Ukraden iphone 4, neobična poruka na novom!
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Ukraden iphone 4, neobična poruka na novom!


03.04.2014 | 11:40
mojkarma kaže:
Tri su opcije u find my iphone:
1. play sound
2. lost mode
3. erase phone

Prvo je jasno, treće briše kompletno telefon i time ga se ujedno više ne može locirati jer se sve postavke i svi podatci se brišu; i ovo drugo je što sam ja aktivirao:
Da se prikaže poruka s molbom da nas se nazove ili kontaktira policiju i aktivirao sam opciju passcode. Time sam dakle daljinski aktivirao zaključavanje telefona/ekrana lozinkom.


Koliko znam, treća opcija briše telefon da lopov nema pristup tvojim podacima, ali ostavlja zaštitu u vidu passworda, tako da ne mogu ništa s njim.
Dakle, kad ga upale piše im "Ovaj telefon je izgubljen i obrisan, da biste krenuli dalje upišite apple id i pass"

Jedino, ima disclaimer: "Find My iPhone enables you to locate iOS devices only when they are on and connected to a registered Wi-Fi network or have an active data plan. Some features may not be available for all countries or all areas." - možda to kod nas ne radi?


Razmišljam i o pozivu premda se ne bih miješao policiji u posao ali nisam uopće siguran što reči.


Ne miješaj se, predao si im račun od mobitela, njegov IMEI, sve podatke, te još i ovo što si naknadno saznao. Policija će dalje svoj posao obaviti. Frendu su našli 3G ukraden na plaži u Baškoj u 9 mjesecu 2012, a u 4 mjesecu 2013 su ga zvali da dođe po svoj mobitel.
03.04.2014 | 20:28
rusty kaže:


Nisam testira ovaj hack, ali na verziji 7.0 do 7.0.4 je postojao slican kojeg sam testira. Sve sto je prikazano je tocno, i kad se izbrise iCloud account, telefon nije vise vidljiv u Find My iPhone, ali je i dalje nekako povezan sa tim AppleID-em (ni meni nije jasno kako). Jer kad sam izbrisa account nisam vise moga naci telefon preko Find My iPhonea, ali kad sam posli toga odma isa napraviti restore za aktivaciju me ponovno trazio password od AppleID-a. Sto me dovodi do zakljucka da ovaj hack brise telefon iz Find My iPhone-a, ali nekako telefon i dalje ostaje vezan sa AppleID-om. Pretpostavljam da se upravo to i ovdje dogodilo.
03.04.2014 | 20:29
jel ovo možda ima neke veze? ow.ly/vp0jI
09.04.2014 | 13:14
Ljudi, evo dobrih vijesti.
Zvao me inspektor i rekao da je ajfon pronađen. Pronađen je u gradu u kojem djevojka studira. Kažem djevojka, to je ime koje se mojoj supruzi prikazalo u poruci da se želi pridružiti njezinom accountu.
Slučaj je dakle riješen.
Mali sažetak:
Telefon nije bio zaštićen lozinkom. Moglo ga se ugasiti ali i čeprkati po njemu u svemu osim gdje se traži lozinka apple id-a. U find my iphone je telefon još uvijek offline, a pouzdano znam da je cura preko tog ajfona surfala po internetu i pokušala srediti sebi apple id. Dakle, očito je nekako moguće hakirati telefon.
Cura se vadi na to da ga je našla. Čekam poziv inspektora i preuzimanje telefona, a onda ćemo porazgovarati o detaljima. Naime, očito je da je netko napravio puno više da koristi taj telefon i dalje i ne može se vaditi na "pronašla sam". To je zakonski utaja, a ja mislim da je i dalje riječ o krađi.
Javim konačno kad me inspektor pozove, ali nažalost, čini mi se da sigurnost iphone-a nije toliko visoka koliko sam očekivao. ne velim to kao neku negativnost nego svima da ipak paze i ne pouzdaju se previše u mogućnosti aplikacije find my iphone.
09.04.2014 | 13:26
Super vijesti! Baš mi je drago da je telefon pronađen. Ako ima pokazatelja da je ukraden, treba tu 'curu' nagazit pošteno odnosno koliko god je moguće, a tebi i supruzi savjetujem da ipak staviš pass na telefon .
09.04.2014 | 13:29
Drago mi je da si ipak došao do svog iPhonea. Scenarij koji je vrlo jednostavan i ne zahtijeva nikakvo posebno hackiranje je da se iPhoneom spajaš na internet preko WiFi mreže koja ima blokirane portove koje koristi iCloud, odnosno Find My iPhone funkcija.
Npr. riječki besplatni wifi access blokira sve portove osim surfanja i maila. Specifično, blokira sve cloud usluge (Dropbox, iCloud i sl.).
09.04.2014 | 13:32
rusty kaže:
Ako ima pokazatelja da je ukraden, treba tu 'curu' nagazit pošteno odnosno koliko god je moguće, a tebi i supruzi savjetujem da ipak staviš pass na telefon .


