točan postupak redovnog tvorničkog otključavanja
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

točan postupak redovnog tvorničkog otključavanja


13.11.2014 | 00:16
Dakle, iP5, istekao ugovor, kontaktirali smo Vipnet i maločas sam dobio povratnu informaciju da mogu otključati iP pomoću iTunesa.
Molim za info kako se to točno radi.
Da li za to MORAM u iPhoneu imati SIM od neke druge mreže?
Pitam zato jer ovaj čas ga nemam, ali želim da je iP otključan i spreman kad se ukaže potreba staviti u njega SIM druge mreže.

Ako ga moram imati za dovršiti postupak, ima li tko u Rijeci nano SIM koji nije od Vipneta? Dođem bilo gdje treba u gradu, sa svojim lapom i mobom, posudim karticu da odradim to otključavanje i vratim za 5 min (nadam se da ne traje dulje?).

Također me zanima da li to uključuje neke invazivne akcije tipa factory reseta, i sl.? Jer bi ih rado izbjegao, ako nisu nužne.

Hvala!
13.11.2014 | 00:18
Postavljam pitanje, naime, jer pretraživanjem foruma nalazim sve neke informacije za koje nisam siguran da imaju ikakve veze s mojim slučajem (kupovina unlocka odavde i odande).
13.11.2014 | 06:13
sigurno moraš imati karticu drugog operatera, koju ubaciš u telefon, i bitno ti je da telefon bude na interenetu (ne mora biti spojen na itunes), te on pri aktiviranju se spaja na apple servere i ako je otključan, pojavit će ti se signal te druge mreže..

tmobile nakon otključavanja pošalje ovakak mail gdje je opisan postupak :


Poštovani,
zahvaljujemo na Vašem upitu, u nastavku dostavljamo odgovor.
Vaš iPhone uređaj je otključan. Molimo umetnite SIM karticu drugog operatera na kojoj je isključena PIN zaštita i spojite uređaj na iTunes putem računala kako bi se izvršila aktivacija i sinkronizacija otključanog uređaja. Nakon navedenog postupka isključite na kratko Vaš uređaj te ga ponovno uključite.
Ukoliko imate poteškoća sa otključavanjem navedenog uređaja, možete potražiti pomoć u bilo kojem prodajnom mjestu T-HT-a
Srdačno Vas pozdravljamo, a u slučaju potrebe za dodatnim objašnjenjima bit će nam zadovoljstvo ako se obratite na istu e-mail adresu.


