Ukraden iphone 4, neobična poruka na novom!
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Ukraden iphone 4, neobična poruka na novom!


02.04.2014 | 09:04
Pozdrav ljudi,
supruzi je prije dva, tri tjedna ukraden iphone 4. Uredno smo blokirali sim karticu i drugi dan prijavili krađu. Pored toga, blokirali iphone passcode-om preko find my iphone u icloudu. (Iphone je na ios 7.1).
Naručili smo od t-coma novi iphone 5c koji je uredno stigao i stavili sim karticu sa starim brojem koji je žena koristila i na četvorci. Preko itunes-a smo naravno napravili restore kako bi joj sve postavke bile namještene i kako bi imala sve adrese.
U posljednja dva-tri tjedna po icloudu izgubljena četvorka nije bila online.

Jučer se ženi na ekranu novog ajfona pojavi sistemska poruka sljedećeg sadržaja:

Dodaj +385 98 96xx xxx za FaceTime i iMessage
Ovaj telefonski broj bio je pridružen Apple ID-u maXXXX.tXXXXXX@email.t-com.hr
na uređaju MaXXX TuXXX's iPhone


I opcija da se pritisne DA ili NE!

Moram napomenuti da taj broj ženi apsolutno ništa ne znači, niti je njezin niti ima pojma odakle se pojavio. Ženi sam savjetovao (bila je na poslu) da to uslika s nekog drugog mobitela i da pritisne ne.

Nakon pola minute dođe i sljedeća poruka:

Dodaj Ova e-mail adresa je zaštićena od spam robota, nije vidljiva ako ste isključili JavaScript za FaceTime i iMessage
Ova email adresa je nedavno dodana u vaš Apple ID maXXXX.tXXXXXX@email.t-com.hr


Opet opcija da se pritisne DA ili NE

Ja sam ovdje poradi anonimnosti stavio petra.petrovic. U pravoj poruci je ime osobe koja je iz mojeg mjesta i za koju sam uspio saznati da joj je pridružen gore navedeni broj mobitela (iz prve poruke).

Da li je netko od vas dobio nešto slično? Meni se čini da ukradeni iphone 4 nije uredno pobrisan i da je nekako ostao pridružen ženinom accountu odn. njezinom Apple ID-u. Mi ne poznamo navedenu osobu i ama baš nikad nisam dobio sličnu poruku da mi se neko nepoznato ime hoće "okačiti" na moj ID. Čini mi se da se radi o nekoj naivnoj osobi (studentica je) koja je kupila naš ukraden ajfon. Jučer sam bio na policiji i inspektoru predao fotografije s navedenim porukama. Nadam se da će zatražiti provjeru imei broja da li se ulogirao na mrežu i gdje.
Eto, volio bih čuti da li se nekom dogodilo nešto slično. Volio bih također znati ako ima koji znalac da li se na kraju imei na četvorci može ili ne može mijenjati (nadam se da ne može). Pored svega, čudno mi je da "find my iphone" aplikacija uopće ne reagira, a također sam saznao podatak da je osoba s navedenim imenom i brojem mobitela surfala mobitelom po internetu. Radi se sasvim sigurno o iphone uređaju.
02.04.2014 | 09:23
Meni se ne čini da to ima veze s krađom, odnosno s ukradenim mobitelom uopće. Ta osoba ima broj tvoje supruge u imeniku, a ovo što je tvoja supruga dobila poruku mi nalikuje na ono kad te netko na skypeu cima da ga dodaš u kontakte, da vidi kad si online. Ili tako nešto.
02.04.2014 | 10:13
Hvala na odgovoru.
No, slika govori više od tisuću riječi. Daklem, evo u privitku kako te poruke izgledaju. Dakle, to je žena dobila na svoj novi ajfon uz koji koristi stari postojeći Apple ID jer smo napravili restore iz itunes-a nakon kupnje novog.
Ja moram reči da u 6 godina korištenja ajfona nikada nisam dobio poruku ovakve vrste. I najozbiljnije sumnjam da to ima ikakve veze s bilo kakvim imenikom. Od nijednog prijatelja koji bi kupio ajfon, nisam dobivao poruku ove vrste. Imessage je jednostavno "proradio" i nema potrebe za ovakvom porukom. Poruka govori o pridruživanju broja i mail adrese postojećem (ženinom) accountu, tj. Apple ID-u. To po meni nema veze s dodavanjem kontakata. Uostalom, moja žena ne pozna dotičnu osobu niti su se ikada srele.
U svakom slučaju, javio mi se kriminalistički inspektor i rekao da će zbog administrativnih razloga identifikacija imei-a odn. provjera potrajati ca. tjedan dana pa da će mi se javiti. Javit ću ovdje kako je prošlo.
Prilozi:
02.04.2014 | 10:54
Vjerojatno ima negdje neka kvačica gdje se odredi da li želiš da se svaki put to pita ili da napravi automatski.
02.04.2014 | 10:55
Ne, ne. Imaš pravo, nije to to. Sad čitam pažljivije. Netko je appleID-u tvoje supruge pokušao dodati nove e-mail adrese i brojeve telefona.
02.04.2014 | 11:22
Čudno je zašto ga nema na Find my iPhon. Sugurno če se pojaviti kad se negdje spoji na WiFi jer su vjerojatno isključene lokacijske usluge. Na iOS 7.1 se ne može restorati i ponovo aktivirati bez Apple ID-a.
02.04.2014 | 11:44
Sve se meni čini da tko god da ga ima trenutno, će imati uskoro problema... najbolje nazvati taj broj i reći da vrati telefon prije nego mu murija doleti na vrata. Ako ga je i netko našao (recimo da nije ukraden) ili je možda preprodan, najbolje bi bilo tako riješiti stvar.

