iPhone6 16gb, snimanje videa i zauzece prostora
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

iPhone6 16gb, snimanje videa i zauzece prostora


17.12.2014 | 10:47
Pozdrav !

Molim za pomoc vlasnika novog iPhonea6. U prilici sam dobiti iPhone6 16gb pa me zanima jer sam citao negdje da zapravo ima dosta manje slobodnog mjesta a ne 16gb. Mene sada zanima koliko je to zapravo? Na istom mjestu sam vidio da je netko imao cak i problema sa update jer mu je navodno falili mjesta i neto tipa 5-6gb da mora biti slobodno da bi se mogao napraviti update. Dali je to stvarno tako? Jer ako je, onda je model sa 16gb totalno besmislen, barem po mom misljenju.

iPhone6 ima meni jednu jako interesantnu opciju. Snimanje videa u slow motionu. Mene sada zanima koliko takav video zauzima mjesta? Citao sam da guta slobodnu memoriju. Inace koliko jedan video snimak u full rezoluciji u trajanjo od 10min moze zauzeti slobodnog mjesta a koliko snimak sa slow motion ?

Nemam opciju odabira telefona sa vecom memorijom. Drugo ponudjeno mi je Galaxy Note 4 pa sada nekako vazem sta uzeti. Sta bi vi odabrali od ponudjenog. Koji god da uzmem biti ce uparen sa MacMini late 2012.

Hvala i LP !
17.12.2014 | 14:55
Za snimanje videa 16Gb ti nije baš sretno riješenje. To je količina memorije za nezahtjevno korištenje. Inače će ti glavna preokupacija biti stalno seljenje videa na komp.
Galaxy Note 4 je puno bolji izbor s obzirom na tvoju situaciju jer lako proširiš količinu dostupne memorije sa micro SD karticom. Naravno sa androidom nemaš neke benificije iPhona kada je uparen sa MacMiniem i Yosemitom.
17.12.2014 | 16:49
Kupi videokameru. Ovo na telefonu ostavi za clipove od 1-2 minute.
16GB - 2-3GB za operativni sistem (iOS). Nadogradnja ide preko računala, tada ne treba prostora na telefonu. Ako radiš nadogradnju samo s telefonom, onda treba negdje spremiti datoteku koju skida.
17.12.2014 | 18:36
16GB je u stvari 14.7GB - iOS skoro 3 i ostane ti oko 11GB...
17.12.2014 | 20:21
Da, oko 11GB imas za sebe...
Ako ti treba za snimanje djece, onda je ok...snimis i prebacis u comp...no nije najsretnije rjesenje za putovanja...opcenito je to problem kod iPhone-a sto nema mogucnost prosirenja memorije a da bi osobodio njegovu, treba ti comp .
Recimo idem na put i fon mi je dovoljan, nemam namjeru vuci i comp, ali 11GB jako brzo popunis i imas problem posto ne mozes jednostavno izvaditi mem. karticu i staviti drugu.
Sve ostalo na iPhone-u je super, barem meni
17.12.2014 | 20:38
Ja se slažem sa Žapcem. iPhone ima takav jad od kamere/fotoaparata da meni to nije nego za priručno slikanje/snimanje. Uglavnom ga koristim po gradilištima, a nekad mi ni za to nije dovoljno dobar. Tko želi nešto ozbiljnije snimati, što kasnije želi čuvati i više puta gledati (iz užitka, a ne poslovne potrebe), neka si kupi neku poštenu kameru.
17.12.2014 | 22:18
Ljudi hvala na odgovorima. Ma ne treba meni za snimanje filmova kamera vec samo za klipove od par minuta i sl. kad se nađe nesto zanimljivo za snimiti. Sto se tiče updatea, ako ide preko racunala a ici ce ali bas uvijek onda mi je dosta i ovaj od 16gb. Eto sad furam Galaxy S2 od 1. dana kada se pojavio u T-Comu. Nikad problema ali mi dosta androida, hocu malo promjene. Galaxy je isto od 16gb i na njemu uvijek slobodno 5-8gb. Znaci da bi tako bilo i na iPhoneu. Glazbu ne stavljam u telefon. Samo slike i video koje ne prebcim na racunalo ostaju na mobitelu. Igrice ne igram. Aplikacije koje mi trebaju i to je to. Jedino mi zao sto ne mogu uzeti iPhone6+ zbog veceg displaya. Prodah iPad Mini 1 pa sam mislio da bi ovo moglo biti neko sretno rijesenje " phablet " jelte.

THX!
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 sat, 49 minuta
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, baka, Ender, m@xym, Riba, ^SuperUnknown^, Anonimci (621)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.04 Seconds

Provided by iJoomla SEO