Par nepoznatih vezano za iOS
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Par nepoznatih vezano za iOS


  • RnR
  • Korisnik
  • 1
16.02.2013 | 03:40
Molim moderatora da promjeni naziv teme ukoliko ovaj ne odgovara (ni sam nisam znao kako je nazvati).

Dakle nemam nikakav problem (kuc,kuc) nego imam par pitanja vezanih za iOS aplikacije:

-Da li se može kako očistit "cash" od aplikacija, znači twiter koji je težak 27,2 MB kod mene je porastao na 329 MB?
-Aplikacije koje sada imam na iPhone moći ću instalirati i na iPad(ubrzo ga uzimam)ukoliko se ulogujem sa istim apple ID, tačno?
-Aplikacije koje imam instalirane na iPhone, ukoliko ih trenutno obrišem (naravno redovno radim backup) da li ću ih ponovo moći instalirati bez da ih plaćam (neke su skinute dok su bile free)?
-Koliko otprilike iznosi MB backup na icloud? Da li on prebacuje bukvalno sve aplikacije i muziku s telefona ili samo informacije o njima pa ih se kod restora ponovo downloda sa iTunesa? Slab mi je upload kao i kod većine pa me zanima?

Imao sam još jedno pitanje ali sam zaboravio:laugh: kad se sjetim stavim i njega u ovu temu
16.02.2013 | 05:19
1. Ako imaš jailbreak onda imaš app icleaner, odličan za čišćenje memorije
2. Točno
3. Naravno, jednom platiš imaš zauvijek
4. Meni zauzima oko 300-500 MB, a on ti samo kontakte prenese i slične takve podatke, i postavke, app ti itunes prebaci kad i spojen kao kad ih skida.

16.02.2013 | 05:49
Pozdrav, pokušat ću ti odgovoriti na barem neka pitanja.
1. Za ovo ne znam ni sam, valjda će ti odgovor dati netko drugi.
2. Na tvoj Apple ID vezane su sve aplikacije koje si ikada skinuo s Apple Store-a, bile one free ili ne. Prema tome, ne samo da ćeš ih moć koristiti na iPad-u, već i na iPodu, drugom iPhoneu i tako dalje. Jedino što će ti aplikacije koje nisu rađene baš za iPad biti male, a uvećat će ti se kada stisneš 2x na donjem desnom dijelu prozora. Uglavnom, ako želiš upotpunosti iskoristiti iPad, kupovat ćeš ili na neki drugi način (jailbreak) nabavljati HD ili "for iPad only" appove.
3. Uvijek možeš instairati jednom plaćene aplikacije na neki novi, drugi uređaj.
4. E ovo ti ovisi. Osobno imam 15 GB na iCloudu pa je logično da mi samo fotke zauzimaju oko 3 gige. I iCloud će ti vratiti postavke na imenik, notes, mail, kalendar, podsjetnik i iWork ako imaš Keynote, Pages ili Numbers app instaliran.
Ostalo ne dira...
16.02.2013 | 08:46
theblack4 kaže:
1. Ako imaš jailbreak onda imaš app icleaner, odličan za čišćenje memorije
2. Točno
3. Naravno, jednom platiš imaš zauvijek
4. Meni zauzima oko 300-500 MB, a on ti samo kontakte prenese i slične takve podatke, i postavke, app ti itunes prebaci kad i spojen kao kad ih skida.



Ako nemaš iPhone, onda to ne možeš raditi.
  • RnR
  • Korisnik
  • 1
16.02.2013 | 11:39
OK, hvala.

Potvrđeno mi je ono što me zanimalo. Sad me još samo zanima kako obrisati cash? Nemam jailbraikan uređan:( Ostaje mi metoda da obrišem app pa da ga ponovo instaliram
16.02.2013 | 14:30
zabac kaže:
theblack4 kaže:
1. Ako imaš jailbreak onda imaš app icleaner, odličan za čišćenje memorije
2. Točno
3. Naravno, jednom platiš imaš zauvijek
4. Meni zauzima oko 300-500 MB, a on ti samo kontakte prenese i slične takve podatke, i postavke, app ti itunes prebaci kad i spojen kao kad ih skida.



Ako nemaš iPhone, onda to ne možeš raditi.


HAHAHAHA dobra!


RnR - ne znam dobar način ali jedini koji je meni oslobodio više od 1GB memorije je RESTORE bio...
16.02.2013 | 14:49
@RnR:

Ako vec nemas JB (sto mi je fakat cudno ), onda si instaliraj ovaj software:

www.imobie.com/phoneclean/

Radi odlicno, imas ga za Mac i Win. Iznenadit ces se koliko smeca pocisti sa mob...