Ne znam zašto ljudi kradu ili kupuju sumljive iphone kada se javno zna da ovakve stvari se mogu vrlo lako danas naći putem featurea koje ti telefoni nude. Stupid.

U svakom slučaju, sretno i nadam se toplo da će dotični dobiti što ga slijedi, a ti i tvoja supruga nazad svoj telefon.
02.04.2014 | 11:53
Nadam se da je supruga odmah promijenila password od AppleID-a.
02.04.2014 | 15:25
@zabac
Nisam promijenio password njezinog ID-a! Inače, čim smo shvatili što se dogodilo, išao sam na icloud i aktivirao passcode s 4znamenkastim kodom. Teoretski, nitko uopće ne bi smio moći doći u mogućnost da dođe do razine čitanja apple ID-a i eventualno passworda jer bi trebao uključiti ajfon, a ja bih dobio poruku da je lociran. Međutim, nismo nikakvu poruku dobili pa mi se čini da ga je netko prebrisao na neki način bez da se ajfon uopće uključio. U svakom slučaju si u pravu, promijenit ćemo šifru.

@rusty
Stvar je u tome što sam ja jedino siguran da je s druge strane iphone i ios. Ja nemam dokaz da je to moj ajfon. Taj dokaz može pribaviti policija i ona radi na tome. Kad sam već u sve uključio policiju, onda neka stvari idu svojim tokom.
Naime, meni nije samo u cilju dobiti ajfon natrag, o tome bih se morao posavjetovati s nekim pravnikom i vidjeti kako stvari stoje, ja bih rado tužio lopova i tražio nadoknadu štete. Ja se ne smatram obeštećenim time ako mi se vrati ajfon jer sam ja u međuvremenu morao kupiti novi/drugi i pritom još prijeći na višu pretplatu da bih dobio ajfon po prihvatljivoj cijeni. Jer ne mogu ja znati hoće li mi se, kada i da li uopće vratiti stari. Dakle, po nekoj mojoj logici, imao bih možda pravo sudski potražiti novčanu naknadu za kupnju novog ajfona i za uvečanu pretplatu.

@Davor22
Saznao sam svojim kanalima da je s tog ajfona pristupano internetu preko t-comove infrastrukture (dakle ne preko wifi-a). No svejedno mi find my iphone ništa ne javlja. Zato i pitam da li je moguće promijeniti imei.

Ostalima hvala na podršci, javim kako je prošlo.
02.04.2014 | 16:18
Ovo s tužbo budeš (možda) djelomićno riješio jer nisi moro kupiti tako skupi telefon, nisi morao prijeći na drugu tarifu. Jedino naknada za izgubljeno vrijeme (ako uspiješ i to dokazati). Kako je to uređaj koji stoji više od 1000kn tako i policija radi po tom pitanju.
Sretno u nalaženju telefona.
02.04.2014 | 16:26
zabac kaže:
Ovo s tužbo budeš (možda) djelomićno riješio jer nisi moro kupiti tako skupi telefon, nisi morao prijeći na drugu tarifu. Jedino naknada za izgubljeno vrijeme (ako uspiješ i to dokazati). Kako je to uređaj koji stoji više od 1000kn tako i policija radi po tom pitanju.
Sretno u nalaženju telefona.


