Log ADSL rutera -
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Log ADSL rutera -


16.09.2012 | 12:12
Imam ruter Huawei hg530u, od vipa. Linija je t-comova, naravno i znam da nije baš najbolja. Često puca veza pogotova kad pada kiša ili je velika vlažnost zraka pa interneta više nema nego što ima. Onda oni vjerovatno nešto pročačkaju pa nekoliko dana radi ok. Naravno, t-comovci krive slabe vipove rutere. E sad kad gledam log rutera, uočavam svakih nekoliko sekundi grešku: netMakeChannDial: err=-3000 rn_p=8050c9d0. Malo sam guglao, spominje se slaba kvaliteta linije, a neki problem električne instalacije.
Jeli netko imao ovaj problem, šta bi to moglo biti?

Evo log rutera:


1/1/2000 0:4:3> netMakeChannDial: err=-3000 rn_p=8050c9d0
1/1/2000 0:4:7> Last errorlog repeat 2 Times
1/1/2000 0:4:7> Firewall: Filter port scan attack!
1/1/2000 0:4:18> Last errorlog repeat 3 Times
1/1/2000 0:4:18> netMakeChannDial: err=-3000 rn_p=8050c9d0
1/1/2000 0:4:18> Last errorlog repeat 2 Times
1/1/2000 0:4:18> Firewall: Filter port scan attack!
1/1/2000 0:4:20> Firewall: Filter no port UDP packet!
1/1/2000 0:4:22> Last errorlog repeat 1 Times
1/1/2000 0:4:22> Firewall: Filter port scan attack!
1/1/2000 0:4:23> netMakeChannDial: err=-3000 rn_p=8050c9d0
1/1/2000 0:4:28> Last errorlog repeat 2 Times
1/1/2000 0:4:28> Firewall: Filter port scan attack!
1/1/2000 0:4:43> netMakeChannDial: err=-3000 rn_p=8050c9d0
1/1/2000 0:4:50> Last errorlog repeat 2 Times
1/1/2000 0:4:50> Firewall: Filter no port UDP packet!
1/1/2000 0:4:59> Last errorlog repeat 1 Times
1/1/2000 0:5:3> netMakeChannDial: err=-3000 rn_p=8050c9d0
1/1/2000 0:5:9> Last errorlog repeat 2 Times
1/1/2000 0:5:9> Firewall: Filter no listen TCP packet!
1/1/2000 0:5:12> Firewall: Filter no listen TCP packet!
1/1/2000 0:5:20> Firewall: Filter no port UDP packet!
1/1/2000 0:5:23> Last errorlog repeat 1 Times
1/1/2000 0:5:23> netMakeChannDial: err=-3000 rn_p=8050c9d0
17.09.2012 | 16:13
Probaj si promijeniti zice do routera, zna se dogoditi da na starim kablovima kada ima puno vlage dode do kratkog spoja...
17.09.2012 | 16:30
Ako imaš problema kad pada kiša, problem je u zadnjem TK ormariću ili šahtu, na ulici. Problem mora riješiti T-com, a ne želi i zajebava, jer si korisnik drugog operatera. I to ti je tako.
17.09.2012 | 19:29
Da, znam da je tu često problem i kad mi puca često veza oni malo očiste kontakte tako da to neko vrijeme radi.
Međutim ovo sa drugim operaterom možda i nije tako.
Naime, vip ima ugovor sa njima i kad ja prijavim kvar ovi iz t-coma dođu isti dan u kontrolu linije. Nisam siguran da bi reagirali išta bolje da sam kod t-coma. Tehničar je prijavio da treba zamijeniti ormarić, samo to nitko ne šljivi. Kablove sam promijenio, nedavno mi je onaj od utičnice do splitera crko.
Šta se može. Hvala na odgovoru.
Kod vipa nije ništa jeftinije ni bolje. Bio sam primoran uzeti njih zbog nevjerovatnog propusta kod t-coma (bila je negdje kvačica da sam kod drugog operatera, koju nitko nije znao skinuti)...
17.09.2012 | 20:23
Ovo je najgluplji od svih glupih izgovora koje sam do sad čuo

