Untethered JB za iPhone 4s !!!
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Untethered JB za iPhone 4s !!!


21.01.2012 | 23:46
Dragi prijatelji , nakon gotovo 2 i pol sata rada u command promptu moram objaviti da je Jailbreak izvrsen USPJEŠNO !!
trebalo mi je stvarno dosta iako sam , bar mislim , dobar poznavatalj rada na Brejaknju i tim stvarima ali ovo mi je prvi put da sam radio preko command prompta . mogu vam upload-ati slike svog iPhone 4s 5.0.1 (9A405) brejkanog telefona . Cydia je instalirana , radi normalno , telefon se resetira normalno . Nebih ovo preporučio laicima , ne podcjenjujem , samo preporučam da sačekaju dok ne izade Absinthe na Windowsima . ako se netko i odluči na ovaj put nek mi se javi ako treba pomoć.
21.01.2012 | 23:56
evo i ne treba više cli za windows
iclarified.com/entry/index.php?enid=19472
22.01.2012 | 00:06
Sta znaci sacekati sat-dva

Ipak vazno je da si uradio JB i to uspjesno.Javljaj utiske.
22.01.2012 | 00:19
vidis Saint , al kad sam nestrpljiv . No drago mi je da je izisao za win da drugi nemoraju prolaziti ove torture no ako netko se hoce igrati nek javi. zasad sve super , instalirao sam programe nekad koristene i hvala bogu sve radi ok. pozz od clerica
22.01.2012 | 13:46
Zasad sve super, kad sam se povezao sa Cydiom dobio sam sve programe koje sam kupio preko cydie bez obzira sto je drugi telefon. Sve sljaka odlicno, mislim da nema razlike izmedu cli i absinthe jb-a. Zasad toliko. Pozz
24.01.2012 | 03:07
kod mene bas i neide sve ko po loju. stane na prvom koraku, Beginning jailbreak, this may take a while... i tako stoji vise od 45 minuta.
iPad 2 wifi 5.0.1
sto mi je ciniti??
24.01.2012 | 03:50
factory reset i restore pomaze ako zapnete ko sto sam ja.
25.01.2012 | 13:03
Jesi na kraju sto uspio? Bas sam htio predloziti factory reset jer je meni tako uspjelo. Probaj isto tako ugasiti wi-fi tokom jb-a.
Jedino ako imas volju mogu te navoditi da napravis JB preko CLI-a ako koristis Win ili ako si blizu mogu ti doci pokazati. Ja sam u Bjelovaru.
02.02.2012 | 12:19
Nakon 2 tjedna koristenja iPhone-a 4s JB preko win cli ovakav je zakljucak.
Primjetio sam manje bugove tipa da mi se ikona, svaki put druga jednostavno pobijeli i nakon respringa se vrati u normalu, radi bez obzira sto je bijela ali me zivcira, zatim nakon instalacije sb settingsa koje koristim u notification centru tu i tamo mi izbaci 4 bijele ikone koje se zovu Podesavanje, Ad sheet, dijagnostika i cetvrta zaboravih naziv. No ni to nije neki problem, iza respringa i to nestaje, pojavljivali su mi se te ikone i na prijasnjim iphoneima tako da mislim da je to do Sb settingsa. Kakva su iskustva JB sa Absinthom i dali ima problema te me zanima da li se moze uciniti JB Absinthom preko JB Cli-om kao sto se to nekad moglo sa greenpoisonom?
16.02.2012 | 11:02
Meni se isto ponekad pojavljuju te cetiri bijele ikone i onda mi se cijeli raspored ikonica poremeti.. pola ih ostane na drugom slajdu, pola ode na treci i to me vec lagano pocelo zivcirati. Svaki put kad nesto instaliram, moram respringati i poravnavati ikonice..
Tako mi je i na 3gs-u i na 4s-u.. Obadvoje na 5.0.1 i jailbrejkani posljednjim verzijama.

Ima li kakvog nacina da se to nekako sredi?
16.02.2012 | 11:52
Na iPad 2 osim opisanih problema odmah nakon JB-a, nikakvih novih nisam imao. Sve radi super. JB-ano sa Absinthom.
16.02.2012 | 16:49
blaster090 kaže:
Meni se isto ponekad pojavljuju te cetiri bijele ikone i onda mi se cijeli raspored ikonica poremeti.. pola ih ostane na drugom slajdu, pola ode na treci i to me vec lagano pocelo zivcirati. Svaki put kad nesto instaliram, moram respringati i poravnavati ikonice..
Tako mi je i na 3gs-u i na 4s-u.. Obadvoje na 5.0.1 i jailbrejkani posljednjim verzijama.