Svatko je nevin dok se ne dokaže suprotno! "Gaziti" nekog zato što se čini da je ukrao nešto (a nemati čvrst dokaz za to) - može se gazitelju i osvetiti.

Ni po čemu što je čovjek ranije napisao nije logično da se radi o krađi - njegova je supruga, znatno je vjerojatnije - mobitel izgubila, a nalaznik(ca) ga je odlučio zadržati.

Ja i dalje smatram da cijelu stvar treba zaboraviti, tim više sad kad će ga dobiti natrag. Radi se ipak samo o jednom običnom mobitelu, i to dosta starom...
09.04.2014 | 14:14
Dvojio sam da li da ti ogovorim, ali ipak hoću. Da je dokazano da mi je netko ukrao mobitel (kao što sam i naveo.. 'Ako ima pokazatelja da je ukraden', dakle mislim ako ima nepobitnih dokaza) ja bi napravio sve da ga se 'nagazi'. Jer ako je netko odlučio zadržati mobitel (koji je fuc*ing tracking uređaj) i zanemariti mogućnost da pronađe vlasnika (ja imam barem 3 ideje kako bi to izveo) onda je stvarno dumbass i takve definitivno treba pošteno 'stisnut'.

Jedino tako će nekome doći iz **** do mozga. Dakle dovoljno je 'pametan' za ukrast, a ne i za potruditi se za vratiti isti. Ako je pak netko i našao telefon, zadržavanje istog je po meni još veći kalibar dumbass-a. Ako me išta na ovom svijetu smeta to su ljudi koji misle da su pametniji od drugih tj prave se pametni i druge ljude prave debilima.

To što je telefon (star ili ne), osobno ne bi imao milosti.
09.04.2014 | 15:42
smayoo kaže:

Ni po čemu što je čovjek ranije napisao nije logično da se radi o krađi - njegova je supruga, znatno je vjerojatnije - mobitel izgubila, a nalaznik(ca) ga je odlučio zadržati.


Problem je što se za mnoge stvari zapravo jako teško utvrđuje da li su ukradene ili izgubljene jer se naknadno ne možeš sa 100% sigurnošću sjetiti da li si i kamo stavio neki predmet pa je ukraden, ili ti je ispao pa ga je netko pronašao i zadržao.

ALI:

(5) Tko tuđu pokretnu stvar koju je našao ili do koje je slučajno došao protupravno prisvoji,

kaznit će se novčanom kaznom do stopedeset dnevnih dohodaka ili kaznom zatvora do šest mjeseci.


To kaže naš kazneni zakon (čl. 220, točka 5). Ovo se zove utaja (ne krađa). Evidentno se dakle radi o kaznenom djelu, a protupravno prisvajanje (ako već ne krađu) ćemo lakoćom dokazati njezinim radnjama i postupcima nad ajfonom.
Ja toj mladoj studentici ne želim zlo, mislim da joj je već sama činjenica da joj je policija došla na vrata dosta, da više ni ne pomisli na nešto slično. No, ja sam i dalje financijski oštećen i molim, nemojmo o tome da li sam mogao nastaviti komunicirati nekom ciglom za 50 kuna. Zakon ne spominje vrijednost robe kao uvjet da li je nešto utaja/krađa ili ne. Ako netko nekom biciklisti ukrade bicikl u vrijednosti od 5000 kuna, a ovaj si kupi novi od 5000 kuna, pobogu, pa nećemo mu valjda prigovoriti i reći da se mogao voziti i na biciklu od 1000 kuna. Naprosto, kupio sam istovjetnu robu da bih nastavio koristiti (komunikacijske) usluge na isti način kao i prije krađe.


smayoo kaže:
Ja i dalje smatram da cijelu stvar treba zaboraviti, tim više sad kad će ga dobiti natrag. Radi se ipak samo o jednom običnom mobitelu, i to dosta starom...


Niti je tako star (3 godine), niti se radi o jednom običnom mobitelu. Oprosti, ali ne moram imati uvijek najnoviju stvar e da bi to bilo vrijedno nekakve tužbe. Iphone 4 je sposoban ostvariti glasovne pozive, šalje poruke, omogućava videokomunikaciju, možeš slati/primati mailove, možeš surfati, čitati datoteke najrazličitijih formata, pokretati razne aplikacije,... o čemu mi ovdje govorimo? Samo zato što ima pola inča manji ekran i slabiji procesor od najnovijeg 5s je to sad odjednom stara cigla? Ja ne skačem za svakim novim modelom, a mogu si ga financijski priuštiti. Jednostavno jer mi ne treba. Po isteku mojeg 24 mjesečnog ugovora pojavio se iphone 5. Malo veći ekran i jači procesor me jednostavno nisu motivirali da prijeđem na peticu. Ali to ne umanjuje kazneno djelo.

Ako je izgubljen, osoba ga je pronašla. Bio je otključan i osoba je mogla nazvati i saznati vlasnika. Dobila bi i nagradu. Mogla je i na policiju i prijaviti pronalazak. Nije to učinila. Poduzela je sve da izbriše starog vlasnika, ugasila je mobitel i onemogućila nas da nazovemo. U tom trenutku to po meni više nije utaja i zadržavanje pronađenog nego krađa.
09.04.2014 | 15:49
Hackirala ga sigurno nije.

