iPhone 4S i iOS 8.1.3
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

iPhone 4S i iOS 8.1.3


08.02.2015 | 01:17
Pozdrav, kolega kupio iz naslova navedeni mob provjerili sve i rado oke jedino nikako ne može ugasiti mog, točnije čim ga iskluči odma mu poslje crnog ekrana pokaže jabuku i upali ga nazad..

Prijašnji vlasnik je metao jaču bateriju od 2500mAh jer mu se s iOS 8 originalna brzo trošila i trenutno je ta nova u njemu.

Dali vi kao iskusniji ajfonovci možete možda savjetovati šta bi moglo biti prije nego ga vratim na 8.0 i probam na taj način možda riješiti problem?

btw. vračanje na tvorničke probali i ista stvar.
btw1. Hard Reset isto probali i ista stvar.
08.02.2015 | 11:09
problem u bateriji.
inače je tvorinčka kapaciteta 1430mAh.
probaj ga spustit na 8.1.2 dok još uvjek apple potpisuje ali teško da će ti to rješit problem.
08.02.2015 | 11:22
A kad bi staru bateriju vratili da kolega nema problem jel bi se to popravilo?

I punjač se užasno grije i jakooo brzo puni ovu novu bateriju a to mi se ne sviđa bar ta temperatura..
08.02.2015 | 11:30
Ako se punjač jako grije, to znači da daje veliku struju, ali to nije problem jer ima ugrađenu zaštitu (ako je originalni). Bitno je da se baterija ne grije.
08.02.2015 | 11:32
vrati staru bateriju pa ćeš vidjet.
08.02.2015 | 11:59
Mob nije bio topao samo punjač.

Budemo vratili staru jer nakon 2godine teško da je otišla (ali moguće naravno), a pošto ova nova veća nedaje veliku razliku u dužini korištenja od originalne vratit ćemo originalnu.
08.02.2015 | 13:31
I baterija se grije i to dosta, ali sklop koji puni ne da pregrijavanje.
08.02.2015 | 17:32
Na koju foru bateriju od 1450mAh može zamijenit ista od 2500mAh... Mislim da je to grdna prevara i da ta od 2500 ne valja... Loše baterije koje ne mogu prodat pa nakelji 2500 da se ljudi zalete
08.02.2015 | 18:06
Kako ne bi moglo? Uzmu se članci veće gustoće. Po tvojoj logici bi sve punjive baterije standardnog formata (AA npr) imale isti kapacitet...
08.02.2015 | 18:07
Inaće i na plotu piše!
Mislim kako se baterije dosta razvijaju i nije nemoguće da se kapacitet povećava.
Inaće, važan podatak o bateriji je kolićina energije po volumenu i količina energije po jedinici mase.
Traže se baterije koje imaju oba broja što veća.
Mada, ako je baterija, kineska kopija, vjerojatno je prevara i/ili obmana.
08.02.2015 | 18:37
Ja sam u par navrata na par uređaja mijenjao baterije, nisu bile formata za iphone ali se pokazalo uspješno. Baterije su bile sub-c(valjda preko 100komada od raznih sellera i sve su bile ispravne)za stolne usisavače, igračke i aku bušilice. Uređaji rade uspješno več koju godinu i jednim punjenjem rade čak dvostruko-trostruko duže jer sam uzimao veči kapacitet baterija. Trebalo je tu lemit itd., znači nije klasični switch ko za iphone.
E sad, ovo za iphone. Moguče da je nekaj sprtljano kod izmjene i zato ga se taj riješio, a sama baterija je možda ispravna.
Predlažem ti da ga nosiš na servis na dijagnostiku, možda nije problem ni sama izmjena baterije nego nešto sasvim drugo.
08.02.2015 | 18:38
Evo ga opet... "Kineska kopiija". Kopija čega? Koliko ima danas baterija koje se NE proizvode u Kini? Ha? Što onda znači "kineska kopija"? Mislim - u odnosu na "kineski original"?
08.02.2015 | 18:54
smayoo kaže:
Kako ne bi moglo? Uzmu se članci veće gustoće. Po tvojoj logici bi sve punjive baterije standardnog formata (AA npr) imale isti kapacitet...


