iPhone 5 problem s punjenjem
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

iPhone 5 problem s punjenjem


26.07.2014 | 15:27
Pozz ekipa... Evo imam par pitanja za vas..
Dakle kupila sam iPhone 5 16gb preko oglasa,za mobitel stvarno nemam rijeci,radi besprijekorno.. Prilikom kupnje,punjac je vec bio oštećen,dakle guma je pri vrhu bila strgana,nakon 2 tjedna upotrebe skroz se strgo.. Kupila sam u punjac u ovlastenoj trgovini za 94,00kn,radio normalno cca 2 tjedna,te odjednom ga mob ne prepoznaje,i kad ga ustekam pise da je potreban certifikat.. U istom ducanu zamjenim punjac,daju mi isti takav,i desi se potpuno ista stvar!! nakon cca 2 tjedna!..
Kupim punjac u tele2(79,00kn) i radio je normalno nepunih 5 dana,te se desi ista stvar sa certifikatom.. E sad mene zanima dali je problem u mom mobitelu,punjacima ili sto??
U vip centru su mi nudili također punjac(169,00kn) ali je gospoda rekla da nije sigurna dali je to originalan punjac... Mob nemogu upalit,skroz je ispraznjen,kad ga pokusam upalit,sam pokaze da je prazan i ugasi se.. Gdje ja mogu nabavit taj oriđiđi punjac??
Brz odgovor,hvala
26.07.2014 | 15:35
Nije ti problem u punjaču, nego u kabelu. Treba ti drugi kabel.
28.07.2014 | 13:05
Dobro ti je smayo rekao.
Nije do punjaca nego do kabla.
Trk u iStyle i kupi orginalni za 169kn.
Nemoj se zezat sa zamjenskim punjacima jer od iphonea 5 pa na gore ti to vise nije "samo žica sa konektorima".
04.08.2014 | 14:57
Kupila u iStylu taj za 169 i opet nepuni
Nema mi druge nego na servis? imate koji za preporucit? Zato sto sam skuzila da ih je pola neovlasteno,i nema pojma?
04.08.2014 | 15:32
To što je servis neovlašten, ne znači da ne valja. Nažalost, oni koji su ovlašteni uglavnom ispadaju najgori.
Ja nemam osobna iskusta pa ne mogu ništa preporučiti.
05.08.2014 | 10:18
Sar@ kaže:
Kupila u iStylu taj za 169 i opet nepuni
Nema mi druge nego na servis? imate koji za preporucit? Zato sto sam skuzila da ih je pola neovlasteno,i nema pojma?


to se događa kad ljudi koriste usrane zamjenske punjače kojima fali hrpa elektronike i stabilizatora napona pa ti spali jedan mali čipić na matičnoj koji regulira punjenje telefona i sad će te taj popravak koštat oko 1000kn.
trkni do iKlinike.

više info oko problema www.macrumors.com/2014/06/19/iphone-5-faulty-chips/
05.08.2014 | 11:42
Glupost,to se moze desiti(i desavalo se) i sa originalnim punjacima i kablovima.Popravak traje cca 30 minuta.
05.08.2014 | 14:45
nisam ni rekao da se ne dešava sa orginalnom opremo ali se uglavnom dešava sa zamjenskim punjačima.
05.08.2014 | 16:43
Ako nemaš neku konkretnu i vjerodostojnu statistiku, molim da se suzdržiš ovakvih izjava. Otkud znaš s kakvom se opremom "uglavnom" dešava? Radiš u Apple servisu? Ili?

Imali smo nedavno ovakvu diskusiju Vanjuška i ja, i isto se pozivao na taj isti članak koji ni po čemu nije vjerodostojan.
05.08.2014 | 16:49
www.jabucnjak.hr/forum/iphone/129891-iphone-5-ne-puni-se.html

Evo. Sve na tu temu smo rekli tamo. Dakle, vpasic, i bilo tko treći - molim suzdržite se lupetanja o stvarima koje ne razumijete. Hvala.
05.08.2014 | 18:12
smayoo kaže:
www.jabucnjak.hr/forum/iphone/129891-iphone-5-ne-puni-se.html

Evo. Sve na tu temu smo rekli tamo. Dakle, vpasic, i bilo tko treći - molim suzdržite se lupetanja o stvarima koje ne razumijete. Hvala.


alo, nema ovdje nikakvog lupetanja!
nije bitno gdje radim nego od 10 iphone-ova koji mi dođu na servis zbog nemogućnosti punjenja svi su sa istim problemom a 8 je crklo usljed punjenja sa neorginalnim punjačem.

www.mendmyi.com/blog/2014/06/has-your-ip...-on-we-can-fix-that/
05.08.2014 | 20:40
Nemoj da sad opet pišem, sve sam napisao tamo.
Ne možeš nonšalantno tvrditi da BILO KOJI "neoriginalni" punjač izaziva takav kvar. To je neodgovorno plašenje i dezinformiranje ljudi.

iPhone se puni iz STANDARDNOG USB PORTA, standardnim USB naponom od 5V. Kakav je to uopće kretenski izraz "neoriginalni punjač"? Koji je punjač "originalni"? Onaj kojeg izvadiš iz iPhone kutije? I što ako ti se on pokvari, ili ga izgubiš, ili trebaš 2?