Da te pitam samo, imas 2 apple id-a? jedan za zenu, jedan tvoj.

I ovo je luda pretpostavka, ponavljam luda ali poslusaj i odgvori ako je tocna ili netocna.

Znaci, pretpostavljam da je taj iphone 4 jednom bio tvoj, i koristio si ga s svojim apple id. Nakon sto si pribavio novi(recimo 5icu) dao si zeni 4ku i napravio joj apple id.

(naravno, kada si imo svoju 4ku koristio si find my iphone),

kada je ona naslijedila ti si joj sve namjestio vamo tamo, i mirni ste. Kada ga je izgubila iso si na findmyiphone preko kompa i upisao tocno koji apple id.

da nisi mozda svoj(apple id kojim je nekoc bila registriana i ta 4ka) pa ti je 4ka ostala offline jos od dana kada si joj dao? Pa si iso trazit ali ne pronalazi jer je na njemu zenin.
Ovo mi sada pada na pamet.



molim bez uvrede.
09.04.2014 | 15:54
Mojkarma, ja sam jednostavno htio reći da ta zla energija koja te sada ispunjava radi jednog polovnog iPhonea starog 3 godine tebi škodi neusporedivo više nego bilo koja kazna onom tko ga je "utajio". A, vjeruj mi, to što će taj koji ga je "utajio" eventualno biti kažnjen (mislim da neće, sumnjam da će ikom od policije ili tužiteljstva pasti na pamet da podižu optužnicu pa makar i postojao temelj u kaznenom zakonu - imaju ljudi ionako previše posla s puno težim kaznenim djelima) - neće ti niti najmanje umanjiti posljedice toga što sada sam sebe izjedaš radi toga.

To je samo jedan polovni iPhone. Čovječe... Koliko života imaš da ga trošiš na takve trivijalnosti? Zar u tvom životu zaista nema stvari koje su ti važnije?

rusty kaže:
'Ako ima pokazatelja da je ukraden', dakle mislim ako ima nepobitnih dokaza


"Da ima pokazatelja da je ukraden" meni ne znači da ima nepobitnih dokaza, nego da ima pokazatelja (indicija, što bi se pravnički reklo). Indicije su dovoljne policiji da poduzme istražne radnje, ali ne i sucu da nekog osudi. No, dobro, uskladili smo terminologiju...
09.04.2014 | 16:11
Naknadu stete ne budes dobio. To ne budes uspio ni dokazati.
09.04.2014 | 16:23
Mene prije mjesec dana majmun napucao na parkiralistu. Steta po kasku ja 28.000kn. Pitao da li se isplati tuziti za umanjenu vrijednost auta i par fiakala mi je reklo da je to jalovi posao. Nema garancije za uspjeh, a postupak me bude kostao.
PS. Aktivirao sam kasko zbog brzine popravka. Kasnije se to prebacilo na osnovno osiguranje pocinitelja.
09.04.2014 | 18:26
@smayoo
Mislim da malo krivo precipiraš. Daleko od toga da to sad mene nešto izjeda. Ja propitkujem koje su moje mogućnosti. Žena je dobila svoj mobitel, a ovaj ćemo eventualno dati starijoj kćeri premda ona takvo nešto ne treba. Ili ga mogu čak i prodati. Ali i da ga u ladicu stavim kao rezervu, nije greda. Dakle, nema govora o bilo kakvoj mojoj divljoj osvetoljubivosti.

