Absinthe 2.0 iOS 5.1.1 Untethered Jailbreak
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Absinthe 2.0 iOS 5.1.1 Untethered Jailbreak


  • Sank
  • Moderator
  • 219
25.05.2012 | 16:32
Eto i to smo dočekali! Upravo je objavljena najnovija verzija Abstinthea 2.0 koja može napraviti normalni jailbreak Slijedećih uređaja na iOS 5.1.1:

iPhone 4S
iPhone 4
iPhone 3GS
iPad (3rd Gen)
iPad 2
iPad 1
iPod touch 3G/4G

EDIT: Za sada insu podržani ovi uređaji:

iPad2 WiFi R2 (new model)
AppleTV 2
AppleTV 3

Skinite Abstinthe 2.0 za Mac s ove adrese: Abstinthe 2.0 za Mac

Skinite Abstinthe 2.0 za Windowse s ove adrese: Abstinthe 2.0 za Windows

A evo i linka na upute kako napraviti untethered jailbreak na engleskom: How to untethered Jailbreak iOS 5.1.1

Javim o rezultatima za Novi Pad, iPad 2, iPad 1, iPhone 4 i iPhone 4S čim napravim jailbreak i malo se s time poigram.
  • Sank
  • Moderator
  • 219
25.05.2012 | 16:55
POZOR! Za sve one kojima je pored jailbreaka važan i UNLOCK (otključavanje) base banda na iPhone neka se još malo strpe dok se ne objave i alati za izradu (customized) prilagođenog firmwarea kako bi sačuvali stari baseband koji se može otključati.
26.05.2012 | 12:07
meni neće napraviti jb na new ipad....valjda zato što imam verziju 5.1 a ne 5.1.1....ili?
26.05.2012 | 12:09
Treba 5.1.1
26.05.2012 | 14:07
Eto opet mene.
Eto dobro da nisam napravio jailbrak na ios 5.0.1. jer je izašao za 5.1.1..

Malo bi te još zagnjavio. Rečeno je da bi trebao napraviti backup ajfona prije jailbrekanja. Naime, meni itunes svaki put radi backup ajfona kad ga spojim...što u načelu znači da kada napravim jaibreak i ponovno spojim ajfon na itunes, on če mi onda napravit(updejtat) backup ajfona sa jaibreakom preko onog backupa gdje nije bilo jailbreak-a. Jel tako?

Dali ja mogu nači nekako taj backup(bez jaibreaka) ajfona i kopirat ga u neki posebni folder gdje mi ga itunes neće updejtat?

Jel moguće negdje u postavkama podesiti da itunes ne radi svaki put backup?

Unaprijed hvala
26.05.2012 | 14:10
Konačno je izašao jailbreak i isprobao sam color profiles.. Košta 2 dolara ali svatko tko je kupio novi ipad a žučkast mu je ekran,ovo rješava stvar..tak nešt jednostavno je trebalo već bit integrirano u iOS..S jednim slajdom sam namjestio temp boja,bijela je bijela
26.05.2012 | 14:37
evo i kod mene sve super (4s) jedino sto ne mogu instalirat sbsettings, nadjem ga u cydiji, krene instalacija i pojavi se neki error i prekine.. drugo fkt sve sljaka super
  • Sank
  • Moderator
  • 219
26.05.2012 | 15:24
JOHN kaže:
...Jel moguće negdje u postavkama podesiti da itunes ne radi svaki put backup?

Unaprijed hvala

Očtio da ti je uključena automatska sinkronizacija, pa svaki put kad priključiš iPhone iTunes automatski pokrenu sinkronizaciju i prije toga izradu sigurnosne kopije.

