iPhone 5S dali će uvažiti garanciju?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

iPhone 5S dali će uvažiti garanciju?


21.10.2014 | 07:39
Radi se o iphone 5S koji je pod garancijom do pocetka 12 mjeseca,
u zadnje vrijeme mi je problem sto mi je Home Button počeo "pucketati" pri pritisku na njega,
kontaktirao sam Apple suport kazu da idem na servis u ZG...
Uglavnom pri ovakvim kvarovima ako je uređaj pod garancijom dobija se novi mobitel, jer je home button touch ID vezan za čip mobitela, i nemoze se mjenjati. tako da daju novi mob.
ali koliko sam upucen znaju zajebavat na servisu, vrate mob i samo kazu da je otislo od vlage ili vode ili je mehanicki kvar itd itd, znate kako to ide... i onda jos oderu na dijagnostici 300-400 kn tako da je to zajeb.
Šta mislite hoće li mi proći ovo pod garancijom?? Iz Applea su mi rekli da se javim u City Centar One da donesem mobitel i da nebi trebalo bit problema.
MObitel nije kupljen u HR i nemam račun.
21.10.2014 | 07:58
Račun nije bitan, jamstvo se vidi po serijskom broju. Ako ti je Apple Support rekao da ideš na servis, idi na servis. Ako je telefon bio izložen vlazi, pripremi se da ćeš platiti servis. To je to.
21.10.2014 | 08:02
naveo sam primjer vlage, ono što ja znam da nije imao doticaja..
Koliko bi ovo moglo trajati? Pošto nisam iz Zagreba a ići ću za nekoliko dana. Ima li netko iskustva?
21.10.2014 | 09:43
Ako je telefon bio u dodiru sa vlagom to se vidi.Vlaga se moze i tolerisati ali samo u rijetkim slucajevima.Ako neko trenira sa mobitelom postoji mogucnost da jedan od dva senzora pocrveni ali u tom slucaju 3 i 4 senzor nece.Ostala dva senzora se nalaze u telefonu i nije moguce vidjeti bez otvaranja a ni aktivirati ako bas nisu bili u dodiru sa vodom.Telefon je pod garancijom i sigurno ces dobiti novi.
21.10.2014 | 12:55
Znači nije moguće "slučajno" aktivirati 3 i 4 senzor u servisu i eto troška?
Jer sve što ga dijeli od besplatnog i velike cifre je malo vlage. A servis može reći što hoće, a ti dokazuj.
21.10.2014 | 12:56
......dakle lutrija
21.10.2014 | 13:06
toga me i je strah, moram prevalit dug put, bit bez uređaja ko zna koliko i na kraju platit servis....
zato se i informiram, ali ovi iz Applea kazu da nece bit problema, neznam bi li bilo pametno spomenit i da sam sa Appleom razgovarao na ovu temu...
21.10.2014 | 13:07
baš me zanima kako će ovo proći - ako odeš u servis, napiši nam sve kako je prošlo..
21.10.2014 | 13:16
naravno na ću napisati
IStyle u CityCentu ZG ovlašten za ovakve stvari, tj. za uređaje koji nisu kupljeni u VIP ili TCOM
Prepiska iz Applea:
ante:
ok..I do not have an account, my cell phone was a gift
ante:
any problem?
Tomas:
None at all.
ante:
just my phone and charger
ante:
or just phone
Tomas:
All you will need to bring with you is you phone.


A na iStyle kaze ovako;

Zaprimanje uređaja na servis:

Zaprimanje uređaja za servis vršimo na adresi City Center one West, Jankomirska ulica 33, u Zagrebu. Vaš uređaj sa opisom problema predajte našem osoblju koje će preuzeti sve vaše podatke te ukoliko se radi o uređaju po jamstvom trebate priložiti kopiju ili orginalni račun. Jamstvo se ostvaruje uz predočenje jamstvenog lista.U jamstvo ne ulaze kvarovi uzrokovani mehaničkim oštečenjima, te vodena oštečenja.
 Kod internacionalnih jamstva je obavezno predočenje računa.

Dijagnostika kvara u prosjeku traje dva-tri dana.


bojim se problema u startu...
21.10.2014 | 13:24
a ako je kupljen u VIP-u moraš ga dati VIP-u na servis? ili isto možeš donjeti kod njih? ajde pitaj molim te ako budeš išao..

hvala
21.10.2014 | 13:30
vip i tmobile imaju svoje ovlaštene servise i moraš tamo nosit.
ne možeš se sa vip/tmobile garancijom pojavit u iStyle-u, otpilit će te.
21.10.2014 | 13:41
Već sam napisao da uređaj nije kupljen u RH,
21.10.2014 | 16:24
mario.zg kaže:
Znači nije moguće "slučajno" aktivirati 3 i 4 senzor u servisu i eto troška?
Jer sve što ga dijeli od besplatnog i velike cifre je malo vlage. A servis može reći što hoće, a ti dokazuj.