Nadam se da ce to rijesiti tvoj problem
  • RnR
  • Korisnik
  • 1
16.02.2013 | 15:31
Nemam JB, nije mi trebao(barem do sada), sve fino funkcionira,telefon otkljucan na sve mreze....ne da mi se zafrkavat, to sam radio jedno vrijeme na androidu pa se vratio na stock.
Evo sad sam instalirao ovaj phoneclean, nadam se da nece pobrisat ono što nebi trebao
16.02.2013 | 15:49
ne znam zasto bi brisao cache koji ti ubrzava radnju na mobitelu? Kad pobrises cache onda ti iOS opet mora napraviti cache da bi ti brzo reagirao. Tako samo ides u krug. Eventualno to moze koristiti kad imas neki app crash. Na tvom mjestu to ne bi radio.
16.02.2013 | 17:14
Zmijutin kaže:
ne znam zasto bi brisao cache koji ti ubrzava radnju na mobitelu? Kad pobrises cache onda ti iOS opet mora napraviti cache da bi ti brzo reagirao. Tako samo ides u krug. Eventualno to moze koristiti kad imas neki app crash. Na tvom mjestu to ne bi radio.


Ne razumiješ. Hoće pobrisati cache i onda na brzinu napuniti memoriju do vrha tako da telefon ne bi morao kaširati ponivno jer neće imati mjesta.
  • RnR
  • Korisnik
  • 1
19.02.2013 | 12:41
Pomoglo mi je ovo od @drlovrica , instalirao pa ga ovaj programčić preskenirao i obrisao nekih skoro 700MB, najviše se nakupilo twitter,viber, youtube...

Za svaki slučaj odradite backup prije ovoga, mada nije bilo nikakvih problema osim što je potrajalo malo ovo skeniranje i brisanje.

Hvala
  • RnR
  • Korisnik
  • 1
08.03.2013 | 12:04
Sjetio sam se šta sam htjeo pitati

Ovako, interesuje me podešavanje iMessages.
Što se tiče iMessages aktiviran mi je, uključeno je send as SMS , a pod send&recive imam dvije adrese (mail i broj telefona) i start new conversations : štrihiran je broj telefona.

Sad ono što mene interesuje: Kada uđem u Messages, imam osobu XY dva puta, jedan puta sa zelenim balončićima (SMS) a drugi puta sa plavim balončićima (iM), nemam da mi je sve pod jednim i da je (zeleno-plavo), kada uđem u plave balončiće i pošaljem poruku ona ne ode kao zeleni ukoliko nema interneta (ja ili osoba koja prima) neko stoji kao ne poslana? Kako to ispraviti?
  • Sank
  • Moderator
  • 219
08.03.2013 | 12:49
Nema se tu što ispravljati. Ako šalješ poruku nekome i odabereš tel. broj, a ne mail adresu onda će i zeleni i plavi balončići biti skupa u istoj konverzaciji samo ovisno kako su poslane. Ukoliko šalješ poruku na tel. broj i ona ne može proći kao iMessage onda će ići automatski kao običan SMS ako je u postavkama tako navedeno, a ako nije, može se i ručno tako da tapneš plavi baločić poruke i sačekaš da ti ponudi opciju slanja kao običan SMS.

Naravno, ako istoj osobi šalješ poruke na mail adresu, onda će se to prikazati kao druga konverzacija od one poslanih na tel. broj bez obzira što se radi o istom kontaktu. Te ako ne može stići primatelju neće ti nuditi da pošalješ kao SMS, već kao e-mail na odabranu e-mail adresu.

Na iPhoneu je najbolje i dovoljno odabrati samo broj za primanje i slanje iMessagea i nije potrebno odabrati dodatnu mail adresu, osim ako se ne želi na više uređaja u isto vrijeme primati poručice u kojem se slučaju na svima odabere ista mail adresa.

