Koja navigacija za iPhone
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Koja navigacija za iPhone


02.07.2014 | 07:23
Ne vozakam se baš po Njemackoj ali nedavno iskustvo iz Austrije i Slovacke govori da su wifi konekcije dobrim dijelom besplatne( restorani, hoteli, moteli, shopping centri), a kod nas recimo ako nisu naglašene da su free, kad uljudno pitaš učine ti ga dostupnim bar je tako u ZG-u.
Na nekim mjestima brzine nisu rekordne ali su free, a to što mora skinut 100mb ili nekoliko giga za pokrenut ili pregledat nešto onda je to problem za sebe.
02.07.2014 | 07:59
JOHN kaže:
smayoo kaže:
Ja sam osobno napisao kritiku na Mireo i daleko od toga da ih smatram odličnima, ali potpuno je neutemeljeno da ih sad tako pljujete i nazivate poluproizvodom radi toga što niste pročitali upozorenje i postupili po njemu.


Poluproizvod nije toliko grublja riječ kad se uzmu u obzir tvoje kritike( de ih prođi još jednom),


Evo, prošao sam ih još jednom. Napisao samo ovo:

Što se samog softvera tiče, on radi u redu. Koristio sam ga na iPhoneu 5 na putu do Lyona i natrag zaozbiljno (bilo je problema, ali ne previše, zadovoljan, sve u svemu) te na putu do Pelješca onako, za probu i testiranje. Sve OK. Ocjena 4, recimo.


I iza toga i dalje stojim. Sam softver definitivno nije korektno nazvati poluproizvodom. On je OK. Ono na što sam ja stavio ozbiljnu kritiku su manjkave Teleatlasove karte za istok Europe i njihova politika da skrivaju tu činjenicu.

Moram reći da su od onda napravili dva updatea karata, tako da je sada situacija ipak bitno bolja, nego tada kad sam to pisao. I dalje to nisu detaljne karte, ali je puno, puno bolje nego što je bilo.

E, sad, ako ti imaš neka očekivanja i želje od navigacijskog softvera, a koje ovaj softver ne ispunjava, imaš one skuplje pa kupi njih. Nazvati ovaj poluproizvodom samo zato što ti se ne sviđa - nije baš neki objektivan sud, zar ne? Tako bi mogao reći i da je, ne znam, Peugeot poluproizvod jer nema sve điđe koje ima BMW. Ali nema ni cijenu BMW-a.
02.07.2014 | 09:10
smayoo kaže:
JOHN kaže:
smayoo kaže:
Ja sam osobno napisao kritiku na Mireo i daleko od toga da ih smatram odličnima, ali potpuno je neutemeljeno da ih sad tako pljujete i nazivate poluproizvodom radi toga što niste pročitali upozorenje i postupili po njemu.


Poluproizvod nije toliko grublja riječ kad se uzmu u obzir tvoje kritike( de ih prođi još jednom),


Evo, prošao sam ih još jednom. Napisao samo ovo:

Što se samog softvera tiče, on radi u redu. Koristio sam ga na iPhoneu 5 na putu do Lyona i natrag zaozbiljno (bilo je problema, ali ne previše, zadovoljan, sve u svemu) te na putu do Pelješca onako, za probu i testiranje. Sve OK. Ocjena 4, recimo.


I iza toga i dalje stojim. Sam softver definitivno nije korektno nazvati poluproizvodom. On je OK. Ono na što sam ja stavio ozbiljnu kritiku su manjkave Teleatlasove karte za istok Europe i njihova politika da skrivaju tu činjenicu.

Moram reći da su od onda napravili dva updatea karata, tako da je sada situacija ipak bitno bolja, nego tada kad sam to pisao. I dalje to nisu detaljne karte, ali je puno, puno bolje nego što je bilo.

E, sad, ako ti imaš neka očekivanja i želje od navigacijskog softvera, a koje ovaj softver ne ispunjava, imaš one skuplje pa kupi njih. Nazvati ovaj poluproizvodom samo zato što ti se ne sviđa - nije baš neki objektivan sud, zar ne? Tako bi mogao reći i da je, ne znam, Peugeot poluproizvod jer nema sve điđe koje ima BMW. Ali nema ni cijenu BMW-a.