Kad pokreneš iTunes idi u postavke i na tabu "Uređaji" stavi kvačicu isped opcije "Spriječi automatsku sinkronizaciju iPod, iPhone i iPad uređaja"

iTunes ti inače pamte nekoliko zadnjih sigurnosnih kopija koje možeš vidjeti u postavkama na tabu "Uređaji", a i prilikom vraćanja sigurnosne kopije iTunes ti ponudi zadnju izrađenu, ali se može izabrati i neka druga.
  • Sank
  • Moderator
  • 219
26.05.2012 | 15:31
blaster090 kaže:
evo i kod mene sve super (4s) jedino sto ne mogu instalirat sbsettings, nadjem ga u cydiji, krene instalacija i pojavi se neki error i prekine.. drugo fkt sve sljaka super


Moraš pokrenuti instalaciju dva put za redom, pa bi u drugom pokušaju trebalo proći. SBSetting treba Activator i ako ti nije već instaliran prvi pokušaj je neuspješan, ali kod drugog prvo skine Activator, a zatim se instalira i SBS. Važno je samo da oba pokušaja instalacije idu jedan za drugim bez izlazaka iz instalacije ili Cydie.

Tako je barem meni prošlo na 4S.
26.05.2012 | 17:27
Sank kaže:
blaster090 kaže:
evo i kod mene sve super (4s) jedino sto ne mogu instalirat sbsettings, nadjem ga u cydiji, krene instalacija i pojavi se neki error i prekine.. drugo fkt sve sljaka super


Moraš pokrenuti instalaciju dva put za redom, pa bi u drugom pokušaju trebalo proći. SBSetting treba Activator i ako ti nije već instaliran prvi pokušaj je neuspješan, ali kod drugog prvo skine Activator, a zatim se instalira i SBS. Važno je samo da oba pokušaja instalacije idu jedan za drugim bez izlazaka iz instalacije ili Cydie.

Tako je barem meni prošlo na 4S.


tnx Sank... evo pokusavao sam jedno par puta instalirat bez izlazenja iz cydie i uspjelo je nakon petog pokusaja
26.05.2012 | 22:13
Još jedno pitanjce.....ako namjeravam napraviti restore laptopa, a upotrijebio bi backup koji nema itunse(drugog nemam), dali mogu nekako nakon backupa laptopa i ponovne instalacije itunes-a naselit backup od ajfona u itunes

Odnosno....koje sve foldere moram skopirat i vratit ih nazad nakon što ponovno instaliram itunes
27.05.2012 | 00:09
Možda postoji opcija da natjeram novo instalirane itunes da prihvati sve što ima iphone?
27.05.2012 | 15:24
Imam JB-an iPad 2 sa iOS5.01. Sve poslozeno tip top. Nemam nikavih problema niti potreba. Pitanje glasi: Zasto bi ja sad isao raditi update na 5.1.1 pa restore pa novi JB pa xBackup restore? Sto se sa 5.1.1 dobiva da bi mi se to isplatilo?
27.05.2012 | 17:01
Mene interesira drugo pitanje. Otključao sam telefon s SAMpref metodom. Trebao bi ga JB s snowBreezom jer on jedini zasada aktivira i sprema BB. Napravio sam onaj Backup koji su preporučili. E sad…..kako da ja, nakon uspješnog JB-a, restoram aktviaciju i otključavanje? dal je dovoljno Overwrite mapu ili…..?
  • Sank
  • Moderator
  • 219
27.05.2012 | 20:37
JOHN kaže:
Još jedno pitanjce.....ako namjeravam napraviti restore laptopa, a upotrijebio bi backup koji nema itunse(drugog nemam), dali mogu nekako nakon backupa laptopa i ponovne instalacije itunes-a naselit backup od ajfona u itunes

Odnosno....koje sve foldere moram skopirat i vratit ih nazad nakon što ponovno instaliram itunes


Prije nego napraviš restore laptopa iskopiraj sa diska na neki vanjski iTunes mapu koja se kod windowsa obično nalazi

C:\\Users\\tvoj_račun\\Music\\iTunes

Nakon restorea laptopa vrati tu mapu na isto mjesto i sve bi trebalo biti kao i prije bez obzira na restore ili na čisto instaliranih windowsa. Dakako, ne zaboravi skinuti autorizaciju iTunesa također prije restorea, te ju ponovo vratiti nakon reinstalacije.

