New iPad (3) detaljan review
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

New iPad (3) detaljan review


  • Sank
  • Moderator
  • 219
12.04.2012 | 17:03
Evo, našao nešto zaniljivo:

www.hypershop.com/

Imaju vrlo zanimljivih zaštita i dodataka za iMezimce, vrijedi pogledati.
13.04.2012 | 01:05
makar mi se čini da po svom znanju nikako ne propadam ovdje al nemam koga drugog pitati , dakle muči me što imam puno prezentacija , pdf dokumenata i sl. koje mi trebaju za nositi okolo i odrađivati te prezentacije a da istovremeno mogu mmijenjati-dodavati a sve mi je to naravno u ppt microsofta , pa me zanima da li bi bilo dobro rješenje kupovina tog hyperdrive flashdrive tj radi li to tako kako ja to zamišljam : skinem sve prezentacije i stručne tekstove na taj usb , uključim u ipad i to mi onda sve otvori kao da ima microsoft ??
16.04.2012 | 21:38
Ja sam zericu razočaran jer odziv ekrana nije onakav kakav sa očekuvao. Brzi potezi olovkom (probao u dučanu) nisu u rangu jednog prastarog NEC Versa T400 modela koji je u suradnji s Wacom.om napravio tablet. Doduše ni sjena iPadu, ali odziv ekrana je bio vrhunski.
  • Sank
  • Moderator
  • 219
16.04.2012 | 21:54
Slažem se sa zapcem. Ja sam kupio Nomad brushes za slikanje na iPadu i na žalost samo je polu-upotrebljivo jer nema dobar odziv na malo brže poteze kistom. Doduše na kraju dobro iscrta, ali zbunjuje to kašnjenje na koje se je teško naviknuti. To je pogotovo uočljivo kad se koriste uljane i vodene boje (naravno ne prave, nego ta digitalna imitacija)

Probao sam i one karikature koje sam do sada objavio na jabučnjaku raditi na iPadu, ali nije mi baš išlo i trebat će mi vježbe i privikavanja, tako da sam ih na kraju nacrtao olovkom na papiru.
16.04.2012 | 23:06
Kupi Wacom-ov tablet. Vrijedi svake lipe za prostorčno crtanje. Imam neki prastari A6 i dobar je za retuširanje, a i ima 256 (mislim) nivoa pretitska, a kao štos s druge strane olovke je i digitalna gumica. LOL
Za one tvoje crteže dušu dalo. Oni malo bolji su dost skupi, ali početni modeli i ne baš.
17.04.2012 | 06:49
Spike1983 kaže:


Koliko vidim na popisu zemalja nisu Filipini,jel to samo onak od oka napisao ili nisu sve zemlje naveli.Čudno mi je da dolazi u Dominikanu,El salvador i Gvatemalu a ne na Filipine.Nadam se da nisu naveli baš sve zemlje gdje dolati 20.04
18.04.2012 | 16:07
Evo za vas koji trazite kao korice od knjige cover:
www.twelvesouth.com/products/bookbook_ipad/

I ima za iPhone cover kao kombinacija novcanik/cover - to bi decku mozda kupila, jer kak vi muski nemate torbe, a sad imate osim kljuceva i novcanika i mobitel...kad ste izvan auta uvijek to nekak cudno izgleda kad nosite...
Kaj milsite o ovom za iphone novcanik/iphone zastita?
www.twelvesouth.com/products/bookbook_iphone/

Sorry na OT, ali ovo ko temu mi je malo blesavo stavljati, a zabac i trazi iPad korice kao knjigu, pa eto...
18.04.2012 | 16:48
BookBook za iPhone koristim od kada je izašao. Osobno to mi je najbolji 'cover' koji imam i koji sam koristio za iPhone.
Moja preporuka!
18.04.2012 | 20:01
papittovenga, hvala!
20.04.2012 | 20:00
vrlo zanimljivo - razmislit ću o nekim stvarčicama.
21.04.2012 | 00:17
Za iPad je super stvar, ali za iPhone bas i nije prakticno telefonirat s otvorenim novcanikom (probao sam). Pa ima ti dragi valjda jaknu s dzepovima?
22.04.2012 | 17:55
Haha - da ima, ali jakna kad je ljeto...hm... a i ne svidja mu se, pa nis od toga.
22.04.2012 | 20:54
Bok, moze samo pitanje za ovo:

www.njuskalo.hr/tablet-pc/ipad-3-32gb-wi...-danas-oglas-4966627

Koja je finta da je soma kuna jeftinije?
Prodao bi svoju dvojku 64GB i uzeo trojku 32GB za parsto kuna.
22.04.2012 | 21:55
Posto je zapakiran (kako ljudi vole blesavo reci u vakumu) ne vidis dok ne otvoris dali je novi iPad, a ne iPad 2

Mada ima trikova.