Pa zaključak sam dao prema svom vrlo kratkom i skromnom iskustvu na tuđem uređaju, iskustvu drugih korisnika pa na koncu i tvojih iskustva(www.jabucnjak.hr/clanci/softver/dont-panic-just-skip.html). Šta drugo zaključit nego da je poluproizvod. A što se tiće auta, mislim da je razlika između 508 i serije 3 je maltene ista ili je čak pežo skuplji, sad čemo kazat da nije ista klasa, naravno da nije, ali kad ju usporedimo sa serijom 5 cijena sigurno nije u 50% razlike.
A kad smo kod vozila, pežo, renault i citrač nebi ni poklonio nekome jer znam kakve bi mu muke stvorio pogotovo krenuvši od elektronike. Ja naginjem na japance, ipak brojke govore za sebe.
02.07.2014 | 14:33
JOHN kaže:
Pa zaključak sam dao prema svom vrlo kratkom i skromnom iskustvu na tuđem uređaju, iskustvu drugih korisnika pa na koncu i tvojih iskustva(www.jabucnjak.hr/clanci/softver/dont-panic-just-skip.html).


Pa kako si jbt na temelju mog članka zaključio da je softver poluproizvod kad sam ja u tom članku napisao da je sam softver OK, ocjena 4???
02.07.2014 | 14:52
Pa nemoj sad psovat, citiram te "Vrijedi da netko ipak nekako skrene potencijalnim kupcima pažnju na to. Dakle, ako ste odlučli kupiti navigacijski softver s kompletnom kartom Europe s ciljem da uštedite po principu "kupi veliki paket jer je jeftinije od puno malih" – ne kupujte hrvatsko. Kupite neki drugi jer kod Mirea ćete dobiti mačka u vreći", a ocjena koju si dao i koju iskreno nisam ni gledao me čudi obzirom na stečeni dojam, osim ako nije u području 1 do 10.
02.07.2014 | 18:46
Možeš li shvatiti da je softver i način kako on radi - jedno (i da je to dobro) - a manjkave karte koje su Teleatlasove - nešto drugo? Moja je kritika usmjerena na to da prodaju karte koje su manjkave i ne ističu to unaprijed, ali nazvati radi toga softver poluproizvodom - nije ok.
02.07.2014 | 19:37
smayoo kaže:
Možeš li shvatiti da je softver i način kako on radi - jedno (i da je to dobro) - a manjkave karte koje su Teleatlasove - nešto drugo? Moja je kritika usmjerena na to da prodaju karte koje su manjkave i ne ističu to unaprijed, ali nazvati radi toga softver poluproizvodom - nije ok.


To što su karte manjkave a lažljivci i prevaranti to nigdje nisu naveli je jedno, a softver (Garminv) koji koristi iste ili slične te katre ja čisto nešto drugo. Ne vjerujem da ima neki veliki izbor karata.
I kako bi Marko na kraju dodao svoju poznatu Ceterum censeo Karthaginam esse delendam, ja velim Ceterum censeo Garminiam esse delendam. Nemam pojma latinski, ali me veseli.
02.07.2014 | 20:12
smayoo kaže:
Možeš li shvatiti da je softver i način kako on radi - jedno (i da je to dobro) - a manjkave karte koje su Teleatlasove - nešto drugo? Moja je kritika usmjerena na to da prodaju karte koje su manjkave i ne ističu to unaprijed, ali nazvati radi toga softver poluproizvodom - nije ok.


Nemogu i ne želim shvaćati ili se suosjećati s problemom koji se mene nebi trebao ticati. Tko, što i kako oni implementiraju karte mene kao krajnjeg korisnika se ne tiće, ima da radi, a parcijalni problemi me se ne tiću. Znači jedan dio valja a drugi ne valja=poluproizvod.
Neznam kako da ti argumentiram više ili si jednostavno zajunio pa ne želiš popustit.
02.07.2014 | 20:34
Pa neće biti. Ti si zajunio. Jer ne shvaćaš da je Teleatlas jedan od 2 dobavljača digitalnih karata koji nudi karte za cijeli svijet, a ne samo za neku (svoju) zemlju - svi koji rade navigacijski softver, kupuju karte ili od Garmina, ili od Teleatlasa. Dakle, možeš kupiti i neku puno skuplju navigaciju, ako ona koristi Teleatlasove karte, isto si kupio, po tvome - poluproizvod. Eto. O tome se radi.
02.07.2014 | 21:04
. Aj ti onda ganjaj po svom i koji dan uživaj u super aplikaciji ali usranim kartama.
02.07.2014 | 21:51
Pa upravo ti to pokušavam objasniti. Možeš kupiti i skuplju navigaciju sa softverom koji je više fancy, a da opet ima iste usrane Teleatlasove karte.
09.07.2014 | 06:54
evo Navigon Europe na akciji za $65
09.07.2014 | 14:38
Ma to je preskupo.
09.07.2014 | 15:04
JB telefona i onda je gratis! Ili JB koristi samo za izgled ekrana jer netko baš hoće ikone pod 30 stupnjeva nagnute na rub ekrana.
09.07.2014 | 15:44
Meni su tweaks primarni razlog JB telefona. Nema to veze sa izgledom nego sa funcionalnoscu.