@jmirakul
ukoliko ti sve radi kako treba na 5.0.1, onda baš i nema nekog razloga da prolaziš kroz cijeli proces podizanja sistema na 5.1.1, vraćanja svega itd.

@miomika
ja imam jedan iPhone4 otključan sa SAMom, ali nisam ga još nadogradio na 5.1.1 pa nisam prošao kroz proces pokušaja povrata unlocka. Ako budem javit ću kako je prošlo.
27.05.2012 | 23:26
Hvala Sank
  • Sank
  • Moderator
  • 219
28.05.2012 | 02:13
Evo sad malo iskustva sa novim jailbreakom na iOS 5.1.1 s raznim iUređajima i situacijama koje isprobah:

a) iPhone4 16Gb T-Mobile ugovor (zaključan na T-Mobile SIM) jailbreakan iOS 5.0.1 i otključan SAMprefom na VIP

1) Preko Cydie instaliran Cookie te njime napravljen backup SAMom napravljenih unlock Ticketa
2) xBackupom napravljen backup svih tweakova i alikacija instaliranih preko Cydie sa uključenim opcijama: Cloud, Icon Layout i App Settings
3) iPhone spojen na iTunes i napravljena sinkronizacija i backup.
4) Uz pomoć iTunesa napravljena Obnova (Restore) na iOS 5.1.1(9B208) i zatim odspojen sa računala te iTunes zatvoren
5) iPhone aktiviran sa T-Mobile karticom i postavljen kao novi iPhone
6) Napravljen jailbreak sa Abstinthe 2.0.2 pokrenuta Cydia i inicijalizirana, zatim iPhone restartan.
7) iPhone spojen na iTunes i napravljena obnova sigurnosne kopije, nakon toga opet odspojen i iTunes zatvoren
8) Preko Cydie instaliran xBackup
9) xBackupom napravljen povrat prethodno napravljenog backupa i zatim iPhone restartan
10) Izvađena SIM kartica T-Mobilea i stavljena VIPova, te sa Cookiem napravljen povrat spremljenih SAM ulock Ticketa
11) iPhone restartan i ima signal VIPa te prima i šalje pozive i SMS poruke.

PROBLEM! Nakon svega ovoga prilikom spajanja iPhonea 4 na iTunes, iTunes javljaju grešku: "iTunes se ne može spojiti na iPhone "Taj i Taj" jer je primljen nevažeći odziv s uređaja." Tako da se iPhone više ne može sinkronizirati s računalom vjerojatno zbog pogrešne aktivacije. Ako ga pokušate deaktivirati i ponovo aktivirati sa SAMom neće više raditi, a i Cookie više neće nuditi restore backupa pa će čini se, unlock zauvijek biti izgubljen. Dakle, prije postupka sve je bilo ok i zato vam ne mogu preporučiti ovakav postupak ukoliko vam je SAM unlock nužno potreban. Sad na žalost nemam više načina da isprobam da li bi radilo sa redsnow backupom. Moguće je i da je problem u tome jer sam ja ažurirao i base band.

b) iPhone 4S 16Gb bez ugovora i bez jailbreaka sa iOS 5.1

1) iPhone spojen na iTunes i napravljena sinkronizacija i backup
2) Preko iTunesa napravljeno Ažuriranje (Upgrade) iOS na 5.1.1 dakle svi podaci su sačuvani
3) iTunes zatvoren i sa Absinthe 2.0 napravljen jailbreak. Postupak je trajao oko 3 minute
4) Cydia pokrenuta i inicijalizirana i nakon toga iPhone ponovo pokrenut.

