iPad 4th gen 128GB
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

iPad 4th gen 128GB


30.01.2013 | 11:26
Lijepo da se pojavila ta opcija, ali cijena brate...

USA -> 800$ Wi-FI only model, 930$ 3G/LTE+ Wi-FI.

Pa 11" Macbook Air sa 128GB SSDom je 1100$.

Moram priznat da nevidim logiku u ovom potezu. Razmisljanja?
30.01.2013 | 11:50
Razmisljanje je da najmanje sto mogu ponuditi korisnicima je da sekvencu 16/32/64 zamijene sa 32/64/128, uz zadrzavanje iste cijene.

iPhone 3GS sa 16GB nije isto kao iPad4 sa 16GB (ako imamo u vidu velicinu aplikacija, tada i sada).

A ova cijena za iPad od gotovo 1000$ (u HR ce biti 7-8K kn ) je blago receno smijesna.

Ima li kraja ljudskoj pohlepi?
30.01.2013 | 12:20
drlovric kaže:
Razmisljanje je da najmanje sto mogu ponuditi korisnicima je da sekvencu 16/32/64 zamijene sa 32/64/128, uz zadrzavanje iste cijene.



Pa to bi bila i moja logika. Previse, preskupo, suludo.
30.01.2013 | 13:04
to je samo još jedan uređaj koji će ograničiti prodaju Surface-a RT/Pro. Air sa strane ultra prijenosnika, iPad128 sa strane tablea.

Ovo je tipični FU Mircosoft. Overkill možda i je ali za koju godinu neće biti.
30.01.2013 | 13:07
Ovo je odgovor na microsoftov surface. Inace nikakve logike nema.Ja imam i na telefonu i na ipadu 16GB i jos uvijek imam slobodnih 6GB. A o cijeni da ne pricamo. Ipad 128 je 306 eura skuplji od 16GB. a jedan SSD od 128 mozes kupiti vec od 80€. pa stvarno nisu normalni.
30.01.2013 | 14:16
Nisam siguran da mozemo trpat iPad i Surface (PRO) u isti kos po pitanju funkcionalnosti. To su dvije sasvim razlicite zvijeri, bar iz mog iskustva koristenja.
30.01.2013 | 15:15
civicar kaže:
Nisam siguran da mozemo trpat iPad i Surface (PRO) u isti kos po pitanju funkcionalnosti. To su dvije sasvim razlicite zvijeri, bar iz mog iskustva koristenja.


slažem se ali ako ga idemo parirati sa netbook/ultra prijenosnikom onda je tu Air. Zato i kažem, Air s jedne strane blokira prodaju a druge highend table kao iPad 128. Pa neka useri odluče što će.

Naravno i u svim varijantama ispada cijenovno (USA) jefinije ne uzimati Surface.
30.01.2013 | 15:58
rusty kaže:
civicar kaže:
Nisam siguran da mozemo trpat iPad i Surface (PRO) u isti kos po pitanju funkcionalnosti. To su dvije sasvim razlicite zvijeri, bar iz mog iskustva koristenja.


slažem se ali ako ga idemo parirati sa netbook/ultra prijenosnikom onda je tu Air. Zato i kažem, Air s jedne strane blokira prodaju a druge highend table kao iPad 128. Pa neka useri odluče što će.

Naravno i u svim varijantama ispada cijenovno (USA) jefinije ne uzimati Surface.


Aha, ok, nisam izgleda skuzio na prvu kako treba. Tako da.
30.01.2013 | 16:20
Odavno su mnoge stvari izgubile svoju stvarnu vrijednost. A među njima su i Apple proizvodi. Nije ni čudo da se na prste mogu nabrojat nekolicina država čiji je BDP iznad trenutne vrijednosti samog Apple. Megalomanska nezasitna gamad koja zarađuje na svima nama koji to kupujemo po toj cijeni.
A svi znamo tko to u biti proizvodi, pod kojim nesnosnim psihofizičkim uvjetima radnici(i djeca od 10-ak godina, ona koja su mogla biti i naša) rade, koliko su plaćeni radnici za to i kolika je cijena koštanja tog uređaja.