Zasto? Pa kupio je ponovo iPhone i to ne najskuplji.
02.04.2014 | 17:17
jmirakul kaže:
zabac kaže:
Ovo s tužbo budeš (možda) djelomićno riješio jer nisi moro kupiti tako skupi telefon, nisi morao prijeći na drugu tarifu. Jedino naknada za izgubljeno vrijeme (ako uspiješ i to dokazati). Kako je to uređaj koji stoji više od 1000kn tako i policija radi po tom pitanju.
Sretno u nalaženju telefona.


Zasto? Pa kupio je ponovo iPhone i to ne najskuplji.


Mogao je kupiti i nešto jeftino od par sto kuna kao zamjensko. Tu je po meni to da se pomirio/la s time kako telefon neće više naći i trajno je riješio/la problem nestanka starog telefona. Sad se ukazao traćak nade i odmah "tužba za duševne boli" i "poremećaj seksualnog života". Tu je uvijek sumnja, da lije telefon ukraden ili izgubljen. Ako je ukraden, tada policija radi, a ako je izgubljen, tada ne traže (iskustvo kolege). Doduše, u drugom slučaju pošteni nalaznik bi trebao vratiti telefon, a nepošteni preprodati.
Kad ti razbiju auto ne trčiš u salon po novi i ganjaš krivca za naknadu jer si morao kupiti novi auto.
02.04.2014 | 17:24
mojkarma kaže:
Teoretski, nitko uopće ne bi smio moći doći u mogućnost da dođe do razine čitanja apple ID-a i eventualno passworda jer bi trebao uključiti ajfon, a ja bih dobio poruku da je lociran. Međutim, nismo nikakvu poruku dobili pa mi se čini da ga je netko prebrisao na neki način bez da se ajfon uopće uključio. U svakom slučaju si u pravu, promijenit ćemo šifru.


Da, ovaj dio i mene zbunjuje. Čim je dobila obavijest da su broj i email dodani, to je znak da je to sigurno tvoj mobitel. No ako si uključio Find my iPhone i sve to, nitko ne bi smio moći išta napraviti bez AppleID passworda.

Znam po sebi, kada sam brisao kćerin mob, izvadio karticu, išao brisati uređaj i nije mi dozvolio ništa dok nisam utipkao njen AID pass.

Sve ovo kaj si opisao zvuči kao da su nekako došli do passa, i samo nastavili dalje bez da su ga mijenjali. Nadam se da si ga promijenio, jer inače bi mogli i početi kupovati u storeu
02.04.2014 | 17:59
Vezano za opasnost od kupnje u istore-u, mislim da je nema jer je to ženin ID uz koji nismo vezali kreditnu karticu i mogućnost kupnje. Kad joj treba neka aplikacija, onda ja kupim sa svojeg ID-a pa joj proslijedim kao gift.

Što se tiče moje namjere tužbe:
Razlog ponovne kupnje iphone-a a ne nekakve jeftine zamjenske nokije leži u jednostavnom razlogu da je čitav komunikacijski ekosustav baziran i pohranjen kao sigurnosna kopija u obliku koji je čitljiv samo iphone uređaju. Dakle, sve adrese, kalendarski unosi, mail komunikacija, druge vrste podataka koji su pohranjeni u iphone-nu traže u slučaju gubitka istovjetni uređaj na koji se može napraviti restore.
I dok bi se još moglo raspravljati o tome da li je prihvatljivo ručno iz icloud-a prepisivati imena i telefonske brojeve, mislim da ne treba objašnjavati da su možda neki važni poslovni mailovi i dokumenti dostupni tek tako da se postojeća sigurnosna kopija vrati putem restore-a na neki drugi/novi iphone.
Možda sam u krivu, ali čini mi se da bi ovaj argument mogao biti prihvatljiv.
Naravno, ukoliko policija otkrije lopova, dat će mi podatke da mogu pokrenuti privatnu tužbu jer se za krađu - ukoliko nije teška ili razbojstvo - ne vodi kazneni postupak po službenoj dužnosti. Tada bi prvo pokušao sporazumno od osobe zatražiti naknadu štete. Ako na to ne pristane, onda ću morati tužbom.
02.04.2014 | 18:11
U krivu si, argument ne bi nikako mogao biti prihvatljiv. To je sve isključivo tvoja stvar što si si život organizirao na takav način. Ne možeš tužiti lopova ni za kakvu indirektnu štetu. Ukrali su ti polukramu od telefona, a ti bi sad maltene tužio za duševnu bol...
02.04.2014 | 18:36
Polukramu? Pa nije on kriv sto je vrijeme prolazna stvar
02.04.2014 | 18:39
Meni apsolutno nije jasno kako si ti dobio ovu poruku, to se desi meni kada vadim npr napravim clean restore(radim ih svako toliko). Onda opet aktiviram imessage i faetime pa moram potvrditi da je sve ok.