Dakle, iMessage će proći kao običan SMS kad ne može drukčije samo ako se šalje na Tel. broj što je sasvim normalno jer obični SMS ide samo na tel. broj mobitela, a ne ide kao mail poruka na mail adrese.
  • RnR
  • Korisnik
  • 1
08.03.2013 | 15:01
Hvala, znači da uklonim, tj. odštrihiram mail adresu.
  • Sank
  • Moderator
  • 219
09.03.2013 | 11:42
Da, na iPhoneu nije potrebno štrihnuti e-mail adresu jer je dovoljan broj, dapače, tako će se iMessage i ponašati kako je predviđeno tj. slati iMessage kad god je to moguće, a SMS kad nije. E-mail adrese su predviđene za ostale uređaje kako bi bili u mogućnosti koristiti poručice i na njima. Ja na iMacu, MacBooku i iPadu imam također omogućen iMessage, s time da svaki ima svoju mail adresu, pa poruku primim samo na onom na koji je poruka adresirana. Ali moguće je i na svima postaviti istu e-mail adresu pa će onda poručice dolaziti istovremeno na sve uređaje s tom adresom. Dakle, sve ovisi o tome što želimo.
  • RnR
  • Korisnik
  • 1
10.03.2013 | 00:55
Sad sam se skroz pogubio u ovom iMessages odštrihirao sam mail, ostao je samo broj telefona. Problem koji se javlja : Sada kad hoću poslat poruku (SMS,iM) odem u kontakt osobe koja koristi također iM i kod odabira kliknem broj telefona i poruku mi šalje kao SMS a ne kao iM. Nemogu posalt iM dok mi ta osoba prva ne pošalje pa onda se mogu nastaviti dopisivati



PS: Imam problem, ne želi mi uploadovat sliku, evo ovako link na dropbox

https://www.dropbox.com/s/qh76v10wa5klrig/sss.jpg
https://www.dropbox.com/s/2e3wce3jt3zo27u/sssss.jpg
Prilozi:
  • Sank
  • Moderator
  • 219
10.03.2013 | 16:50
Jel u pitanju samo jedna osoba ili više njih? Ako je jedna kako znaš da je kod nje sve namješteno kako treba? Jel ta osoba kojoj šalješ iMessage uopće ima Apple uređaj ili neki drugi? iMessage radi samo za Apple uređaje kako i piše. Iz slika kod tebe je sad sve namješteno kako treba biti.
  • RnR
  • Korisnik
  • 1
10.03.2013 | 20:32
Ma ima iPhone nisam toliko lud. Vjeruj da je i meni to palo na pamet (kako je poštimano kod nje), ja sam i taj drugi telefon naštimao
Obično kontaktiram preko vibera (u užem društvu su prisutne razno razne platforme)što se tiče ovih besplatnih servisa tak da i ne znam ko šta ima, ali ova osoba ima iPhone 100%

Sad sam provjerio, kod nje dolazi sve u jedan (SMS i iM) ali ne znam kako je naštimano (večeras podesim postavke ovako kao kod sebe pa probam
  • RnR
  • Korisnik
  • 1
11.03.2013 | 00:09
Eh ovako, provjerio sam drugi telefon i: bio je štrihiran samo mail a ne i broj telefona, promjenio sam to stavio kao i kod sebe (kako ti kažeš ispravno) i šta se desilo.
Sad su mi poruke sve u jednom onom đavolu i SMS i iM, međutim problem je sljedeći.
Kada ja započnem text konverzaciju, odem na kontakt i send message poruka mi ode kao SMS:angry: osoba mi odgovori i njoj je iM i kad ja nastavim kontakt idu iM.
Kada ta osoba zabočne konverzaciju, ide iM a ne SMS???
Photo_10.jpg




PS:jesam cenzuriso
  • Sank
  • Moderator
  • 219
11.03.2013 | 11:25
Ufff, čovječe, cjepiš dlake. Sve ti to ide preko Apple servera, a za prvu tvoju poručicu najvjerojatnije još nije znao da je tvoj primatelj dostupan za iMessage preko broja pa je poruka poslana kao SMS. Želiš li ga prisiliti da šalje iMessage onda isključi "Send as SMS" pa će uvijek forsirati iMessage, a onda ako ti vidiš na nije prošlo uvijek možeš tapnuti plavi balončić i držati dok ti ne ponudi da pošalješ kao SMS i to je to.

Uostalom pretpostavljam da je to bila samo jedna poručica, a sad dalje funkcionira kako treba zar ne? Di skačeš odmah na prvu loptu?

Inače ne funkcionira to baš uvijek onako kako bi željeli. Ima tu puno faktora koji moraju biti zadovoljeni da bi to radilo kako treba, a na koje mi ne možemo utjecati, između ostalog dostupnost Apple servera koji to hendlaju, a onda i pouzdanost mobilne mreže i njezina brzina prijenosa mobilnih podataka ako niste oboje u blizini WiFija itd.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 23 sati, 4 minuta
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]
  • Gjuroo: Upozorenje Apple korisnicima glede moguće krađe identiteta: [link]
  • Gjuroo: @drlovric: Sviđaju mi se oznake što nisu šareni... Taj grb sa zoo vrtom je uvijek nekako kao šaka u oko, al ajd.
  • drlovric: [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Bertone, Kratos, m@xym, Miro Spiro, Riba, tino1, Anonimci (547)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.14 Seconds

Provided by iJoomla SEO