IPad 1 Pokretanje programa
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

IPad 1 Pokretanje programa


13.01.2012 | 21:12
Novi sam vlasnik - rabljenog Ipada 1 i sve je radilo na njemu OK - mislim aplikacije koje su instalirane.
Nakon sto sam ga ugasio i upalio ponovno nemoguce je pkrenuti bilo koji aplikaciju ( igrice i sl)
Radi Ipod mogu slusati muziku, i vidjeti slike koje su na njemu vec.
Kad tapnem na program on se na trenutak otvori i odmah zatvori tj nestane uvodni screen.. i nema vise
Molio bih da mi netko pomogne ako ima rijesenje ili savjet. Napominjem da nisam "dirao" postavke iako nisam niti nasao nista sta bi moglo pomoci u postavkama - moje misljenje.
Unaprijed hvala svim dobrim i dobronamjernima.
13.01.2012 | 21:26
Pozdrav!
Mozda glupo pitanje, ali jesi li ga ponovno ugasio i upalio?
Jeli ipad jailbreakan?

Pokusaj drzati home i power dugmad istovremeno 10 sekundi dok se uredjaj ne zagasi! u tih 10 sekundi zanemari slide to power off poruku?
Upali ponovno Ipad pa probaj! U svakom slucaju ne brini, naci cemo nacin!
13.01.2012 | 22:03
Zaista hvala, narocito na ovome da ne brinem i da cemo naci nacin.. ja vjerujem da postoji - znam zapravo
samo sta ga JA neznam.. zato sam i dosao ovdje.
Da jesam ga palio i gasio nekoliko puta, napravio sam i ovo sa power i home tipkama isto puno puta..
Uvijek isti rezultat.. Ovo su mi vec savjetovali "znalci" koji imaju Ipad vec duze vrijeme..
Zapravo ja se nalazim na poslu.. daleko daleko od HR.. otprilike na drugoj stani ove nase nepravilne lopte
i Ipad sam "kupio" od frienda kojem jos nisam dao lovu.. on ima novu dvojku pa ovaj prodaje. Ja sam ga "zavolio"
najvise zbog nekih zgodnih igrica kojima ubijam vrijeme. Sad je meni frka "popravit" Ipad MORAM ili mu ( kaze on) dati lovu jer sam ga ja "pokvario".. hmm Stvarno nemam puno pojma o Ipadima Apple uopce iako sa PC i windowsima se sluzim zadnjih skoro 30 godina.. zapravo od DOS-a..
Pozdrav

P.S. Ne Ipad nije jailbreakan ( kaze on da je samo dao instalirati programcice u Bangkoku prije 6 mjeseci!!!) Mislim da sam citajuci ovaj forum skupio dovolnjo znaja da mislim da stvarno nije.. kako mogu biti SIGURAN?
13.01.2012 | 22:32
Jel ti problem kupovati aplikacije koje koristis? Imas komp sa sobom sa instaliranim itunesima? Net vidim da imas!
Obzirom da je ipad neciji bio, najolje je da ga spojis na itunese i odaberes restore, zatim ga postavis kao novi ipad i krenes fino od pocetka pa znas sta imas!
14.01.2012 | 00:01
Samo uradi restore kako ti je kinsif rekao,istina ostat ces bez igrica ali sve ce biti oko sa iPad-om. I nisi nista pokvario to se desava zbog otvorenih aplikacija i manjka rama
  • Sank
  • Moderator
  • 219
14.01.2012 | 02:55
iPad sigurno nije pokvaren, a instalirane aplikacije ne rade jer si izgubio autorizaciju za korištenje istih. To se može dogoditi ako se iPad spoji na računalo na kojem je instaliran iTunes koji nije autoriziran istim korisničkim računom.

Dovoljno je da su iTunesi postavljeni da rade automatsku sinkronizaciju kad se priključi neki od iUređaja. Nakon što vide da nema autorizacije, prije samog pokretanja sinkronizacije izbace upozorenje da će sve instalirane aplikacije biti izbrisane sa iUređaja. Premda se u tom trenutku sinkronizacija može prekinuti, autorizacija koja je postojala na iUređaju već će biti maknuta i nakon toga više se neće htjeti pokrenuti niti jedna aplikacija osim onih koje dođu uz sam IOS.

Izlaz iz ovakve situacije jest da prvo autoriziraš računalo sa istim korisničkim računom s kojim su te aplikacije bile kupljene i tada opet spojiš iPad ili pak da napraviš restore i time resetiraš iPad na tvorničke postavke, te onda prijaviš svoj Apple korisnički račun i ponovo kupiš na svoj račun sve aplikacije i igre koje su bile instalirane.

Naravno sve ovo podrazumijeva da su aplikacije bile legalno kupljene preko App Storea. Ako su bile nekako drukčije instalirane i krakirane onda nema druge nego napraviti restore.
14.01.2012 | 09:28
Prvo da kazem hvala svima na podrsci, stvarno mi je drago da sam nasao ovaj forum i prijavio se.
A kad jednom "sredim" Ipad bit ce vjerojatno jos pitanja jer sam stvarno nov u ovom Jabucnom svijetu.
Polako kuzim sta bih mogao napraviti tj trebao ali bojim se da trenutno nemogu nista od ovoga sto mi savjetujete.
Naime, nek koji koristim je "od firme" za koju radim i to sa kompa od firme. A hooked sam preko druge firme za koju moja firma radi.. to sve skupa znaci da imam previse restrikcija... ja svoj privatni komp ne mogu spojiti na taj net. Vlasnik ( sada bivsi) od ovog Ipada ima Itunes na svom laptopu ali isto tako nemozemo na net sa tim kompom..
Tu je tocka jer jednako tako nemogu ( ne smijem) instalirati Itunes na firmin komp. A i da mogu bilo kakav veci ( par MB)download bi trajao vjecnost..brzina kojom mogu downloadati data je max 2-3 kb/sek.. to je jedva dovoljno za sluzbenu postu.. Na moru sam i spojeni smo preko satelita.. znaci houston - thailand.. 250 km od najblize obale ((.