USB port na mom Macu može služiti za punjenje iPhonea. To je isto neoriginalni punjač.
I USB port na mom LG televizoru isto.
I u mom Fordu isto tako.
I punjač koji smo dobili sa Samsung tabletom je isto USB. Hoće i od njega krepat iPhone?
I onaj koji je došao s Nokia mobitelom od moje supruge isto.
Itd, itd.

Dakle - ponavljam - ne lupetaj.
Ako radiš u servisu, od 10 iphonea koji ti dođu na servis zbog nemogućnosti punjenja, 8 je crklo zbog NEKOG SPECIFIČNOG *NEISPRAVNOG* USB punjača, a ne bilo kojeg non-apple punjača.
06.08.2014 | 16:06
koji ti je klinac.
jel ti vidiš da sam ja igdje u svojim postovima napisao riječi "bilo koji".
zna se šta su orginalni! iz kutije i iz istylea za 169kn.
ima par zamjenskih koji prolaze bez problema al ljudi uglavnom kupuju zamjenska kineska sranja!
znam da se puni iz standardnih usb portova al ovdje je riječ o usranim zamjenskim punjačima.
opet ti ponavljam, nisam niujednom postu upotrijebio riječi "BILO KOJI" tako da ne znam šta si se raspištoljio na mene.
06.08.2014 | 16:57
Ako kažeš samo "neoriginalni" - to podrazumijeva "bilo koji osim Apple".
Reagiram agresivno na takve izjave jer ovdje ima puno ljudi koji o svemu tome ne znaju ništa, pročitaju takav neki kategorički stav i radi njega kupe opet neko smeće koje netko prodaje kao originalno (jer prosječni korisnik to ionako ne zna provjeriti), potroše puno novca i opet imaju problema.

A što se tiče iStyle, kako si sad pak ti tako siguran da je taj od 169 kn "original", kad sami prodavači tamo nisu? Po čemu? Zato što je to iStyle?
06.08.2014 | 23:10
Dala sam ga u tele2 na popravak,pa sta Bog da... S obzirom da mi je dan jucer i staklo puklo, a popravak 750kn dobrano ce me oderat ( al sama sam si kriva za to)
Nakon ovog,odlucila sam prodati ovaj,ali i dalje ostati vjerna appleu,pa kupiti 5s
08.08.2014 | 19:15
Pa ja mislim da je lako prepoznati orginalni i fake, orginalni ima ono meko 'meso' kabal, mekši je i mrvicu deblji od fake-a.
08.08.2014 | 21:47
Slažem se. Iznimno je lako prepoznati originalni iPhone 5 kabel. Izolacijski plašt dobije žute fleke i onda se počne guliti. Osim ako se nikad ne koristi i uvijek čuva lijepo smotan u ladici. Inače, otprilike kad dobije žute fleke, onda iPhone počne javljati da mu to nije originalni kabel.
S druge strane, "fake" od $2 s E-baya radi normalno i 2 godine nakon kupovine, a iPhone se ne buni da nije originalan.

Dajte više, pun mi je do ušiju tih naklapanja o "originalu"...
09.08.2014 | 06:19
Ne znam šta rade s kablovima jer ga imam četvrtu godinu i još je ko novi. Dobio sam ga s iP4 i originalni je. Jedino sam slušalice dao unuku pa niti ne znam šta je s njima.
09.08.2014 | 07:31
Kabel koji sam dobio uz moj 5S (nov) koristim za puniti iPad i iPhone na poslu. Stoji spojen na punjac, uopce ga ne nosam uokolo, i sav se unistio. Pozutio je, pukla izolacija na jednom mjestu (blizu utikaca), ali jos uvijek radi besprijekorno samo izgleda kao da je star par godina a ne mjeseci :/

I smatram da je 15-20$ koliko traze za originalne kabele pljacka ziva i porez na budale. Kupit cu radije 5-6 zamjenskih za iste pare, jer je toliko ocigledno da ovi "originalni" uopce nisu niti bolji niti kvalitetniji.
09.08.2014 | 09:29
Nije problem punjenje, vec prijenos podataka. To ne mogu svi kabeli.
09.08.2014 | 09:59
Svaki kojeg sam ja kupio, a da je prodan kao prikladan za podatke, radi normalno. I koštao je isto tako 10x manje od "originala".
10.08.2014 | 23:19
Mob bio na "popravku" i nije popravljen.. Ispostavilo se da uopce nije rijec o kabelu,niti konektoru,sve je uredu.. Nesto je na maticnoj ploci s kontaktima... Serviser nije htjeo raditi to,posto je dosta riskantno,te su me poslali u iStyle pošto je on ovlašten.. Hope so da ce se popravit
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 39 minuta
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, BigMac, Maxxy, smayoo, zoranowsky, Anonimci (609)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.21 Seconds

Provided by iJoomla SEO