iOS 9
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

iOS 9


17.09.2015 | 12:54
Evo da otvorim jednu temu koja ce sluzit za raspravu i misljenja kakva je 9-ka, kako radi na vasim uređajima, šta mislite da bi trebalo doraditi u iducem updateu itd. Ja licno ne vidim neku razliku u brzini, mozda malkice i sporiji nego 8ica, i sto sam primjetio je da nema nigdje te 3gb prostora (kod mene 1gb), i da nesto ne bitno ali cudno da nema wallpapera koji su koristili kao default na prezentacijama i po medijima. Toliko od mene, da cujem vase misljenje.
17.09.2015 | 14:35
iPad Air 2 i iPhone 6 par sati nakon updatea na iOS9 rade osjetno brže nego na 8.4.1.

Siri i općenito pretraživanje je sada puno moćnije s hrpom opcija i puno većim rasponom pretraživanja. Adblockeri za Safari znatno ubrzavaju surfanje, osobno mi se duplo brže učitavaju stranice (koristim Peace), tipkovnica traži malo privikavanja, ali sad napokon prikazuje kad su mala ili velika slova (može se isključiti). Safari napokon ima jednostavnu opciju za prebacivanje na desktop verziju web sitea. Lagani pristup iCloud dokumentima, puno bolji Notes, "Low Power Mode" itd, itd.

iPad je dobio više naravno, jer nudi "Slide Over" pa možeš na brzinu pregledati chat ili mail dok si u nekoj drugoj aplikaciji, "Split View" za rad na 2 dokumenta/aplikacije istovremeno, "Picture in Picture" ili ti gledanje videa cijelo vrijeme bez obzira u kojoj se aplikaciji nalaziš, puno korisnija tipkovnica s novim opcijama, puno bolja podrška za vanjske tipkovnice, i još hrpe sitnih poboljšanja (Mail, pregledniji "iPad Today" ) itd.

Sve u svemu za sada sam vrlo zadovoljan, puno zadovoljniji nego s prelaskom s iOS7 na iOS8.
17.09.2015 | 16:25
network name bug (carrier name) iPhone 6



kao sto se vidi na screenshootu ne pise mi naziv mreze, na iOS 8.4.1 i prije je pisalo ERONET.

Nazive HR mreza vidi ok.

Ima jos netko isti problem????

inace uređaj je restoran i postavljen "set up as new"
17.09.2015 | 19:48
Baš sam ušao u odabir mreže i imam isti bug kao ti. Riječ je o 5C-u.
17.09.2015 | 20:14
je li i kod tebe Eronet mreza
17.09.2015 | 20:25
T-Mobile je
18.09.2015 | 01:02
Jel netko od vas primjetio da slabije čuje drugu stranu prilikom razgovora?
18.09.2015 | 16:21
Kaj ti je zena/cura na drugoj strani? Ako je, to je normalno s vremenom.
18.09.2015 | 18:05
Vidim da se već zalaufala diskusija, a IOS tema je zadnja, ovo je iPhone tema u forumu. Nitko nije skužio, hehe !
18.09.2015 | 21:35
Hvala, riješeno!
19.09.2015 | 05:35
Jel itko od Jabučara koji su svoje iOS uređaje digli na OS9 ima News app?
Ja ga na iPhone-u 6 nemam...
19.09.2015 | 08:28
Kloba kaže:
Jel itko od Jabučara koji su svoje iOS uređaje digli na OS9 ima News app?
Ja ga na iPhone-u 6 nemam...


Imam ja. I na telefonima, i na iPadima.

Mislim da moras imati US account da bi to radilo...
19.09.2015 | 09:07
drlovric kaže:
Kloba kaže:
Jel itko od Jabučara koji su svoje iOS uređaje digli na OS9 ima News app?
Ja ga na iPhone-u 6 nemam...


Imam ja. I na telefonima, i na iPadima.

Mislim da moras imati US account da bi to radilo...




Mislim da to nema veze sa US accountom . Ja na oba uredjaja imam Cro acc. i na oba imam News app.
Da li je razlog mozda sto nisam u Hrvatskoj?
IMG_1250-2.PNG
19.09.2015 | 09:48
Stvar je u tome da treba region promijeniti na US, onda ce se News app pojaviti...
General - settings -region Ja sam to napravio i app se pojavio, onako usput, nije nista posebno... Flipboard je deset puta bolji...
19.09.2015 | 10:04
Borostef kaže:
Stvar je u tome da treba region promijeniti na US, onda ce se News app pojaviti...
General - settings -region Ja sam to napravio i app se pojavio, onako usput, nije nista posebno... Flipboard je deset puta bolji...



Negativ , kod mene je region Croatia i news app radi.
19.09.2015 | 10:05
Da, stvar je u regiji. Hvala!
Čim bi stavio na US i restartao mob, app se pojavi - čim bi vratio na HR i resetirao ga, app nestane...
Na VIP-u sam, ako to ima s ičim veze...
19.09.2015 | 10:30
Kloba kaže:
Da, stvar je u regiji. Hvala!
Čim bi stavio na US i restartao mob, app se pojavi - čim bi vratio na HR i resetirao ga, app nestane...
Na VIP-u sam, ako to ima s ičim veze...



Sorry ali ne slazem se . Ponavljam imam Cro. region , iphone 5 je otkljucan na sve mreze , trenutno se nalazim u Qatru (ako to nesto znaci) i imam news aplikaciju.
language &region
iphone language - english
prefered language - english , hrvatski
region format - CROATIA
calendar - gregorian
19.09.2015 | 14:09
damir1 kaže:
Kloba kaže:
Da, stvar je u regiji. Hvala!
Čim bi stavio na US i restartao mob, app se pojavi - čim bi vratio na HR i resetirao ga, app nestane...
Na VIP-u sam, ako to ima s ičim veze...