Aha... Apple je stavio najslabiji i najjadniji li-Ion članak i eto nakon 4 godine imamo bateriju koja u istim gabaritima ima 75% više kapaciteta... Ima kitu!
08.02.2015 | 19:08
Kao čovjek od struke (elektrotehničke) koji sam, stjecajem okolnosti i projekata na kojima sam radio, stekao značajno iskustvo upravo u području baterija (olovnih, nikalskih, litijskih, alkalnih punjivih), tvrdim da je to sasvim moguće. Koji su tvoji argumenti?
08.02.2015 | 19:10
smayoo kaže:
Kao čovjek od struke (elektrotehničke) koji sam, stjecajem okolnosti i projekata na kojima sam radio, stekao značajno iskustvo upravo u području baterija (olovnih, nikalskih, litijskih, alkalnih punjivih), tvrdim da je to sasvim moguće. Koji su tvoji argumenti?


Punjenje s 1A i zapaljenje... Kao amater i čovjek širokog spektra znanja po pitanju elektronike, nagledao sam se paljevine lion i lipo
Usporedi gabarite naprimjer samsungovih 2500mAh... Može ona bit i manja, zašto ne...
08.02.2015 | 19:51
Tko garantira da je kapacitet 2500mAh.
Rekao sam, i na plotu pise.
Nisam mislio na tu kinesku kopiju, vec na falsifikat iz kine. To je valjda fraza koja se koristi za proizvode upotne kvalitete.
08.02.2015 | 19:52
Dao sam si pola minute truda

forums.macrumors.com/showthread.php?t=1702838

Stojim pri mojoj prvoj tvrdnji
08.02.2015 | 19:53
Ako je baterija (s elektronikom) ispravna i ako je punjac ispravan, baterija se ne moze zapaliti.
Druga je stvar, ako je u vrucij atmosferi (satima pod sajbom na duncu).
08.02.2015 | 19:57
havdic, iz tvojih rečenica je očito da zapravo ne razumiješ suštinu toga o čemu pišeš. Ironično, ali tim je jasnije kako to da si tako čvrsto uvjeren u svoj (pogrešan) stav.
Struja punjenja i zapaljenje litijske baterije nemaju najprije međusobno direktne veze, a onda nemaju veze s ovim o čemu smo pričali.
TEMPERATURA baterije je ta koja može izazvati zapaljenje, i to neovisno o tome kolika je struja punjenja. Bateriju velikog kapaciteta možeš puniti i strujom od 10A, a da nisi ni blizu požara, a bilo koju bateriju možeš puniti i s manje od 1mA i opet izazvati požar, ako je skoro puna. Štoviše, ako je sasvim puna, ne trebaš je puniti uopće, a da ona ipak plane. Dovoljno je da temperatura okoliša naraste, usljed čega se još malo poveća količina slobodnih naboja i nastane požar.
Baterija koja plane pri punjenju je planula zbog neispravne ELEKTRONIKE punjenja. Naime, prilikom punjenja, STALNO se mjeri temperatura baterije te se struja punjenja smanjuje kad god temperatura počne rasti. Kad se pri struji koja je manja od neke zadane desi da temperatura raste, to je kriterij za prekid punjenja i prijelaz u tzv. "trickle charge" režim (intermitentno punjenje vrlo malom strujom) kojeg nikako ne treba raditi ako se bateriju ne misli trošiti odmah idući dan.
Što se tiče Samsungovih baterija, ne razumijem što si zapravo time htio reći? Ako su one toliko veće od iPhone baterije, to znači da se radi o baterijama iste gustoće pohranjene energije. Ako uzmeš baterije veće gustoće energije, imaš više mAh u istim gabaritima. Što ti tu nije jasno?
Niti jedan složeni tehnički proizvod na svijetu, niti jedan, pa ni oni najskuplji premium proizvodi, nema u sebi ugrađene SVE najbolje i najnaprednije elemente, nego one koji zadovoljavaju zadani projektni zadatak, a pri tom najmanje koštaju. Zašto si tako uvjeren da Apple (ili Samsung) ugrađuje najbolje baterije koje su dostupne na tržištu?
Sasvim je normalno i tehnički očekivano da može biti dobavljiva zamjenska baterija koja ima iste gabarite, a 50, 75 ili 100% veći kapacitet. Postoji određena granica dokle je povećavati gustoću energije razborito, jer povećanje gustoće energije kod litijske baterije znači i smanjenje životnog vijeka (koji se izražava u broju ciklusa punjenja) tako da uvijek postoji optimalna gustoća energije koju bi bilo primjereno koristiti. A Apple je, kao i Samsung, sigurno odabrao bateriju ISPOD te optimalne gustoće NAMJERNO, jer je (a) jeftinija i (b) osigurava BRŽI ciklus nabave novog mobitela kod onih koji kupuju novi mobitel (to su oni koji si to mogu priuštiti).

