iPad mini 4 vs air 2
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

iPad mini 4 vs air 2


06.03.2016 | 20:14
imam dilemu izmedju Air 2 i mini 4..

cak sam ih i isprobavao nakratko u ducanu ali nisam pametan. svidja mi se mini koji je mobilniji ali i svidja mi se veci ekran na air 2, baterija bi trebala biti podjednaka.

brine me samo kolko je zamorno drzati Air 2 kroz neko duze vrijeme u ruci, i brine me dal je mini ekran premal za pogledat koji film.. zvucnik na Air 2 bi trebao biti puno bolji ali to mi nije tolki dealbreaker posto ne mislim slusat glazbu preko njegovog zvucnika, a za youtube i takve stvari ce sigurno i minijev zvucnik biti adekvatan.

znaci ipad bi koristio za sve one situacije kad mi se neda nosakat macbook pro.


pa eto ako netko ima za komentirat..
06.03.2016 | 20:30
Imam ja oba i nemam ti sta pametno za reci. Svaki ima svoje prednosti, a sutra da ostanem bez jednog, onaj drugi bi ga u tren oka zamijenio

Koji god da zumes neces pogrijesiti...
06.03.2016 | 20:43
drlovric kaže:
Imam ja oba i nemam ti sta pametno za reci. Svaki ima svoje prednosti, a sutra da ostanem bez jednog, onaj drugi bi ga u tren oka zamijenio

Koji god da zumes neces pogrijesiti...


a da moras birat birat izmedju jednog koji bi prije izabrao ?
06.03.2016 | 20:51
Ja sam imao istu dilemu i na kraju sam se odlučio za mini.
Imam ga doma i doslovno stane u svaki pretinac i kao što si i sam rekao, mobilan je. Svaku vecer prije spavanja ne palim MBP nego izvadim minija i fino youtube i netflix. Nije težak za držanje, pogotovo ako nabaviš smart cover pa imaš i onaj "stand".
06.03.2016 | 21:08
energyman kaže:
Ja sam imao istu dilemu i na kraju sam se odlučio za mini.
Imam ga doma i doslovno stane u svaki pretinac i kao što si i sam rekao, mobilan je. Svaku vecer prije spavanja ne palim MBP nego izvadim minija i fino youtube i netflix. Nije težak za držanje, pogotovo ako nabaviš smart cover pa imaš i onaj "stand".


znaci nemas feeling da je ekran mali za netflix ?
06.03.2016 | 21:58
A to sve ovisi od osobe do osobe al ja legnem stavim si ga na trbuh i gledam
06.03.2016 | 22:47
Sad bi uzeo Air umjesto Minija. Jer ako mini ne stoji vodoravno, svaki site je presitan za čitanje.
07.03.2016 | 00:15
Svakako bi išao na Air 2. Sam uređaj nije prevelik, a ekran je veći od minija (imam stariji mini 1. retina generacije) što je vrlo primjetno kod gledanja filmova. Ostalo je sve tu negdje što se perfomansi tiče.
07.03.2016 | 01:23
Ne znam jesi li svjestan ali Air 3 izlazi za 15-ak dana (bar tako kazu glasine), tako da Air 2 nikako nije isplativa kupnja. Novi Mini ce tek na jesen.
07.03.2016 | 11:48
songoku kaže:
Ne znam jesi li svjestan ali Air 3 izlazi za 15-ak dana (bar tako kazu glasine), tako da Air 2 nikako nije isplativa kupnja. Novi Mini ce tek na jesen.


znam zato ce sad vjerojatno cijena dole Air 2, tj vec su i krenuli sitno spustat cijenu..

osim ako nesto revolucionarno naprave na Air 3 (u sto sumnjam) radije cu uzet jefitniji Air 2 ili Mini 4.
07.03.2016 | 11:50
Soffoklo kaže:
Svakako bi išao na Air 2. Sam uređaj nije prevelik, a ekran je veći od minija (imam stariji mini 1. retina generacije) što je vrlo primjetno kod gledanja filmova. Ostalo je sve tu negdje što se perfomansi tiče.


evo skoro se vec odlucio za Mini kad procitam ovo i sad sam opet na pocetku hahaha
07.03.2016 | 13:29
Air 3 bi po najavama trebao biti nešto kao iPad Pro mini, ali vidjet ćemo.