Ali nemogu ce da je netko uspio uplaiti taj mobitel bez sifre, ili jok k tome bez apple id posto si ga zakljucao s find my iphone.

Glupo pitanje, ali imas li mozda djecu koja su u nekom buntovnom stanju pa te oni mozda zafrkavaju? pa prodali iphone ili nesto.

Nemoguce je da je netko ukro ili ga nasao i stavio novu karticu bez da zna apple id.



osim ako je odmah stavio svoju sim karticu prije nego li si ga zakljucao. ali opet nema smisla da je ova prouka dosla nakon zakljucavanja s fmi.

veoma cudno, no, to je netko lokalni i tko te poznaje i zna li lozinku. to ti garantiram
02.04.2014 | 20:20
To za podatke u oblaku nije točno. E mail radi sa svega što može otvoriti e-mail. Kontakti se D&D povuku iz oblaka (ja tako radim kopiju i selim gdje treba), kalendar mislim da ne ide ali je na iCloud-u prisutan, druge vrst epodataka su ionako izgubljene ako su pohranjene u telefonu na način koji Apple (ili firma koja je napravili app) nije predvidio za prebacivanje u neki Cloud.
02.04.2014 | 22:30
smayoo kaže:
U krivu si, argument ne bi nikako mogao biti prihvatljiv. To je sve isključivo tvoja stvar što si si život organizirao na takav način. Ne možeš tužiti lopova ni za kakvu indirektnu štetu. Ukrali su ti polukramu od telefona, a ti bi sad maltene tužio za duševnu bol...


???
Ne tvrdim da sam u pravu. Mislim da sam u pravu.
Nebitno sad što je komu polukrama, ja nisam spominjao nikakvu duševnu bol nego činjenicu da mi je prouzročena materijalna šteta, materijalni izdatak koji nisam predvidio. On je uzrokovan krađom.
Zamisli da sam - ajde da se maknemo od polukrame - kupio iphone 5S za 1000 kuna, ali s mjesečnom pretplatom od 500 kuna na dvije godine. Bi li meni operater prekinuo ugovor zbog krađe mobitela? Naravno da ne bi. I što bih ja sad po tebi trebao? Kupiti neku nokiju za 50 kuna koja može samo razgovore i sms i za to dalje plaćati 500 kuna mjesečne pretplate. Što bi to bilo? Direktna ili indirektna šteta? Ja kriv jer sam si tako organizirao život, pa sada magarac plaćam 500 kuna pretplate, na aparatu koji čak i nema internet, jer eto, da ne bi bilo da tjeram luksuz?
Ali pustimo to, na to će mi pitanje valjda svaki pravnik koji se bavi kaznenim pravom moći odgovoriti pa ne moramo spekulirati.

Da odgovorim na neka druga pitanja: Imam djecu od 6 i 9 godina. Mislim da smo time riješili prodaju i buntovnost. S tim u vezi, nisam to naveo prije pa ću sada:
Žena me zvala na povratku s posla, 5 minuta prije nego što je stigla do supermarketa u kojem obično kupuje. Obavila je kupnju, došla doma i za pola sata shvatila da nema mobitela. Udaljenost od naše kuće do supermarketa je 4 kilometra. 5 minuta vožnje. Odmah smo zvali mobitel, bio je isključen. Dakle, zna točno kada ga je posljednji puta i gdje koristila. U automobilu nije bio, u trgovini nije predan. Ponavljam, bio je ugašen a žena zna točno da je imao još preko 40% napunjenost baterije.

Što se tiče podataka u oblaku, to sam naveo kao primjer. Ako imam primjerice 300njak kontakata, ne znam uopće da li to mogu na neki način preseliti na primjerice android ili na neku drugu "polukramu". Uostalom, moram li ja to i znati? Moj je odabir Appleov proizvod i ne želim učiti kako to eventualno prebaciti ili konvertirati za neki drugi telefon. To mi oduzima vrijeme. Mail ako je napisan u iphone-u, onda se taj s iphone-a poslani mail ne može naći ni u kojem drugom mail programu. To valjda svi znamo. Druga je stvar s dolaznim mailovima i to samo s onima koji su eventualno ostali još na serveru. Dakle, ne stoji nikako da se mailovi mogu samo tako pročitati s nečeg drugog.

