Problem s aktivacijom - iPad mini
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Problem s aktivacijom - iPad mini


20.02.2014 | 16:07
Zadnjih mi se dana ipad neprestano rušio (bio je instaliran zadnji ios 7.0.4 mislim, ali vise nisam siguran)

U svakom slučaju odlučio sam napravit restore. Spojio sam na itunes i napravio backup (za svaki slučaj) i stisnuo restore. Prvo se pokrenuo download novog ios-a (iako je zadnji bio instaliran)

Nakon što je instalacija prošla i iPad se ponovo pojavio u iTunesima na Activation screen-u sam dobio poruku da je ovaj ipad povezan a određenim apple ID i da se ulogiram sa apple ID koji je korišten za setup ovg ipada...

Nažalost nakon što to i napravim dobijem obavjest da taj "apple ID cannot be used to unlock this ipad"???

Activation help predlaže da na icloud.com napravim "unlink" ipad-a s tog apple ID-a međutim kada se pokušam ulogirati na icloud dobijem obavjest da prvo napravim setup iclouda preko ipada, što naravno nije moguće jer ga ne mogu aktivirati....

Ima li netko neku ideju, jeli moguce od apple-a tražiti da "otključa" ipad?
20.02.2014 | 16:14
Jok. iPad je kupljen kao polovni? Samo pravi ID otključava na iOS7 iPad. Pravi ID je onaj koji je netko unio kao zaštitu za iPad.
20.02.2014 | 16:20
1. Trazi od osobe od koje si kupio Mini da ti otkljuca to i skine iCloud zastitu. Ukoliko ukljucis Find My... na bilo kojem iOS7 uredjaju, taj uredjaj se vise ne moze ponovno aktivirati bez unosenja izvornog iTunes accounta.

2. Ukoliko ne znas od koga si kupio ili ti ne zeli to napraviti, najvjerojatnije je uredjaj ukraden ili izgubljen, pa su ostali podaci od prvobitnog vlasnika. U tom slucaju nikakve koristi nemas od tog iPada. Ne mozes ga uopce koristiti niti u najavi postoji nacin da se ta zastita zaobidje.

Ruzna situacija u svakom slucaju...
20.02.2014 | 16:22
Ipad je moj (ok, od mog sina) ja sam unio ID i znam koji je ID i koja je lozinka!

Nije kupljen polovan (imam i račun)
20.02.2014 | 16:26
Stain kaže:

Nakon što je instalacija prošla i iPad se ponovo pojavio u iTunesima na Activation screen-u sam dobio poruku da je ovaj ipad povezan a određenim apple ID i da se ulogiram sa apple ID koji je korišten za setup ovg ipada...


Da li se na ekranu pojavio account koji si unosio, ili neki drugi tebi nepoznati?

Zato sto je moguce da je sin recimo kreirao US account, ako mu je trebalo nesto sto nema na HR, pa slucajno povezao iPad sa tim nalogom pa ti ga sada ne prepoznaje...
20.02.2014 | 16:29
Ne, pojavio se onaj koji znam da je....
20.02.2014 | 16:41
Pa valjda mogu računom dokazat da je moj ipad?
20.02.2014 | 17:44
Ok,hajde polako. Znas ID znaci mora proci aktivacija.
1.Moguce da je server preopterecen,pokusaj ponovo par puta
2.Moguce da si se zeznuo mala -velika slova-probaj par kombinacija.
3.Mozes li se ulogovati na svoj iCloud preko racunara?
4.Ako se mozes ulogovati na iCloud probaj na njemu iskljuciti opciju.
5.Restart iPada pa pokusaj ponovo.

Javi sta si uradio da kontamo dalje ako ne prodje, pa mi posalji IMEI ipada da vidim da li je neko stavio na Blacklistu
20.02.2014 | 17:45
Ajme koji sam ja konj cijelo vrijeme sam pisao krivi ID, razlika je u samo jednom broju!

OK, nek moderator ovo pobriše jer je besmisleno totalno.

Iako, dobro je znati da nema opcije da se spasis ako zaboravis ID ili password.... Odmah te tretiraju kao da si ukrao ipad
20.02.2014 | 17:49
Zato sam i napisao pod 2
20.02.2014 | 18:10
Nemam šta reći nego koji konj!

Ali u moju obranu to ipak nije ipad koji ja koristim već samo povremeno administriram ako nastanu problemi i onda kad se ovo dogodilo nisam mogao vjerovat.....
20.02.2014 | 18:35
Stain kaže:
Nemam šta reći nego koji konj!

Ali u moju obranu to ipak nije ipad koji ja koristim već samo povremeno administriram ako nastanu problemi i onda kad se ovo dogodilo nisam mogao vjerovat.....


Kakvo brisanje posta!!!!!
Mora ostati za vjeke vjekova, amen.
Neka te podsjeća.
Nitko nikog ne proglašava lopovom, ali ima slučajeva kad se kupi ukradeno.