Što ti je u biti važnije, nešto veći ekran ili nešto manji i lakši uređaj? 2" veći ekran vs. 120g manje za nositi?
Sve ostalo je vrlo, vrlo slično, ako ne i jednako.

Osobno mi Air 2 više odgovara, kao što mi više odgovara 15" MBP vs. 13", ali to su moje sklonosti
08.03.2016 | 06:19
@privatno

Kolege su ti odgovorile na vecinu pitanja,ja cu samo na ono da li je zamorno nakon nekog vremena drzati ga u ruci?

Uopste nije,sama rijec ti kaze :zrak

Moj konacni odgovor je Air 2
08.03.2016 | 06:31
Ja bi uzeo veci model bez razmisljanja. Za nositi okolo svaki dan imam telefon.
08.03.2016 | 07:35
Meni je mini praktičniji (pederuša i sl. torbice)od ipad2 koji sam imao. Za veče dijagonale mi je laptop na raspolaganju.
08.03.2016 | 08:25
zabac kaže:
Ja bi uzeo veci model bez razmisljanja. Za nositi okolo svaki dan imam telefon.


za ne nosit okolo imam macbook pro



Hvala svima na savjetima! Recimo da blago naginjem airu ali pogledat cu jos jednom u trgovini i nabrzinu se odlucit. znam da necu katastrofalno fulat koji god da uzmem, ali posto ne mislim vise u blizoj buducnosti uopce ni pomisljat o nekom drugom tabletu htio bi sto bolje izabrat
16.03.2016 | 10:19
Samo da javim da sam na kraju uzeo Air 2 64gb. Nisam cekao 21.03. jer sam prilicno siguran da ce taj novi model biti preko cijene koju sam spreman dati za tablet, zapravo i ovo je vec previse po meni al ajde jednom se zivi
16.03.2016 | 15:38
Privatno kaže:
Samo da javim da sam na kraju uzeo Air 2 64gb. Nisam cekao 21.03. jer sam prilicno siguran da ce taj novi model biti preko cijene koju sam spreman dati za tablet, zapravo i ovo je vec previse po meni al ajde jednom se zivi


Je puno je... ali opet s druge strane, nije to toliko strašno koliko je strašna cijena ipada pro! Sinoć sam bio kod lika koji ga ima i prestravio sam se koliko love može koštat nešto manje upotrebljivo od recimo Macbook Air-a
16.03.2016 | 16:06
havdic kaže:
Privatno kaže:
Samo da javim da sam na kraju uzeo Air 2 64gb. Nisam cekao 21.03. jer sam prilicno siguran da ce taj novi model biti preko cijene koju sam spreman dati za tablet, zapravo i ovo je vec previse po meni al ajde jednom se zivi


Je puno je... ali opet s druge strane, nije to toliko strašno koliko je strašna cijena ipada pro! Sinoć sam bio kod lika koji ga ima i prestravio sam se koliko love može koštat nešto manje upotrebljivo od recimo Macbook Air-a


Uff da.. Fora je taj ipad pro al nema sanse da bi dao tu lovu. Njemu je mozda najveca konkurencija 12" macbook, jer sto se tice mobilnosti su prakticki isti, a bome skoro i cijene (ako uracunamo i tipkovnicu).
Jedino vidim prednost kod njega za ljude koji crtaju i to je to.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 4 sati
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]
  • Gjuroo: Upozorenje Apple korisnicima glede moguće krađe identiteta: [link]
  • Gjuroo: @drlovric: Sviđaju mi se oznake što nisu šareni... Taj grb sa zoo vrtom je uvijek nekako kao šaka u oko, al ajd.
  • drlovric: [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.11 Seconds

Provided by iJoomla SEO