Kutije nemaju istu sliku i novi iPad ima umjesto jabuke sastrane icloud logo.
23.04.2012 | 08:17
Čemu čuđenje? Košta 729$ x 5,7 = 4.155,30kn, aprodaje ga za 4.790,00kn. Što marža od 40% nije dovoljna?
Valjda je našao neku vezu za dopemanje uređaja.
Inaće na kutiji (na boku) je s jedne strane znak jabuke a s druge strane iCloud (oblaka).
26.04.2012 | 11:21
Da li netko koristi korice od DoDo-a?
Izgleda mi ok kada je zaklopljeno, ali samostojeća otvorena varijanta mi izgleda malo nestabilna.

www.dodocase.com/products/dodocase-for-i...campaign=retargeting

Ima toga za kupit kod nas?
18.05.2012 | 20:49
Nabavio I ja novi iPad. Nekako mi se čini da je žuckast ekran.. Sta napravit, sacekat ili?
  • Sank
  • Moderator
  • 219
18.05.2012 | 23:22
Čestitam na Novom iPadu. Istina je za ekran da je žućkast i na mom je tako u usporedbi s iPadom 2, ali brzo sam se navikao.
19.05.2012 | 00:53
Hvala..a nije baš nešto drastično,zapravo se vidi kad se uspoređuje.. E sad kad bi se mogao sjetit jel takav bio ipad 1 kad sam ga uzeo.. Inače retina ekran je dobar,nije baš tolika razlika u dojmu ko recimo iphone 3gs i iphone 4 ali da je bolje je svakako.. Nadam se da će u nekoj novijoj verziji iOS-a omogućit podešavanje temp boja pa da si svatko namjesti kak želi..
Puni se sad prvi put već nekih 2.5-3h i došao je do 50%,šteta da nisu mogli stavit brži punjač
07.06.2012 | 22:24
Fakat si komentirao novu tricu kako valja.
Ja ga imam treći dan, i kao korisnik
koji samo traži da mu makina radi sve što treba radit,
brzo, glatko, jasno i da baterija trajeeeee sam zadovoljan.
Slika je totalni mrak, ili netko ipak ima
oko koje može razlučit pojedinačne pixele
izmedju onih 2 tisuće x tisućuipol.
Surfanje ide glatko, mailovi isto.
Filmovi ko' po loju, ako želite ubrzat ili
preskočit unaprijed, prosto leti.
Riječju, dečki iz Apple su definitifno
napravili dobar posao, i skockali makinu kao zmaj
za to zašto je i projektovana.
A kad rešim rendati 3D prikaz nekog objekta,
onda zaverglam dobrog starog DELL-a sa 2 quadcore procesora,
i to je to. Mada je jači, nije baš laganica za nosit
u ruksaku svaki dan, mada bi jamačno bio zapažena faca
gde god sednem za popit kavicu i prosurfat na DELL-u,,,
E tu nastupa iPad.
A za te namene je i zdelan.
Na koncu, koliko ljudi toliko i mišljenja.

Bog.
25.08.2012 | 20:15
Evo i moga kratkoga osvrta.

Imam iPad2 već dugo i intenzivno ga koristim (više sati dnevno u svim mogućim uvjetima - za vrijeme putovanja, na poslu, prije spavanja, na plaži i zahodu ). Ozbiljno sam planirao kupiti iPad3, ali kada sam u nekoliko navrata u Algoritmovoj trgovini u Zagrebu radio na njemu kraće vrijeme, jednostavno nisam mogao ne primijetiti jače zagrijavanje prilikom najobičnijih radnji (sve sam aktivne aplikacije poisključivao).
Meni je taj vid ergonomičnosti toliko bitan da sam se predomislio u kupovini. Da to nije bio samo moj varljiv dojam, pronašao sam podatak negdje na webu da se iPad3 u prosjeku zagrijava pet (5) stupnjeva više od iPad2 i da može razviti temperaturu do čak 47 (!) stupnjeva u uvjetima veće opterećenosti procesora! Volio bih vidjeti kome to ne bi smetalo.

Vrlo se vjerojatno mnogi od vas neće složiti sa mnom, ali žrtvujem prekrasnu Retinu za korist svoje veće produktivnosti (tu sam gladan): dajte mi veću autonomiju baterije, oduzmite mi 100g od težine iPad2 na maksimalno pola kile, dajte mi SmartCover od Surfacea, podignite efikasnost procesora, bolje optimizirajte iOS i temeljni softver, pojačajte produktivnu moć uredskih aplikacija do same granice dodirnoga sučelja, te nastavite simplificirati dizajnom, ali ne na štetu funkcionalnosti.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 2 sati, 17 minuta
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.37 Seconds

Provided by iJoomla SEO