Iako oni spominju spajanje na iTunes, ja u većini slučajeva nisam spajao (otključao sam desetak iphonea), već je bilo dovoljno da telefon bude preko wifija na internetu..
13.11.2014 | 07:38
Hvala. Ima li netko u Rijeci s ne-vip nano simom?
13.11.2014 | 08:01
Ja sam podnio zahtjev za otključavanje čim mi je istekao ugovor. Drugu karticu sam stavio dva mjeseca kasnije. Sve je prošlo OK. Tako da mislim da ti nije važno da odmah staviš drugu karticu. Važno je da je na nekom apple serveru tvoj mobitel označen kao otključan.
13.11.2014 | 08:05
Uzmi bilo koji sim i obreži ga.
Ja sam otključavao u T-COM-u tako da sam im poslao podatke i javili su mi na SMS da je telefon otključan.
Pošto su to bili stari iOS-i, potrebno ih je bilo spojiti na iTunes (za ove nove ne zna, mislim 6 i više).
Ako ti je telefon otključan, otključan je. Jedino ako se želiš uvjeriti da je otključan.
13.11.2014 | 08:17
Ja bi isto odradio taj postupak čim prije. Nemam ja baš povjerenja u njihove akcije. Zamisli situaciju da sutra odeš van i ubaciš novu karticu a ono nije otključan. Kontaktiraš ih a oni se ispričavaju i kažu da će to riješit u tjedan dana.
Uzmi na kiosku start paket od bon bon, simpa ili nešto treće za 20-30kn i riješi se dileme. Ako nemaju nano kartice, skini šablonu s neta za rezanje i obreži kako kaže zabac, malo bolje škare za papir su dovoljne, bitno da se noževi ne razilaze i da su oštre. Radit će, ja samo to radio x puta za druge
13.11.2014 | 08:41
Slažem se s Johnom - ne vjerujem im. Ako mi je telefon otključan, ja to želim napraviti sada odmah (a) da ne zaboravim i (b) da ne nastanu problemi kad se nađem u nekom nebuloznom inozemstvu.
Ako uzmem SIM od ukućana i obrežem ga, onda mi treba poslije adapter da obrezani SIM stavim u njihov mob, a nemam ga.
Zadnja mi je opcija da zaista na kiosku kupim prvi i najjeftiniji SIM kojeg nađem, ali radije bih to izbjegao. Ne zato što sam škrt, nego zato što mi je zbilja žao kupiti nešto da bi za pola sata to bacio u smeće. Radije ću isto toliko novca potrošiti da platim piće onom tko mi posudi svoj nano sim na 5 minuta.
13.11.2014 | 08:53
Smayoo navrati do servisa, odradimo to u minut posla
13.11.2014 | 09:09
Hvala!
13.11.2014 | 10:22
Samo kratko, nakon predaje zahtijeva operateru, on će sa svoje registrirane email adrese obavijestiti Apple kako taj uređaj sa tim IMEI brojem treba staviti na takozvanu bijelu listu. Apple to u načelu odradi u roku 24 sata od zaprimanja zahtijeva. U sistemu (Apple-ovom) je zabilježeno da kod sljedeće aktivacije uređaj će biti otključan, i tako ostaje dok se taj događaj i ne obistini.

Aktivacija se može napraviti na nekoliko načina, prvi i najjednostavniji je da se ubaci kartica drugog operatera, te se onda nakon kratkog vremena pojavi aktivacijski ekran na kojem se može mob otključati sa drugom karticom putem wifi-a ili podatkovne mreže sa kartice ukoliko je ona ima. Drugi način je putem itunesa, gdje prilikom syncanja se otključa uređaj, za ovo nije potrebna druga kartica ali nekad ovo zna štekati. i Treća je putem restore-a na iPhoneu, prilikom čega isto nije potrebna druga kartica ali je proces koji traje.
13.11.2014 | 10:50
Usmi u Konzumu sim. Znam da su ih djelili.
Adapter budes platio kos nas kao i neki sim na kiosku
13.11.2014 | 11:08
ssivic kaže:
Drugi način je putem itunesa, gdje prilikom syncanja se otključa uređaj, za ovo nije potrebna druga kartica ali nekad ovo zna štekati.


Dakle, uštekao sam iP kabelom na Mac, pokrenuo iTunes i uklikao Sync (napominjem, gore je zadnji iOS7, nisam radio update na 8). Sync je prošao sve kao i obično, nije mi ništa javio u vezi otključavanja, nikakvu poruku. Je li to - to? Ili je trebao nešto javiti? Što znači "nekad ovo zna štekati"?
13.11.2014 | 11:23
Ako mobitel radi i nova kartica ima signal, sve je prošlo OK.
Spajanje na itunes nije ni nužno.
13.11.2014 | 11:28
Ja sam shvatio otključavanje kao i @ssivic. Nova kartica ne bude radila iako je telefon otključan tako dugo dok se telefon ne dočepa interneta i shvati kako slobodno prihvati drugu karticu, te skine postavke za SMS, MMS, i još nešto. Bitno je da Apple proglasi taj tvoj telefon otključanim.
Koliko znam, procedura se ponavlja za svaku SIM karticu novog operatera. Ako ubaciš T-COM karticu i odradi ti aktivaciju, to ne znači da ne budeš imao problema recimo s O2 SIM-om jer se telefon opet mora spojiti na internet i potegnuti ono nešto. Znači, s drugom SIM karticom, samo budeš potvrdio otključanost telefona, ne i otklonio probleme s recimo SIM-om nekog Nigerijskog operatera.
13.11.2014 | 11:31
iAnte kaže:
Ako mobitel radi i nova kartica ima signal, sve je prošlo OK.
Spajanje na itunes nije ni nužno.


