iOS 7
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

iOS 7


23.09.2013 | 00:30
23.09.2013 | 02:58
Jucer iz cistog nestrpljenja sam instalirao iOS7 na iPhone4 i to bez backupa i spajanja na iTunes

Masina se fino rebootala, skinuo se iOS7 preko WiFi-a za nekih 25min, instalacija nekih valjda 5-8min i nakon toga divota.

Jako sam zadovoljan kako iOS7 radi na iPhone4, masina uopce nije sporija (moj naravno subjektivni dojam), slova izgledaju ok, ikone djeluju normalnije ovako sarene neko na iPad2, bas sam zadovoljan.

Jedino sto mi i dalje smeta je bljestavi Notes app, ali barem nije onako cudan kao na iPad2 ...

I svaka cast za ovako elegantan upgrade, niti jedna ikona, niti jedan settings se nije promijenio nakon prvog ucitavanja iOS7, skroz fora.
23.09.2013 | 08:44
Čudim se kako ovo može biti dobro! Osim promašene estetike ios7 je užasno spor. Instalirao sam ga na ipad3, zatim napravio restore u nadi da će se malo popraviti. Ništa od toga, sporo reagira, šteka i baš je vidljivo sporiji nego na ios6. A na ipad mini je to nepodnošljivo.
23.09.2013 | 09:35
LukaSnow kaže:
A na ipad mini je to nepodnošljivo.


Ja imam Mini sa iOS6 i nisam htio nadograditi plaseci se da ce biti sporo. Maad, citam reviews da sve radi super (manji broj pixela, pa zato).

To mi sada malo kontradiktorno :/

Kakva su tvoja iskustva?
23.09.2013 | 10:05
Ja sam instalirao na Mini i radi normalno, jedino su neke stvari grozno ruzne.
23.09.2013 | 11:10
Takodjer imam na miniju iOS7. Sve ok. Nit mi je sporo, nit mi je ruzno.
23.09.2013 | 11:40
gogh kaže:
Druga stvar, jel se samo meni zvuk cini tisi? Imam osjecaj da su mi na istoj razini glasnoce zvonjava i sve ostale notifikacije puno tise. (!?)

Kod mene isti slučaj, ne čujem kad mi iphone zvoni a pojačano je skoro do kraja, na iOS-u 6 mi je glasnoća bila podešena točno na pola i čulo se puno glasnije nego sada.
23.09.2013 | 11:47
za sada nikakvih problema s ios7 na uredjajima: ipad mini, ipod 5gen, iphone 5, dakle niti jedan od svih tu navedenih primjera mi se nije dogodio.

ps. za sve uredjaje sam skinuo *.ipsw file, napravio backup, napravio update.
23.09.2013 | 14:22
Ipad mini nisam probao restore. Ovako kako je sad, osjetno je sve usporeno i dojam je grozan. Bilo gdje da tipkam kasni tipkovnica ali ne svaki put. Točnije, svako tipkanje malo kasni a svako deseto slovo otprilike kasni 1-2 sekunde.
Neuporedivo sa onim prije. Nadam se nekom updateu. Evo sad kad malo brže tipkam, otipkam 3 slova i 2 sekunde nema nista na ekranu pa se nato pojave 2 slova a 3. Nije jadničak mogao ni registrirati.
Kad otvaram i zatvaram aplikacije, animacija nije fluidna.
Može li se ovo sranje vratiti na prijašnju verziju?
23.09.2013 | 15:02
Nadogradilo na iOS 7. Odusevljen, malo je rec.


23.09.2013 | 15:03
može ako si spremio SHSH blobove dok je potpisivanje trajalo još s noći petka na subotu, ako ne, onda, bojim se da je to to.
23.09.2013 | 15:05
civicar kaže:
Nadogradilo na iOS 7. Odusevljen, malo je rec.




hah prejako... "hehehehe...I...I....I dont know what to say...WUUUOOO" šteta što je tako mlad umro, stvarno mi je bio funny. 33 godine, koji shame
23.09.2013 | 20:02
Toliko o sigurnosti i senzoru

23.09.2013 | 20:52
a jbg... kao da neko uzme otisak kljuca na sapun, i udje ti u kucu!
paziti gdje naslanjamo prste
23.09.2013 | 21:37
rusty kaže:
civicar kaže:
Nadogradilo na iOS 7. Odusevljen, malo je rec.




hah prejako... "hehehehe...I...I....I dont know what to say...WUUUOOO" šteta što je tako mlad umro, stvarno mi je bio funny. 33 godine, koji shame


Sta rec, nego slazem se.
23.09.2013 | 23:25
Neznam dali je to vec netko napisao ali ako je nek mi ne zamjeri.
Vidio sam na net-u super stvar u iOS 7 sto nije bilo ranije osim uz JB a to je da vidite tocno vrijeme primljene odnosno poslane poruke ili imessage-a. Dok ste u porukama drzite prst na ekranu i povucite s desna na lijevo i pokazat ce vam vrijeme. Ja sam nekad koristio Mark that message koji je stalno pokazivao vrijeme ali i ovo je vec nesto.
Pozz svima od Clerica
24.09.2013 | 00:11
Ovo je bas cudno, da netko ima problema sa baterijom, sa delayom priklikom tipkanja i sl. Cudno mi je jer je moja masina vec stara kanta (iPhone4 i iPad2) i barem za iPhone4 mogu reci da radi jako brzo, nema nikakvih zapinjanja, nemam vise kbd procesa koji je stalno radio na iOS6, baterija traje isto kao i prije, ali mi je najcudnije sto nema nikakvih zapinjanja, premda imam pogaseno hrpu stvari (kao i prije na iOS6).

