Koji iPad kupiti?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Koji iPad kupiti?


17.12.2016 | 17:31
Pozdrav svima, pomagajte, koji iPad uzeti? Dvoumim se između iPad Air 2 i iPad Pro 9,7". Onaj od 12,9" ne dolazi u obzir. Znači jedan od ta dva ili neki treći Mini?

Eto nadam se da ćete mi pomoći oko odluke.
17.12.2016 | 18:00
Obrati paznju gdje otvaras temu.
Ovaj put cu je prebaciti a drugi put brisem.
17.12.2016 | 18:09
A za što ti treba iPad?
17.12.2016 | 18:13
Najviše za multimediju(safari, youtube, iMovie, itd..), i čitanje knjiga, igrice ne igram, tako da eto najviše za ono što sam naveo.
17.12.2016 | 18:22
Za to je, rekao bih, svaki dobar. Neka me netko ispravi ako griješim. Dakle, koji je najjeftiniji od svih koji ti dolaze u obzir - njega kupi.
17.12.2016 | 18:35
Osobno su mi svi iPadi veći od Minija preveliki, ali naravno ovisi o režimu upotrebe i stupnju ćoravosti. Kao što je smayoo rekao za navedene aplikacije svaki će biti dobar, pa pogledaj uživo koja ti veličina paše i odaberi njega.
  • Daddo
  • Posjetitelj
17.12.2016 | 19:28
U kolovozu smo žena i ja bili u istoj dilemi kad je njen ipad2 otkazao poslušnost. Odlučili smo se za pro 9.7 zbog znatno snažnijeg procesora što bi trebalo osigurati "trajnost" investicije. Težina i veličina ekrana su iste, ali pro ima kvalitetniji zaslon pa je i to bio plus.

U konačnici smo "preko veze" dobili dobru cijenu pa je razlika bila u 1000 kn u cijeni i stvarno je bio no brainer.
17.12.2016 | 20:02
Mislim da je air 2 sasvim solidan izbor. Pokazao se kao ok iPad. imas evo na njsukalu netko prodaje zapakirani za 2500 pa si pogledaj to.
17.12.2016 | 20:09
Za sve ovo što si naveo iPad Air 2 će biti više nego dovoljan. Jedino ako misliš editirati video u iMovie-u, tu bi mogao profitirati od veće CPU i GPU snage iPad Pro-a.
17.12.2016 | 20:09
Na tvom bih mjestu uzeo iPad Pro 9,7". Po kvaliteti ekrana bolji je od većeg jer je noviji i ima onaj true tone display što 12.9" Pro nema. Za čitanje knjiga, ali i za sve ostalo, navodno izvrsna stvar. Da ne pričamo o procesoru, i svim ostalim stvarima po čemu je jači od dvojke.
Uzmi si WiFi verziju da tu uštediš i kasnije ne plaćaš mjesečnu naknadu i za LTE pristup mobilnim operaterima - WiFi spotova danas u urbanim mjestima ima na dosta lokacija, a uvijek ga u krajnjoj nuždi možeš bluetoothom linkati na iPhone i s njega vući internet konekciju...
I imat ćeš tablet koji je takoreći trenutno najbolje u ponudi od Applea, što bi trebalo značiti da si osiguran sa softwareskim updateima barem šest godina.
Eto, ako sam ti išta pomogao.
17.12.2016 | 20:32
Nisam naveo još da ga planiram imati najmanje 2-3 godine, da ga ne moram mjenjati.
18.12.2016 | 11:14
Ako želiš dugotrajnost, onda ti treba što noviji i sa što većom memorijom.
Znam da ti odgovor ne pomaže, ali je 100% tako.

Ja sam lani kupio Air 2 od 64 GB. Refurbished iz njemačkog apple storea. Cijena za takvo nešto je bila dosta jeftinija od novih modela. Pro mi je bio preskup, a i ne treba mi za moj način korištenja.

Ja sam zasad jako zadovoljan. Mislim da ce moj Air 2 raditi još barem koju godinu jednako dobro kao i sad.
21.12.2016 | 02:31
evo da si ja prikljucim ,kao korisnik air2 ,a kroz ruke sam proturio i pro ...

uzmi si air 2 i biti ces rahat 2-3 godine

osim ako keš nije limitirajuci faktor,onda si uzmi PRO

valjda sam pomogao
21.12.2016 | 17:28
Air 2. Space Grey. Bijeli okvir oko ekrana je kriminal ako puno čitaš ili gledaš video.
Ako baš imaš viška love, umjesto 32GB uzmi 128GB ili Smart Case.

Razlika između Air 2 i Pro 9.7 je 240Eura za fičre koji su ti nebitni.
To ti je pola cijene slijedećeg modela ako ga ideš mjenjati za godinu dana, a ovog prodaš za pola cijene.

Pro će te navući da kupiš olovku od 110Eura koju nećeš na kraju koristiti.

Air 2
.
21.12.2016 | 20:07
Imao sam ih skoro sve. Stao sam na Air 2, wifi, crnom modelu, sa 64GB.