MOGUĆI PROBLEM - Čini se da mi trenutno BlueTooth ne radi ispravno. U automobilu se nije kao obično povezao na autoradio. Moram bolje provjeriti. Drugi problemi za sada nisu uočeni, pa niti povećana potrošnja baterije.

c) iPad 1 WiFi 64Gb sa jailbreakanim iOS 5.0.1

1) iPad spojen na iTunes i napravljena sinkronizacija i backup.
2) Sa iTunesima napravljena Obnova (Restore) na iOS 5.1.1, nakon toga iTunes zatvoreni
3) Sa Absinthe 2.0.1 napravljen jailbreak čisto instaliranog iOS 5.1.1 bez povrata backupa
4) Pokrenuta Cydia i inicijalizirana te iPad ponovo pokrenut
5) Sa iTunes napravljena obnova sigurnosne kopije
6) Preko Cydie instalirani najosnovniji tweak Remove BG

Za sada nisam uočio nikakvih problema, premda još nisam stigao isprobati neke opcije.

d) iPad 2 3G 64Gb sa iOS 5.1 bez jailbreaka

1) iPad 2 spojen na iTunes i napravljena sinkronizacija i backup.
2) Sa iTunesima napravljeno Ažuriranje (Upgrade) na iOS 5.1.1 i zatim iTunes zatvoren
3) Sa Absinthe 2.0.2 napravljen jailbreak. Postupak trajao oko 30 minuta i Absinthe se zaledio prije javljanja da je gotovo, ali je jailbreak uspješno napravljen.
4) Pokrenuta Cydia i inicijalizirana te onda iPad ponovo pokrenut.
5) Instalirani tweakovi preko Cydie (Barrel, Remove BG, ColorKeyboard, xBackup, RetinaDisplay)

Za sada nema problema i sve radi normalno. Bluetooth također ispravno funkcionira.

e) Novi iPad 4G 64Gb sa iOS 5.1 bez jailbreaka

1) do 4) isto kao kod iPada 2 s time što je Absinthe 2.0.1 radio jailbreak oko 40-tak minuta i uredno javio kad je bilo gotovo.
5) Instalirani tweakovi preko Cydie: Barrel, Activator, SBSettings, My3G, MyWi, TruPrint, xBackup, iFile, Color Keyboard HD, Color Profiles, Cyntact, Mail Enhacer Pro)

Za sada nisam primjetio nikakvih problema i sve funkcionira kako treba. Naravno tek će vrijeme pokazati eventualne sitnije poteškoće.

To je to za sada. Javim ako bude još kakvih zanimljivosti.
28.05.2012 | 02:50
znači….ipak se vraćamo na Gevey a ybmu….
28.05.2012 | 14:54
ili ostaneš na 5.0.1
ili probaj sacuvat basband pa ti mozda uspje sam-unlock!

Absinthe 2.0.2 To Jailbreak iPhone 4 On iOS 5.1.1 Build 9B208:
PC: sites.google.com/site/greenpois0nabsinth...tredirects=0&d=1
MAC: sites.google.com/site/greenpois0nabsinth...tredirects=0&d=1
  • Navigator
  • Posjetitelj
28.05.2012 | 22:17
Mozda glupo pitanje, ali ... Napravio sam ovaj jailbreak na iPadu 1 i cini se kako sve radi kao i prije. Zanima me mogu li se sada spajati na iTunes kako bih, recimo, dodao novih pjesama naiPad i hoce li se, ako se spojim na iTunese, nesto dogoditi s jailbreakom??
28.05.2012 | 22:30
jućer sam napravio jaibreak i sve prošlo ok. Danas sam pokušao napraviti restore from backup i on to sve odradi, ali na kraju mi i dalje ostaje cydia i svi programi koje sam preko nje instalirao. Time dolazim do zaključka da u biti nije napravljen restore jer sam backup napravio još dok nije bilo jaibreak-a.

Šta sada raditi?
Stavit ga na factory restore i zašto mi restore from backup ne prolazi?

Inače sam primjetio da mi navigon nije radio nakon jailbreak za ios 5.0.1, pa sam ga morao ponovno instalirat prek Appstore. Sada normalno radi.
  • Sank
  • Moderator
  • 219
28.05.2012 | 23:43
Navigator kaže:
Mozda glupo pitanje, ali ... Napravio sam ovaj jailbreak na iPadu 1 i cini se kako sve radi kao i prije. Zanima me mogu li se sada spajati na iTunes kako bih, recimo, dodao novih pjesama naiPad i hoce li se, ako se spojim na iTunese, nesto dogoditi s jailbreakom??


