu kod nas ima odnosno nema.
16.03.2015 | 14:17
Sasvim je svejedno kakvu naljepnicu zalijepi na proizvod netko u tvornici u Kini i da li je ona sasvim geometrijski sukladna propisanoj. Poanta je ta da UVOZNIK snosi odgovornost za sukladnost. A sama CE naljepnica nije dokaz sukladnosti, nego izjava o sukladnosti koju daje uvoznik (ili proizvođač ako je proizvod proizveden u EU).

JOHN kaže:
A ne znam ni sam, u "uredbi EU br 305/2011 europskog parlamenta i vijeća od 9 ožujka 2011 koja propisuje usklađene uvijete trgovanja građevnim proizvodima" ne spominje se da se van zakona stavlja "pravilnik o ocjenjivanju sukladnosti...


Sam naš Zakon o građevnim proizvodima određuje da ovi članci vrijede do ulaska u Uniju, a oni od ulaska nadalje. Ne može uredba EU stavljati HR pravilnik van snage. To može samo HR zakon.
16.03.2015 | 14:51
A tko je uvoznik u slučaju kad ti, ja i drugi kupujemo mimo kanala uvoznika, recimo ebay, oglasnici itd.? Nitko. Nema izjave, nema oznake, nema dokaza da je proizvod siguran i uporabljiv i samim time sam snosiš odgovornost ako koristiš jeftilen, kopiju kopije kopija, odnosno da stvarno punjač za dolar ili dva nije siguran odnosno da je vjerojatno opasan.
16.03.2015 | 15:12
JOHN kaže:
A tko je uvoznik u slučaju kad ti, ja i drugi kupujemo mimo kanala uvoznika, recimo ebay, oglasnici itd.? Nitko. Nema izjave, nema oznake, nema dokaza da je proizvod siguran i uporabljiv i samim time sam snosiš odgovornost ako koristiš jeftilen, kopiju kopije kopija, odnosno da stvarno punjač za dolar ili dva nije siguran odnosno da je vjerojatno opasan.


U tom slučaju si ti uvoznik i, kako je smayoo rekao, uvoznik snosi odgovornost.
16.03.2015 | 15:28
To nije baš točno. Ja nisam uvoznik nego kupac.
Jedno je uvoznik a drugo je kupac, odnosno krajnji korisnik.
Zato se vračam na početak i ponavljam, ni Sank ni smayoo nisu baš najbolje opravdali strane koje zagovaraju. Sank-ova je da je u pravu da se kupi original jer sadrži određene provjere i kontrolu kvalitete proizvodnje po traženim sustavim ocjenjivanja, ali nije nužno jer takve iste kontrole i prateću dokumentaciju može dobiti i neki drugi non Apple-ov proizvođač koji može biti daleko jeftiniji. Smayoo kaže uzmi i neki jeftilen koji će jednako dobro raditi, no onda se postavlja pitanje dali je taj proizvod siguran/uporabljiv, dali ima sustav ocjenjivanja, kontrolu proizvodnje odnosno prateću dokumentaciju koja garantira sigurnost/uporabljivost.

Neznam, možda loše objašnjavam kako stvari funkcioniraju odnosno kako bi stvari trebale funkcionirati, pa me se teško shvaća.
16.03.2015 | 16:19
Ja bih rekao da loše shvaćaš pa onda i loše objašnjavaš
Ako ti sam kupiš proizvod bez ce, direktno odnekud izvan EU, ti jesi uvoznik, makar si fizička osoba. Samo što, ako kupuješ za sebe, a ne za daljnju prodaju, sam i snosiš odgovornost pa po zakonu nisi dužan ishoditi ce certifikat. Ali sam si odgovoran za svoju sigurnost.

Međutim ako taj isti noname proizvod kupiš za veću cijenu (nekad 30, nekad 50, nekad i 200% veću, ali i dalje višestruko manju od cijene "originala") od trgovca iz npr. Njemačke, on je dužan voditi računa da ne prodaje uređaj koji nije po ce i kazneno je odgovoran za to.
16.03.2015 | 17:10
Pa poanta je u tome da ako želim biti siguran, da ću kupit proizvod sa CE, a ako to netko zlorabi i meni podvali to je onda drugi par opanaka.

Uglavnom da rasprava ne ode u n-tom smjeru, ja sam generalno za siguran i uporabljiv proizvod, a ne noname šit, mada i ja imam jedan takav adapter i ktome svjesno riskiram.

A što se tiće što je uvoznik a što nije, slobodno me razuvjeriš nekim propisom, pravilnikom za trgovinu ili što več.
16.03.2015 | 17:22
No, pa o tome cijelo vrijeme i govorim. Kupiš noname proizvod koji je već uvezen u EU i dokazano sukladan CE, siguran za uporabu, a i dalje bitno jeftiniji od tzv. "originala".

