razmjena file-ova ipad-iphone-imac
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

razmjena file-ova ipad-iphone-imac


23.05.2012 | 22:35
gubim se po app storu, webu...

postoji li kakva aplikacija koja preko BT-a recimo dozvoljava neku banalnu drag/drop razmijenu dokumenata npe izmedju ovih uredjaja. u osnovi aplikacije vidim ada postoje ali koristi li tko koju?
ipad / iphone su bez JB-a i nema ih namjeru JB-ati
23.05.2012 | 22:36
Dropbox?
  • Sank
  • Moderator
  • 219
24.05.2012 | 11:28
iCloud?
24.05.2012 | 17:07
eh sad, ako dobro kuzim i dropbox i icloud pitaju internet pristup tj kod njih su podaci pohranjeni kojim aja pristupam. vjerujem da bi me BT veza vise zadovoljila, takvih programcica ima za 1-2USD koliko volis, no jos neka integracije svega toga sa lklasicnim OSX bila bi izvrsna
24.05.2012 | 18:57
WTF, imaš iPhone i iPad, a nemaš prijenos podataka?
24.05.2012 | 19:44
Oba uredjaja imaju podatkovne kartice i tarife naravno. Ali sve je to slaba utijeha u nekim kvazipokrivenostima i roamingu
  • Sank
  • Moderator
  • 219
24.05.2012 | 20:32
Ovo je doba interneta i većina iUređaja pretpostavlja da je takva veza uglavnom uvijek na raspolaganju, čak i ako nema WiFi u blizini. Sve ostalo je nužno zlo, a Bluetooth je na iUređajima prvenstveno namjenjen korištenju raznih dodataka, slušalice, tipkovnice i slično, a ne kao primarna veza za razmjenu podataka.

Postoje razne aplikacije koje taj "nedostatak" pokušavaju ispraviti, a najčešće funkcioniraju samo između dva iUređaja, dok sa mobilnim uređajima drugih proizvođača ne rade. Najveći broj aplikacija dodaje mogućnost prebacivanja slika kao što je Bluetooth Photo Share, a neke obećavaju i prijenos drugih dokumenata, no u slučaju Bluetooth File/Photo/Music share to baš i ne funkcionira, kad se uspiju spojiti dva uređaja jedino se može razmjenjivato fotografije, a ono s dokumentima i muzikom čista je packa jer se nudi samo prazna lista u koju se ne može prebaciti npr. dokument iz DocsToGo, a ni muzika iz iPoda.

Drugim riječima, Apple je na svojim uređajima Bluetooth predvidio samo za spajanje na handsfree i neke dodatke, a prijenos dokumenata je praktički neupotrebljiv.
24.05.2012 | 20:57
prednost dropbox-a je u tome što ga možeš koristiti i bez interneta, naime sve što želiš koristiti a nema wi-fi i internet tamo negdje ubaciš u Favorites (uključiš zvijezdicu) i otvaraš di oćeš. To funkcionira barem meni
iCloud nisam još koristio pa ne znam kako funkcionira
06.06.2012 | 18:16
imam airport i na moju su mrežu spojeni ipad,iphone i air.Jel se može nekako po toj mreži šerati podaci ?
06.06.2012 | 18:17
pikolo kaže:
prednost dropbox-a je u tome što ga možeš koristiti i bez interneta, naime sve što želiš koristiti a nema wi-fi i internet tamo negdje ubaciš u Favorites (uključiš zvijezdicu) i otvaraš di oćeš. To funkcionira barem meni
iCloud nisam još koristio pa ne znam kako funkcionira


daj to malo bolje pojasni,jel svaki uređaj ima dropbox ili...i kao onda razmjenjuješ podatke ako nema interneta i wi fi?
07.06.2012 | 09:25
Na svaki uređaj instaliraš dopbox naravno, ono što staviš gore svi tvoji uređaji vide jer se automatski sinkronizira.
Ono što je na dropboxu možeš otvarati i čitati ako nema interneta i wi-fi, nisam napisao da možeš razmjenjivati podatke bez wi-fi i interneta
11.06.2012 | 00:47
Evo rjesenja za transfer nekih vrsta fajlova, premda ne i svih.
Uglavnom aplikacija se zove iCabMobile (developer link)

Mozda se sjecate tog web preglednika jos iz starih Mac vremena
Detaljniji opis je ovdje: AppStore link

Ideja je slijedeca:

1. Potrebno je da su svi uredjaji u igri spojeni na jednu WiFi mrezu,
a to se moze postici nekim omanjim WiFi routerom koji se napaja na struju ili cak usb.

