Muke sa slobodnim prostorom...
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Muke sa slobodnim prostorom...


04.04.2016 | 17:17
Pozdrav
imam problem sa slobodnim prostorom na iphone 6 plus
ostalo mi je jos svega 500 mb

kako to obrisati iz moba ali da mi ostane na icloud?
ili kako da mi barem ostane u kompu? imam mac mini
06.04.2016 | 05:42
Bump?
06.04.2016 | 07:16
A sto to? S ovakvim opisom problema teško je dati pravi odgovor.

Mozda da stavis sliku sto ti najvise zauzima prostora na mobitelu.
06.04.2016 | 08:09
Ja povremeno brišem fotke s mobitela da bi oslobodio prostor, jer svaki put kad obilazim neko gradilište prvi puta, napravim stotine fotografija pa se u 2-3 mjeseca zna nakupiti oko 1 GB fotki.
Te si fotke skidam iFunBoxom direktno na disk, u foldere pripadajućih projekata i onda ih ručno pobrišem na mobitelu. iCloud ne koristim, a kako bi se one syncale kroz iTunes "automatski" - nisam nikad ni shvatio (što se mene tiče, to ne radi), tako da na točno tvoje pitanje ne znam odgovoriti.
06.04.2016 | 10:07
Jako teško će ti netko pomoći ako ne znamo kakva ti pomoć treba. Ako hoćeš kvalitetan odgovor, moraš malo bolje opisati problem.

Pretpostavljam da imaš iPhone od 16GB. Tu ti pomoći nema. Prostora će uvijek biti malo.

Ne znam što želiš obrisati, ali pretpostavljam da su u pitanju fotografije. Kopirasj ih na komp i izbriši s mobitela. icloud ne koristim pa ne znam kako, ali koristim Dropbox. Staviš jedan folder na dropboxu sa slikama i imaš ih na aplikaciji a nisu ti na mobitelu.
06.04.2016 | 13:58
Zaboravi na iCloud i automatski backup, jer iCloud nije backup rješenje već je to sync za sve uređaje povezane na isti iCloud račun. Jedini backup koji ide na iCloud (ako si tu opciju upalio na iPhoneu) i tamo ostaje osim ako ga ručno ne obrišeš je backup cijelog mobitela, ali ne zasebne aplikacije. Znači ako obrišeš fotku iz Photos aplikacije na iPhoneu ona se briše i s iClouda i svih ostalih uređaja koji su povezani na taj iCloud račun, isto vrijedi i za Pages, Numbers i ostale aplikacije koje imaju podršku za iCloud sync.
iCloud je super ako imaš više Apple uređaja i na svima želiš imati iste dokumente + ako kupiš novi Apple uređaj on fino s iClouda sve povuče i prilikom prelaska npr. s iPhonea 5 na iPhone 6S u roku par minuta sve ti je jednako kao na starom iPhoneu 5.

Ostalo je onako kako su i ostali ovdje predložili, kopiraj fotke (ako su uopće one u pitanju, jer kako su i drugi napisali nisi baš precizirao s kojom vrstom podataka imaš popunjen prostor.) na komp, vanjski disk ili neko online rješenje.

Neki dobri online alati za backup fotki su: GooglePhotos, Dropbox, Flickr, Microsoft One Drive ili (pazi sad) iCloud
Naime, na samom iCloudu možeš napraviti mapu/e i u nju ručno strpati fotke koje će tamo i ostati, ali iCloud nudi samo 5 GB besplatnog prostora, pa ćeš mjesečno plaćati dodatni prostor ako ti tih 5 GB neće biti dovoljno ( a neće ). Nude 50 GB za 1,24 €, 200 GB za 3,74 € i 1 TB za 12,49 €, pa ti vidi.
06.04.2016 | 18:38
pa imamproblem sa slikama i video
1600 slika
51 video
i to mi vecinu prostora zauzima

znam da kad je aktiviran icloud da tada sto obrisem na mobu brise se i na icloud tj na mac-u