Jer takav isti "noname šit" je i "originalni" proizvod prije nego na njega otisnu ime preprodavača (npr. Apple).

Znači, postoje "noname šit" proizvodi koji ne mogu nikad dobiti CE certifikat, jer su šit napravljeni. A postoje i oni "noname šit" proizvodi koji su ISTI IDENTIČNI kao i brand name proizvodi (Apple, Belkin...). Jer nitko od njih ne proizvodi sam svoje punjače, svi ih kupuju u nekoj "noname šit" tvornici u Kini. Ako kupiš "noname šit" proizvod sa CE certifikatom kod malog trgovca iz Njemačke preko Ebaya, za 2x ili 3x manje novca, vrlo vjerojatno si kupio istu identičnu stvar kao i brand name proizvod, samo bez branda.

I - NAGLAŠAVAM - to i dalje ne znači da se uređaj ne može pokvariti. I "originalni" se uređaji kvare. Svaka tehnička naprava se može pokvariti. Ali ja se osobno puno manje glupo osjećam kad mi se pokvari jeftini zamjenski proizvod, nego kad mi se pokvari besmisleno skupi "original". A moje osobno iskustvo je da mi se do sad nije pokvario niti jedan zamjenski punjač (ni za Mac, ni za iPhone), niti je, naravno, izazvao kvar onoga što puni, ali mi se uredno pokvario originalni punjač za Mac, a originalni kabel od iPhonea 5, koji mi samo stoji na radnom stolu u uredu, nikad ga ne smatam, niti natežem - izgleda kao da ga je 1000 miševa glodalo.
16.03.2015 | 17:25
JOHN kaže:
A što se tiće što je uvoznik a što nije, slobodno me razuvjeriš nekim propisom, pravilnikom za trgovinu ili što več.


Uistinu mi se ne da. Tako mi je svojedobno to objasnila kolegica koja je vodila logistiku u onoj firmi u kojoj sam radio 7 godina. Žena je odlično radila (i još uvijek radi) svoj posao i ima sve te propise u malom prstu. Nemam baš nikakav razlog da sumnjam u to. A ti - vjerovao ili ne - kako god želiš.
16.03.2015 | 17:47
Bogme se nebi dalo ni meni, zato sam te uvjetovao.
16.03.2015 | 17:58
Koliko znam, moze se bilo sto pustiti na trziste. Propisi su jako slabi. Mislim da jos vrijedi da elektronika ne smije ometati radiovalove. Ako se ustanovi da je uredjaj lis, sudstvo odradjuje svoje. Ili proizvodjaca ili uvoznika. Isto znam da CE mozete ljepiti na svasta, ali je rizik na vama. Date izjavu i ako je kazna oderu vas. Testiranje u laboratorijima kosta i nekakva je garancija vase tvrdnje u onoj izjavi.
16.03.2015 | 18:35
To što opisuješ je stanje kakvo je vladalo u Hrvatskoj prije ulaska u Uniju, kad su šerifi koji su dobili ozakonjeni mafijaški racket izdavanja "C" certifikata uzimali masne pare za lupit pečat na papir bez da i pogledaju uređaj. Upravo iz tog razloga nijedna od tih firmi nije stekla pravo izdavanja CE certifikata odmah po ulasku u Uniju.
Trgovci u Njemačkoj (vjerujem i u većini zemalja EU) se ne igraju s time jer se ne radi tek o bezazlenom prekršaju. Ako stave na tržište uređaj s krivotvorenim certifikatom pa se pokaže da je opasan po život i zdravlje, to je kazneno djelo, za koje se može i u zatvoru zaglaviti.
16.03.2015 | 20:39
Za jednostavne stvari (punjač za telefon) ne treba ispitivanje od strane "Prijavljenog tijela" već to može napraviti firma koja proizvodi uređaj. Izdaje se izjava o sukladnosti i stavlja se ne tržište proizvod.
NAravno, ako se proizvodi spremnik za kisik, nije dovoljna samo izjava, već se moraju napraviti i ispitivanja koja potvrđuje netko drugi, a ne firma koja proizvodi.
16.03.2015 | 21:55
smayoo kaže:
No, pa o tome cijelo vrijeme i govorim. Kupiš noname proizvod koji je već uvezen u EU i dokazano sukladan CE, siguran za uporabu, a i dalje bitno jeftiniji od tzv. "originala".

Jer takav isti "noname šit" je i "originalni" proizvod prije nego na njega otisnu ime preprodavača (npr. Apple).