@zabac
Postoji kazneni zakon. Nigdje ne piše da se dorh smije, može, hoće baviti samo "većim" kaznenim predmetima niti mene kao građanina zanima njihova zatrpanost. Kazneno djelo je evidentno počinjeno i dokazivanje je po mojem poimanju dječja igra. Citirao sam gore zakon. Dorh je dužan postupiti po prijavi kaznenog djela. Ovdje se malo udaljavamo od same teme, ali ne razumijem vašu lakoću zanemarivanja evidentne kriminalne radnje. Zašto? Samo zato što je to stari mobitel koji više nije top fensi šmensi i ne otključava se na ultra kul otisak prsta i nema 64bitnu procesorčinu koja otvara aplikaciju X za 0,000Y sekundi? Mislim, kužite li koliko su to relativne stvari? Za vrijednost te 3 godina stare cigle prodavačica u mojem mjestu mora raditi 2 tjedna uključujući i rad nedjeljom. Ja u nekim honorarnim poslovima zaradim taj iznos za sat vremena. Kao što sam rekao, ništa me tu ne izjeda. Ali radi se o principu. Ukrao si ili zadržao tuđe. Nije tvoje. Zašto samo tako preko toga prijeći? Zakon to opisuje kao kazneno djelo. Riskirao si, popušio si. Snosi posljedice. Jednostavno.
09.04.2014 | 18:47
@ mojkarma, nažalost promijenilo se puno toga. Pretvaramo se u potrošačko društvo a principi i vrijednosti postaju obrnute.
09.04.2014 | 18:58
mojkarma kaže:
@zabac
Postoji kazneni zakon. Nigdje ne piše da se dorh smije, može, hoće baviti samo "većim" kaznenim predmetima niti mene kao građanina zanima njihova zatrpanost. Kazneno djelo je evidentno počinjeno i dokazivanje je po mojem poimanju dječja igra. Citirao sam gore zakon. Dorh je dužan postupiti po prijavi kaznenog djela. Ovdje se malo udaljavamo od same teme, ali ne razumijem vašu lakoću zanemarivanja evidentne kriminalne radnje. Zašto? Samo zato što je to stari mobitel koji više nije top fensi šmensi i ne otključava se na ultra kul otisak prsta i nema 64bitnu procesorčinu koja otvara aplikaciju X za 0,000Y sekundi? Mislim, kužite li koliko su to relativne stvari? Za vrijednost te 3 godina stare cigle prodavačica u mojem mjestu mora raditi 2 tjedna uključujući i rad nedjeljom. Ja u nekim honorarnim poslovima zaradim taj iznos za sat vremena. Kao što sam rekao, ništa me tu ne izjeda. Ali radi se o principu. Ukrao si ili zadržao tuđe. Nije tvoje. Zašto samo tako preko toga prijeći? Zakon to opisuje kao kazneno djelo. Riskirao si, popušio si. Snosi posljedice. Jednostavno.


Govorimo o naknadi štete!!!! Ne govorimo o kaznenom djelu. Ti na sudu ne budeš dobio ni lipe za štetu koju si pretrpio, kako ni ja ne bi na sudu dobio razliku u cijeni za smanjenu vrijednost auta. I ovaj koji me napucao, bude odgovarao na sudu.
09.04.2014 | 19:37
Mojkarma, čim tome posvećuješ toliko pažnje i vremena, to je (u mom svemiru) neusporedivo preveliki ulog s obzirom na (malu) štetu koju si pretrpio. Ako ti je tako svejedno da li si taj mobitel dobio natrag ili nisi (kao što kažeš - možda ti završi u ladici), na čemu onda zapravo špičiš? Inzistiraš na tome da DORH procesuira neku studenticu koja se nije potrudila vratiti izgubljeni iphone kojeg je pronašla?

Pa dobro... Želim ti uspjeh. I da nikad u životu ne doživiš neki ozbiljan problem, koji će ti ukazati koliko je ovaj sada - nebitan.
09.04.2014 | 22:09
smayoo kaže:
Mojkarma, čim tome posvećuješ toliko pažnje i vremena, to je (u mom svemiru) neusporedivo preveliki ulog s obzirom na (malu) štetu koju si pretrpio.


Ma, raspravljamo ovdje na forumu o tome i razmišljam da li imam na nešto pravo ili nemam. Ponavljam, ja imam svoje mišljenje i ne tvrdim da imam pravo na naknadu. Ja mislim da imam. Ali to ne znači da sam u pravu. A izvan ovog foruma radim svoj posao i ne razmišljam uopće o ovom. Hoću reći, nemoj misliti da sam ja sada obuzet nekakvom osvetom. Kaj god.

smayoo kaže:
Ako ti je tako svejedno da li si taj mobitel dobio natrag ili nisi (kao što kažeš - možda ti završi u ladici), na čemu onda zapravo špičiš?


Pa čovječe, svejedno mi je sad kad sam morao kupiti novi. Mislio sam da je to jasno. Ako ti ukradu bicikl a ti kupiš novi, kaj buš sa starim? Vozil par nepar?


smayoo kaže:
Inzistiraš na tome da DORH procesuira neku studenticu koja se nije potrudila vratiti izgubljeni iphone kojeg je pronašla?


Ovakvim rezoniranjem ćemo još doći do toga da je ona žrtva, a ja krvoločni osvetnik. Ne bih se ponavljao. Iz prethodnih je postova jasno da ovo nije naivna osoba koja je zadržala pronađeno. Ona je svjesno pokušala zaobići zaštitu kako bi stvar protupravno koristila za sebe.

