Ne znam gdje cu od živaca !!
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Ne znam gdje cu od živaca !!


30.01.2015 | 14:37
anci81 kaže:
Da shvatila sam i prijavila sam samo hoće li itko povjerovati da je moje dijete za to krivo.....ajojjjjjj.napisala sam im reklamaciju...poslala i objasnila...izgleda, kao neka bjednica a ubiti to je puno love...ostala bez kinte...uh...a šta me snađe neće vise.i da najvjerovatnije sam još u dugu kad mi ne nudi opciju NONE JEL DA.? Opet na banku..uzas


Nema ti tu šta banka pomoć. Ako želiš zadržat taj account, plati ili čekaj da ti apple da refund. S tim da im nisi uopće morala navodit razlog zbog kojeg tražiš povrat.

Ako želiš napraviti novi account, možeš dobiti opciju none, ali na kompu, ne znam radi li na iPadu.

U iTunesu se odlogiraš, odeš na store i klikneš kao da želiš kupiti neku free aplikaciju. I onda ti ponudi opciju da napraviš novi account i možeš odabrati none.

Ali ako i to napraviš, opet se može dogoditi da se kupi nešto što se plaća. I onda će opet biti istih problema.

Jedino trajno rješenje je naučit djecu da igrice u kojima moraš svakih pet minuta kupovati zlato/srebro/dijamante/ živote/smrti/vrijeme ili nešto stoto ako želiš igrati nisu igre nego SRANJE.

I staviti opciju da iTunes za apsolutno svaku kupovinu traži potvrdu, za djecu koja više vole Kim Kardashian i Candy Crush nego vlastiti život.
30.01.2015 | 19:40
Možeš dobiti opciju "none" mada je ne vidiš kad napraviš novi račun. Fora ti je u tome da moraš otići na store i skinuti neku BESPLATNU aplikaciju, tada ti nudi opciju "none". Znači treba ti bilo koja besplatna aplikacija da bi dobila tu opciju.
30.01.2015 | 19:58
iAnte kaže:
anci81 kaže:
Da shvatila sam i prijavila sam samo hoće li itko povjerovati da je moje dijete za to krivo.....ajojjjjjj.napisala sam im reklamaciju...poslala i objasnila...izgleda, kao neka bjednica a ubiti to je puno love...ostala bez kinte...uh...a šta me snađe neće vise.i da najvjerovatnije sam još u dugu kad mi ne nudi opciju NONE JEL DA.? Opet na banku..uzas


Nema ti tu šta banka pomoć. Ako želiš zadržat taj account, plati ili čekaj da ti apple da refund. S tim da im nisi uopće morala navodit razlog zbog kojeg tražiš povrat.

Ako želiš napraviti novi account, možeš dobiti opciju none, ali na kompu, ne znam radi li na iPadu.

U iTunesu se odlogiraš, odeš na store i klikneš kao da želiš kupiti neku free aplikaciju. I onda ti ponudi opciju da napraviš novi account i možeš odabrati none.

Ali ako i to napraviš, opet se može dogoditi da se kupi nešto što se plaća. I onda će opet biti istih problema.

Jedino trajno rješenje je naučit djecu da igrice u kojima moraš svakih pet minuta kupovati zlato/srebro/dijamante/ živote/smrti/vrijeme ili nešto stoto ako želiš igrati nisu igre nego SRANJE.

I staviti opciju da iTunes za apsolutno svaku kupovinu traži potvrdu, za djecu koja više vole Kim Kardashian i Candy Crush nego vlastiti život.

Hvala!!
30.01.2015 | 19:59
cariblanco kaže:
Možeš dobiti opciju "none" mada je ne vidiš kad napraviš novi račun. Fora ti je u tome da moraš otići na store i skinuti neku BESPLATNU aplikaciju, tada ti nudi opciju "none". Znači treba ti bilo koja besplatna aplikacija da bi dobila tu opciju.

Hvala!!
31.01.2015 | 08:58
Mislim da nema opcije none na HR itunes, koliko znam bilo je samo na USA računu.

