Vanjski disk za iPad
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Vanjski disk za iPad


  • iMo
  • Korisnik
  • 19
22.08.2018 | 16:27
Pozdrav svima (koji su prolazu)!

Ima li netko iskustva sa spajanjem vanjskog diska na iPad i je li najbolje rješenje wireless opcija?...
  • Mate22
  • Posjetitelj
22.08.2018 | 20:51
Nemogu se na ipad spojit vanjski diskovi nikako ti wireless mogu naravno.
  • iMo
  • Korisnik
  • 19
22.08.2018 | 20:57
... Hvala!

Ima li netko koju preporuku za neki model koji je dobavljiv u HR, jeftiniji od 1.000 kuna?...
22.08.2018 | 21:20
Naravno da se mogu, ali nisu diskovi, već stickovi.
Jedan pogled na net i eto:
www.macworld.co.uk/feature/iphone/best-e...iphone-ipad-3579792/
  • iMo
  • Korisnik
  • 19
22.08.2018 | 21:30
... Hvala!

Tražio sam po netu ali nisam našao nego model s donje poveznice.

https://www.seagate.com/goflexsatellite/specs.html
23.08.2018 | 05:55
Nisi napisao zasto bi spajao vanjski disk na iPad?
  • Mate22
  • Posjetitelj
23.08.2018 | 08:26
A vjerovatno za multimediju ja sam za moj iPad pro 12.9" nabavio dva ixpand sandisk usb jedan od 64gb i jedan od 128gb vrlo dobra i praktična stvarčica.
www.sandisk.com/home/mobile-device-storage/ixpand
  • iMo
  • Korisnik
  • 19
23.08.2018 | 10:25
zabac kaže:
Nisi napisao zasto bi spajao vanjski disk na iPad?


... Radi pohrane fileova.
  • iMo
  • Korisnik
  • 19
23.08.2018 | 10:32
Mate22 kaže:
A vjerovatno za multimediju ja sam za moj iPad pro 12.9" nabavio dva ixpand sandisk usb jedan od 64gb i jedan od 128gb vrlo dobra i praktična stvarčica.
www.sandisk.com/home/mobile-device-storage/ixpand



... Hvala na preporuci.

Meni se čini ipak praktičnijim donja verzija zbog lakše manipulacije memorijskim karticama izmedju iPada i računala, a ima i nešto vlastite memorije : )

Leef iAccess MicroSD Card Reader with Lightning Connector for iOS
  • Mate22
  • Posjetitelj
23.08.2018 | 14:19
Pa ni to nije loše to je nešta slično onom mojem samo ima još utor za memo kartice.
  • iMo
  • Korisnik
  • 19
23.08.2018 | 14:49
Mate22 kaže:
Pa ni to nije loše to je nešta slično onom mojem samo ima još utor za memo kartice.


... Memo kartice naknadno neograničeno mogu jeftinije kupovati od stickova za iPad s istim (fiksnim) kapacitetom, a uz čitač kartica za PC/MAC dokumenti su mi svugdje dostupni : )
23.08.2018 | 16:20
iMo kaže:
zabac kaže:
Nisi napisao zasto bi spajao vanjski disk na iPad?


... Radi pohrane fileova.


Kakvih točno fileo-va?

Imaš i od Apple-a:
www.apple.com/shop/product/MJYT2AM/A/lig...d-card-camera-reader

Dosta je šturih podataka i teško je dati neki koristan prijedlog.
  • iMo
  • Korisnik
  • 19
23.08.2018 | 16:48
zabac kaže:
iMo kaže:
zabac kaže:
Nisi napisao zasto bi spajao vanjski disk na iPad?


... Radi pohrane fileova.


Kakvih točno fileo-va?

Imaš i od Apple-a:
www.apple.com/shop/product/MJYT2AM/A/lig...d-card-camera-reader

Dosta je šturih podataka i teško je dati neki koristan prijedlog.



... Hvala i na ovom prijedlogu!

Dakle radi se uglavnom o ilustracijama u raznim tehnikama. Uglavnom se ne radi o velikim fajlovima ali će ih, ako Bog da, biti puno : )
23.08.2018 | 20:09
Znači na iPadu radiš ilustracije?
Da li se spremaju tamo gdje su fotografije?
Da li imaš stalno internet i/ili mrežu?

Ja imam:
iCloud drive - 5GB
Drive (Google) - 15GB
OneDrive (Microsoft) - 5GB
Dropbox - 3,8GB


U pogonu je:
Synology NAS - 3TB koji je isto dograbiv s iUređaja

Ovo gore su free servisi i ima skoro 30GB prostora.