2. Na iOS masinama treba imati instaliran iCabMobile

3. Na PC i Mac masinama treba imati samo internet preglednik.

Primjeri:
Surfas internetom i skines neki PDF kojeg ubacis u Adobe Reader na iOS-u,
onda kroz Adobe Reader kazes "Open in iCabMobile". Na ovaj nacin se PDF dokument
kopira u iCabMobile Download Manager. Onda na dva iOS uredjaja pokrenes iCab i na
jednom podignes iCab web server na portu 8080, a na drugom iOS uredjaju kroz iCab
pristupis na adresu 192.168.x.x:8080 i tamo odaberes download tog PDF-a,
koji se preseli na drugi iOS uredjaj i onda se iz iCab Download managera moze prebaciti
opet u recimo Adobe Reader ili iBooks.

Zvuci mozda komplicirano ali sve ima u iCab opcijama objasnjeno, ako se prenosi
veca fajla mozda treba paziti da oba uredjaja ne odu u lock jer se onda vjerojatno
web server ugasi.

Ako se nesto prenosi na PC ili Mac onda se moze naravno koristiti bilo koji preglednik.
Nisam imao potrebe za bilo cime osim za ovim PDF-om, tako da ne znam da li ima i neki drugi
primjer, recimo nesto iz Mail aplikacije poslati u iCab pa preko web servera dalje.

Jedino nisam uspio shvatiti da li postoji transfer sa Mac/PC-a na iOS, izgleda da to nije podrzano,
ali vjerojatno se moze dici neki web server na Mac/PC strani i onda kroz iOS iCab odabrati download link.

Osim sto ima web server na sebi iCab ima i nevjerojatno puno drugih opcija i vrijedi tih 1.99usd

Nadam se da je dovoljno komplicirano, a sve jer Apple ima trecerazredni Bluetooth, premda je to za
boljitak i sigurnost nas korisnika.
11.06.2012 | 01:10
Evo hinta za podizanje web servera na OSX-u:
Share any folder via a built-in Web server

Za PC vjerojatno se moze koristiti Apache ili sl.
PortableApps

Sad je pitanje da li postoji neki FTP server/klijent sa kojim bi se ovo moglo napraviti,
ali bez hakiranja iOS uredjaja ... ... nekako sumnjam ipak je to Apple

Ipak sam se prevario:
FTP On The Go

Jel koristi netko neki drugi FTP klijent za iOS ili bas ovaj?
11.06.2012 | 08:22
Ja za takve stvari koristim FilesPro. Kostal je mislim 0,99$. Ima i besplatna varijanta ali s ogranicenjnima.
12.06.2012 | 02:39
Evo konacno nadjoh nesto sto bi trebalo zadovoljiti sve:
AirDisk Pro

Ima hrpu opcija, moze se prebacivati PDF, ali i slike iz Photo aplikacije,
podrzava 3 moda spajanja: WiFi / Bluetooth / Personal Hotspot, mislim da je Bluetooth samo izmedju iOS masina, a Personal Hotspot jos nisam probao, ali izgleda da onda nema potrebe za nekom drugom WiFi mrezom.

Zanimljivo je sto kad je app aktivna onda se sa bilo kojeg kompa moze doci putem http-a ali i ftp-a,
i radi razmjena fajlova u oba smijera bez problema, cak sam iz vica stavio neke web stranice na iphone i pokrenuo ih sa kompa i sve radi ok, bas fora.

Ono sto mozda fali je https i sftp, te mogucnost uploada foldera na iOS
12.06.2012 | 09:04
Probaj kompresirati folder i onda ga prebaciti i rastegnuti. Mislim kako FilesPro na taj način funkcionira, a ne bi trebalo biti ni s AirDisk Pro problema. Treba isprobati kako ne bi jedan po jedan dokument prebacivao. To je više za slike problem.
13.01.2013 | 21:26
pikolo kaže:
prednost dropbox-a je u tome što ga možeš koristiti i bez interneta, naime sve što želiš koristiti a nema wi-fi i internet tamo negdje ubaciš u Favorites (uključiš zvijezdicu) i otvaraš di oćeš. To funkcionira barem meni


znači, sve što u dropboxu na iPadu želiš koristiti offline mora biti označeno kao favorites?
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 4 sati, 33 minuta
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.21 Seconds

Provided by iJoomla SEO