Znači, postoje "noname šit" proizvodi koji ne mogu nikad dobiti CE certifikat, jer su šit napravljeni. A postoje i oni "noname šit" proizvodi koji su ISTI IDENTIČNI kao i brand name proizvodi (Apple, Belkin...). Jer nitko od njih ne proizvodi sam svoje punjače, svi ih kupuju u nekoj "noname šit" tvornici u Kini. Ako kupiš "noname šit" proizvod sa CE certifikatom kod malog trgovca iz Njemačke preko Ebaya, za 2x ili 3x manje novca, vrlo vjerojatno si kupio istu identičnu stvar kao i brand name proizvod, samo bez branda.

I - NAGLAŠAVAM - to i dalje ne znači da se uređaj ne može pokvariti. I "originalni" se uređaji kvare. Svaka tehnička naprava se može pokvariti. Ali ja se osobno puno manje glupo osjećam kad mi se pokvari jeftini zamjenski proizvod, nego kad mi se pokvari besmisleno skupi "original". A moje osobno iskustvo je da mi se do sad nije pokvario niti jedan zamjenski punjač (ni za Mac, ni za iPhone), niti je, naravno, izazvao kvar onoga što puni, ali mi se uredno pokvario originalni punjač za Mac, a originalni kabel od iPhonea 5, koji mi samo stoji na radnom stolu u uredu, nikad ga ne smatam, niti natežem - izgleda kao da ga je 1000 miševa glodalo.

Pa sve je podložno kvaru i recimo samozapaljenju, samo u slučaju uređaja koji su prošli razne provjere i potvrde imaš opciju nekog ganjat i tražit svojevrsnu odštetu, a kod drugih možeš svirat i pjevat borbene.
Velim i ja se katkad koristim noname adapterima i sl. i vjerujem da uz neko prihvatljivo korištenje baš i ne riskiram nešto. I naravno kao i ti i ja i svi drugi poludimo kad nam se recimo Apple kablovi oglođu koda ih je krava žvakala a koristili smo ih na odgovoran način. Zato sam si kupio zamjenski jer baš nisam majmun da me neko vesla. A ako netko želi kupiti "original" ja mu neću ništa zamjerit.
16.03.2015 | 22:06
Naravno, neću ni ja ništa zamjeriti ako si netko želi kupiti original. Zamjeram samo onima koji neutemeljeno plaše neupućene kako će im "neoriginalni" punjač pokvariti mobitel i sl. zato što postoji negdje neki takav koji je nekom jednom pokvario telefon.
16.09.2016 | 21:59
Ajde molim nekoga tko koristi zamjenske kabele da mi preporuči neki pouzdani, nakupljaju se polako apple uređaji doma pa treba još pokoja žica za punjenje. Appleovih punjača ima dovoljno no kabele klinci sistematski devastiraju pa...
Da, riječ je o iPhone-ima 5s i Ipad air2, dakle trebaju mi zamjenski kabeli USB na 8pin...
17.09.2016 | 08:08
Ja preporucam ovo: www.njuskalo.hr/iphone-oprema/100-origin...apter-oglas-13121964

Misro USB kabeli su jeftini, ovo mi bude trajalo.
17.09.2016 | 08:40
221089 kaže:
Ajde molim nekoga tko koristi zamjenske kabele da mi preporuči neki pouzdani, nakupljaju se polako apple uređaji doma pa treba još pokoja žica za punjenje. Appleovih punjača ima dovoljno no kabele klinci sistematski devastiraju pa...
Da, riječ je o iPhone-ima 5s i Ipad air2, dakle trebaju mi zamjenski kabeli USB na 8pin...


Ja ne mogu preporučiti nikog konkretno. Kad mi treba zamjenski kabel, odem na njemački E-bay i nađem zamjenski kabel po osrednjoj cijeni od dobavljača iz Njemačke ili Austrije (radi brzine dostave) čiji trošak slanja nije besmisleno velik. Naručim si kabel. Ako ne valja, to će se ispoljiti u prvih par dana korištenja. Dogodilo mi se do sad dvaput (od 20 puta) da sam imao takav neki problem. Onda napravim reklamaciju i oni mi pošalju drugi ili vrate novac.

Ako se problem nije pokazao u prvih tjedan dana korištenja, onda kabel dalje radi uredno, godinama.
17.09.2016 | 14:15
Probao sam ih stvarno dosta, oni koji se kvalitetom definitivno ističu (po mom mišljenju daleko najkvalitetniji kabeli su):
- www.nativeunion.com/products/cables/
- www.nonda.co/products/kevlar-reinforced-...-usb-c-and-lightning

Eto
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 9 sati, 19 minuta
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.50 Seconds

Provided by iJoomla SEO