I svi ti mega awesome features koje Apple prezentira na slamku, redovio vec dugo postoje na JB sceni
09.07.2014 | 16:07
Ne razumijem kao sto ne razumijem vjesanje CD-a na retrovizor radi zastite od radara!
10.07.2014 | 02:45
Postoje tweakovi koji ti daju odredjene mogucnosti u iOS koje Apple nije predvidio/dopustio/omogucio.

Npr. da ti odredis koji ce ti gumbi biti dostupni kada napravis Swipe Up (Control Centar). Ja recimo tu imam 3G, koji gasim i palim po potrebi, da ne moram kopati po izborniku, a izbacio sam Do not disturb.

Imam tweak koji mi daje SMS delivery report.

Imam tweak koji ispravno prikazuje brojeve u imeniku u nepodrzanim zemljama (kada primam poziv ili SMS od broja snimljenog u imeniku,da mi prikaze covjekovo ime). Dopzidilo mi da kad god me neko zove sa Bliskog Istoka ili ne vidim ime prilikom poziva ili kada posalje poruku (u bilo kojem formatu da snimim covjekovo ime).

Imam tweak da ne mozes pokrenuti neki app, dok ne uradis autorizaciju otiskom prsta. Imam i Torrent client na iOS. BiteSMS.

Takve stvari...

Mozda nekome nebitno, ali meni puno vrijedi.

Ranije sam recimo imao tweak da maknem glupo ogranicenje o broju ikona u jednom folderu. Pa je kasnije Apple to dodao u iOS

Okacit cu i CD na iPhone ako treba, samo neka se ljudi imaju cemu cuditi
11.07.2014 | 07:58
smayoo kaže:
Aplikacija se mora nakon instalacije i nakon svakog updatea pokrenuti i mora se downloadati update karata iz aplikacije. I to upozorenje piše uvijek.


Evo me je jučer ugodno iznenadio moj Sygic. Napravio sam update aplikacije i kad sam je pokrenuo, sve radi. Karte su tu i sve radi kako treba. Izbacilo mi je poruku da ažuriram karte kroz postavke kad budem imao dostupan wifi ili tako nešto. Dotad koristi stare karte.

Napokon su riješili i taj problem. Bilo je i vrijeme, pogotovo što je automatski update aplikacija uključen po defaultu pa se ljudima dogodi da im se navigacija ažurira, a da nemaju pojma.
23.10.2017 | 07:12
Ako nekoga zanima, SYGIC ima popust do 75% do 26.10.2017.

Kompletna navigacija za world lifetime sad košta 27 EUR (za europu 20 EUR)

Napominjem da je ta cijena za ANDROID. Ne znam kolko je za iOS, pa da netko provjeri...
  • Daddo
  • Posjetitelj
23.10.2017 | 08:52
Zdravac kaže:
Ako nekoga zanima, SYGIC ima popust do 75% do 26.10.2017.

Kompletna navigacija za world lifetime sad košta 27 EUR (za europu 20 EUR)

Napominjem da je ta cijena za ANDROID. Ne znam kolko je za iOS, pa da netko provjeri...


iOS:
Sygic

World lifetime - 149,99 hrk
Europe lifetime - 129,99 hrk

World lifetime + traffic - 199,99 hrk
Europe lifetime + traffic - 139,99 hrk

Real View Navigation (Augumented reality) 79,99 hrk
Head up display 59,99 hrk
Cockpit - 24,99 hrk
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 2 sati, 19 minuta
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.27 Seconds

Provided by iJoomla SEO