@stefanjos
Krive su ti pretpostavke. Ja nemam nikakvu peticu. Ja sam prvi sebi kupio četvorku, a supruzi kakvih pola godine kasnije. Ona ima svoj id, a ja svoj. svaki na svoj mail i s različitom pristupnom šifrom. I razumije se samo po sebi da sam se na find my iphone ulogirao s njezinom šifrom i aktivirao zaštitu za njezin ajfon. Pa to je i logično jer u protivnom bi se sva ta zaštita aktivirala na mojoj upaljenoj, aktivnoj i svakodneno korištenoj četvorci. Nisi me uvrijedio, ali malo su ti smjele pretpostavke. Sada, kada je žena izgubila ajfon odn. kada joj je ukraden, sada sam ženi kupio 5c. Što ću drugo. Kad već dajem novac, onda radije dat malo više pa kupiti novi 5c za 2000 kuna nego rabljeni ajfon 4 za 1200.
10.04.2014 | 06:59
Nije mi jasno zašto to ne odložiš.
Ako je ta studentica napravila krivično dijelo koje je po zakonu toliko teško da se treba sanktionirati, ili ako za takvo krivično dijelo postoji osnovana sumnja, onda DORH to svakako mora odraditi po službenoj dužnosti i ti nemaš utjecaja na to, jedino što ćeš biti pozvan kao svjedok i tada imati pravo iskazom objasniti tvoj stav.
Ako pak DORH i Drotovi misle da imaju pametnijeg posla onda ništa od toga. Ja bi radi moje duše pustio njih da odluče o sudbini studentice, koja po meni očito nema toliko kriminalne energije, jer ne bi bila studentica, nego bi mažnjavala iPhonove.
Po meni je mala vidjela priliku da se dočepa super Gageta. Kojeg sve njene kolegice i kolege imaju jer su razmaženi i dobili ih od njihovih staraca, a ona nema tako jake starce i pronašla se u OUT-u.
A to šta je IN a šta OUT je odlučio neki marketinški tim seronja koji u Honoraru zarađuju na sat barem jedan takav Gaget i veliki su dio te cijene koju si ona ne može priuštiti.
Iskreno i ja bi bio slab odoliti takvom izazovu, da je neko izgubio Iphone (očito tome nekom to nije jako važan/vrijedan uređaj kad ga lako izgubi) a ja ga našao, i da ga ne probam Hackirati.
Ja kao porezni obveznik u ovoj državi iz kojeg se plaćaju svi ti DORH-ovi i Policija ne bi htio da se oni bave takvim banalnostima jer imaju pametnijih stvari. U ostalom postavlja se pitanje dali je taj ko je izgubio IPhone svojim ne marnim djelovanjem doveo nekoga u napast da počini krivično djelo. Ne bi maloj zapečatio život, jer to će joj sigurno biti negdje evidentirano, i pratiti je kroz cijelu karieru. A zbog IPhona koji stoji u ladici.
10.04.2014 | 07:30
Mislim da ste malo pobrkali lončiće. Kad mazne softwer od par desetaka baksi ili kuna onda je to krađa. Stvar je savjesti, a ona se već davno izgubila. Neko razlupa auto pa ga boli ona stvar, a drugom se ogrebe pa je tragedija. Šta je kome bitno , određuje sam a ne drugi. Da sam našao nečiji mob, probao bi ga naći i vratit mu, ali nismo svi isti.
10.04.2014 | 08:03
U ovomu slučaju to određuje DORH i Policija, i to je dobro tako, jer mi svi plaćamo rad istih, tako da ne bi slučajno palo na pamet nekome da pokrene cijeli aparat radi njegovog "cjepidlačenja". A svakome je dana mogućnost privatnom tužbom da se bori sa svoja prava, ali to prvo sam plaća, a poslije, ako je u pravu njegov protivnik. Pa ko misli da je oštećen ili treba nekoga gaziti nek izvoli.
U svemu tome treba imati mijeru.
12.04.2014 | 15:38
Nisam htio izazvati raspravu o pravnim aspektima a ponajmanje nepotrebnim subjektivnim osobnim procjenama čime bi se policija trebala ili ne bi trebala baviti. Za one koji se ne razumiju u pravo, ne progoni dorh sve po službenoj dužnosti. Postoji registra kaznenih djela koje se progone po službenoj dužnosti i koje se ne progone po službenoj dužnosti. Utaja ove vrste se ne provodi. I bolje možda da se u tom smjeru više ne krećemo jer će još ispast kriv onaj koji izgubi nešto vrijedno jer time navodi drugoga na kazneno djelo.

Nešto drugo:
Kako sam na službenom putu, htio sam sa suprugom komunicirati preko facetime-a. Imamo u dnevnoj sobi imac, mavericks i naravno facetime aplikaciju. Nije joj prihvatilo njezinu šifru jer facetime pokazuje sada dvije mail adrese kao apple id. Od moje supruge i od ove osobe. Moja supruga to naravno ne zna maknuti pa smo komunicirali preko skajpa da ne kompliciramo. Mogla se javiti na facetime na svojem (novom) ajfonu, ali na imac-u u dnevnoj sobi u postavkama se pojavljuje i druga osoba i pitanje preko kojeg da se komunicira. Uglavnom, na računalu koje koristi moja supruga pod identitetima se pojavio mail druge osobe premda je moja supruga odbila prihvatiti taj broj i mail za svoj apple id (vidi prve dvije slike).
Prije dva sata pak mi se javila supruga i kaže da joj stižu slike (vjerojatno nekakva sinkronizacija s icloud-a), tj. hrpe slika koje je ova slikala. Ovo mi uopće nema smisla da upravo danas stižu nekakve slike. Možda se netko na policiji igra s ajfonom i nešto pregledava.
Na koncu:
Provjerio sam i find my iphone i tamo je ajfon još uvijek offline a slanje passcode-a i poruke su još uvijek na pending.
Pa vi sad recite kakav je to polovični hack.
Kad dobijem telefon, javim što se nalazi na njemu od software-a.
12.04.2014 | 17:27
Ja imam osjećaj da vi nemate pojma što ste postavljali po telefonu i što ste uključivali, te i dalje niste sigurni gdje je telefon. Možda je krađa identiteta, a ne telefona.
12.04.2014 | 18:15
Sigurno ti se neko igra sa tim IPhonom i šnjufa šta sve ima na njemu. Kad ga dobiješ prepeglaj ga u Restore-u i Backup s ITunesa, time bi svaki hack trebao biti ništavan. Slike ćeš lako izbrisati iz Iclouda, to bi ja svakako prije taoga svega napravio.
Oprosti molim Te ako sam te malo nagazio, nije mi bila namjera osobne naravi nego više filozofska.
12.04.2014 | 18:18
mojkarma kaže:
jer će još ispast kriv onaj koji izgubi nešto vrijedno jer time navodi drugoga na kazneno djelo.