Nakon jailbreaka i dalje možeš slobodno sinkronizirati glazbu, video, aplikacije, knjige i slike kao i prije jailbreaka. S jailbreakom se neće ništa dogoditi osim ako ne prihvatiš nadogradnju na novi iOS kad ti to iTunesi ponude.
  • Sank
  • Moderator
  • 219
28.05.2012 | 23:53
JOHN kaže:
jućer sam napravio jaibreak i sve prošlo ok. Danas sam pokušao napraviti restore from backup i on to sve odradi, ali na kraju mi i dalje ostaje cydia i svi programi koje sam preko nje instalirao. Time dolazim do zaključka da u biti nije napravljen restore jer sam backup napravio još dok nije bilo jaibreak-a.

Šta sada raditi?
Stavit ga na factory restore i zašto mi restore from backup ne prolazi?

Inače sam primjetio da mi navigon nije radio nakon jailbreak za ios 5.0.1, pa sam ga morao ponovno instalirat prek Appstore. Sada normalno radi.


Cydia kao i tweakovi i aplikacije instalirane preko nje ne mogu se backupirati pa ni restorati preko iTunesa. iTunesi i dalje uredno rade backup i restore svega onoga što je preko njih sinkronizirano na iPad, ali ne i Cydiu.

Ukoliko želiš napraviti backup Cydie i njezinih aplikacija onda preko nje instaliraj neki od backup alata. Ja npr. koristim xBackup. U njemu samo uključi tri opcije u postavkama: Cloud, Icon Layout i App Settings i zatim napravi backup. xBackup će tada napraviti datoteku koja će se kod slijedećeg backupa sa iTunesima preseliti na računalo, a opcija Cloud sprema taj backup i na serveru.

Ukoliko se pak želiš riješiti Cydie koja je osnovni dio jailbreaka, onda moraš napraviti restore iOSa preko iTunesa, no time ćeš izgubiti i jailbreak koji zapravo i nema smisla bez Cydie. Nakon toga ako napraviš restore preko iTunesa sve će se vratiti (glazba, video, aplikacije i njihov sadržaj, knjige, slike) osim naravno same Cydie i aplikacija instaliranih preko nje.
  • Navigator
  • Posjetitelj
29.05.2012 | 14:43
Hvala
  • Navigator
  • Posjetitelj
29.05.2012 | 17:27
Jos jedno pitanjce, ako nije problem. ) Napravio bih i jailbreak iPhone-a 4 zakljucanog na VIP, pa me zanima moram li paziti na ista i hoce li telefon nakon jailbreaka i telefonirati? Ima li kakve veze baseband i sve ono sto se ovdje da procitiati u vezi jailbreaka zakljucanog iPhona? Hvala na odgovoru. Nadam se da ne gnjavim.
29.05.2012 | 17:57
Ako ga koristis na VIP-u onda nema veze ali ako koristis na drugoj mrezi tj imas neku vrstu unlocka onda moras paziti na BB
  • Navigator
  • Posjetitelj
29.05.2012 | 18:53
Hvala
30.05.2012 | 11:25
Može malo pomoć?
Zbog čega mi stalno baca grešku od "greenpois0n.com"
"Page not found "

Da li stvarno stranica ne redi ili je problem u nećem drugom?
untitled.GIF
  • Sank
  • Moderator
  • 219
30.05.2012 | 13:45
Vjerojatno zato jer su u međuvremenu izašle novije verzije 2.0.1, pa onda 2.0.2 za iPhone4 GSM, ali i ova zadnja radi sve kao i prva. Skini ga sa ove stranice:

greenpois0n.com/
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 sat, 23 minuta
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.30 Seconds

Provided by iJoomla SEO