Ima li kakvog nacina da se to nekako sredi?


Vjerovatno si instalirao SBsetings i activator pa sklonio ikone u neki folder.Izbaci iz foldera i bice ok
16.02.2012 | 18:50
Bas su te aplikacije i bile razlog :o Naime, nisam stavio ikone u folder, nego sam ih stavio da budu skrivene i evo sad sam ih vratio na ekran, instalirao nesto novo i radi.. nema vise bijelih ikonica ) hvala
16.02.2012 | 19:54
Nema na cemu
23.05.2012 | 15:57
Help
Ja i dalje imam Iphone update-ovan na 5.01 10.04.11 (svojom krivicom)
koji nije otključan i koristim ga kao ipod.
Preko matične mreže nije moguće isti otključati.
Postoji li sad rješenje za isti???
23.05.2012 | 16:08
Koji iPhone ? I nisam siguran da si dobro naveo baseband
23.05.2012 | 19:05
iphone 4, i upravu ste. provjerio sam 04.11.08

hvala
23.05.2012 | 22:34
Ako je stariji od dvije godine mozes ga otkljucati u maticnoj mrezi. Ako je domaca ili da uzmes Gevey karticu i s njom si otkljucas iPhone. Mislim da druge opcije nema. Nek me ispravi netko ako grijesim. Navodno da sve sljaka preko Gevey kartice, tako drugi vele pa ces za vise informacija pogledati malo po forumu o toj opciji. Pozdrav od Clerica
24.05.2012 | 15:33
Imam Iphone 4s ios 5.0.1.(9A405). Jel se može na mom ajfonu napraviti taj famozni unthetred JB ili ne?

Zanima me ako može, jel to sve stabilno radi, koji su nedostaci tog jailbreakanja uređaja.

Znam koje su prednosti jer želim jednu aplikaciju iz Cydie.
24.05.2012 | 16:24
Moze se napraviti untethered JB i stabilan je,ipak je star vise od 6 mjeseci
24.05.2012 | 18:48
Mozes me uputiti na neke linkove kako da to napravim. Inace koristim win xp.

Jos nekaj.... Imam par aplikacija koje sam kupio prek appstore( Navigon i sl.). Dali cu imati kakvih reperkusija oko sinkanja sa itunes ako sam jailbrejkao iphone.

Jel se baterija brze prazni ako je jailbrejkan?
  • Sank
  • Moderator
  • 219
24.05.2012 | 19:11
Sve potrebne upute možeš naći na ovom mjestu:

www.iclarified.com/jailbreak/

Nakon jailbreaka i dalje ćeš moći normalno sinkronizirati sav sadržaj pa i kupljene aplikacije preko iTunesa. Dapače savjetujem ti da prvo napraviš backup iPhoena pa tek onda kreneš raditi jailbreak.
24.05.2012 | 19:18
Hvala na savjetu. To je sve sto sam htio saznati. Veceras cu ga napraviti pa javim ishod
24.05.2012 | 20:34
Poštovanje.
Imam iPhone 4, Verzija 4.3.5 (8L1), Firmware 04.10.01. Jailbrekan je, ali tetherd jailbreak.
Zanima me na koji ios trebam upgredati iPhone da bi mogao zatim napraviti unthered jailbreak? Pretpostavljam da ga upgredam preko iTunesa. Isto tako i backup iPhoena se radi preko iTunesa pretpostavljam?

Jailbreak da radim preko:

www.iclarified.com/jailbreak/

ili za 4-ku ima neka druga metoda?


Druga stvar koja me zanima je dali se aplikacije kod upgreda brišu ili kaj? Imam dosta aplikacija za slike, kontakte i podsjetnike. Nije problem staviti ponovo te aplikacije nego stvari koje su u aplikacijama. Npr., u Navigonu imam 20 adresa spremljenih u favoritsima itd., da ne nabrajam dalje.

Hvala svima na odgovoru.
  • Sank
  • Moderator
  • 219
25.05.2012 | 17:53
Danas je objavljen untethered jailbreak za iOS 5.1.1 pa sad s lakćom možeš nadograditi software i tada napraviti jailbreak.