Nekad se, u biti dosta često, po tom pitanju sam sebi gadim kad držim njihov proizvod u ruci!

Neka se ne nađe netko uvrijeđen mojim postom, ne mislim ja tu samo na Apple, ima tu još veliki niz drugih kompanija koje se utapaju u novcima, dok drugi umiru, gladuju i jedva spajaju kraj s krajem.
30.01.2013 | 16:39
civicar kaže:
Lijepo da se pojavila ta opcija, ali cijena brate...

USA -> 800$ Wi-FI only model, 930$ 3G/LTE+ Wi-FI.

Pa 11" Macbook Air sa 128GB SSDom je 1100$.

Moram priznat da nevidim logiku u ovom potezu. Razmisljanja?


Hear hear - ruku na srce da treba imat te novce ali stavljajući međusobno različite produkte iste kompanije bok uz bok, kako cijenom isto može koštati iPad 4 128GB i jedan MacBook Air.

Ili, kako jedan MacBook Pro 15" (čak i bez retine ali najnovija konfiguracija u ponudi) može koštati isto kao najnoviji 27" iMac?

Gdje je tu logika - pa i iMac ima jednako kvalitetan display kao taj non-retina 15".
Više-manje isti je to hardver, zar ne? No 27" inča nikako nije isto što i 15" taman da je retina 3D, a nije. Jedno spremiš u pod ruku, drugo baš i ne. Nije da "njurgam" kak je iMac tak jeftin već je MacBook Pro preskup
30.01.2013 | 16:41
drlovric kaže:

Ima li kraja ljudskoj pohlepi?


Tome nikad kraja - evo vidi mene - imam mbp 13" a pohlepan sam za jednim iMac 27"
30.01.2013 | 16:52
JOHN kaže:
Odavno su mnoge stvari izgubile svoju stvarnu vrijednost...

Nekad se, u biti dosta često, po tom pitanju sam sebi gadim kad držim njihov proizvod u ruci!

Neka se ne nađe netko uvrijeđen mojim postom, ne mislim ja tu samo na Apple, ima tu još veliki niz drugih kompanija koje se utapaju u novcima, dok drugi umiru, gladuju i jedva spajaju kraj s krajem.


John, nema tu vrijeđanja, pokušavam shvatiti ovo samogađenje i generalno "i get the picture" no kad bismo se tako pitali, gdje je kraj - veganstvo, kožni naslonjač iz kojega se udobno gleda telka, Nike tenisice iz Bangladeša? Možda i paralela nije precizna no nadam se dovoljno jasna.

Je, dijelom je odgovornost na Appleu što imaju toliku potražnju za dijelovima, da zadovoljiti tu potražnju na području Kine znači nehumano iskorištavati sve koji se iskorištavati mogu. Odgovornost je i na silnim izrabljivačkim kineskim kompanijama međuposrednicima jer one su te koje ne osiguravaju uvjete rada svojim radnicima na traci i samo guraju profit. Naravno slika nije jednostavna no "krivica" nije samo Apple-ova. Zato, ja osobno, nemam ni najmanji osjećaj samognjušanja kad koristim Apple proizvode... prije suzu u oku i osjećaj-uh što sam ja sretan što eto ne moram crnčiti kao ta djeca i što si mogu priuštiti takav mobitel i bez prodavanja bubrega (za sada :/)

Da, upravo moje korištenje mobitela rezultira sve većom potrebom da još više djece biva izrabljivano no nadam se da će razna regulatorna tijela, institucije, pritisak javnosti pomoći da se takva nehumana praksa iskorijeni. Ako baš nisam prisiljen, odustati od korištenja Apple proizvoda ipak ne namjeravam, dapače.
30.01.2013 | 19:43
Ma oni gledaju samo koji ce kinez sto jeftinije to sklepat. Fucka se njima pod kojim uvijetima, bitan je samo profit. Da nije svih nas koji kupujemo sve i svasta mogli bi si taj profit obrisat o dupe. Ja sam svjestan da covjek ima potrebe za svacim ali sam za to da bude po razumnoj cijeni, a ne da deru, a u pozadini neki to sklepaju za kikiriki novce. Ja cu platit auto, hranu, odjecu, djeci skolu i bilo sto drugo koliko stvarno vrijedi jer znam da je netko za to dobio korektnu placu. Ali ovako.....neznam bas. Neke stvari su stvarno uzele maha i ne poznaju granice svoje pohlepe
31.01.2013 | 11:06
kako je netko već rekao/napisao... ljudskoj pohlepi nema kraja
(evo koristim četvorku i sasvim sam zadovoljan a već mi je oko zapelo za peticu
31.01.2013 | 16:08
rusty kaže:
civicar kaže:
Nisam siguran da mozemo trpat iPad i Surface (PRO) u isti kos po pitanju funkcionalnosti. To su dvije sasvim razlicite zvijeri, bar iz mog iskustva koristenja.