@stefanjos
NIje ni meni jasno. Ali samo da ponovim: još uvijek nitko ovdje nije odlučno ustvrdio da se imei na iphone-u 4 ne može mijenjati. Ja ne znam što se točno dogodilo. Razumijem povečanu sigurnost u ios7.1, ali tko zna, možda opet postoji nekakav hack ili backdoor ili naprosto nisu uspjeli sve očistit, nemam pojma.

Ne znam da li sam spomenuo, svojim sam kanalima uspio saznati i sljedeće od operatera:
Tog dana kada je žena dobila navedene poruke je po prvi puta korištena sim kartica s brojem koji se želi pridružiti Apple ID-u moje žene. Dakle, nije se poruka mojoj ženi slučajno pojavila s nečijeg dugo korištenog broja, nego tek u trenutku kada je po prvi puta sim kartica aktivirana.

I pojašnjenja radi: suprugin iphone nije bio zaštićen šifrom. Ja sam tek u icloudu aktivirao passcode, no da bi to bilo prosljeđeno na ženin ajfon, trebao se spojiti s internetom. Ja sad ne znam, nagađam, možda neki haker zna kako upaliti telefon i brzo deaktivirati internet pa se onda niti ne stigne aktivirati zaštita i alarm preko find my iphone aplikacije, što ja znam. Na youtube-u sam mislim čak našao clip koji prikazuje kako se može vidjeti ili čak kopirati Apple ID lozinka s jednog mjesta na drugi i tako primjerice deaktivirati find my iphone. Ne znam, samo nagađam.
Ne preostaje mi drugo nego čekati odgovor policije.
02.04.2014 | 22:36
hack za iskljuciti find my iphone ne postoji. jedino sto se moglo dogoditi je sljedece. netko je maznuo iphone, stavio karticu i odmah poceo koristiti(cim nije imala sifru), ali nakon sto si ti zakljucao iphone preko find my iphoneon ga sada koristi kao ciglu. ako itko u svijetu zna otkriti apple id password i to onemoguciti, pod a) sumnjam da zivi u europi a kamoli u hrv, pod b) ne bi to radio da ukrade cetvorku(bez uvrede).

netko je morao znati password da iskljuci find my iphone.

ali cek, sto si ti prkeo iclouda napravio, zablokirao cijeli iphone ili? neznam tocno koje su opcije omogucene
03.04.2014 | 06:01
Ako telefon nema pristup internetu, tada se ne bude ništa desilo ili ipak bude?
03.04.2014 | 07:40
Telefon mora imati pristup internetu da se zakljuca. Ako neko ubaci karticu i pocne koristiti telefon a naknadno se aktivira opcija find my phone jedino mu trazi pass za instalaciju nekog update ili app. Telefon se zakljucava tek nakon reaktivacije do tada moze koristiti ako nije skopcan na internet. Zakljucavanj funkcionise preko neta a ne preko operatera. Postoji opcija pronalaska preko IMEI -a
03.04.2014 | 07:42
Brzo ga deaktivirati može i preko Airplane modea. Nije čak ni morao ugasiti telefon, a opet je dobio situaciju da je telefon nedostupan za pozive i web promet.
03.04.2014 | 08:04
ajmo uzeti u obzir još i ovo

9to5mac.com/2014/04/03/ios-7-bug-allows-...-without-a-password/
03.04.2014 | 08:10
Kako su pobogu takav bug nasli, ljudi stvarno imaju vremena na pretek
03.04.2014 | 08:17
Naravno ako nemaš lock screen password ovo se izvede jako jednostavno. Ovaj exploit na YT je objavljen jučer, u slučaju ovog ukradenog telefona to je bilo prije cca 3 tjdna, tako da sumljam da je to upravo izvedeno na telefonu, s druge strane tko će ga znati. Ja ne pratim JB niti underground dio iOS-a.
03.04.2014 | 08:22
Samo pustiš uređaj nekom djetetu i snimaš što radi.
03.04.2014 | 09:46
stefanjos kaže:

ali cek, sto si ti prkeo iclouda napravio, zablokirao cijeli iphone ili? neznam tocno koje su opcije omogucene


