iPhone 5 ne vidi WPA+WPA2 wifi mreže
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

iPhone 5 ne vidi WPA+WPA2 wifi mreže


22.07.2014 | 20:49
Dakle, od updatea na 7.1.1 (upravo probao i sa 7.1.2, bez razlike) iPhone 5 više ne nalazi (uopće ne vidi) WiFi mreže s WPA+WPA2 enkripcijom. Govorimo o uređaju koji nije JB.
One na koje se spojio i koje je zapamtio od ranije i dalje rade OK, bez problema se automatski spoji na njih svaki put kad je u dometu.
One nove koje su otvorene (javni hotspotovi tipa Ri Free Access) nalazi i spaja se na njih bez problema (kad mu to kažem).
Ali one nove koje su WPA+WPA2 zaštićene - jednostavno ne vidi, iako su tu. Mac i iPhone, jedan kraj drugog, Mac mrežu normalno nađe, ja je odaberem, utipkam password, on se spoji, sve radi od prve, kao i uvijek. iPhone traži u nedogled i ne nalazi ništa.
Unesem ručno ime mreže, tip enkripcije i pass, on se pokuša spojiti i ne uspije. Nakon toga ponekad i prikaže tu mrežu, ali i dalje se ne uspijeva spojiti (kaže da je krivi pass).
Pali-gasi telefon (ono - dugo drži lock tipku, pa slide to off, pa onda ponovno uklj.) ne čini nikakvu razliku. Pali-gasi wifi isto ništa.
Može li se što još pokušati?
22.07.2014 | 21:00
Nisam stručnjak ali možda hard reset?
Držati home i power gumbe istovremeno stisnute i nakon pojavljivanja slide-a za gašenje dok se telefon ne ugasi te se pojavi jabučica.
22.07.2014 | 23:55
Ja sam imao problem da vidim mrežu ali je vrtio u nedogled kao i tebi i nikako da se spoji.?
Ručno sam unjeo adrese i sve 5.
Jesi možda mijenjao router ili postavke?
Jel to vrijedi za ama baš svaki novi router od nedavno?
Jesi probao za probu maknut zaštitu sa routera?
23.07.2014 | 05:59
Ne mogu micati zaštitu s tuđeg routera. Odnosno - mogu, ali z to mi treba laptop pa mi je nepraktično
Radi se o wifi mrežama po kafićima i sl, kad ti konobar da šifru za wifi.
Ama baš svaka mreža na koju se nisam ranije spajao, a zaštićena je wpa+wpa2, je problematična.
One mreže koje nisu zaštićene, nisu problematične.
Zaštićene mreže na koje se spojio i zapamtio ranije, i dalje rade normalno.
23.07.2014 | 07:06
Ja sam u firmi svakom iphonu( moj i od dvoje kolega)morao ručno dodijelit adrese, nema Boga da se spoje automatski, dok mi se ipad spojio sam bez problema. A svi su bili na 7.1.1.

Možda da probaš resetirat all networks....hm jedino što možda riskiraš sve postojeće ispravne konekcije ali mislim da bi to bio ispravan put da istjeraš problem do kraja a ne da ga krpaš.
25.07.2014 | 06:54
Resest network setings.Zna se desavati nakon update.Ako to ne prodje onda hard reset.Javi sta si uradio
25.07.2014 | 07:33
ImageUploadedByTapatalk1406269985.960486.jpg

Misliš to?
Ako to napravim, onda će zaboraviti sve ranije zapamćene mreže?
Bitno mi je znati, da odaberem onda trenitak kad ću to probati, kad imam vremena za čačkanje.
25.07.2014 | 08:30
Da zaboravit ce sve zapamcene preze tako je sta da se radi
26.07.2014 | 15:25
A ako odradi backup na icloud prije toga, pa onda uradi reset mreza i ne pomogne mu, ako restore sa iclouda radio opet ce mu se vratiti svi zapamceni passwordi?
29.07.2014 | 13:35
JOHN kaže:
Ja sam imao problem da vidim mrežu ali je vrtio u nedogled kao i tebi i nikako da se spoji.?


meni se to danas desilo na oba iPhonea (4 i 3), nakon što je sinoć Bnetu nešto krepalo na centrali, resetirao mi se ruter i time capsule koji mi daje wi-fi signal, ali nakon toga nijedan iPhone više ne može uhvatit mrežu. nije pomoglo ni hard reset ni reset network settings.
edit: signal koji TC daje je ok jer se Mac Mini na njega bez problema opet spojio i normalno radi, samo iPhonei neće...