slažem se ali ako ga idemo parirati sa netbook/ultra prijenosnikom onda je tu Air. Zato i kažem, Air s jedne strane blokira prodaju a druge highend table kao iPad 128. Pa neka useri odluče što će.

Naravno i u svim varijantama ispada cijenovno (USA) jefinije ne uzimati Surface.


S obzirom kako 64GB SUrface na kraju ima samo 23GB slobodnog prostora, definitivno se ne mogu uspoređivati.

Što se tiče veličine, imam iPhone od 32GB i pun je. Hrpu programa i igara nemam na njemu instalirano jer nemam mjesta. To što neki nemaju potrebe za tolikim kapacitetom, ne znači da je svima tako
31.01.2013 | 16:11
JOHN kaže:
Ma oni gledaju samo koji ce kinez sto jeftinije to sklepat. Fucka se njima pod kojim uvijetima, bitan je samo profit. Da nije svih nas koji kupujemo sve i svasta mogli bi si taj profit obrisat o dupe. Ja sam svjestan da covjek ima potrebe za svacim ali sam za to da bude po razumnoj cijeni, a ne da deru, a u pozadini neki to sklepaju za kikiriki novce. Ja cu platit auto, hranu, odjecu, djeci skolu i bilo sto drugo koliko stvarno vrijedi jer znam da je netko za to dobio korektnu placu. Ali ovako.....neznam bas. Neke stvari su stvarno uzele maha i ne poznaju granice svoje pohlepe


Pretjeruješ, po običaju. Apple ima maržu od 30% u prosjeku, i tako je oduvijek bilo jer su brand s imenom. Ako ti to smeta, onda prestani kupovati njihove proizvode i okreni se konkurenciji koja propada jer imaju marže od 1-10% i natječu se tko će manje ponuditi - i onda im je roba šrot kvalitete, slijedom toga.

Kako su ti rekli, gadi ti se? Pa 90% svega pto nosiš, jedeš i voziš je na istoj bazi - napravio ih je neki polurob za one dubljeg džepa. Ne znam, možda bi ti bilo najbolje da prodaš sve što imaš, pa kupi u Delnicama zemlju, sagradi brvnaru i živi kao čovjek, ja planiram nešto slično kad malo više ostarim, na Kvarneru, čamac, more, i možda žena
31.01.2013 | 19:11
E, Vanjuška, nećeš morati kosti travu:)
Zamisli,moraš bar jednom tjedno u proljeće. Mene veseli gibanje, ali bi me veselio i brod:)
31.01.2013 | 19:25
Godišnje preko 65000 ljudi pogine u prometnim nesrećama u Kini. Što bi sad trebali proizvođači? Jest da se ti auti ne rade u Kini, ali valjda su krive ceste. Ili ljudi u prometu ili zakonodavac ili VW? Kada naprave jače radno zakonodavstvo, plaće porastu, neće biti tolikog rasta a dotle ljudi umiru radeći za Apple, Samsung (u istoj tvornici). Kasnije neće ni raditi i opet će IT kompanije biti krive, njihove, jer stranih više neće biti. Surovo, ali vjerojatno blizu istine.
31.01.2013 | 20:43
boriskr kaže:
E, Vanjuška, nećeš morati kosti travu:)
Zamisli,moraš bar jednom tjedno u proljeće. Mene veseli gibanje, ali bi me veselio i brod:)