Sorry ali ne slazem se . Ponavljam imam Cro. region , iphone 5 je otkljucan na sve mreze , trenutno se nalazim u Qatru (ako to nesto znaci) i imam news aplikaciju.
language &region
iphone language - english
prefered language - english , hrvatski
region format - CROATIA
calendar - gregorian


A gle, nitko ne tvrdi da to kod tebe nije tako... News app definitivno nije sluzbeno dostupan u Hrvatskoj, za Qatar ne znam ali pretpostavljam da isto nije.
Jedini nacin na koji ga mogu natjerati da se pojavi je taj da region stavim na US...

Evo, tu sve piše... I kako ga aktivirati ako nisi u US, i da će biti službeno dostupan na nekim drugim tržištima tek sa iOS-om 9.1
.
www.idownloadblog.com/2015/09/17/how-to-...ews-app-outside-usa/
19.09.2015 | 15:00
da li preporučate ios 9 na ipad retina. prvi ipad sa retinom. i da li na macbook pro mid 2014 i imac prvi tanki model preporučate dignit na yosemite ? hvala


ps : znam da nije misto za ovakva pitanja, ali eto. htio pitat za iphone 6 i vidim da je ios9 ok za njega, pa pitam za ovo
19.09.2015 | 17:14
Ja imam Yosemite na MBP 15" Mid 2010 i5 2,4GHz, 8GB i SSD.
RAdi uredno bez primjetnih zastoja.
19.09.2015 | 17:54
Jel neko probao na 4s?
Mislio sam napravit update al mi zadrhti prst kad treba stisnut...
19.09.2015 | 18:33
Je li ti je nužno to raditi?
Ne diži sistem dok nisi siguran u ispravnost odluke.
19.09.2015 | 22:10
Prastari iPad 2 se sa iOS 9.0 preporodio, naravno nedostaje pola novih feature-a.
Osim News-a ni Wallet app se ne pojavljuje na SpringBoard-u.
  • FI4
  • Korisnik
  • 2
20.09.2015 | 21:57
Čitam članak na forbes-u kao 25 great secret features i par navedenih me zanima:

Quick Reply – this feature was partially introduced in iOS 8, but now all messaging apps in iOS 9 allow quick replies to be sent by dragging down on a new message notification. -> ovo ne radi, čeka se update aplikacija ili?

Group Notifications - prefer your notifications grouped by app rather than time? Easy in iOS 9! Settings > Notifications > Group By App and switch the toggle to On. -> također, dobijem 5 poruka na WhatsApp on ih prikazuje svaku posebno (nije kao iMessage da piše Pošiljatelj (5)).. ili sam ja ovo krivo shvatio?

Mutating Mute Switch – prefer to use the mute switch on your iPhone for something else? Go to Settings > General and you can instead set it to enable/disable screen rotation. This was an iPad only feature before iOS 9. -> ovo je bilo u betama, sad nema.. ima naznaka u 9.1 beti?

Bug
Notifikacije mi nemaju zvuk (od njih 100, 5 možda ima), prvo sam mislio da je do Silent moda, al nije, uključeni je zvuk..
21.09.2015 | 07:47
Imam US acc news aplikacije nema i ne treba mi. Mreža je uredno prikazana. Malo bolje radi iOS 9 ali na iPad 2 i mini Safar je i dalje spor dugo otvara web stranice i sve skupa i dalje loše.
Mislim da Apple namjerno sabotira ponekad usporavanjem kako bi kupili nove uređaje ali ja svoje pare nedam dok ne crkne uređaj skroz.

@ante_p tko još koristi aplikaciju za paljenje bljeskalice kad se može u iOS-u? haha
22.09.2015 | 08:39
damir1 kaže:
drlovric kaže:
Kloba kaže:
Jel itko od Jabučara koji su svoje iOS uređaje digli na OS9 ima News app?
Ja ga na iPhone-u 6 nemam...


Imam ja. I na telefonima, i na iPadima.

Mislim da moras imati US account da bi to radilo...




Mislim da to nema veze sa US accountom . Ja na oba uredjaja imam Cro acc. i na oba imam News app.
Da li je razlog mozda sto nisam u Hrvatskoj?
IMG_1250-2.PNG



Screenshot koji si postavio nema nikakve veze sa News app-om, ovo na tvom screenshotu je Siri suggestions. News app je trenutno dostupan samo u US, Canadi i Australiji. Nije bitan account, samo region setting.
22.09.2015 | 10:15
Predajem se
22.09.2015 | 23:02
Primjetio sam jedan bugčić. Kada zelim napisati novi sms u landscape modu ne zeli zarotirati ekran. A ako sam vec primio poruku i npr odgovaram, onda hoce. Ima li netko slican problem? IPhone 6 plus je u pitanju ako je bitno...
23.09.2015 | 05:40
Wallpaperi korišteni na prezentaciji se odnose na nove iPhonove. Dobio si neke nove. Izgubio stare.
Osobno meni radi iOS odlično i primjetno trzanje vidim skrolajuci kroz te wallpaper/stills pozadine. Tu trza iz nekog razloga. A napravio sam
Set sa new, bez ikakvog povlačenja backupa.
23.09.2015 | 05:44
juka28 kaže:
Jel netko od vas primjetio da slabije čuje drugu stranu prilikom razgovora?

Po defaultu je uključen onaj "phone noise cancellation " pod accessibility. Možda?
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 17 minuta
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.38 Seconds

Provided by iJoomla SEO