Tri su opcije u find my iphone:
1. play sound
2. lost mode
3. erase phone

Prvo je jasno, treće briše kompletno telefon i time ga se ujedno više ne može locirati jer se sve postavke i svi podatci se brišu; i ovo drugo je što sam ja aktivirao:
Da se prikaže poruka s molbom da nas se nazove ili kontaktira policiju i aktivirao sam opciju passcode. Time sam dakle daljinski aktivirao zaključavanje telefona/ekrana lozinkom.
No, stvar je u tome da icloud javlja da je telefon offline, a moj zahtjev za porukom i zaključavanjem lozinkom je "pending". Icloud čeka dakle da se telefon pojavi na internetu.
Tako gledano dakle još ništa nisam aktivirao jer je telefon offline. On se može koristiti pukim povlačenjem lokota na početnom ekranu. Pod uvjetom da se ne spaja na internet.
Međutim, opet znam svojim kanalima da je osoba s ovim novim brojem išla i na internet, tj. koristila podatkovni promet!
Eto. Stvar je zamršena i ima tu dosta nelogičnosti odn. nejasnoća da li je netko stvarno mogao bilo kako prebrisati telefon. Preostaje mi čekati što će policija reči i da li će se na temelju imei broja moći identificirati mobitel.
Razmišljam i o pozivu premda se ne bih miješao policiji u posao ali nisam uopće siguran što reči.
03.04.2014 | 10:14
Nadam se da te neće uvrijediti to što ti kažem, ali mislim da ti je puno skuplja pita od tepsije. Ulažeš toliki angažman, zaokuplja te to previše, rekao bih da ti je i dosta stresa izazvalo. Zar je zaista taj telefon toga vrijedan? Čak i da je ganc novi, a kamoli toliko star? Ja se ni izbliza toliko ne uzrujam ni kad mi žena zapešta auto, a kamoli kad izgubi mobitel.

(BTW, po tome kako si opisao događaj, mobitel je vjerojatnije izgubljen, a ne ukraden. Teško mi je zamisliti da netko ide krasti ženi iz torbice mobitel, a pri tom ne uzme novčanik. Dakle, mobitel je vjerojatno ispao na tlo u nekom trenutku, ili ga je koristila za nešto u dućanu pa nesvjesno odložila i zaboravila.)

Aktivirao si to što si mogao preko interneta, prijavio si policiji, učinio si što si mogao (tj. što realno ima smisla). Kreni dalje. Postoje u životu važnije stvari...
03.04.2014 | 10:24
U biti i nije tako kompliciran kao što se čini, @mojkarma...
Znači, čim si otkrio da ti je telefon ukraden, otišao si na svoj iCloud account i zatražio "Lost mode" da ti traži i zaključa mobitel čim ga nađe, odnosno čim se telefon spoji na internet. Ili si zatražio "Remotely erase" opciju, kojom će ti se, isto tako čim mobitel primiriše netu, započeti brisanje svih tvojih podataka i postavki na telefonu.
U svakom slučaju, čim te opcije aktiviraš, dobivaš mail od Applea da si to napravio tog i tog dana, u toliko sati i toliko minuta...
E sada, trebaš čekati da ti "sretni nalaznik" telefona krene na internet - čim to pokuša, nije se ni snašao i već gleda u sliku crnog ekrana i natpis “erasing mobile device”. A nakon toga ne može više niti upaliti telefon. Svaki puta kada pokuša, pojavi mu se samo Appleov logo na crnom ekranu.
Isti čas kada je brisanje započelo ti opet dobivaš mail od Applea da je tog i tog dana, u toliko sati i toliko minuta počelo brisanje tvog iPhonea koje si naručio, s prikazom gdje se na mapi Hrvatske (primjerice, jelte) to odvilo...
E sada, pitanje je može li se proces pronalaska i brisanja telefona zaobići jednostavnim resetiranjem i brisanjem svih postavki, te dodavanjem novog Apple ID-a telefonu...
No, mislim da ne može, iako za taj dio stvarno nisam siguran.
U svakom slučaju - već dosta ljudi zna za Find my iPhone funkciju, pa ti savjetujem da ubuduće uz nju koristiš i Prey, sličan app koji radi na istom principu, ili ako si voljan platiti Hidden, najbolji app od navedenih za koji nalaznik niti ne zna da je instaliran, i koji ti šalje njegove slike koje okida bilo s iPoda, iPhonea, iPada ili MacBok-a...
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 12 minuta
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.51 Seconds

Provided by iJoomla SEO