Bez brige, ured mi je u privatnoj kući s okućnicom, živim isto tako u privatnoj kući s okućnicom tako da se svake godine veselim proljeću, nakon što sam cijele zime lopatao snijeg sa prilaza i oko kuća da bih mogao parkirati/hodati

To je život, malo radiš za kompom, pa se digneš i odeš pokositi travu, a onda pred večer na čamac panulati
31.01.2013 | 21:01
Slažem se, ali ja sam debelo na kopnu a porijeklom iz Dalmacije. Volim jedno i drugo.
31.01.2013 | 22:07
Vanjuška kaže:

S obzirom kako 64GB SUrface na kraju ima samo 23GB slobodnog prostora, definitivno se ne mogu uspoređivati.


64GB dolazi sa realno iskoristivih koliko? 54GB prostora? Osim toga Surface Pro ima instaliran Windows 8 Pro (usporediv sa OS Xom nikako iOSom) sto znaci da sam OS zauzima puno vise prostora (cca 12-14GB ). Osim toga ima i recovery particiju velicine cca 8GB te hrpu korisnih aplikacija u vidu Officea, Skypea...

Postoji i 128GB verzija Surface Pro koji ima iskoristivih 83GB prostora. Uprzi recovery particiju negdje drugdje i mozes dobiti dodatnih 8GB prostora brisanjem iste.

iPad se nemoze usporedjivati sa Surfaceom Pro - to su kruske i jabuke.
01.02.2013 | 14:04
civicar kaže:
64GB dolazi sa realno iskoristivih koliko? 54GB prostora? Osim toga Surface Pro ima instaliran Windows 8 Pro (usporediv sa OS Xom nikako iOSom) sto znaci da sam OS zauzima puno vise prostora (cca 12-14GB ). Osim toga ima i recovery particiju velicine cca 8GB te hrpu korisnih aplikacija u vidu Officea, Skypea...


Pričaš o iPadu? Ono na početku?

iPad se nemoze usporedjivati sa Surfaceom Pro - to su kruske i jabuke.


Gledaj, ne može se uspoređivati za SVE poslove, no veliku većinu ćeš sa iPadom lakše obaviti. A Surface ima mnogo svojih problema, od kuta gledanja koji je sve samo ne prirodan, do komične touch podrške. Bolje ti je onda kupiti Air

Imaš predožbu u glavi da iPad nije pravo računalo, a tu si u krivu.

Truth is out there
01.02.2013 | 14:15
Pricam o Surfaceu Pro od 64GB koji si naveo.

iOS i Windows 8 Pro nisu ista stvar, ni priblizno. Mozemo diskutirati do preksutra o prednostima ili manama, ali realno gledajuci to su dva jako razlicita OSa.

Zaboravio sam dodati i pricu oko hardvera - Surface Pro dolazi sa i5 procesorom, 4GB rama, punim USB 3.0 portom... Znaci ne samo software, i hardver je totalno druga prica.

Inace koristim iPad, iMac, Windows masinu te odnedavno i Windows tablet. Sto se mene i mojih potreba tice, iPad je daleko od racunala, meni je to prvenstveno uredjaj za konzumiranje multimedije i sadrzaja. Nista drugo.

Da se nebi bunili - naglasak jos jednom na ovo - mene i moje potrebe.
01.02.2013 | 14:30
Ni ja se bas ne bi (jos) usudio nazvati iPad punokrvnim racunalom
01.02.2013 | 20:26
Vanjuška kaže:
JOHN kaže:
Ma oni gledaju samo koji ce kinez sto jeftinije to sklepat. Fucka se njima pod kojim uvijetima, bitan je samo profit. Da nije svih nas koji kupujemo sve i svasta mogli bi si taj profit obrisat o dupe. Ja sam svjestan da covjek ima potrebe za svacim ali sam za to da bude po razumnoj cijeni, a ne da deru, a u pozadini neki to sklepaju za kikiriki novce. Ja cu platit auto, hranu, odjecu, djeci skolu i bilo sto drugo koliko stvarno vrijedi jer znam da je netko za to dobio korektnu placu. Ali ovako.....neznam bas. Neke stvari su stvarno uzele maha i ne poznaju granice svoje pohlepe


Pretjeruješ, po običaju. Apple ima maržu od 30% u prosjeku, i tako je oduvijek bilo jer su brand s imenom. Ako ti to smeta, onda prestani kupovati njihove proizvode i okreni se konkurenciji koja propada jer imaju marže od 1-10% i natječu se tko će manje ponuditi - i onda im je roba šrot kvalitete, slijedom toga.

