Naden iphone 5 ili 5s
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Naden iphone 5 ili 5s


31.08.2014 | 17:41
Prijatelj mi je nasao iphone 5 ili 5 s, ali inace me zanima koliko to uopce vrijedi, jer je mani na iphonu 4 upaljeno i sad na novom macbook pro, app nadi moj iphone

Iphone je strani( konobar je u kaficu), e sad njega je strah da li ga policija moze posjetit, i moze li se uopce zaobic taj program" nadi moj iphone". Mene zanima radi mojih uredaja, i kako to u biti funkcionira.

Ne mojte treba ga je vratit, jer nije ima kome. To jutro kad su spremali kafic kad ga je nasa bila je neka noc jahti( sve stranci) 10 dana je iphone bio u kaficu, ako ne i vise.

Kakva je procedura sad, moze li ga koristit, ili u smece ili??????
Tema zaključana.
31.08.2014 | 18:09
Kako ne bi imao kome vratiti? Uključi mob, nazove neki od brojeva sa speed dial, ili pošalje SMS na neki od tih brojeva. Našao sam ovaj izgubljeni iPhone, vlasnik me može kontaktirati na taj broj ili na moj broj...
Tema zaključana.
31.08.2014 | 19:18
Bolje da ne komentiram.
Tema zaključana.
31.08.2014 | 19:53
Slazem se zabac . Bolje ne komentirati ovakve pametne postove.
Tema zaključana.
01.09.2014 | 00:30
Kaze da je tu noc bila ta jahta party sa svedskim gostima. Koga da kontaktira kad je zakljucan sifrom,a i taj brod /jahta je vec u italijii ili grckoj drugi dan....

Napali ste me, ne bi da sam ga ja ukra,i izmislio pricu

The cleric, malo pristojnosti nebi skodilo.

Neznam zasto tako neprijateljski reagirate. Jednostavno ga momak nije ima kome vratit,a mene je pita za savjet posto ja koristim iphone, i ja sam ga upozna sa tim da postoji "find my iphone" drugi savjet mu nisam moga dat.

I ako ga nema kome vratit , sta da ucini, evo ajde da cujem vasa pametna objasnjenja, kad ste me oprali kao kakvog kriminalca. A iphona nisam ni vidio

Sto kaze narodna poslovica" ni luk jeo, ni lukk mirisao" i ispa kriminalac.
Tema zaključana.
01.09.2014 | 05:52
Samo razmisljanje o prisvajanju telefona nije korektno, a kamo jos to razmisljanje staviti kao post ovdje. S druge strane frend razmislja zadrzati telefon i kako ga osposobiti za rad.
Ako je samo pin, onda restore s rizikom trajnog zakljucavanja.
Vec je bilo takvih pitanja ali kao, kupio/la sam iPhone i stari vlasnik nije skinuo zastitu i sto raditi.
Tema zaključana.
01.09.2014 | 06:56
@Totti

Utaja
Članak 232.
(1) Tko protupravno prisvoji tuđu pokretnu stvar ili imovinsko pravo koji su mu povjereni,
kaznit će se kaznom zatvora do tri godine.
(2) Tko protupravno prisvoji tuđu pokretnu stvar ili imovinsko pravo koje je našao ili do kojih je slučajno došao,
kaznit će se kaznom zatvora do dvije godine.

(3) Ako je vrijednost utajene stvari ili imovinskog prava velika,
počinitelj će se kazniti kaznom zatvora od šest mjeseci do pet godina.
(4) Ako je vrijednost utajene stvari ili imovinskog prava mala, a počinitelj je postupao s ciljem prisvajanja stvari takve vrijednosti,
kaznit će se kaznom zatvora do jedne godine.


Evo, upoznaj si prijatelja uz opasku da nepoznavanje zakona ne isključuje kaznenu odgovornost. Ostalo je na tebi i njemu s time da u pogledu ovog:

Totti kaže:

I ako ga nema kome vratit , sta da ucini, evo ajde da cujem vasa pametna objasnjenja, kad ste me oprali kao kakvog kriminalca. A iphona nisam ni vidio

Sto kaze narodna poslovica" ni luk jeo, ni lukk mirisao" i ispa kriminalac.