šta znači to ručno unijeti adrese?
29.07.2014 | 13:53
John je vjerojatno imao problema s DHCP serverom, tj. iPhone mu se spojio na Wifi ali nije mogao dobiti IP adresu od DHCP servera.
Znači, kad ti se pod WiFi iPhone spoji na neku mrežu, onda vidiš plavu kvačicu s lijeve strane pokraj imena mreže. Pikneš desno na (i) i tamo imaš informacije o mreži podijeljene u tri taba - DHCP, BOOTP i STATIC. Ako pod DHCP nisi dobio valjanu IP adresu, gateway i DNS servere, onda možeš piknuti na STATIC pa sve to unijeti ručno (ako znaš što treba unijeti).
29.07.2014 | 15:53
da, on nađe mrežu, ali se ne uspijeva spojiti - stalno vrti onaj sivi kružić.

ok, našao sam podatke, upisao ih ručno i pojavila mi se kvačica pored mreže, ali idalje mi na ekranu stoji ikona 3G, a ne wi-fi. (?!)
29.07.2014 | 15:57
Na TC-u u postavkama.
29.07.2014 | 16:08
upisao sam, ali mi mobiteli idalje ne mijenjaju status - na ekranu/desktopu se nije ikona (gore lijevo) promijenila u wi-fi.
29.07.2014 | 16:28
Probaj "zaboraviti" mrezu na telefoni i ponovno se spojiti.
29.07.2014 | 19:26
nije ni to pomoglo.
29.07.2014 | 19:39
Reset mreznih postavko?
29.07.2014 | 20:00
to sam već prije napravio.
29.07.2014 | 21:12
Makni enkripciju i probaj. Moralo bi raditi.
29.07.2014 | 21:15
Neće biti da je do enkripcije ako je dobio kvačicu.
Koje DNS adrese si upisao? Umjesto DNSova svog operatera probaj upisati Google DNSove: 8.8.8.8 i 8.8.4.4
29.07.2014 | 23:16
upisao sam one iz network prefsa na kompu. sad sam upisao i ove, ali ništa se nije desilo.
ovo nije normalno, stvarno...
29.07.2014 | 23:19
smayoo kaže:
Neće biti da je do enkripcije ako je dobio kvačicu.
Koje DNS adrese si upisao? Umjesto DNSova svog operatera probaj upisati Google DNSove: 8.8.8.8 i 8.8.4.4

Ako me sjećanje ne vara ovo bi trebalo funkcionirat. Isto tako probaj u tim izmjenama koji put resetirat router
30.07.2014 | 06:41
A koliko je istovremenih korisnika na tom routeru?
30.07.2014 | 09:26
setup je sljedeći: modem je spojen na Time Capsule koji služi kao backup i router. na modem je žicom spojen iMac, a preko TC-a na mrežu ide Mac mini. tu su još ova dva iPhonea koja su bila na toj mreži.
30.07.2014 | 09:33
Ako si na 802.11g, probaj promijeniti WiFi kanal na TC.
www.jabucnjak.hr/forum/internet-i-mreze/...e-station.html#87663
en.wikipedia.org/wiki/List_of_WLAN_channels
Znači najčešći su kanali 1, 6 ili 11 jer su oni, kao, jedini bez interferencije (teoretski). Probaj 4, 9 ili 13.

Ako si na 802.11n, možda imaš problem s 5 GHz oscilatorom. Probaj isključiti n i radi samo na g, da vidiš da li je bolje.
30.07.2014 | 11:58
gdje to sve mijenjam - radio mode i radio channel selection?
Prilozi:
30.07.2014 | 13:43
Po screenshotu - da. Nemam TC pa nisam nikad podešavao sam. Umjesto automatic ručno odaberi mod (802.11g) i kanal.
Skini na Macu s Mac AppStore-a besplatni Netspot, da vidiš koliko okolnih mreža ti šprica po prostoru i na kojim kanalima rade pa onda odaberi kanal koji je najmanje zagađen.
30.07.2014 | 20:28
nije mi Netspot uspio ništa skenirati. javlja neku grešku.

ja pod opcijama za Radio mode nemam "čisti" nego "kombinacije":
jedna je 802.11a/n - 802.11b/g, a druga 802.11a - 802.11b/g.
koju trebam odabrati?
također, za Radio channel selection na manual nudi za 5GHz: 36, 40, 44, 48,
a za 2.4 GHz: 1 - 13 kanale.

samo, još jednom da ponovim, Mac mini mi najnormalnije lovi wi-fi mrežu (on tako ide na net, ne može na kabel) pa da se ne desi da nakon tog svog mrdanja i on izgubi vezu. ako riskiram s tim onda ne želim ništa dirati. on mi je važan, iPhone nisu toliko.
30.07.2014 | 20:32
Ha, čuj, onda ne diraj ništa... Mislim - nitko ti ne može jamčiti da se neće nešto "pomaknuti" što bi zahtijevalo da ideš čačkati i po Macu da bi tu vezu osposobio. Ako ti je to važno, a ne snalaziš se s tim dovoljno dobro - ne diraj.
30.07.2014 | 20:43
ne snalazim se jer se ne kužim u to. mogu li nazvati neki od Mac servisa, hoće mi li oni znati konkretnije pomoći?
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 sat, 35 minuta
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.30 Seconds

Provided by iJoomla SEO