Kako su ti rekli, gadi ti se? Pa 90% svega pto nosiš, jedeš i voziš je na istoj bazi - napravio ih je neki polurob za one dubljeg džepa. Ne znam, možda bi ti bilo najbolje da prodaš sve što imaš, pa kupi u Delnicama zemlju, sagradi brvnaru i živi kao čovjek, ja planiram nešto slično kad malo više ostarim, na Kvarneru, čamac, more, i možda žena


Kad me vec vuces za jezik....

Kao po obicaju valjas kifle koje ti je servirao neki medij a ti si to zdravo za gotovo prihvatio ili si nedavno izletio iz njihove uprave pa baratas informacijama iz prve ruke. 30% .....zar stvarno vjerujes u to. Uglavnom, nisi shvatio poantu mog razmisljanja. A uzevsi u obzir kvalitetu koje Apple u zadnje vrijeme(nekoliko godina)izdaje pod super kvalitetno, slobodno dobru kolicinu pridruzi onoj srot kategoriji koju si naveo. Obzirom da trenutno nisi u stanju prozvakat stvari dalje od onoga imam ga....ajfon....imac....ili nesto sl., jer te to kao krajnjeg kupca ne zanima, vjerojatno ce ti se razviti kroz par godina. A do tada se kloni mora i ribe, da ti nebi palo na pamet da zabacujes iphone kao u Flick fishingu.....kompa to nije pecanje.....ribicija je puno slozenija nego sto ti prikazuje tvoj ajfon. A kako ti nebi izletio ajfon u more od zabacivanja, radije navecer kako ti kazes odi na panulu, odaberi dobru varalicu i digni koju kilu dobre lignje pa ju posalji na moju adresu, a za tu kilu cu ti rado dati max 130kn, a ne 250kn jer ti i ja znamo koliko ces potrosit vremena, diesela i svog truda za panulu pogotovo za dobrog mjeseca.

A kad smo kod propadanja, pogledaj zadnje izvještaj koji je dao Apple. Malo im se klimaju temelji, samsung ih šiša po nekoliko podrucja, huawei im po smartphonu lagano dise za vratom. Pa i sam Apple razvija uredjaje za nizu kupovnu moc. Sve navedeno nikako nejde u prilog tvojih tvrdnji.....cijene su ima nabrijane ali pohlepi ocito dolazi kraj a toga su i oni svijesni. Pricekajmo jos neko vrijeme. Dobro je im je krenulo, preambiciozno, sada u zadnjih par godina gube ritam u paklu trzista. Dokaz je veliki gubitak na trzistu kapitala!!!!!
02.02.2013 | 00:13
JOHN kaže:
Ma oni gledaju samo koji ce kinez sto jeftinije to sklepat. Fucka se njima pod kojim uvijetima, bitan je samo profit. Da nije svih nas koji kupujemo sve i svasta mogli bi si taj profit obrisat o dupe. Ja sam svjestan da covjek ima potrebe za svacim ali sam za to da bude po razumnoj cijeni, a ne da deru, a u pozadini neki to sklepaju za kikiriki novce. Ja cu platit auto, hranu, odjecu, djeci skolu i bilo sto drugo koliko stvarno vrijedi jer znam da je netko za to dobio korektnu placu. Ali ovako.....neznam bas. Neke stvari su stvarno uzele maha i ne poznaju granice svoje pohlepe