Pa u tom istom kaznenom zakonu kojeg si citirao ti isto tako lijepo piše da je svatko dužan štititi i čuvati vlastitu imovinu te da je odgovoran za njenu sigurnost. Naravno da nije kriv onaj tko izgubi, ali snosi dio odgovornosti. Izgubiš mobitel koji ti je tako ful užasno vrijedan, ili ti ga izvade iz džepa/torbice, a ti to skužiš tek x vremena kasnije - to znači da si propustio voditi brigu o sigurnosti vlastite imovine. Isto kao da odeš od kuće i ostaviš otključana vrata ili parkiraš auto u centru grada i ostaviš ga otključanog i onda nakon nekoliko dana skužiš da ti nešto iz kuće/auta fali pa se ideš žaliti na policiju da su te okrali.

No dobro, imaš svoj stav. Ako ne vjeruješ meni, plati lijepo odvjetniku jedan sat savjetovanja pa će ti on objasniti.
12.04.2014 | 18:46
tino1 kaže:
Sigurno ti se neko igra sa tim IPhonom i šnjufa šta sve ima na njemu. Kad ga dobiješ prepeglaj ga u Restore-u i Backup s ITunesa, time bi svaki hack trebao biti ništavan. Slike ćeš lako izbrisati iz Iclouda, to bi ja svakako prije taoga svega napravio.
Oprosti molim Te ako sam te malo nagazio, nije mi bila namjera osobne naravi nego više filozofska.


Nije mi jasno kako "netko" može brljati po iCloud-u ako su pristupni podatci izmjenjeni (možda ni to nisu napravili)! Pa to ne ide automatski na svim uređajima. Ja stvarno mislim ono što sam napisao, nemaju pojma što rade po telefonu i kako rade. Napravili su pretpostavku i oko toga grade sve ostalo uz, moram priznati, veliku dozu agresivnosti/osvetoljubivosti prema (ona studentica možda uopće nije kriva) osobi za koju sumnjaju (pretpostavka je majka svih zajeba) da je našla/ukrala mobitel.
Ja se nisam toliko uzrujavao, a šteta mi je bila 10x veća od spominjanog telefona. Da su ženi bubreg uzeli, to bi bilo za uzrujavanje.
12.04.2014 | 21:02
Mojkarma, post ti je obrisan. To što se netko ne slaže s tvojim stavom i što na njega stavlja (utemeljenu i argumentiranu) kritiku, ne samo da ti ne daje pravo da ga vrijeđaš, nego naprotiv, služi tome da (da si spreman to poslušati) uočiš "slijepu točku" u svom razmišljanju. Molim te da se nadalje uzdržiš od svađalačkih izjava i uvreda. Hvala.

Što se tiče toga da je iphone povremeno online, a tebi find my iphone prijavljuje da je "pending" - objašnjenje sam ti dao još puno ranije. Ako se korisnik na internet spaja preko wifi mreže koja blokira portove za cloud servise (a većina besplatnih javnih wifi mreža to radi, zbog kontrole bandwidtha), onda je vrlo zamislivo da je iphone povezan na internet, a da ga Find my iPhone ne vidi.

A to što žabac konstatira da niste promijenili pristupne podatke (password) za taj apple ID je jednostavna činjenica. Da ste ih izmijenili, kako bi se netko mogao syncati na apple ID account tvoje supruge? A zašto ih nakon što je telefon izgubljen niste izmijenili - to je sad već druga stvar.
02.04.2020 | 19:07
mojkarma kaže:
Hvala na odgovoru.
No, slika govori više od tisuću riječi. Daklem, evo u privitku kako te poruke izgledaju. Dakle, to je žena dobila na svoj novi ajfon uz koji koristi stari postojeći Apple ID jer smo napravili restore iz itunes-a nakon kupnje novog.
Ja moram reči da u 6 godina korištenja ajfona nikada nisam dobio poruku ovakve vrste. I najozbiljnije sumnjam da to ima ikakve veze s bilo kakvim imenikom. Od nijednog prijatelja koji bi kupio ajfon, nisam dobivao poruku ove vrste. Imessage je jednostavno "proradio" i nema potrebe za ovakvom porukom. Poruka govori o pridruživanju broja i mail adrese postojećem (ženinom) accountu, tj. Apple ID-u. To po meni nema veze s dodavanjem kontakata. Uostalom, moja žena ne pozna dotičnu osobu niti su se ikada srele.
U svakom slučaju, javio mi se kriminalistički inspektor i rekao da će zbog administrativnih razloga identifikacija imei-a odn. provjera potrajati ca. tjedan dana pa da će mi se javiti. Javit ću ovdje kako je prošlo.