Nije stavio SIM drugog operatera.
Preko Wi-FI-a to ide u letu i bez one famozne poruke theunlockfactory.com/wp-content/themes/s...unesUnlockScreen.png

Draža je poruka, ali treba komp i spoj na net.
13.11.2014 | 11:31
zabac kaže:
Ja sam shvatio otključavanje kao i @ssivic. Nova kartica ne bude radila iako je telefon otključan tako dugo dok se telefon ne dočepa interneta i shvati kako slobodno prihvati drugu karticu, te skine postavke za SMS, MMS, i još nešto. Bitno je da Apple proglasi taj tvoj telefon otključanim.
Koliko znam, procedura se ponavlja za svaku SIM karticu novog operatera. Ako ubaciš T-COM karticu i odradi ti aktivaciju, to ne znači da ne budeš imao problema recimo s O2 SIM-om jer se telefon opet mora spojiti na internet i potegnuti ono nešto. Znači, s drugom SIM karticom, samo budeš potvrdio otključanost telefona, ne i otklonio probleme s recimo SIM-om nekog Nigerijskog operatera.


Prva nova sim kartica traži aktivaciju i otključavanje. Svaka iduća mi nije tražila ništa osim 'plug & play'.
Nisam pokušao sa nigerijskim operaterima, samo EU
13.11.2014 | 11:33
zabac kaže:
Nije stavio SIM drugog operatera.
Preko Wi-FI-a to ide u letu i bez one famozne poruke theunlockfactory.com/wp-content/themes/s...unesUnlockScreen.png

Draža je poruka, ali treba komp i spoj na net.


U tom slučaju neće ni dobiti nikakvu poruku.
@smayoo, tele2 sim 20 knu u DM (čini mi se) i siguran si.
  • num
  • Korisnik
  • 3
13.11.2014 | 11:43
smayoo kaže:
ssivic kaže:
Drugi način je putem itunesa, gdje prilikom syncanja se otključa uređaj, za ovo nije potrebna druga kartica ali nekad ovo zna štekati.


Dakle, uštekao sam iP kabelom na Mac, pokrenuo iTunes i uklikao Sync (napominjem, gore je zadnji iOS7, nisam radio update na 8). Sync je prošao sve kao i obično, nije mi ništa javio u vezi otključavanja, nikakvu poruku. Je li to - to? Ili je trebao nešto javiti? Što znači "nekad ovo zna štekati"?


Više nije nužno spajati na iTunes da se uređaj otključa. Dovoljno je da iPhone ima pristup Internetu (npr. WiFi) kada staviš SIM drugog operatera.

I mislim da nema veze koliko je prošlo vremena od zahtjeva za otključavanje do trenutka kad staviš SIM drugog operatera.
Ja sam SIM drugog operatera stavio pola godine nakog zahtjeva za otključavanje, i nije bilo problema. Obavijest da je uređaj otključan nisam dobio. Pretpostavljam da su to maknuli.
13.11.2014 | 13:22
Nema veze vrijeme. Ja sam nako obavjesti da je telefon otključan tek nakon 2 mjeseca ubacio VIP karticu u telefon (3G) i pojavila se (onda) ona slika konektora koji se kao uštekava u iTunes.
@iAnte, ja treću katricu nisam ni imao. O kojem se telefonu i iOS-u radi? Ako je iOS 5 ili raniji, tada mislim da ide za svakog operatera po jednom.
Očito kod svakog uključivanja, telefon prvo provjeri da li SIM smije ili ne prihvatit.
Znam kako iP5 koji sam uzeo u T-Com-u, djelatnik je ubacio karticu i upisao šifru za HotSpot i telefon se aktivirao i kad sam izašao iz dučana, telefonirao sam. Da sam kupio otključani, procedura ne bi bila drugačija (samo bi mogao bilo koju karisu ubaciti).
13.11.2014 | 13:57
zabac kaže:
O kojem se telefonu i iOS-u radi? Ako je iOS 5 ili raniji, tada mislim da ide za svakog operatera po jednom.