Napravio sam hard reset nakon update-a i malo pratim sto se desava sa ActMonitor aplikacijom, za sada mi se cini da pojede malo vise RAM-a, ali za staru kantu je sve skupa predobro.

iP5C_1185909_10200945173524905_462257633_n.jpg
24.09.2013 | 01:08
Kratko i jasno pitanje:

S iPhoneom 5 na iOS 6 uz pogašenih većinu opcija-žderača baterije dobijem oko 9-10 sati aktivnog korištenja s neprestano uključenim Wi-Fi signalom.

Mogu li iste statistike očekivati i na iOS 7 u pogašene opcije-žderače baterije (BT, lokacijske, 3G, i ostale ios 7 budalaštine)?

Ako manje, koliko manje?
24.09.2013 | 01:55
pa sad... da su 3G, BT, lokacijske budalastine, ne bi se slozio, ali to je druga tema!

3G se ne moze iskljuciti jos od ne znam tocno koje verzije ios6.
meni u uvjetima upaljenog 3G-a, baterija ios7 drzi duze nego na ios6, ali ima svakakvih iskustva, tako da je to samo moje iskustvo.

probaj ukljuciti 3G i wifi pa vidi koliko ce izdrzati aktivnog koristenja sada. ako ce to biti dovoljno, pretpostavljam da ce i na sedmici biti jako slicno!
24.09.2013 | 02:12
Pod budalaštine sam mislio na onaj parallax efekt, automatsko osvježavanje aplikacija i što već ne jede bateriju na ios7, navodno.

A lokacijske i BT ne koristim skoro nikad, dok sam na 3G-u rijetko jer mobitel uglavnom rabim za po kući...
24.09.2013 | 03:01
probaj u svakom slucaju drzati 3G upaljen, to ce ti biti dobar indikator, pa odluci dali raditi update.
24.09.2013 | 04:08
Red kaže:
Ljudi, imam jedan problem pa bih molio za pomoć.
Od kada sam na iPad 4 instalirao novi iOS, Safari mi nikako ne pamti šifre na forumima. Svaka poseta mi traži ponovno logovanje.
Ako može pomoć za podešavanje sa prnscr. Hvala unapred.


Jos jednom molim za pomoć. Možda vama deluje banalno, ali meni je ovo prvi apple uredjaj i ne mogu da resim problem.

Ostavio sam ukljucenu opciju da prikuplja kolačiće i dalje je isto.
Svaki ulazak na forum zahteva novo logovanje.
24.09.2013 | 08:10
Light kaže:
Kratko i jasno pitanje:

S iPhoneom 5 na iOS 6 uz pogašenih većinu opcija-žderača baterije dobijem oko 9-10 sati aktivnog korištenja s neprestano uključenim Wi-Fi signalom.

Mogu li iste statistike očekivati i na iOS 7 u pogašene opcije-žderače baterije (BT, lokacijske, 3G, i ostale ios 7 budalaštine)?

Ako manje, koliko manje?


Što znači 9-10 sati aktivnog korištenja? Igranj? Navigacija? Ako je to, tada je rezultat fenomenalan!
24.09.2013 | 08:21
Pozdrav,
kupio sam novi iphone 4. Na njemu je bio ios 6.1.4., sad sam stavio ios 7. Sad me zanima kako vratiti stari ios 6.1.4. Dali mogu vratiti preko resetiranja svih postavki?
24.09.2013 | 08:26
Jesi probao čitati po forumu?
24.09.2013 | 08:43
zkunstek kaže:
Pozdrav,
kupio sam novi iphone 4. Na njemu je bio ios 6.1.4., sad sam stavio ios 7. Sad me zanima kako vratiti stari ios 6.1.4. Dali mogu vratiti preko resetiranja svih postavki?


Ne mozes.
24.09.2013 | 08:46
Jesam čitao. Ako se ne varam vretit če sa tim resetiranjem.. Dali će mi na na 6.1.4. ili neki prijašnji ios? sory, novi sam sa iphoneom.
24.09.2013 | 08:48
drlovric kaže:
zkunstek kaže:
Pozdrav,
kupio sam novi iphone 4. Na njemu je bio ios 6.1.4., sad sam stavio ios 7. Sad me zanima kako vratiti stari ios 6.1.4. Dali mogu vratiti preko resetiranja svih postavki?


Ne mozes.


Znači nema povratka na 6.
24.09.2013 | 10:05
Nema povratka na staro. Zaglavio si sa iOS7. Sto uopce nije tako lose

Zasto bi se vracao...
24.09.2013 | 10:27
Nakon duzeg vremena imam iPhone bez JB-a sa 7-icom i mogu reci da sam zadovoljan i da sam se navikao bez JB. Kako kaze drlovric zasto se vracati.
Ovako je vise nego dobro
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 sat, 42 minuta
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.31 Seconds

Provided by iJoomla SEO