O čemu ti pričaš? Postoji ponuda i potražnja, postoji pravo izbora. Svaka roba ima kupca i sve se prodaje po svim cijenama. Ne paše ti? Sastavi sam komp i gore stavi OSX, još možeš i naljepnicu od jabuke staviti.
I nećeš ti plačati koliko vrijedi, več koliko se može postići.
02.02.2013 | 08:47
zabac kaže:
JOHN kaže:
Ma oni gledaju samo koji ce kinez sto jeftinije to sklepat. Fucka se njima pod kojim uvijetima, bitan je samo profit. Da nije svih nas koji kupujemo sve i svasta mogli bi si taj profit obrisat o dupe. Ja sam svjestan da covjek ima potrebe za svacim ali sam za to da bude po razumnoj cijeni, a ne da deru, a u pozadini neki to sklepaju za kikiriki novce. Ja cu platit auto, hranu, odjecu, djeci skolu i bilo sto drugo koliko stvarno vrijedi jer znam da je netko za to dobio korektnu placu. Ali ovako.....neznam bas. Neke stvari su stvarno uzele maha i ne poznaju granice svoje pohlepe


O čemu ti pričaš? Postoji ponuda i potražnja, postoji pravo izbora. Svaka roba ima kupca i sve se prodaje po svim cijenama. Ne paše ti? Sastavi sam komp i gore stavi OSX, još možeš i naljepnicu od jabuke staviti.
I nećeš ti plačati koliko vrijedi, več koliko se može postići.


Sad si me stvarno prosvijetlio svojim odgovorom. Da mi ti to nisi napisao, cijeli zivot bi zivio u neznanju.
02.02.2013 | 09:53
Vanjuška kaže:
Pretjeruješ, po običaju. Apple ima maržu od 30% u prosjeku, i tako je oduvijek bilo jer su brand s imenom. Ako ti to smeta, onda prestani kupovati njihove proizvode i okreni se konkurenciji koja propada jer imaju marže od 1-10% i natječu se tko će manje ponuditi - i onda im je roba šrot kvalitete, slijedom toga.

Kako su ti rekli, gadi ti se? Pa 90% svega pto nosiš, jedeš i voziš je na istoj bazi - napravio ih je neki polurob za one dubljeg džepa. Ne znam, možda bi ti bilo najbolje da prodaš sve što imaš, pa kupi u Delnicama zemlju, sagradi brvnaru i živi kao čovjek, ja planiram nešto slično kad malo više ostarim, na Kvarneru, čamac, more, i možda žena


Ako se dobro sječam bio je podatak (navodno je izjavio Jobs) da oni najprije cijenu koštanja pomnože sa tri pa onda dodaju 30% operativne marže. I to je puno bliže realnosti. Da nije tako odavno bi propali. Kompanija kao Apple se ne može bazirati na 30% marže (možda bi mogla da nema R&D-a, marketinga, pravnika i tako dalje).
10.02.2013 | 01:52
Pretjeruješ, po običaju. Apple ima maržu od 30% u prosjeku, i tako je oduvijek bilo jer su brand s imenom. Ako ti to smeta, onda prestani kupovati njihove proizvode i okreni se konkurenciji koja propada jer imaju marže od 1-10% i natječu se tko će manje ponuditi - i onda im je roba šrot kvalitete, slijedom toga.


Ako se dobro sječam bio je podatak (navodno je izjavio Jobs) da oni najprije cijenu koštanja pomnože sa tri pa onda dodaju 30% operativne marže. I to je puno bliže realnosti. Da nije tako odavno bi propali. Kompanija kao Apple se ne može bazirati na 30% marže (možda bi mogla da nema R&D-a, marketinga, pravnika i tako dalje).


..a sve navedeno ulazi u operativne troskove na koje se dodaje marza (mark-up), nema veze da li 5, 30 ili 80% kako kod Apple-a tako i kod trafike iza ugla..
10.02.2013 | 02:08
Apple je jednako pohlepna kompanija kao i svaka druga americka multinacionalka, treba namiriti upravu, njihove bonuse, tu su i dionicari.
Ipak za razliku od ovih nasih gledaju malo dalje u buducnost, a i paze ne svoje image iznad svega. Vidim na njihovim forumima da Amerima cak mijenjaju iphone 5 uredjaje koje su kupci sami izgrebali prilikom upotrebe kada se ovi pozale u lokalnom store-u na kvalitetu.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 5 sati, 20 minuta
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

baka, Ender, Riba, Anonimci (484)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.30 Seconds

Provided by iJoomla SEO