Isto kao što ljudi koji kupuju nove BMW-e i Mercedese NIKAD na tim autima ne dočekaju onaj heavy-duty servis jer ga prodaju dalje i kupe si novi prije nego naprave toliko kilometara.
08.02.2015 | 20:04
havdic kaže:
Dao sam si pola minute truda

forums.macrumors.com/showthread.php?t=1702838

Stojim pri mojoj prvoj tvrdnji


U threadu kojeg linkaš ne vidim nikakav konkretan tehnički ili fizikalni argument. Samo određeni broj korisnika - nestručnjaka ili polustručnjaka - koji nagađaju, baš kao i ti.

Opet, jasno mi je kako to u tebi povećava uvjerenje kako si u pravu. To tako ide. Što manje znaš, to si čvršći u svojim zabludama.
08.02.2015 | 20:16
zabac kaže:
Tko garantira da je kapacitet 2500mAh.


Imaš 101 softver za provjeru stanja baterije. Ako ti softver kaže da baterija nema 2500, nego 1400, 1700 ili koliko god, tražiš novac natrag. U pravilu će ti platiti bez pogovora i još ti ostane baterija. Naravno, ako si je kupio preko E-baya. Ako si je kupio preko Njuškala, onda se dogovoriš s prodavačem da plaćaš nakon provjere.

Nisam mislio na tu kinesku kopiju, vec na falsifikat iz kine. To je valjda fraza koja se koristi za proizvode upotne kvalitete.


Mislim da je tu frazu vrijeme pregazilo. Isto kao što je izraz "japanski auti" danas potpuno suprotnog značenja, nego što je bio prije 50 godina.
08.02.2015 | 20:25
U kolege vi se raspisali i uhvatili rasprave.

Evo ovako sljedeće sam napravio, stavio sam iOS 8.1.2 i baterija je u 14h bila na 100% i od tad do sad uz cca 30min WiFia i ostalo na standby-u i sad je na 66% što je po meni popriličan gubitak kapaciteta a da nisam ni poziva obavio niti ništa drugo radio..

Mislim da ta će ta kopija baterije sutra van i da vračamo novu da to kolegi izdržai uz normalan rad cijeli dan..

Ne znam kako je drugima na 4Su i iOS 8?
08.02.2015 | 20:42
Ako nije bilo nekog intenzivnog up/downloada u tih 30 min, rekao bih da - definitivno ta baterija nije zdrava. Da li se i dalje jednakom brzinom prazni?
08.02.2015 | 20:43
O smayoo, govorio sam o ovom konkretnom primjeru, a ne općenito. U telefonu je baterija koja je deklarirana kao 2500mAh. Da li je taj kapacitet ili neki drugi, nemre se znati.
Vjerujem kako falsifikati iz Kine dolaze, pa i baterije upitne kvalitete i kapaciteta. Za aute se to ne može reći jer ipak postoji kontrola.
08.02.2015 | 20:52
Pa mislim da da, budem vidio do ponoć.
Ali evo dok čekam vaš odgovor cca 30min do sad 3% je pala što je u satu 5-7% i meni se to čini dosta jer ispada da u 12-15h ovisno o količini razgovora, wifia i mobilnog interneta baterije ne bi više ni bilo a možda sam i puno rekao..
08.02.2015 | 21:02
zabac kaže:
Vjerujem kako falsifikati iz Kine dolaze, pa i baterije upitne kvalitete i kapaciteta. Za aute se to ne može reći jer ipak postoji kontrola.

