Konačno new iPad/ iPad 3
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Konačno new iPad/ iPad 3


07.03.2012 | 17:21
zasto ne palis?
07.03.2012 | 17:35
Da mogu sjesti noćas i pogledati cijeli event kao čovjek u jednom komadu.
07.03.2012 | 17:40
Tony.Soprano kaže:
Da mogu sjesti noćas i pogledati cijeli event kao čovjek u jednom komadu.

U prijevodu, Tony Soprano želi imati mira dok gleda Apple event...
Ja bum se sel sa ekipom, koju pivicu u ruku i malo neki filmić, i usput Apple event hehehehe
07.03.2012 | 18:43
Procitati sutra uz kafu
07.03.2012 | 19:54
Live stream:
jailbreak-untethered.com/watch-ipad-3-ev...eam-excellent-links/
Za 6min!
Nažalost nemrem gledat... jer me nema kod kuće... Ugodno gledanje!
07.03.2012 | 19:58
Prvo se prati liveblog a onda cijeli event
07.03.2012 | 21:45
vedranius kaže:
Live stream:
jailbreak-untethered.com/watch-ipad-3-ev...eam-excellent-links/
Za 6min!
Nažalost nemrem gledat... jer me nema kod kuće... Ugodno gledanje!


Neki bezveznjak se razgovara sam sa sobom na tom linku.
07.03.2012 | 21:56
Dobro i na kraju krajeva kako se zove?!? Pa nemoze se zvat the new iPad
07.03.2012 | 21:57
Evo ga, to je to konačno. Retina je tu.

www.apple.com/ipad/

www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=3848&idPhone2=4620

Zanimljivo nigdje nisu rame spomenuli, znači da je ostalo na 512MB..

Na Gsmareni su ga nazvali iPad 3..
07.03.2012 | 21:58
Tony.Soprano kaže:
Ja u 18.30h gasim Minija i iMac-a, i ne palim noćas do 00:00.. a vi kako hoćete.


Znao sam da neces izdrzat
07.03.2012 | 22:00
@tetanus - i ja sam znao, ali barem sam pokušao da ne palim prvih 5 min.. a tada su taman predstavili Apple TV..
07.03.2012 | 22:05
Svejedno sad na miru treba pogledati cijeli event, naravno dok se skida novi iPhoto i update za druge aplikacije.
07.03.2012 | 22:26
Više - manje znali smo što će biti prezentirano no nije mi jasna politika imena, zašto pobogu "the new iPad"?
Kako će se zvati sljedeća inačica? Možda "the new new iPad" ili pak "the new iPad 2"?
IMHO bilo bi bolje da su stavili iPad HD ako već nisu htjeli nastaviti s numeracijom modela.
07.03.2012 | 22:31
iPad 3 je bilo savrseno rijesenje, iako sam siguran da ce ga svi tako i zvat. Doduse lako za ime, bitno je sve ono drugo sta je doslo sa "the new iPadom".
07.03.2012 | 22:40
Nisam ni ja izdrzao da ne vidim o cemu se radi,na zalost vise sam nego razocaran.Ista stvar kao sa 4 i 4S vani isto a u nutra pojacan HW.U svakom slucaju mislim da nije nista posebno.Osim sto je pala cijena iPad 2
  • campo
  • Posjetitelj
07.03.2012 | 22:47
Joè je uvjek najbolji iPad 1 najrobusniji najduže traje baterija a ovo ostalo su dobre stvari ali ne toliko..Plakat ćemo mi svi za SJ ....Da je on bio tu ne bi dopustio ovakav noevent
07.03.2012 | 22:52
@saint - meni je dovoljan razlog da sa svoje dvojke(prodane) pređem na takozvanu trojku RETINA..
07.03.2012 | 23:06
Ne kazem da nije bolji isto kao sto je realno bolji 4S od 4,ali nije nista posebno.Ok,retina ali ko ce hodati sa iPad-om i slikati ili raditi video -smijesno.Apple nesto mora pod hitno da izbaci mega tega sega,ako ovako nastave konkurencija ce ih pojesti.Tableta ima sada vise nego odlicnih za dosta manju cijenu.
07.03.2012 | 23:17
Znaš kako se kaže, svaka roba ima i svoje kupce.. tako da je to to.
07.03.2012 | 23:59
Ma ima tableta ko pljeve kako bi se ono reklo al za sada nitko ne nudi nista drasticno i neophodno vise, tj. bolje od iPada! Uvjeren sam da imaju oni asa u rukavu samo sta nije jos vrijeme da ga izvuku. Kao i obicno izvuc ce ga taman kad svi ostali proizvodjaci budu mislili da su napravili "iPad killer", i onda ce opet tog asa iz rukava stizat par godina. Apple je uvijek korak ispred svih...
08.03.2012 | 00:48
i ja sam razocaran, ali hajde barem dvicu mogu sad kupiti starcima za 80€ jeftinije.Nista znacajno da bih sa dvice prelazio na novi. Zanimljiv mi je samo appletv.I mislim da cu ga uzeti cim dodje u prodavnice.
08.03.2012 | 01:01
koja je caka sa apple tv i iPadom, da sad nakon par pivica sa drustvom, ne rostam pobespucima interneta tx
08.03.2012 | 01:22
apple tv dobio 1080p HD.
08.03.2012 | 01:34
Ma vi svi koji ste razočarani ste smiješni Bili ste razočarani prvim iPadom. Bili ste razočarani drugim iPadom. Pa što bi vas zadovoljilo osim da mu nakelje par umjetnih sisa?