Nije bed izgubiti besplatne igrice i par kupljenih programa, bed je sta ne mogu na net.. Bojim se da sam "stuck' dok ne stignem doma za otprilike mjesec dana i onda sve iznova. Najvaznije mi je da znam da Ipad nije pokvaren..
Trenutno je IOS na njemu 4.3.2.. citao sam na nekom forumu da su ljudi nakon update na 5.0.1 pozalili jer im je Ipad postao kazu useless, toliko spor da se nemoze skoro koristiti, znate li nesto o tome? Kad se jednom dokopam pravog neta koji mogu koristiti mogu li ostaviti isti operating system ili ga update na zadnji najnoviji pa krenuti ispocetka?
Inace Ipad je 32GB WIFI& 3G.. i to je meni sasvim dovoljno za ono za sta ga planiram koristiti.. nece biti SAMO za igrice.
14.01.2012 | 11:49
Koliko razumijem, nemaš itunes pa nisi mogao sinkronizirati ipad sa svojim računalom. Zašto se onda aplikacije ne pokreću? Možda da prvo pogasiš sve aktivne aplikacije (dva klika na home tipku da se u donjem redu ekrana pojave ikone aktivnih programa, duži pritisak na jednu od ikona da se pojavi znakić u gornjem lijevom kutu ikone, zatim ponovnim klikom na ikonu programa pogasiti sve aktivne programe.
Drugo, pritisnuti istovremeno power i home tipku i držati sve do pojave jabuke (znači, pojavljuje se najprije kliznik za isključenje, zatim se ekran ugasi i ipad restarta. Kad se pojavi jabuka, tek tada otpustiti obe tipke).
14.01.2012 | 12:56
Luka
To sam SVE napravio, prije javljanja ovdje sam citao po netu sve kaj sam nasao u par sati, pitao decke oko sebe i napravio to. Istina bilo je "bezbroj" aplikacija otvorenih i sve sam pogasio... Od 32 (29) Gb ima samo 2 GB slobodna.. sve drugo je puno muzike i aplikacija.. samo par slika ima na njemu.

Ono sta imam je lap sa Itunesima ( od bivseg vlasnika - radimo skupa) i zanima me sta mogu eventualno napraviti sa njegovim laptopom i Itunesima na njemu - BEZ spajanja na net.. a cini mi se (cini) da nista.
14.01.2012 | 13:28
Stef kaže:
Trenutno je IOS na njemu 4.3.2.. citao sam na nekom forumu da su ljudi nakon update na 5.0.1 pozalili jer im je Ipad postao kazu useless, toliko spor da se nemoze skoro koristiti, znate li nesto o tome? Kad se jednom dokopam pravog neta koji mogu koristiti mogu li ostaviti isti operating system ili ga update na zadnji najnoviji pa krenuti ispocetka?
Inace Ipad je 32GB WIFI& 3G.. i to je meni sasvim dovoljno za ono za sta ga planiram koristiti.. nece biti SAMO za igrice.


Ne slušaj bedake. Prvom prilikom ga spoji na SVOJ komp sa iTunesima, skini zadnji update i pokreni Restore. Sve će ti obrisati i onda će tvoj iPad postati baš tvoj, sa tvojim kontaktima, slikama i aplikacijama...
Kod mene je isto 1 gen verzija i sve super radi, ono svakodnevno.
14.01.2012 | 14:02
Mislim da je stefu problem jako spori net ako sam shvatio.
Nece bas lako skinuti novi iOS uz 3 kb/s, iako bi to sigurno bilo najbolje!
14.01.2012 | 14:34
Moral sam se nasmijat u svoj ovoj "nevolji" za ne slusaj bedake expression...
Mozda i nisu bedaki ali da ih na stranim forumima ima slowminded je istina, i to puno.
E posto ja sebe ne racunam u takove jasno mi je da bez neta nemrem nista napravit..
a neta nemam tj nemam slobodnog sa kojim ja mogu kaj hocu.. vec restricted i damn slow.
Ufff..

Ovak kad ste vec dobri i dobre volje imam pitanja o Itunesima.
- Mogu li ja imati jedan - ISTI Itunes za Iphone i Ipad.. ili vise Ipadova.. recimo za zenu, kcer etc
- Mogu li imati Itunes na razlicitim kompovima a isti account i iste uredjaje.
14.01.2012 | 14:40
1. Da
2. Mozes autorizovati do 5 racunara
14.01.2012 | 15:09
Hvala Svetac - sta je sa razlicitim kompovima a isti "account"
14.01.2012 | 16:04
Mozes,znaci iTunes acc mozes autorizovati do 5 racunara.
14.01.2012 | 19:14
Thanks, sad cu se prijavit na ajfon.rs pa jos malo proucavat' Iworld
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 3 sati, 33 minuta
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.17 Seconds

Provided by iJoomla SEO