Moje iskustvo s iStyle servisom je obratno. Nosio sam tamo iP5 radi zamjene baterije (izvan garancije, po posebnom programu besplatne zamjene). Nije bilo problema s vlagom, ali su mi rekli da po mjerenju baterija jest loša, ali ne toliko loša da upada u program zamjene, međutim su tražili odobrenje na temelju toga što sam precizno (u mailu, unaprijed) opisao kako se problem manifestira te mi je priznata besplatna zamjena.
21.10.2014 | 19:40
Koliko je trajao taj proces dok si dobio novu?
21.10.2014 | 21:22
desetak dana
22.10.2014 | 07:25
Ako imas mogucnosti da odes do Budimpeste ili Ljubljane to bi bila najbolja opcija. Posaljes mail jer treba zakazati i dobijes novi telefon za 5 minuta.
22.10.2014 | 07:32
Ja sam se s iStyle dopisivao, u mailu su mi napisali da mi ne treba nikakav račun, serijski broj je dosta. Ali to nije bio kvar pod regularnom garancijom, nego pod posebnim programom zamjene.
24.10.2014 | 10:55
Slobodno ga donesi u iStyle, odmah mogu pregledati senzore i reći ti kako stoje stvari, kod zamijene telefona to traje 2-3 radna dana. Znači cca u utorak može već doći novi jer dostava ne radi vikendom.
24.10.2014 | 14:29
Hvala ti gdje čuo i nečuo.!!!
Nadam se da se vidimo idući tjedan!
30.10.2014 | 15:35
saint kaže:
Ako imas mogucnosti da odes do Budimpeste ili Ljubljane to bi bila najbolja opcija. Posaljes mail jer treba zakazati i dobijes novi telefon za 5 minuta.


Jel možeš ukratko napisati zašto misliš da bi u Budimpešti ili Ljubljani dobio novi mobitel za 5 minuta a ovdje ne?

Patim od tog kompleksa da je kod nekog drugog bolje, i kada vidim ovakve stvari pokvare mi dan... ne kažem da nije tako, ali mi nije jasno KAKO je moguće da oni u slovenskim/mađarskim iStylevima mogu nešto što ovdje NE mogu a TREBALI BI.

Ja ne vjerujem kako ljudi to mrtvo-hladno shvaćaju, ne znaju svoja prava, ma prestrašno. Ako mu vani netko mora dati novi mobitel za 5 minuta onda isto to on mora moći ostvariti i ovdje. Iphone se službeno prodaje u Hrvatskoj, iStyle prima na servis uređaje koji nisu iz Hrvatske (zvao sam i pitao još prije), prema tome ne znam di je problem. On U Hrvatskoj mora po zakonu imati ista prava na zamjenu iphonea kao u mađarkoj/sloveniji. Simple as that.
30.10.2014 | 16:29
Vidi,iz tvog posta mi se cins da se nesto palis ili da ti je zasmetalo sto sam rekao da ces negdje brze dobiti nego u HR. U principu meni je svejedno gdje ces nositi na zamjenu.Nije moj problem.Ja sam ti rekao iz licnog iskustva kako to funkcionise.Dosta ljudi su mi donosili telefone pod garancijom iz HR i onda nosili u HR da je i ostvare.Svi ali bas svi su imali problem sa cekanjem aparata,jer u HR uzmu telefon pa ga serviseri navodno testiraju pa onda jave da li moze ili ne.U ostalim zemljama ako je telefon pod garancijom i ako dogovoris sastanak kompletna procedura traje 5 minuta jer osoba koja razgovara sa tobom o problemu ima pravo da ti automatski da zamjenski aparat.Dok u HR to funkcionise na nacin: Sluzbenik na salteru-kurir-servis-apple pa ako je sve ok onda ide obrnutim redom.Zato traje najmanje 5 dana. Par momaka sa foruma mi je trazilo savjet gdje da mjenjaju telefone i uradili su to po mojoj preporuci van HR,valjda ce ti se javiti sa iskustvima. Ja sam u Minhenu(apple store) zamjenio telefon bukvalno za 3 minuta naravno uz dogovoreni sastanak.Momak je pogledao telefon,poslao ga negdje(nemam pojma gdje vjerovatno do servisa) i za par minuta mi je donesen telefon u kesici.
30.10.2014 | 18:42
Logično. Njima je manji trošak da ti daju refurbished telefon, a tvoj, kad ga poprave, daju nekom drugom isto tako, nego da tvoj telefon šalju tamo-amo.
08.11.2014 | 16:29
Da prenesem iskustva iz ovog slučaja...

U srijedu popodne donio mob u iStyle kod GOSPODINA Svena, u petak jutro preuzeo novi uređaj..
Dakle krajnje promptno profesionalno i učinkovito...

Hvala Svenu i pozdrav cjeloj ekipi u iStyle!!!!
09.11.2014 | 16:04
Hvala tebi, drago mi je da si zadovoljan.
22.11.2014 | 00:55
Pozdrav svima imam sličan problemčić a prvi put sam naišao na ovu temu o pucketanju home buttona pa da podjelim sa vama i možda pokupim koji savjet pametan.Naime imam isto 5s i nakon par mjeseci korištenja sam primjetio isti problem pucketanje home buttona i minimalno ulegnuće same tipke ali bez poteškoća u radu osim naravno koja poteškoća kad su ruke znojne i sl. ali mislim da je to pod normalno. Trenutno radi sve ok ali se nekad na koji dan znalo vratit pucketanje i malo iritira pa me zanima šta radit? Mobitel je kupljen u Ht-u i ima garanciju još malo jače od mjesec dana!
22.11.2014 | 11:43
Koliko sam shvatio iz postova ssivic radi u servisu pa mislim da je najbolje da njega kontaktiras
23.11.2014 | 18:44
Ako je kupljen u Tmobile ondA ces ga morat odnijet kod njih...
25.11.2014 | 00:54
To mi je jasno da je ht onaj kojem bih nosio ali mislim da necu jer ipak nemam poteskoca sa radom samog home buttona a i glupo mi je da im kazem da mi je prije skrioutao home button. No ocito problem nije rijedak jer sam citao po raznim forumima o slicnim problemima. Koliko sam primjetio na sestici je puno bolje to rijeseno a i sam hod tipke mi se na 5s-u nikada nije dopao!
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 sat, 37 minuta
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.24 Seconds

Provided by iJoomla SEO