Pa dali djete zna šifru tvog itunes računa? Ako da promjeni je, i samo ti kupuj aplikacije.

U postavke-općenito-ograničenja(restrikcije) stavi da uvijek traži tvoju šifru prilikom kupovine ili skidanja aplikacije i mirna si.

EDIT: tek sad vidim da su već napisali ovo što i ja, prije nisam vidio ovo
31.01.2015 | 09:17
kvaju kaže:
Mislim da nema opcije none na HR itunes, koliko znam bilo je samo na USA računu.

Pa dali djete zna šifru tvog itunes računa? Ako da promjeni je, i samo ti kupuj aplikacije.

U postavke-općenito-ograničenja(restrikcije) stavi da uvijek traži tvoju šifru prilikom kupovine ili skidanja aplikacije i mirna si.

EDIT: tek sad vidim da su već napisali ovo što i ja, prije nisam vidio ovo

Ima opcija none ali je nisam na početku označila ....posto račun Nije bio podmiren jednostavno je ajmo rec zablokalo...sada sam podmirila račun ....odmah stavila kvacicu na NONE..promijenila sam lozinku...svom sinu pojasnila neke stvari jer dijete stvarno nije znalo...nikad nismo kupovali ništa ovo je prvi put, a uvijek je nešto besplatno...i tako sam sad bogatija za znanje ,a kraća za džep... Ali očito se moraš naučiti na svojim greškama ....iako sam mogla pročitati neke stvari i naučiti prije.....HVALA VAM SVIMA ...DA VAS NIJE SVIH BILO ne bih išla na banku i vrtila bi se u krug misleći ko zna sto....hvala još jednom...ostajem na jabucnjaku jer stvarno ima korisnih informacija....pozdrav adminu i ekipi....!!!!
31.01.2015 | 16:05
Sjećam se jedne teme gdje smo komentirali moralnost developera i apple, kad dozvoljavaju igre napisane na takav način. Mislim da sam ostao usamljen u kritiziranju takvih programa, ostali su ih odobravali kao normalne, a sve kozekvence koje mogu proizaći ( kao u tvom slučaju ) moraju snositi neupućeni roditelji.
Meni je uvjek žao bilo koga, tko se na takav način opeče. Stojim i dalje kod svog stava da je to po meni nemoralno. Zašto bi plaćao "žirafi" za pojedeni sladoled 1$, nakon što je pojela tri besplatna...nek se napravi free i plaćena verzija iste igre, pa nek onda žirafa jede sladoleda koliko hoće. Šta reći, nego navlakuša i pol
31.01.2015 | 16:44
cariblanco kaže:
Sjećam se jedne teme gdje smo komentirali moralnost developera i apple, kad dozvoljavaju igre napisane na takav način. Mislim da sam ostao usamljen u kritiziranju takvih programa, ostali su ih odobravali kao normalne, a sve kozekvence koje mogu proizaći ( kao u tvom slučaju ) moraju snositi neupućeni roditelji.
Meni je uvjek žao bilo koga, tko se na takav način opeče. Stojim i dalje kod svog stava da je to po meni nemoralno. Zašto bi plaćao "žirafi" za pojedeni sladoled 1$, nakon što je pojela tri besplatna...nek se napravi free i plaćena verzija iste igre, pa nek onda žirafa jede sladoleda koliko hoće. Šta reći, nego navlakuša i pol

Istina slažem se s tobom ali očito da cijeli svijet tako funkcionira ...
01.02.2015 | 03:04
Nisam citao cijelu temu, tako da ne znam o kojem se iznosu radi, ali znam slucajeve da je Apple vracao novac koji su djeca na takav nacin potrosila. Progooglaj malo na tu temu, lako ces naci.

Najbolje djeci kupiti iTunes bon sa odredjenim iznosom, i da to bude mjesecni "dzeparac". Ako hoce neka potrose za jedan dan, onda ostatak mjeseca nema nista. Tako ce najbolje nauciti
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 11 sati, 46 minuta
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.12 Seconds

Provided by iJoomla SEO