Ma razumijem ja tebe. Stvar je u tome što mene na dnevnoj bazi maltretiraju investitori koji stav formiraju na temelju pop-kulture kako je sve iz Kine jeftino, šugavo, falsifikat i prijevara. "Nemojte mi neko kinesko smeće projektirat. Mi hoćemo samo kvalitetne njemačke proizvode!" Uzmi najskuplji model Mercedesa, rastavi ga na komade i pronaći ćeš NAJMANJE 60% dijelova koji su made in China. I to ne znači da je Mercedes loš. Nego da se u Kini proizvode (i) kvalitetni proizvodi. U Kini se proizvodi sve. I kvalitetno, i nekvalitetno. U Hrvatskoj se proizvodi samo prdež i dugovi. Ali spremno pljujemo po Kini gdje se, kao, proizvodi smeće.
08.02.2015 | 21:07
B4sic kaže:
Pa mislim da da, budem vidio do ponoć.
Ali evo dok čekam vaš odgovor cca 30min do sad 3% je pala što je u satu 5-7% i meni se to čini dosta jer ispada da u 12-15h ovisno o količini razgovora, wifia i mobilnog interneta baterije ne bi više ni bilo a možda sam i puno rekao..


Poanta je u tome da dinamika pražnjenja uz isto opterećenje ne mora nužno biti linearna, a baš po toj nelinearnosti može se zaključiti nešto o tome što je u bateriji neispravno.
08.02.2015 | 21:08
smayoo kaže:
(...)A Apple je, kao i Samsung, sigurno odabrao bateriju ISPOD te optimalne gustoće NAMJERNO, jer je (a) jeftinija i (b) osigurava BRŽI ciklus nabave novog mobitela kod onih koji kupuju novi mobitel (to su oni koji si to mogu priuštiti).

Isto kao što ljudi koji kupuju nove BMW-e i Mercedese NIKAD na tim autima ne dočekaju onaj heavy-duty servis jer ga prodaju dalje i kupe si novi prije nego naprave toliko kilometara.

Na veliku žalost ja bi se tu složio sa smayoo-om.

I jedan dodatak bar što se tiče autoindustrije i vjerojatno ostale proizvodnje. Roba koja se proizvodi van matične države moraju po nekom međunarodnom statutu imati u sebi određen postotak dijelova iz države u kojoj se proizvode. Zato recimo Toyota proizvedena u Europi mora imati ako se ne varam minimalno 30%(ako ne i znatno više) dijelova proizvedenih iz te države u Europi ili Europe općenito, tako nešto. Probao sam naći te odredbe ali nejde mi od ruke, ali mislim da je to vrijedilo za sve proizvode pa tako i za vozila.
08.02.2015 | 21:26
Budem ja ipak tu bateriju s njime zamijenio pa vam javim ako se stvari poprace ili ne..

Ako ne bude bolje (a nadam se da oće) pa da mi pomognete s drugim mogučnostima ako postoje..
08.02.2015 | 22:24
JOHN kaže:
I jedan dodatak bar što se tiče autoindustrije i vjerojatno ostale proizvodnje. Roba koja se proizvodi van matične države moraju po nekom međunarodnom statutu imati u sebi određen postotak dijelova iz države u kojoj se proizvode. Zato recimo Toyota proizvedena u Europi mora imati ako se ne varam minimalno 30%(ako ne i znatno više) dijelova proizvedenih iz te države u Europi ili Europe općenito, tako nešto. Probao sam naći te odredbe ali nejde mi od ruke, ali mislim da je to vrijedilo za sve proizvode pa tako i za vozila.


Propis definira ne postotak dijelova, nego postotak proizvodnog troška. Postotak je 60% ili tako nešto. Ali on uključuje i cijenu uloženog ljudskog rada do izlaska na tvorničko parkiralište.
Tako da se, uz određene (rijetke) komade od Boscha i ZF-a, koji čak i jesu proizvedeni u EU (ako već ne u Njemačkoj), tih 60% formira skoro pa samo na temelju plaća koje dobiju radnici u EU tvornici koji sastavljaju aute od komada dovezenih s dalekog istoka.
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 9 sati, 48 minuta
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Ender, jura22, kajjaznam, Riba, Sank, tino1, Anonimci (644)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.24 Seconds

Provided by iJoomla SEO