ali mi nije jasno kako su mi ostale slike na icloud sa starijih uređaja koje vise ne koristim ali ih ne vidim na mobitelu znaci dok sam imao iphone 4 tj 5s te slike nemam na mobitelu ali su mi na kompu u Photo.
e sad kako je to uspjelo da ih se vidi na Photo na kompu to mi nije jasno
kao da se nisu sinhronizirale..nemam pojma i to je taj dio koji me muci tj isto tako bi htio i za slike koje sad imam na mobu da mi budu vidljive na Photo na kompu,ali nemoraju biti i na mobitelu

nadam se da ste me shvatili )

skinuo sam si Google Photos to tek gledam kako mi radi

svakako bi htio da stare slike tj barem sve video fajlove prebacim u komp iz mobitela i da ih obrisem iz mobitela
07.04.2016 | 01:03
Mozes koristiti i Air Drop za prebacivanje slika i videa s mobitela na mac mini ( ako ti mini to omogucuje da ukljucis na njemu Air Drop ) Ja sam jucer jednostavno prebacio oko 1000 slika i 50- tak videa na iMac.
07.04.2016 | 12:10
Ono što ti nisu rekli - iCloud IMA opciju da sve fotografije i video nakon što uploada gore, na tvom mobu ostavi samo thumbnaile, i oslobodi prostor.

Odlična stvar.
07.04.2016 | 13:18
Vanjuška - da to mi je ukljuceno...optimaze strogae

ciko3 - da imam mac mini 2012 pa imam tu opciju


ali mi i dalje nije jasno zasto slike sa starijih uređaja nisu na mobu ali su na icloud
e pa ja bi i tako za hrpu slika na trenutnom mobu
07.04.2016 | 18:55
@m_linc može biti dosta toga zašto su ti slike sa starih iPhonea na iCloudu, a nisu na novom. Možda je problem što su stari uređaji koristili Photo Stream koji je spremao zadnjih 1000 fotki... u glavnom evo na ovom linku imaš sve objašnjeno u vezi iCloud Photo Libraryja, ispod ovog članka je hrpa objašnjenja za svaku tematiku posebno, pa možda naiđeš na rješenje svog problema.
08.04.2016 | 01:18
Prvi razlog koji mi pada na pamet zasto slike jesu na iCloudu a ne na mobitelu jest zato sto prilikom instalacije novog uredjaja nisi mozda povukao backup s iClouda nego ga instalirao kao novi uredjaj .To je samo moja misao i ne zamjeri mi zbog toga. Ne koristim iCloud za slike nego samo za kontakte, notes i sl. Da ih imam sinhronizirano na drugim uredjajima. Od kada su iz upotrebe izbacili iDisk koji je za mene bio savrsen ( davao je opciju dizanja svega na cloud i mogucnost dijeljenja sa svima uz pristupnu sifru koju si sam kreirao u posebnoj mapi, komu je das moze skinuti dozvoljeni sadrzaj a da ne vidi ostalo sto imas) zasto jednostavno ako moze komplicirano.
11.04.2016 | 17:18
nista morat cu prebaciti slike u poseban folder putem AirDrop i na taj nacin sve imati u kompu

barem sve filmove pa cu odmah dobiti puno mjesta

hvala svima na pomoci
12.04.2016 | 09:00
Koje sve peripetije prosjecan korisnik mora prolaziti jer je eto odlucio kupiti 16GB model :/

Meni nikada u zivotu nije falilo prostora na iPhone, da bi se morao time zamarati.

iPhone 6 mi je 64gb, iPad Mini 32gb, iPad Air je 16gb (ne fali ni na njemu jer taj je primarno za citanje i za konzumaciju sadrzaja).

