ipad kupovina !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

ipad kupovina !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


07.10.2011 | 17:57
pozdrav razmišljam da kupim ipad, al imam već paletu apple proizvoda ipod nano, ipod touch, iphone 4, macbook pro, i zanima me ispati li mi ga se kupovati (jako mi se sviđa), i hoće li ipad 3 izlaziti isplati li mi se uzimati ipad 2 ili da čekam ipad 3 ?????
hvala !!!!!! ))))))
07.10.2011 | 18:40
iPad 3 će izać sigurno. Nitko ti ne može garantirat kad i kakav će biti. Isto tako ti nitko ne može reći šta se više isplati. Pretpostavlja se da će iPad 3 bit brži, tanji i da će imat retina display i bolje kamere. Ja bi osobno čekao retina zaslon. Sve ostalo mi je manje bitno.
07.10.2011 | 22:40
Pogledaj:buyersguide.macrumors.com/
09.10.2011 | 15:52
brki2010 kaže:
pozdrav razmišljam da kupim ipad, al imam već paletu apple proizvoda ipod nano, ipod touch, iphone 4, macbook pro, i zanima me ispati li mi ga se kupovati (jako mi se sviđa), i hoće li ipad 3 izlaziti isplati li mi se uzimati ipad 2 ili da čekam ipad 3?


Sve ovisi koliko ti hitno treba. Imam prvi iPad i kupovinom drugog nebi dobio nista (kamera mi definitivno netreba), a najavili su retina display u trojci. Ocekuje se izlazak trojke negdje u trecem/cetvrtom mjesecu pa ti vidi...
09.10.2011 | 17:21
brki2010 kaže:
pozdrav razmišljam da kupim ipad, al imam već paletu apple proizvoda ipod nano, ipod touch, iphone 4, macbook pro, i zanima me ispati li mi ga se kupovati (jako mi se sviđa), i hoće li ipad 3 izlaziti isplati li mi se uzimati ipad 2 ili da čekam ipad 3 ?????
hvala !!!!!! ))))))

Kupi radije ovo
www.matica.hr/www/wwwizd2.nsf/AllWebDocs/hrvatskipravopis
23.10.2011 | 20:49
zašto da to kupim ?
23.10.2011 | 21:53
^SuperUnknown^ kaže:
brki2010 kaže:
pozdrav razmišljam da kupim ipad, al imam već paletu apple proizvoda ipod nano, ipod touch, iphone 4, macbook pro, i zanima me ispati li mi ga se kupovati (jako mi se sviđa), i hoće li ipad 3 izlaziti isplati li mi se uzimati ipad 2 ili da čekam ipad 3 ?????
hvala !!!!!! ))))))

Kupi radije ovo
www.matica.hr/www/wwwizd2.nsf/AllWebDocs/hrvatskipravopis



Zli, zli SuperUnknowne
Stara narodna je: JEBO PRAVOPIS AKO IPAD KUPIS!!!
24.10.2011 | 01:05
Ne isplati se kupovati taj pravopis. Uskoro izlazi Hrvatski Pravopis 2.0 sa potpuno novim riječima i skroz izmjenjenim pravilima tak da je moj savjet da radije pričekaš neko vrijeme.
20.12.2011 | 22:08
NenadX kaže:
[quote]brki2010 kaže:
Imam prvi iPad i kupovinom drugog nebi dobio nista...


već dugo vremena razmišljam o tom iPadu pa bih vas molio da mi odgovorite na neke dileme i pitanja.
ono za što bi meni koristio je nekakva "baza podataka" (dokumenti poput worda, excela, power pointa i sl.) i internet za po vani te lagana zabava (igrice, muzika, filmovi) za po doma, na putu i sl.
u tom smislu zanima me kolika je realna razlika u 1-ci i 2-ci. je li 1-ca dovoljna za onu prvu skupinu potreba koju sam naveo?

nadalje, možete li mi reći koliko je ta sprava praktična u Windows okruženju? taj preduvjet iTunesa je veliki minus u tom smislu jer ga se ne može spojit na pc koji nema instalirane iTunese.
također, koliko je uopće praktičan za bilo kakvo "surađivanje s drugom tehnikom"? naime, moj je doživljaj da iPad nije zamišljen da se bilo s čim usklađuje već da sve što se na njemu radi na njemu i ostane. da banaliziram, nije zamišljen da obavlja i funkciju memorijskog sticka - nešto što napravim na kompu stavim na njega pa to na njemu promijenim pa vratim na komp i sl.
kako funkcionira spajanje na projektor za prezentacije, npr.?

meni bi, osim za rad samo na njemu, trebao i kao nekakav međukorak između dva desktop kompjutera - od kojih je moj doma Mac, a sve ostalo su Windows kompovi, koji možda nemaju iTunese.
  • Sank
  • Moderator
  • 219
21.12.2011 | 01:22
Prije svega za namjenu koji si ti spomenuo i iPad 1 sasvim je dovoljan. iPad 2 ima brzi procesor pa je bolji za igranje zahtjevnijih igara, a i što je nešto tanji.