Pa telefon zna da pripada tom ID od žene i mail_u i misli da si stavio novi sim u njega ( možda si promjenio operatera ) pa ti nudi sam da se pridruži tamo gdje je nekad bio. Taj broj koji vidiš je sigurno od tvoje žene telefon, ali nek to policija rješi.
02.04.2020 | 19:09
LOL, koji sam ja panj Nešto sam guglao i izbacio mi je ovaj link na jabučnjak...gledao sam datum 02.04 a ne i godine . Molim nekog da pobriše ova moja dva zadnja posta.
02.04.2020 | 21:18
Ja sam protiv brisanja posta. Neka ostane kao opomena mlađim generacijama koje dolaze da znaju kako je bilo našoj generaciji nakon xy vremena provedenog u samoizolaciji

EDIT:
Osim toga, bilo bi epic da sutra @mojakarma ode na policiju i im kaže da mu riješe problem od prije pet godina
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 11 sati, 43 minuta
  • Kloba: Na Bačvicama, sorry
  • Kloba: Sjećam se. Spavali su u onom hotelu na Žnjanu. I ja sam tamo noćio jednom. Jako dobar hotel. Ko jučer da je bilo. Kako je Laušević rekao "Godine prođe, dan nikako". :)
  • drlovric: Prvi i zadnji put sam HR reprezentaciju gledao na Poljudu protiv Brazila. Davno je to bilo.
  • Kloba: I zaključno da se i ja priljučim - samo da se nešto novo i zanimljivo događa! :D
  • Kloba: Ma što se atmosfere tiče, nema do Poljuda. Još samo da nisu u svađi s HNS-om, svaka reprezentacija tamo se smrzne kada dođe. Samo šta ćeš kada kafići u koju zalaze Torcidaši otvoreno stavljaju znakove "ne poslužujemo osobe koje su došle gledati reprezentaciju". U tom stilu. Ne vole HNS nikako.
  • Kloba: Evo link [link]
  • Kloba: drlovric, pa spomenuo sam to ako ti je promaklo. Točnije, zacrtali su si da za 112. rođendan Hajduka (11. 02. 2023.) dosegnu probjku od 112 tisuća članova. A kako su ranije stigli sa 60 preko sto, nije bilo nerealno to očekivati. A po podacima za 2022., ako ne griješim, Real je imao 120 tisuća članova
  • drlovric: Ma nema veze, samo nek se nesto desava :D
  • cariblanco: Badava će trčati bili i plavi, kad će bijeli biti prvi ;)
  • drlovric: Poljud bi bio pun da je i duplo veci. Ne postoji na daleko losiji klub sa lojalnijim navijacima :)
  • drlovric: @Kloba: Hajduk ima 100 K clanova. Neki dan su pustili ulaznice u prodaju. Otvorio sam na 3 racunala, 7 browsera, logirao se u svaki (kao clan) da uspijem ugrabiit ulaznicu. I nisam uspio. Srecom je brat raido istu stvar u Njemackoj, pa nam je kupio on. Za 2h rasprodat stadion, serrver padao......lista cekanja po sat i po da udjes u sucelje da bi kupio kartu. I to sve ako si clan. Ostali nisu mogli
  • Kloba: Aha, hvala ti na informaciji!
  • Borisone: Ako imaš i LAN i WIFi aktivan na Mac-u, prioritet ti je po defaultu da promet ide prvo po LAN-u.
  • Borisone: To ti je propusnost WiFi-a usko grlo.
  • Kloba: Što se brzine neta tiče, kada laptop spojim LAN-om na ruter, iako mi je u postavkama i dalje Wi-Fi mreža kao opcija spajanja - brzina je 950 Mbps. Kada iskopčam LAN kabel, doslovno deset sekundi nakon ovog rezultata - brzina padne na 200 do 300 Mbps-a. Nije nam jasno! :D
  • Kloba: A Hajduk je ipak najtrofejniji i najstariji hrvatski klub. Bio bi red da se i oni vrate na staze stare slave. Zanimljivost mi je da imaju registriranih navijača više od 110 tisuća, u rangu Real Madrida. Respect, u svakom slučaju. :)
  • Kloba: Štose nogometa tiče, nisam pratio HNL osim u tekstovima pa ne znam tko je više zaslužio ove godine. Rijeka ili Hajduk. Ako je Rijeka dala više, neka bude Rijeka. Zarad one krađe kada ih je Gračan trenirao, ako se dobro sjećam.
  • Kloba: Star možda godinu dana, refurbished kupljen od A1.
  • Kloba: Mobitel je iPhone SE 2022.