Jako puno ljudi pogresno ocijeni da je tih 16gb prostora (cak niti toliko ne dobijes na raspolaganje) dovoljno. A nije :/
12.04.2016 | 11:08
Dovoljno je pogledat na Njuškalu. Kad vidiš da ljudi mijenjaju phone 6s 16GB za isti takav samo 64GB, sve ti je jasno.
12.04.2016 | 16:22
Nije mi sve jasno. Takvima nije bitno koliko memorije u stvari imaju jer uvjek barataju sa 500MB onog slobodnog prostora jer ne čiste slike i filmove i moraju imati baš sve mp3-ce koje su ikad skinuli.
12.04.2016 | 17:01
Nije ni meni jasno što ljudi rade s tim mobitelima, pa to je ipak samo mob ? Evo ja imam model s 16 GB nisam ni ispraznio foto i video koji imaju 1.7 Gb a imam 2.6 Gb slobodno. Imam sigurno još koju gigu aplikacija, koje sam samo stavio da su na mobu a niti ih ne koristim, pa bi i to mogao obrisati.

12.04.2016 | 17:37


Stanje kod mene.
12.04.2016 | 17:37
I još imam 1,3GB nadogradnju iOS-a 9.3.1!
12.04.2016 | 18:31
Ni jedan ni drugi nemate nijednu aplikaciju preko 1gb. Zato vam i je dovoljno. Ima jako puno jako velikih aplikacija.
12.04.2016 | 19:35
Pa Kama sutra ne zauzma puno.
To samo igrice mogu toliko zauzeti prostora. Muzika mi je samo osnovna, slike se prazne redovito, filmova nemam, par igrica (4 sve zajedno), nešto programa i to je to.
12.04.2016 | 20:31
Osim igara, i apps za navigacije uzimaju puno prostora. O video datotekama da ne pricamo.

Jednom sam imao 16GB mob, jako kratko. Prvi put kada sam osjetio da me taj kapacitet sputava u mojim zivotnim navikama, prodao sam ga.
12.04.2016 | 20:35
IMG_6989.PNG
12.04.2016 | 20:46
@drlovric ne kužim onaj tvoj DS file od 4.4 Gb, ja ga isto imam na mobu, ali je velik 57 mb. Šta ti s NAS radiš i download na mob ? Ja s njim samo pregledavam NAS.
12.04.2016 | 21:00
@cariblanco:

Sad sam evo pogledao. Imao sam neki folder dostupan za offline. Nekada davno mi zatrebao pa je tako i ostao

Sad sam eto oslobodio i taj prostor. Good catch!
12.04.2016 | 21:14
To sam i mislio, kad si negdje u banani s netom, onda se isplati imati nešto i offline
12.04.2016 | 21:27
Ma uvijek stavim par dokumentaraca ili casopisa, da imam za ubiti vrijeme kada po aerodromima ne valja internet konekcija
12.04.2016 | 21:32
Vidiš dao si mi ideju, vjerojatno postoji taj DS file i za iPad, na njemu imam više mjesta pa bi si mogao staviti nešto zanimljivo
Ponekad i ja imam puno vremena između letova.
12.04.2016 | 21:53
Ima naravno. Imam ja Synology folder sa apps, i na iPhone i na iPad.
14.04.2016 | 13:19
Pazi sad ovo... 0 muzike, 0 videa, 0 emailova, 5 fotograija, 9 applikacija.
Da nisam smiren po prirodi zasvikao bih ga u zid odavno.

IMG_0753.PNG
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 6 sati, 44 minuta
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]
  • Gjuroo: Upozorenje Apple korisnicima glede moguće krađe identiteta: [link]
  • Gjuroo: @drlovric: Sviđaju mi se oznake što nisu šareni... Taj grb sa zoo vrtom je uvijek nekako kao šaka u oko, al ajd.
  • drlovric: [link]
  • drlovric: Sitno se broji :)
  • JOHN: Sretan i blagoslovljen Uskrs!
  • Borostef: Sretan Uskrs :)
  • Miro Spiro: sretan Uskrs
  • Beli: Sretan Uskrs svima :)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.17 Seconds

Provided by iJoomla SEO