Ovo je realnost, život.
Glavno da si riješio stvar.
lp
20.02.2014 | 18:46
Krasno, još da ovdje napišem apple ID i password tako da kad opet zaboravim da mogu lakše riješit problem
20.02.2014 | 18:48
Stain kaže:
Krasno, još da ovdje napišem apple ID i password tako da kad opet zaboravim da mogu lakše riješit problem


Jok! Napravi asocijasiju na ID i pass. Recimo: pass: krmaca110kg = punica, a ID bi trebao znati)
20.02.2014 | 19:06
Stain kaže:
Krasno, još da ovdje napišem apple ID i password tako da kad opet zaboravim da mogu lakše riješit problem


Moj kum si je PIN od bankomat kartice napisao - na bankomat. Ozbiljno. Ne šalim se!
20.02.2014 | 19:11
zabac kaže:
Stain kaže:
Krasno, još da ovdje napišem apple ID i password tako da kad opet zaboravim da mogu lakše riješit problem


Jok! Napravi asocijasiju na ID i pass. Recimo: pass: krmaca110kg = punica, a ID bi trebao znati)


Ja sam znao pass a problem je bio sa ID
20.02.2014 | 19:11
smayoo kaže:
Stain kaže:
Krasno, još da ovdje napišem apple ID i password tako da kad opet zaboravim da mogu lakše riješit problem


Moj kum si je PIN od bankomat kartice napisao - na bankomat. Ozbiljno. Ne šalim se!



20.02.2014 | 20:11
smayoo kaže:
Stain kaže:
Krasno, još da ovdje napišem apple ID i password tako da kad opet zaboravim da mogu lakše riješit problem


Moj kum si je PIN od bankomat kartice napisao - na bankomat. Ozbiljno. Ne šalim se!


CAR!
20.02.2014 | 20:30
smayoo kaže:
Stain kaže:
Krasno, još da ovdje napišem apple ID i password tako da kad opet zaboravim da mogu lakše riješit problem


Moj kum si je PIN od bankomat kartice napisao - na bankomat. Ozbiljno. Ne šalim se!



Valjda čovijek ide stalno na isti bankomat.
20.02.2014 | 21:46
Da, naravno.
20.02.2014 | 22:11
Znači vadi lovu prije nego ga DORH mazne
22.02.2014 | 03:53
Stain kaže:
Iako, dobro je znati da nema opcije da se spasis ako zaboravis ID ili password.... Odmah te tretiraju kao da si ukrao ipad


Niko te ne pravi lopovom, samo smo htjeli istaknuti o toj novoj sigurnosnoj proceduri u iOS7 za koju jako puno ljudi ne zna.

Ukoliko imas aktivirano Find My... i iCloud, ne postoji nacin da se taj uredjaj vise ikada aktivira bez unosenja originalnih ID podataka. To bi trebalo obeshrabriti lopove da kradu uredjaje, jer ta zastita jos nije probijena. Nista drugo...

Na kraju dana ipak si rijesio problem
06.03.2014 | 19:55
a ja sam mislio da bi oni meni otkljucali jer sam zaboravio password i imam racun....

www.cultofmac.com/268911/apple-called-co...ck-dead-womans-ipad/
06.03.2014 | 20:43
ha ha ha ha, meni se isto dogodilo. Nisi sam!
07.03.2014 | 14:18
drlovric kaže:
Stain kaže:
Iako, dobro je znati da nema opcije da se spasis ako zaboravis ID ili password.... Odmah te tretiraju kao da si ukrao ipad


Niko te ne pravi lopovom, samo smo htjeli istaknuti o toj novoj sigurnosnoj proceduri u iOS7 za koju jako puno ljudi ne zna.

Ukoliko imas aktivirano Find My... i iCloud, ne postoji nacin da se taj uredjaj vise ikada aktivira bez unosenja originalnih ID podataka. To bi trebalo obeshrabriti lopove da kradu uredjaje, jer ta zastita jos nije probijena. Nista drugo...

Na kraju dana ipak si rijesio problem


A šta ako recimo proslijedim ili prodam svoj iphone nekome? Koje predradnje obaviti da novi korisnik sigurno nema više veze s mojim ID, samo Find my isključit u ajfonu i set as new ili još neke radnje.
07.03.2014 | 14:22
@JOHN:

Dovoljno je iskljuciti Find My... prije prodaje, da bi korisnik mogao ici Set as New i aktivirati ga normalno.

Ili unlink tog moba unutar tvog iCloud accounta, cim ga se tehnicki odrices

To bi trebalo biti dovoljno.
08.03.2014 | 19:20
OK, hvala na uputama. Mislio sam da je iskomplicirano do boli.
08.03.2014 | 21:05
Neki dan je na Apple Rumors bilo da Apple nije htio otključati iPad sinovima preminule vlasnice uređaja, koji su htjeli samo doći do njezinih fotografija i slično. Ali Apple ni da mrdne, iako je bio popljuvan na svim IT stranicama.
Isto tako, kada se Bruce Willis sudi s njima jer je shvatio da svoju pozamašnu iTunes mediateku na koju je potrošio zaradu u vrijednosti dva filma koja je snimio, u oporuci ne može ostaviti vlastiti račun svojim kćerima. Apple opet ni da mrdne. Ima stav da Willis je to kupio, ali ne i za zagrobni život - i kada, kako je tip javna osoba, otegne papke - Apple automatski briše račun i basta!
A sve to sitnim slovima piše u onome tekstu kojeg nitko ne pročita kada si izrađujemo Apple ID... [img]
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 2 sati, 39 minuta
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]
  • Gjuroo: Upozorenje Apple korisnicima glede moguće krađe identiteta: [link]
  • Gjuroo: @drlovric: Sviđaju mi se oznake što nisu šareni... Taj grb sa zoo vrtom je uvijek nekako kao šaka u oko, al ajd.
  • drlovric: [link]
  • drlovric: Sitno se broji :)
  • JOHN: Sretan i blagoslovljen Uskrs!
  • Borostef: Sretan Uskrs :)
  • Miro Spiro: sretan Uskrs
  • Beli: Sretan Uskrs svima :)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.22 Seconds

Provided by iJoomla SEO