Retina ekran će pokazati koliko je bitan, odnosno kako je Tim Cook rekao, trebate ga vidjeti da biste shvatili razliku...

Ostali tableti za manje para su smijurija, ali tko voli nek izvoli. Ja imam iPad jedinicu i znam koja je razlika u odzivu i brzini između njega i dvojke. S Trojkom je već granica mnogo povećana... Sad, ovi s jedinicama imaju razloga uzeti trojku, no ovi s dvojkama i nemaju...


@Scarface - a da sebi uzmeš trojku, a starcima daš dvojku? Tako barem ja radim
08.03.2012 | 12:23
Zadnji post je bas dobro napisan. Bit ce tu puno razlike a to ce se najvise vidjeti kad prvi put budete radili snjim.
Osim Retine bit ce tu i razlike u brzini. Novi korisnici bit ce i vise nego zadovoljni.
08.03.2012 | 15:02
pa vidi ipak je sada 100€ razlika. Da mi je bitan retina displej mozda bih i uradio to,ali ja sam zadovoljan dvicom. A za onih 100€ viska mogu kupiti i novi apple tv2.
08.03.2012 | 15:13
Sasvim ocekivano sve sto su stavili u novi iPad, ono sto i je najvaznije kod iPada je ekran i fluidnost izvodjenja. To su i napravili, sa ovom rezolucijom bi to trebao bit vrhunski dozivljaj surfat netom, pregledavat mejlove, citat knjige, slike i ostalo cemu tablet sluzi...

Ja ga sigurno nabavljam jer prelazim sa jedinice na tricu ilti HD tj. the new iPad hehe
08.03.2012 | 15:24
Ja se jos uvijek nisam dogovorio sam sa sobom sta da radim.
U potpunosti se slazem da ce korisnicima jedinice ovo bit mega skok, al meni sa dvojke bas i nece. Pogotovo zato sto mi kamera ne znaci nista, a retinu cu prezalit! Iskreno ocekivao sam inegraciju sirija al nema ni toga. Veseli me iOS 5.1 i ovih par nadogradjenih aplikacija koje cu nadam se bez imalo problema moc vrtit na dvojci.
Prije konacne odluke jos cu malo sacekat i vidjet reakcije ljudi pa odlucit.
08.03.2012 | 15:27
iako bi ovo trebalo vidjeti uzivo meni je retina zaslon vec ogromna novina

neznam kako vama ali gledati npr istu web stranicu na iphoneu 3 ili 4 za mene je totalni šok. e sada zavisno od potreba korisnika to moze ali nemora biti prednost. meni ipad sluzi u 99% slucajeva za pokazivanje slika strankama, + retina + logo jabuke..... fijuuuuuuu
08.03.2012 | 17:32
napravili su tocno sta su trebali. neki ocekuju da svake godine treba raditi dramaticne skokove, ali ne razmisljaju da treba skociti i iduce godine. kakav ce recimo skok napraviti samsung sa iducim top modelom telefna? dijagonala od 6" na mobitelu? procesor sa 8 jezgri? 8 giga rama? mislim da je jasno o cemu pricam.
ne vidim sta treba napraviti vise od ovoga sa hardverske strane, eventualno poraditi na debljini i tezini, i ne vidim neki tablet koji bi mi bio zanimljiviji.
sad ispada da je rezolucija 2048x1536 kao nesto normalno za tablet
o aplikacijama pak nema smisla pricati, tu je prednost na strani ipada ogromna.

sto se imena tice, pretpostavljam da im je dosadilo to da se u imenu koristi broj. racunaju sa ipadom na duge staze, pa bi malo glupo bilo da za koju godinu predstave ipad 15. uostalom, zamislite mac koji se zove macbook 3... debilno!
ipad trece generacije, kao i ipod, bit ce dovoljno za prepoznavanje.

nego juce sam se malo igrao sa iphotom, i cini mi se da se ne mogu stvarati albumi u samoj aplikaciji.... :/ treba ici u photo app, tamo stvoriti album, a u ipohotu se mogu editirati i pregledavati slike. i nikako da saznam dali se moze syncati sa apertureom.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 6 sati, 8 minuta
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, Gjuroo, m@xym, temeljnik, VanjusOS, ZeljkoB, Anonimci (981)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.33 Seconds

Provided by iJoomla SEO