.. nisi u pravu jer si u prvom postu napisao:

Totti kaže:
Prijatelj mi je nasao iphone 5 ili 5 s, ali inace me zanima koliko to uopce vrijedi, jer je mani na iphonu 4 upaljeno i sad na novom macbook pro, app nadi moj iphone

Iphone je strani( konobar je u kaficu), e sad njega je strah da li ga policija moze posjetit, i moze li se uopce zaobic taj program" nadi moj iphone". Mene zanima radi mojih uredaja, i kako to u biti funkcionira.

Ne mojte treba ga je vratit, jer nije ima kome. To jutro kad su spremali kafic kad ga je nasa bila je neka noc jahti( sve stranci) 10 dana je iphone bio u kaficu, ako ne i vise.

Kakva je procedura sad, moze li ga koristit, ili u smece ili??????


.. iz čega je jasno vidljivo da pronađeni predmet namjerava/namjeravate zadržati te eventualnom mogućnošću prodaje ostvariti protupravnu imovinsku korist, a i nepristojno (ili samo nesavjesno) je članove ovog foruma uvlačiti u cijelu stvar traženjem savjeta kako zaobići zaštitu pa se ti sad ljuti koliko hoćeš.
Tema zaključana.
01.09.2014 | 07:31
Totti kaže:
Kaze da je tu noc bila ta jahta party sa svedskim gostima. Koga da kontaktira kad je zakljucan sifrom,a i taj brod /jahta je vec u italijii ili grckoj drugi dan....


Nisu brodovi auti. Kretanje brodova se registrira u knjigama lučkih kapetanija. Ako ništa drugo, pošalješ telefon i nadležnu lučku kapetaniju, uz poruku da pripada nekom s tog-i-tog broda.

Ma, ne moraš čak ni to. Ostaviš iPhone tamo gdje je nađen, upaljen, tako da ga vlasnik može nazvati, ili iskoristiti Find my iPhone. Pa se čovjek sam javi.
Tema zaključana.
01.09.2014 | 08:02
Ili ako te baš zanima gdje je koji brod/jahta pogledaš ovdje.
Tema zaključana.
01.09.2014 | 08:02
Krivo sam se izrazio, sto se mene tice, jer meni je to sve ukjluceno... I njegov slucaj me ponukao da vidim ima li sta od te aplikacije , ako bi se to meni dogodilo.

Osbno u zivotu tude nikad nisam,niti bi prisvoio. Jer sam tako odgojen,a i polazim,kako bi se ja osjeca da mi se to dogodi...

Ajmo iz pocetka. Upozorio sam ga da mu policija moze lako zakucat na vrata,,i jos dosta stvari sam mu objasnio, uglavnom da moze naheb.... i da nije u redu zadrzat mob....

Reka sam mu da bi ga ja odnio na policiju, bez obzira sto bi osta zauvik tamo.

A ovo za zaobilazenje sam pita iskljucivo radi sebe,jer imam par iphona, kcerki za odlican uspjeh i sve njezine vrllne kupio 5s.

Nekidan kupio kao sto znate macboook retiinu, i ukljucio app....

Mozda sam iz prve napisat jasnijii post.... I tom vise poznaniku( u istom smo ,moto, klubu), nema sanse da bi mu rekao postupak.

Obicno ne koristi forume,,, rado citam neke kako bi prosirio svoje znanje, iako je vecina foruma, beskorisna.

Nadam se da je sad jasnije zasto sam pita za tu app. Znaci za sebe, a ne da bi njega instruira kako to rijesit.

Pa ray ban naocale sam odnio u policiju, iako znam da ih vlasnik nece dobit, ali zato ja mirno spavam. Nikad tude nisam zadrza.

Ne mojte mislit da se pravdam, ali stvarno se na forumu treba post napisat tako da ga napises u tancine, jer moj prvi post, za koji sam mislio da ce bit jasan, ipak je nejasan i imali ste pravo odgovorit onako.

