ipad home button
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

ipad home button


12.09.2012 | 13:06
za pocetak pozdrav svima, novi sam, kako bi rekli na americkim radio postajama: long time listener first time caller:) nasao sam ovdje dosta korisnih savjeta pa da priupitam nesto:)
ovako, ima li ipad3 problema sa home tipkom. Ako ima koji je nacin da se se izbjegne njeno "trosenje" naime na iphnu4 na kojem zaista rijetko koristim tipku (imam instaliran Zephyer) primjecujem da ima pomalo losiji odaziv tj da ponekad jednostavno ne uhvati a uzrok tome sigurno nije pretujeranjo koristenje.
Ne smatram to nekim velikim problemom ali samo da priupitam javlja li se isti problem na ipadu.
12.09.2012 | 13:12
Na iPadu postoji gesta kojom možeš zatvarati appove. Uključiš ju u settingsima pod general. 4 finger pinch, divna stvar
Ako imaš smartcover da ti zaključava iPad, neće ti trebati ni lock button, osim za paljenje i gašnjenje.
  • Sank
  • Moderator
  • 219
12.09.2012 | 14:40
Ja imam iPad3 tj. Novi iPad od kad je stigao u Europu i redovno ga koristim i pritšćem Home tipku i za sada se još nije pojavio nikakav problem.

Smijem pitati, a za koga štediš to dugme i time sebi kompliciraš život? Za budućeg kupca? Jesi li ti onaj tip ljudi koji kupe kauč pa sjede još godinu dana na njemu zamotanom u onaj zaštitni najlon?
12.09.2012 | 15:16
iskreno ne zabirnjava me to previse ali reko da pitam, davno sam jos naucio da uređaji rade savrseno god dana koliko im je garancija sve ostalo smatram samo jednim plusem:) ali ako na uređaju koji se bas ne koristi toliko puno ta tipka prestaje raditi a par mojih kolega ima istih tih problema onda je to ocito neka pogreska u procesu izrade (proizvodnja ili tako nesto) pa reko da vidim jel se tko iz appla odlucio malo poraditi na tome.

inace ipad3 mi dolazi iz swich iduci tjedan, barem se tako nadam:) pa sada upijam sto vise informacija o svim predonstima kao i mogucim manama, jer to ce mi biti prvi susret s ipad-om.
  • Sank
  • Moderator
  • 219
12.09.2012 | 16:23
Onda čestitam na novom iPadu. Što se tiče Home tipke, uvijek postoji mogućnost da u jednoj seriji uređaja kraće traju zbog nekakve greške u proizvodnji, ali samo za primjer, moj šestogodišnji sin ima iPad prve generacije već skoro dvije godine i Home tipka još uvijek radi, a ne moram naglasiti da on i nije baš tako pažljiv, a često zna dudati prste pa onda tako mokrim prstom stiskati Home tipku.

Moj prvi iPhone 3G sad već ima preko dvije godine, možda i pune tri i Home tipka stisnuta je tko zna koliko puta i još uvijek radi.

Tako da ja stvarno ne znam što su tvoji kolege radili sa Home tipkom, ali imam ili sam imao tucet iĐiĐa i ni na jednom do sada nije krepala Home tipka, zapravo svi još rade bez problema, a koriste se i ništa se specijalno ne čuvaju. Ni na jednom nemam zaštitne folije, Lifeproof kućišta i tko zna još kakve đinđe-minđe.
12.09.2012 | 16:40
Odlicno, znaci tu problema nema:) inace imam i ja 3G uzeo sam ga cim su dosli kod nas u tMobile, vise mi ne radi wlan, zvucnik (ali mojom krivicom) i prekidac za ukljucit vibraciju ali eto home tipka radi i dalje:)
A sad zasto nas par zeza na cetvorki, zbilja ne znam. Kazem nije previse ni bitno, ionako me zanimalo za ipad a danas cemo vidjet sto nam novo dolazi pa ce cetvorku ubrzo naslijediti netko od ukucana:)
12.09.2012 | 19:17
Imam iPad 3 i iPhone 4G i moram primjetiti kako je home tipka na telefonu puno tvrđa od one na tabletu. Nekako mi se čini kako je na iPadu ipak nešto kvalitetnije izvedena.
13.09.2012 | 22:23
Mijenjao sam tipku na iPhone4 koja je "lovila" svaki drugi pritisak i to me počelo živcirati. Vrlo sam povoljno prošao sa servisom (na privatni upit mogu podijeliti naziv servisera u Zagrebu).
Serviser mi rekao da je tehnologija home-tipke na iPadu i na iPhoneu vrlo različita te da je ova na iPadu bitno bolje riješena. S time se i slažem jer je tipka plića pa nekako i ostavlja dojam bolje kvalitete.

Imam iPad2 s bezbrojnim priscima na home-tipku i dalje je 100% precizna. Nadam se da će tako i ostati.
13.09.2012 | 23:33
Kod mene na iPadu jedan još uvijek tipka Home radi kao i prvog dana. Iako je stalno u prometu i koriste ga svi ukućani. Tako da ne vidim neku pretjeranu zabrinutost za to.
Na iPhonu 4 tipka Home s vremenom počem malo zezat, ali postoji procedura za kalibraciju home tipke.
14.09.2012 | 00:38
nesa kaže:
[quote]za pocetak pozdrav svima, novi sam, kako bi rekli na americkim radio postajama: long time listener first time caller:) nasao sam ovdje dosta korisnih savjeta pa da priupitam nesto:)
ovako, ima li ipad3 problema sa home tipkom. Ako ima koji je nacin da se se izbjegne njeno "trosenje"

Mene je isto home tipka na ajfon 4 "zezala" pa sam poceo koristiti virtualnu home tipku. Postavke/opcenito/Pristupacnost/AssistiveTouch
I toliko me odusevila ta virtualna tipka ( btw. virtualna home tipka ima puno vise mogucnosti, nego ona fizicka ) da sam isto to poceo koristiti i na ajpadu gdje mi fizicka home tipka i dalje radi savrseno, ali mi je ova virtualna nekako bolje rjesenje. Nije lose znati, makar i kao prva pomoc kad/ako crkne home tipka.
14.09.2012 | 09:44
na ipadu se manje koristi home tipka jer imaš geste za zatvaranje ekrana (pinch sa 5 prstiju), swipe-up sa 3 (ili 4) prsta za multitasking....
15.01.2013 | 12:52
Imao iPad 2 nekoliko mjeseci i iz cistog mira poceo zezati home gumb...kojega sam vrlo rijeto koristio posto je bio JB i imao sam quicdo, zephyr a i standardne geste...
Ima dosta o tome po raznim forumima, pa nekakva kalibracija ali to bas i ne radi. Uglavnom, problem nisam rijesio, radi neko vrijeme i onda uopce vise ne, bez obzira sto da se napravi (ne pomaze ni restore, ni kalibracija, ni ciscenje gumba, da ne spominjem kako jako pazim na sve, pa ipad nije nikada prljav, ima zastiti)...Sto se tice jamstva, ovlasteni uvoznik kaze da ako je uredjaj pod jamstvom i ako oni ustanove da home gumb ne radi, daju novi uredjaj te da se ipad ne popravlja dok je pod jamstvom.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 8 minuta
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.45 Seconds

Provided by iJoomla SEO