E sad, što se tiče dokumenata ja koristim DocsToGo Platinum koji podržava DropBox i to mi je nekako najzgodnije riješenje jer su mi svi dokumenti uvijek dostupni na desktopima i na iPadu preko DropBoxa. Doduše DocsToGo još uvijek ima limitirane opcije po pitanju editiranja xls i doc dokumenata, dok PowerPoint i PDF može otvarati. Pored DropBoxa, dokumenti se mogu sinkronizirati i posebnom aplikacijom koju se može instalirati na MAC oS X i Windowse, a besplatna je za download.

Pored DocsToGo još koristim GoodReader koji također može otvarati PDF i još cijeli niz drugih formata, a također ima podršku za DropBox. Dakle, do sada nisam spomenuo potrebu za iTunesima.

Fotografije pak sve one koje se naprave na iPadu mogu se skinuti kabelom bez pomoći iTunesa.

Muziku do sada nisam stavljao nikako drugačije osim iTunesima i to mi odlično funkcionira pa ne mogu o drugim rješenjima pisati.

Za gledanje videa koristim AVPlayerHD kojeg doduše punim preko iTunesa, ali čistim kopiranjem (drag & drop), ali to isto se može i preko WiFija i nekog browsera samo što ide nešto sporije i može se kopirati jedan po jedan video, dok preko iTunesa se može povući više odjednom i onda pustiti da se iskopira. Za tu radnju nije potrebno raditi sinkronizaciju klikom na "Sync" dugme pa je dovoljno imati instalirane iTunese i postavljene da ne rade automatsku sinkronizaciju i to je to.

Za igranje na iPadu ti ne moram ni pisati da je zabavno, a i dostupnih igara je sve više.

Što se tiče spajanja s drugim uređajima, postoji npr. VGA adapter za spajanje na projektore ili vanjske ekrane i sa dolaskom iOS 5 dostupan je full mirroring, tj. slika je cijelo vrijeme prisutna na vanjskom ekranu.

Za spajanje sa fotografskim aparatima postoji Camera Kit, a takvih se adaptera nađe još, a ja sam naveo samo ova dva koja i sam koristim.

Ne znam zašto misliš da nije spojiv sa windows okruženjem? Istina je da su iTunesi za windowse nešto sporiji nego oni na Macovima, ali dok sam koristio PC ni tada nisam imao nikakvih problema sa sinkronizacijom iPhonea i iPada. Zapravo bilo je manjih problema, ali hardwerskih, a ne softwerskih i bilo je do same mašine na kojima sam ih koristio.

Za kraj, mislim da iPad može biti kreativan uređaj, ali raditi se na njemu baš ne može sve i za neki ozbiljniji rad bolje je odabrati MacBoook Air ili Pro, a iPad mi se čini da je više konzumni uređaj, surfanje, mail, čitanje knjiga, video, muzika, prezentacije, igranje i slično.
27.12.2011 | 22:56
hvala na iscrpnom odgovoru.

ono što bi mi zapravo bilo najbitnije je i najkompliciranije, naravno. sve u vezi muzike, fotki, neta, igrica i sl. šljaka, ali ovaj dio s "office" dokumentima je izgleda ipak malo nedotjeran do kraja. zato još uvijek i razmišljam o isplativosti kupovine iPada...

vezano za windowse, govorio sam o potrebi iTunesa koje nemaju svi na windowsima po definiciji pa to može biti potencijalni problem, ali kao što vidim iTunesi su zapravo potrebni samo za muziku, a ostalim se može baratati i bez njih.
  • campo
  • Posjetitelj
27.12.2011 | 23:20
Kupi iPad ,..jedan ili dva ,..možeš nešto uštedjet kupujući jedinicu ostaješ bez kamera i još par sitnica....ja imam iPad od kada je izašao..od onih prvih koji je kupljen u USA. bez njega više ne mogu zamislit život što je više vremena prolazilo više sam ga koristio ,..imam troje djece doslovno skaču po njemu i ne samo igrajući se crtaju uče photo edit čitaju ..ti češ reći da to mogu i na PC ,..nebo i zemlja...samo iPad hoće ništa drugo . bez iPhona kojeg imam već bi sutra mogao.
28.12.2011 | 00:11
campo kaže:
Kupi iPad ,..jedan ili dva ,..možeš nešto uštedjet kupujući jedinicu ostaješ bez kamera i još par sitnica....ja imam iPad od kada je izašao..od onih prvih koji je kupljen u USA. bez njega više ne mogu zamislit život što je više vremena prolazilo više sam ga koristio ,..imam troje djece doslovno skaču po njemu i ne samo igrajući se crtaju uče photo edit čitaju ..ti češ reći da to mogu i na PC ,..nebo i zemlja...samo iPad hoće ništa drugo . bez iPhona kojeg imam već bi sutra mogao.


U potpunosti se slazem,mislim da bih mogao nostiti nokiu 3210 uz ipad i da bi mi bilo ok
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 2 sati, 44 minuta
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

drlovric, m@xym, Maxxy, MoschuS, temeljnik, Anonimci (388)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.20 Seconds

Provided by iJoomla SEO