Ispricavam se radi moje pogreske. Sam znam da pomocu app,mogu izbriisat podatke, zakljucat i te neke sitnice, ali me stvarno zanima da li ga mogu pronac, iphone,laptop.

Ne morate objasnit proceduru da nebi bilo ( jer sam siguran) da bi bilo clanova koji mi nebi vjerovali. Znaci samo molim odgovor da li ga stvarno mogu pronac, ili je to samo za onih par sitnica.

Jos jednom isprike, jer mi nije bila namjera saznat kako bi poznanik/ prijatelj ostavio sebi iphone.
Tema zaključana.
01.09.2014 | 08:09
Sve OK, eto, jednostavno - objasni mu da samo ostavi mobitel uključen pa će ga korisnik sam locirati, a ako zazvoni, neka se javi.
Tema zaključana.
01.09.2014 | 08:10
Totti kaže:

Reka sam mu da bi ga ja odnio na policiju, bez obzira sto bi osta zauvik tamo.


Pretpostavka je majka svih za*eba A što ako je gubitak iPhonea već prijavljen??
Tema zaključana.
01.09.2014 | 08:12
Oprosti, ali nemam ja sto gledat , neka on trazi sto i kako ce, napisao sam sad nadam se razumljiviji post, tako da je na njemu, sta ce uradit.

Niti vidio iphone, niti znam model, da li je 5 ili5s, objasnio mu sve sto sam znao.

Smajoo cak mu reka da ga ostavi upaljenog,ali od pronlaska i kad je mene pita proslo vec 10 dana, a baterija se istrosilla vec isti dan.

Uglavno nemam nista s tim, samo sam isa pitat za svoje uredaje.

Kako ne pisem po forumima,ili vrlo rijetko, treba sam napisat razumljiviji post, i to je moja jedina greska.
Tema zaključana.
01.09.2014 | 08:18
Bertone kaže:
Totti kaže:

Reka sam mu da bi ga ja odnio na policiju, bez obzira sto bi osta zauvik tamo.


Pretpostavka je majka svih za*eba A što ako je gubitak iPhonea već prijavljen??


Opet kazem, nemam nista stim, ali ta ekipa je ona razularena ekipa o kojoj ste mozda citali u novinama, koji se zadrzavaju jedan dan u gradu/ zemlji. Piju ,drogiraju se,itd. Tako da bi ga najprije osoba dosla tratiz u kafic, jer se samo iskrcaju i ravnomu kafic/ klub

Ali eto stvarno mi nije billa nikakva nepostena namjera, nego cisto info za moje uredaje.
Tema zaključana.
01.09.2014 | 08:39
Evo vidis kako si napisao namjerava/ namjeravate zadrzat mob. Kazem pogresno sam napisa post, a ti ides sa pretpostavkom, prijatelj je u bit moja malenkost.

Ne nije moja malenkost, i nazalost morat cu se odjavit sa foruma, jer ce uvijek bit komentara, a ti si onaj sto je htio maznut iphon5

Hvala svima na odgovorima, pri kupovini macbook proa, ali stvarno se ne ljutim na nikoga, jer bi i ja isto reagira na moj prvi post. Stvarno je glupo napisan.

Jednostavno, imam i nesto g i iskustva da znam da ce ljudi kad tad izvuc ovo u nekoj raspravi .jer su ljudi jednostavno takvi.

Kazem neugodno mi je i ispricavam se jos jednom.nazalost mojom krivicom nase druzenje je prekinuto, ali stvarno se osjecam posramljen, tako da jos jednom isprike svima
Tema zaključana.
01.09.2014 | 09:09
Čuj, hoćeš li ili ne ostati na forumu je tvoja stvar no doista ne vidim potrebu za "pasivnom agresijom".
Tema zaključana.
01.09.2014 | 11:02
Ok dosta je bilo ,tema ide pod lock.Totti je napisao de se pogresno izrazio i to je dovoljno.Nema potrebe za raspravom.
Tema zaključana.
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 3 sati, 34 minuta
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.10 Seconds

Provided by iJoomla SEO