Bilo je to davno, mislim da je bio iOS6. A moguće da sam uvijek imao wifi kad sam mijenjao kartice pa bi to sve prošlo za nekoliko sekundi i ne bi ni zapamtio.
27.01.2015 | 16:54
dao sa zahtjev da mi otkljucaju ip5 u vipu 22.01. ali i dalje se nista ne zbiva.
ubacujem novu karticu, spajam na itunes, restore sam dva puta radio... nada!
kazu u vipu su nesto malo sporiji u appleu u zadnje vrijeme. (?!?!)

jel to normalno? koliko se inace ceka?
ne bi radio dramu da mi broj nije prebacen na novu mrezu.
27.01.2015 | 17:41
kinsif kaže:
dao sa zahtjev da mi otkljucaju ip5 u vipu 22.01. ali i dalje se nista ne zbiva.
ubacujem novu karticu, spajam na itunes, restore sam dva puta radio... nada!
kazu u vipu su nesto malo sporiji u appleu u zadnje vrijeme. (?!?!)

jel to normalno? koliko se inace ceka?
ne bi radio dramu da mi broj nije prebacen na novu mrezu.


Koliko znam VIP više nije pravi diler Apple uređaja, samo kupuju otključane modele i preprodaju ih. Izgubili ugovor ili nešto.
Valjda i zato sporo to obavljaju.
27.01.2015 | 18:00
meni je otključavanje kod tmobile trajalo vise od 15 dana. Na kraju sam ih zvao i tek u drugoj iteraciji je bilo odrađeno unutar 3-4 dana
28.01.2015 | 03:58
Ja greskom na Ebay kupio zakljucani iPhone prije par godina.

Nazvao customer service providera u USA, trazio da otkljucaju mob i odbiju me ljudi.

Kasnije nazovem opet, djevojka se nesto necka, kao i bi i ne bi (prijasnji vlasnike nema dugovanja, ali ja nemam nikakav racun, a u principu nece otkucati mob kupljen u oglasima, to vlasnik treba srediti prije prodaje).

Treca sreca, nazovem, kazem da zovem iz war zone, da mi treba telefon i da ne mogu doci osobno do njih (iz tehnicko/logistickih razloga )

Nisu me niti za ime pitali, samo su rekli "thank you for serving our great country", i da sacekam 24h, te da se spojim na iTunes. I stvarno, izasla je ona famozna poruka, i otkljucali su ga...

Nije vise nikakvih problema bilo sa tim mob, niti sam morao restore raditi, sve uredno radilo nakon te operacije
28.01.2015 | 07:56
Dragane ovo je trebalo ići u humor sekciju. Cijeli ured se smije sada kada sam ovo pročitao. Prejako. Vrh.
28.01.2015 | 09:30
Žena mi otišla jučer raditi u Dubai, i išli smo otključati njen LG L70 tvornički zaključan na VIP-u kod jednog privatnika, i frajer nam naplati 120 kn za kod koji je skinuo s neta i upisao ga negdje u settingse moba, restartao aparat i basta. Minuta posla...
Kako imam iPhone 5, bez veze ga pitam - znajući da VIP cepa 500 kuna za otključavanje iPhonea - koliko bi me došlo da ga otključa, čovjek veli 420 kuna i čeka se oko tjedan dana jer sve ide preko Applea...
28.01.2015 | 15:51
u pravu je.
28.01.2015 | 18:38
ma necu sada placati kada imam pravo na otkljucavanje, cisto sam bez fona pa da se znam ravnati.
ali dobar info za druge. ostavi kontakt nekome ce mozda trebati.
28.01.2015 | 19:08
Ovo mu je stranica
imob.hr/#
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 6 sati, 1 minute
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.19 Seconds

Provided by iJoomla SEO