  • Kloba: Ljudi, imam pitanje u vezi brzine interneta. Kako sada imam gigabit download u teoriji, u praksi mi je to na laptopu oko 940 Mbps. No na mobu, koji je spojen na isti Wi-Fi (5G) ne pokazuje više od 450 Mpbs download. Ima li neki razlog tomu?
  • cariblanco: I ja kao Dinavovac, bi Volvo da Rijeka osvoji naslov, jer je to zaslužila
  • drlovric: Dinamo j ezapoceo kao drzavni projekt, da se podigne nacionalna svijest u novonastaloj drzavi. Kasnije je prepusten kriminalnoj skupini na upravljanje, koja je radi osobnih interesa obesmislila cijelu ligu. Srecom ta vremena su iza nas. Mislim da je ove godine Rijeka najvise zasluzila da bude prvak, jer igraju najbolji nogomet.
  • Kloba: Iskreno, radi dobrobiti hrvatskog klupskog nogometa, htio bih da ili Hajduk ili Rijeka ili Osijek osvoje ovu sezonu. Da se stvori nova velika četvorka u ovoj maloj zemlji.
  • Kloba: Pa valjda ćeš ove godine slaviti. Dugo niste bili ovako blizu. ;)
  • drlovric: Za Hajduk. Zato sam ovako mlad i pogubio zivce :D
  • cariblanco: za koga navijaš...naše ;)
  • drlovric: Za vikend sam u Splitu. Ostajem par dana. Ako neko od Jabucara dolszi gledati najveci nogometni derbi u Hrvata, tu sam za pice, kavu, rucak…
  • smayoo: Nažalost, je... :(
  • Djuro genijalac: [link]
  • Djuro genijalac: Kaj je umrla Slađana Milošević?
  • smayoo: RIP Slađana Milošević :(
  • Yonkis: [link] iPhone prodan na aukciji za 130.000 dolara
  • Yonkis: macOS Sonoma 14.4.1: fixes USB hubs connected to external displays may not be recognized; Apps that include Java may quit unexpectedly
  • Soffoklo: Fora. Creating a Macintosh-inspired Mac Studio iPad dock. [link]
  • abajo: Kloba: [link]
  • Kloba: Ekipa, može li me neko upititi n stranicu da si skinem macOS Catalina kako bih nanovo reinstalirao komjuter? Taj OS mi je najnovji koji ovaj moj Retina iz 2013. može "progutati". Kako se svi razumijete u ove stvari više od mene, bio bih zahvalan!
  • cariblanco: Na kraju sam skužio koliko je sati, po svitanju...ono fakat čudno ?
  • cariblanco: Istina je da Paragvaj mjenja vrijeme koji je blizu, ali ja imam Argentinski sim :D
  • cariblanco: Sad na mobu s našim sim_om je 7.25 a na mobu s Argentinskim sim_om je 8.25 ! S tim da Argentina nema promjenu verbena ?
  • cariblanco: Jurors imam dilemma, koliko je sati ? koliko mi je poznato mi nismo premjenili vrijeme, mjenjamo ga sljedeći vikend
  • Zdravac: MKBHD pratim i ja, ok je lik, realno recenzira, ne sipa hvalospjeve
  • Kloba: Ma bez daljnjeg. Čovjek si je osigurao egzistenciju, pa i vrlo luksuzan stil života već sada. Ima video u kojem pokazuje svoj studio, linkao sam ga tu svojevremeno. Ma preludo. A tek onaj Mr. Beast? Taj živi u studiu. Opsjednut YT-om.
  • drlovric: Zaradio j eon puno vise na otm videu. Pogledaj samo broj pregleda :)
  • Kloba: NIsam ni ja znao. A šta ćeš, cijena napretka. Za šta je dao 40 somova, sliku CD-a i iTunesa... :)
  • Yonkis: Kloba, što nisi odmah rekao kako je završio unboxing i aktiviranje iPhonea :)
  • Kloba: MKBHD kupio originalni, nikada otvoreni first gen iPhone na aukciji u Chicagu za 32 tisuće dolara. Sa dostavom, porezima, i dodacima na sve ispalo ga je 40 tisuća. Video je tu: [link]
  • Yonkis: [link] - Justice Department sues Apple, alleging it illegally monopolized the smartphone market
  • Kloba: I ja brže na net, nađem video naslova 7 Ways To Fix PS5 Error Code CE-117773-6 :) I prvi "way2 mi pomogne, skužim da je do njih
  • Kloba: Uglavnom, kada sam htio skinuti save sa clouda PS Plua za Horizon 2, javi mi grešku Error Code CE-117773-6
  • Kloba: EON Premium sam uzeo, ne vjerujem koje sve kanale imam. Ruske, Ukrajinske, pa klasika CNN, BBC, Sky, ovo ono. Ali i puno iz regije

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.27 Seconds

Provided by iJoomla SEO