Kratki opis postupka ukoliko ti unlock nije bitan:

1) Prvo provjeri da imaš najzadnju verziju iTunesa i ako nemaš napravi nadogradnju
2) preko Cydie skini xBackup aplikaciju i napravi backup instaliranih aplikacija i tweakova te upload
3) pokreni iTunes, spoji iPhone, odbij ponudu za update (nadogradnju) te napravi backup (sigurnosnu kopiju)
4) Kad iTunes napravi backup, klikni na dugme Restore (Obnovi) i sačekaj da iTunes obnove firmware na 5.1.1
5) Kad te pitaju kako ćeš prijaviti iPhone, kao novi ili napraviti povrat podataka odspoji iPhone i zatvori iTunes
6) Spoji nazad iPhone na računalo i pokreni Absinthe 2.0 te napravi jailbreak.
7) Kad se jailbreak napravi, isključi i ponovo uključi iPhone
8) Pokreni Cydiu, dodaj repo i instaliraj xBackup
9) Pokreni iTunes i spoji iPhone. iTunes će te pitati ponovo kako želiš prijaviti iPhone pa odaberi obnovu iz sigurnosne kopije, nakon obnove ne odspajaj iPhone jer će ti iTunes vratiti i sve prije instalirane aplikacije.
10) Kad se sve to završi i sve bude na svom mjestu, pokreni xBackup i skini backup te pokreni restore.
11) Nakon što se napravi restore vratit će se i sve aplikacije i tweakovi instalirani preko Cydie.

Ukoliko primjetiš nakon svega ovoga da nešto nije uredu, da se baterija prebrzo troši ili da se springboard zna restartati ili ići u safe mode, onda ponovi postupak, ali nez vraćanja backupa, dakle prijavi iPhone kao novi uređaj pa onda sve nanovo sinkroniziraj sa iTunes i sve nanovo skini sa Cydie pa ne bi smjelo biti problema.

Svakako si uključi iCloud barem za kontakte, pa ćeš kod budućih obnova čak i bez vraćanja sigurnosne kopije uvijek vratiti sve kontakte bez gubitka.

Ukoliko budeš imao koje pitanjce slobodno se javi ili na PM ili ovdje u forum. Pod iOS forumom sam dao linkove za skidanje Absinthea 2.0 i upute za jailbreak, premda je zapravo vrlo jednostavno.
25.05.2012 | 20:54
JB prosao odlicno,cca 3 minute.Sve radi kao podmazano
27.05.2012 | 14:03
i meni isto bez ikakvih problema na 4s
  • Sank
  • Moderator
  • 219
27.05.2012 | 20:03
Ja sam primjetio da mi nakon jailbreaka sa Abstinthe 2.0 više ne radi bluetooth. Prije iOS 5.1.1 jailbreaka iPhone 4S mi je bio na iOS 5.1 bez jailbreaka i sve je radilo ok. Danas kad sam bio u automobilu primjetio sam da mi se nije spojio handsfree, a prije bi mi se spojio nakon par sekundi.

Nakon toga išao sam provjeriti i iPhone 4 koji je na iOS 5.0.1(9A405) isto jailbreakan i ista stvar. Na njemu čak nemam još instaliran SBSettings za koji sam prvo pomislio da možda zeza. iP4 je trenutno otključan sa SAMom na VIPovu karticu.

Novi iPad je također nadograđen na iOS 5.1.1 i jailbreakan sa Abstinthe 2.0.1 i instaliran je SBSettings i sve radi ok, pa i Bluetooth. Barem za sada nisam vidio ništa sumnjivo.

Ima li još netko da je primjetio problem sa Bluetoothom?
28.05.2012 | 02:42
Ovako ,imam iphone 4s koji je bio JB na iOS 5.0.1 . Isao sam napraviti update preko iTunes-a na 5.1.1 i stalno sam dobivao erore tipa 21 ili 1602. Probao sam sve fore koje sam nasao na net-u ali nije sljakalo , sve dok nisam otisao u hosts file obrisao sve gs linije i resetirao komp i onda je sve radilo kako treba , i restore i sve daljne akcije tako da ako netko zapne , nadam se da ce ovo pomoci.
P.S Sankove upute via xBackup rade odlicno. tnx Sank
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 37 minuta
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.32 Seconds

Provided by iJoomla SEO