Pitanje je da li ti treba vanjski disk jer bi se možda spasio za 7,99kn uzeti 50GB na iCloud-u?
  • iMo
  • Korisnik
  • 19
23.08.2018 | 23:50
zabac kaže:
Znači na iPadu radiš ilustracije?
Da li se spremaju tamo gdje su fotografije?
Da li imaš stalno internet i/ili mrežu?

Ja imam:
iCloud drive - 5GB
Drive (Google) - 15GB
OneDrive (Microsoft) - 5GB
Dropbox - 3,8GB


U pogonu je:
Synology NAS - 3TB koji je isto dograbiv s iUređaja

Ovo gore su free servisi i ima skoro 30GB prostora.

Pitanje je da li ti treba vanjski disk jer bi se možda spasio za 7,99kn uzeti 50GB na iCloud-u?



... Da! Dovršavam neke crteže nacrtane olovkom ili tušem, a neke počinjem i potpuno raditi na njemu. Do sada to nisam mogao pa tek stječem iskustvo : )

Crteže spremam dijelom u Photos, a dijelom u onu fiksnu plavu mapu na desktopu. Izbor ovisi o tome što dalje namjeravam činiti s njima jer crteže ‘provlačim’ kroz nekoliko aplikacija čije mogućnosti još isprobavam. Za sada su se najbolje pokazale Adobe Sketch i MediBang Paint.

Jedan dio crteža arhiviram i na Googlovom Driveu ali tamo imam samo 1 GB prostora jer ga koristim već godinama.

Hvala Ti na podsjetniku da mogu koristiti i ostala tri besplatna servisa, ali volio bih arhiv imati pri ruci neovisno o internet vezi, iako ona trenutno nije upitna.

Vezano uz iCloud i ostale kupnje preko Apple ID računa u App Storeu - postoji li mogućnost da mi netko sa strane preko svog Apple ID računa plati aplikaciju koju bih onda ja mogao za sebe skinuti na moj iPad (dakle nešto kao darovna kartica), odnosno da mi na isti način plati proširenje iClouda?...
24.08.2018 | 05:14
Ovo zadnje mislim da nije moguće, jer kad netko nešto kupi onda se to veže za njegov Aplle ID.
  • iMo
  • Korisnik
  • 19
24.08.2018 | 11:28
zabac kaže:
Naravno da se mogu, ali nisu diskovi, već stickovi.
Jedan pogled na net i eto:
www.macworld.co.uk/feature/iphone/best-e...iphone-ipad-3579792/



... Jučer sam naišao i na donji primjerak : )

PNGimage.png
  • iMo
  • Korisnik
  • 19
24.08.2018 | 11:30
cariblanco kaže:
Ovo zadnje mislim da nije moguće, jer kad netko nešto kupi onda se to veže za njegov Aplle ID.


... Hvala na odgovoru.
24.08.2018 | 20:45
Ti stickovi (ili citaci kartica) mi nekako smrde da imaju ogranicenja koja Apple namece. Dati 120kn i nije neki novac ali ako ne radi ili ne radi kako bi trebalo, tada je bacena svaka lipa.
  • iMo
  • Korisnik
  • 19
24.08.2018 | 21:16
zabac kaže:
Ti stickovi (ili citaci kartica) mi nekako smrde da imaju ogranicenja koja Apple namece. Dati 120kn i nije neki novac ali ako ne radi ili ne radi kako bi trebalo, tada je bacena svaka lipa.



... Hvala na info : )
  • iMo
  • Korisnik
  • 19
07.09.2018 | 09:31
cariblanco kaže:
Ovo zadnje mislim da nije moguće, jer kad netko nešto kupi onda se to veže za njegov Aplle ID.


... Mislim da je ipak moguce iskemijati financiranje kupnje sa strane putem opcije Gift Card koju ti nudi Account u App Storeu. Npr. prijatelj koji ima PayPal preko darovne kartice uplati ti potreban iznos (jedino ne znam mora li biti zaokruzen na stoticu), a ti ga primis na svoj Account, upises code i kupis doznacenim iznosom sto hoces iz App Storea. Posudjeni novac prijatelju vratis u keshu ili preko bankovna racuna - i svi zadovoljni : )
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 7 sati, 24 minuta
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]
  • Gjuroo: Upozorenje Apple korisnicima glede moguće krađe identiteta: [link]
  • Gjuroo: @drlovric: Sviđaju mi se oznake što nisu šareni... Taj grb sa zoo vrtom je uvijek nekako kao šaka u oko, al ajd.
  • drlovric: [link]
  • drlovric: Sitno se broji :)
  • JOHN: Sretan i blagoslovljen Uskrs!
  • Borostef: Sretan Uskrs :)
  • Miro Spiro: sretan Uskrs
  • Beli: Sretan Uskrs svima :)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

temeljnik, tino1, zoranowsky, Anonimci (533)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.11 Seconds

Provided by iJoomla SEO