Radi sve sto mozes zamisliti i ocekivati od uredjaja tog tipa.
07.01.2017 | 14:35
Još nisam ništa uzeo. Šta kažete na iPad Mini 4, jel se može mjeriti sa iPad Air 2? Koliko je velika razlika između ta dva uređaja?
07.01.2017 | 17:28
To je, koliko pratim, najnoviji mini, a Air ima nasljednika u Pro-u, tako da mislim da je mini jači (osim što je manji) i bolji i moderniji izbor. Provjeri još s drugima...
08.01.2017 | 15:39
Da, Mini je godinu dana noviji model od iPad Air 2. Mini dolazi sa A8 procesorom, a Air 2 sa A8X procesorom, tako da je u Air 2 jači, ali ja mislim svejedno da je i onaj u Miniju(A8) isto dovoljan. Šta vi mislite?
10.01.2017 | 16:36
Sve generacije ipada sam koristio i mislim da ti prioritet kod kupnje treba biti velićina ekrana, količina memorije a onda koji procesor(ako ga koristiš za neku normalnu upotrebu možda i nebitno)
13.01.2017 | 17:33
Cekam nova verziju velikog Pro-a.
10.04.2017 | 21:55
Necu otvarati novu temu, nadovezat cu se na ovu. Htio bih uzeti neki ipad. Nista specijalno osim malo yt, internet, pokoja aplikacija, malo tekstualnih editora, pdf. I sad nudi mi se jedan ipad mini 1st gen 100eur. Osobna prodaja, ocuvan. Isplati li se to danas uzeti? I nemojte napisati -" relativno". I da, koja je to razlika wifi only i lte. Zbilja sam noonb jer tablet nikad nisam imao.
11.04.2017 | 07:18
dacika kaže:
Necu otvarati novu temu, nadovezat cu se na ovu. Htio bih uzeti neki ipad. Nista specijalno osim malo yt, internet, pokoja aplikacija, malo tekstualnih editora, pdf. I sad nudi mi se jedan ipad mini 1st gen 100eur. Osobna prodaja, ocuvan. Isplati li se to danas uzeti? I nemojte napisati -" relativno". I da, koja je to razlika wifi only i lte. Zbilja sam noonb jer tablet nikad nisam imao.


Wifi only ima samo wifi za internet. Lte ima u sebi mjesto za sim karticu i naravno wifi kao opciju. Jos jedna bitna stvar je da lte verzija moze koristiti navigaciju bez koristenja mreze jer ima u sebi gps cip.

Ja koristim svaki dan ipad mini prve generacije i nemam problema prilikom surfanja a za to se uglavnom i koristi. Jedini razlog zasto ga prodajem je sto mi teba offline navigacija koji on kao wifi only nemoze imati
11.04.2017 | 08:24
Prema tome lte verzija moze koristiti navigaciju bez koristenja interneta?
11.04.2017 | 09:31
dacika kaže:
Prema tome lte verzija moze koristiti navigaciju bez koristenja interneta?


Tako je. Ali samo sa kartama koje skines na ipad. Normalno mozes skinuti google maps za HR recimo i imati offline navigaciju
11.04.2017 | 09:54
Cool, cak i nije losa investicija s tim da neke navigacije kostaju same toliko.
11.04.2017 | 10:22
jmarijano kaže:
dacika kaže:
Prema tome lte verzija moze koristiti navigaciju bez koristenja interneta?


Tako je. Ali samo sa kartama koje skines na ipad. Normalno mozes skinuti google maps za HR recimo i imati offline navigaciju


A gledam sada na compare stranici od applea. izgledaju da sada svi imaju gps chip? ili krivo citam?
11.04.2017 | 19:43
stefanjos kaže:
jmarijano kaže:
dacika kaže:
Prema tome lte verzija moze koristiti navigaciju bez koristenja interneta?


Tako je. Ali samo sa kartama koje skines na ipad. Normalno mozes skinuti google maps za HR recimo i imati offline navigaciju


A gledam sada na compare stranici od applea. izgledaju da sada svi imaju gps chip? ili krivo citam?


Mozda ovi noviji imaju. Neznam tocno za njih. Zadnji kojeg sam probao je ipad mini 4 wifi koji nije imao gps cip u sebi. Bilo bi lijepo od Apple-a da ima wifi verzija gps cip u sebi.
11.04.2017 | 19:46
dacika kaže:
Cool, cak i nije losa investicija s tim da neke navigacije kostaju same toliko.


Meni se Scout navigacija pokazala korisnom i tocnom. Cak i u Hr su unesene pozicije kamera i upozorava da se priblizavate kameri. U Sloveniji, Austriji i Njemackoj je upozorenje za kamere odlicno. Jedan blic kamere je 100e.

Cijena Scouta je mislim nekih 5 dolara.
12.04.2017 | 15:55
stefanjos kaže:
jmarijano kaže:
dacika kaže:
Prema tome lte verzija moze koristiti navigaciju bez koristenja interneta?


Tako je. Ali samo sa kartama koje skines na ipad. Normalno mozes skinuti google maps za HR recimo i imati offline navigaciju


A gledam sada na compare stranici od applea. izgledaju da sada svi imaju gps chip? ili krivo citam?


Mislim da krivo citas. Samo Wi-Fi + Cellular modeli imaju GPS.
12.04.2017 | 19:35
Pitanje kako iPad koji ima samo Wi-Fi dobiva lokaciju. Da li mu drugi iUređaji koji su spojeni na mrežu daju podataka o lokaciji jer nekako mi je logično ako se ode usred ničega gdje nema signala da iPad ne bude pokazao lokaciju ako nema i mogućnost priklučka preko SIM-a. Oni koji su cellular, ti imaju onaj assisted GPS,a ako nema mreše, onda se mući s traženjem signala.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 4 sati, 23 minuta
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Bertone, Ender, zeljacveseljac, Anonimci (585)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.41 Seconds

Provided by iJoomla SEO