Ne od tebe, naravno, nego od njih.
17.09.2012 | 21:37
@smayoo,
Znas da sam potvrdio onaj tvoj komentar sa paricama, zamijenili su mi router novim TP-linkom i sada net radi a tv ne najbolje.
Ugl. Kazes da stalno imaju glupe izgovore i slicno, ja jedino ne razumijem to sto ima toliko glupih izgovora i svejedno nista ne naprave.. Kada bi zamijenili sve to sto su nabrojali valjda bi nesto i radilo xD ali brijem da to i naprave da bi rekli problem je u telefonskoj zici, pre kratka je :O
17.09.2012 | 22:02
Ovo sa kvačicom za drugog operatera je nevjerovatna priča. Ukratko: kako na svakom uglu vrbuju nove klijente, jedanput sam popustio i potpisao za iskon internet i telefon. TV me nezanima. Nakon isteka ugovora, još neko vrijeme bio sam kod njih. Iz t-coma su često zvali, nudeći nekakve akcijske pakete. Nije mi se činilo da imam ugovor sa jednima a linija od drugoga, pa kad nastane problem onda svatko prebacuje na drugoga itd. I tako jedan put kad su me zvali, pokazao sam interes, stim da mi objasne kako ide prelaz kod njih, koloko ću dugo biti bez interneta i ostalo. Zvali su me iz prodaje i kažu mi, pošto sam već njihov klijent (imam još jedan telefon na drugoj adresi) nema razloga da to nebude za dan dva. Samo trebam reći nekakav broj naloga ( zaboravio sam kako se zove), kad odjavim kod iskona. I tako ja uradim, odjavim kod iskona i dobijem taj broj.
E sad, ja nemogu dobiti prodaju i te koji su me zvali nego samo korisničku službu, a tamo sve totalne neznalice. Oni nemaju pojma za taj broj, rok je 30 dana. Provjeravaju za moj broj i kažu mi doslovno ovako. Gospodine, mi sa Vama uopće nemožemo razgovarati, Vi ste kod drugog operatera! Kažem da sam se odjavio, kao što su me nagovorili, vele da to nije istina, još se vodim kod njih, i tako iskon kaže, čim su dobili taj broj znači da je t- com zaprimio nalog o promjeni operatera, samo to nema ko da provede. Poznanik mi je urgirao da mi pošalju tehničara u centralu i da mi on proda uslugu. I stvarno nakon par dana, tehničar me zove iz centrale, pita koji adsl hoću i da će to odmah spojiti.
Nakon 5 min. Zove me ponovo, kaže da je provjeravao i ima nekakva kvačica u sistemu da sam kod drugog operatera i da idem u tcom centar da to skinu. Ok, odem tamo, gužva za poludit ali šta ću nemam izbora i čekam. I tad sam doživio najveći šok.
Na šalteru, vidno nervozna djelatnica. Objasnim da me poslao njihov djelatnik i zašto. Drskim glasom me pita broj telefona. Nakon što ga je utipkala počela me špotati, ali tako glasno da mi je stvarno bilo neugodno. Baš nisam mogao vjerovati. Gospodine, kaže, nemožete se tako ponašati, stalno zovete! Kako stalno, zvao sam možda tri puta prije nekoliko dana. Pa jutros ste zvali! Evo u 9 i 13 minuta, ja ovdje sve imam zapisano! Sjetio sam se da je to vjerovatno tehničar zvao za informacije o tom priključku ali mi se nije dalo raspravljati. Pitam jeli može skinuti tu kvačicu. Gospodine, mi vam to neradimo! A možete li mi reći, molim Vas tko bi to mogao uraditi? MI VAM TO NERADIMO GOSPODINE!
Okrenuo sam se i otišao. Zato sam uzeo trećeg operatera, jer kad oni pošalju zahtjev, malo je drugačije. Ja ionako mogu samo dobiti one debile iz korisničke službe. A i svako malo me zovo, dali bi prešao kod njih, što je stvarno smiješno. I žalosno.
17.09.2012 | 22:38
Čuo sam nešto slično od podstanara koji se uselio u stan u kojem su prije išli na internet preko studentskog Carneta. Prelazak na normalnu konekciju - Mission Impossible 5: French disconnection.
17.09.2012 | 23:16
Upravo sijedim kod ženine sestre u Dubrovniku i pizdim na T-com seronje. Internet ne radi od ČETVRTKA, to jest samo na porcije. Kad zoveš govna onda se nakon upiranja svih mogućih brojki javi glupača i prvo šta te pita je da li ti treperi crveno svijetlo na modemu. Ko ti si toliko glup pa ne znaš kako izgleda modem koji je sasađen. Kad joj ti postaviš pitanje šta je u kvaru, ona kaže da ne zna ali da će napisati požurnicu itd. Stvarno smo svi mi debili kad si dopustimo da nas tako peglaju.
19.09.2012 | 06:45
Koje sranje! U zadnje vrijeme moram ih zvati svaki 3 dana. Opet mi puca veza od sinoć. Ovdje barem brzo dođu, ali slaba korist od toga. Mogli bi postavit po jednog čovjeka kod svakog ormarića da stalno čisti.
Stvarno više neznam što uraditi. Adsl je sve gori. I tih par dana između kvara mi radi na pola brzine.
  • Sank
  • Moderator
  • 219
19.09.2012 | 15:11
U korisničkoj službi bilo kojeg operatera najčešće rade studenti honorarno. Oni nisu tehničari, pa ispred sebe imaju pitanja koja moraju postaviti kad korisnik nazove i onda klikati kroz ta pitanja ovisno o korisnikovim odgovorima.

Mislim da nije uredu da ih nazivate debilima i glupanima jer vjerujem da među njima ima i vrlo pametnih, ali takav posao ne traži pamet već se radi po proceduri koja je naravno prilagođena onim korisnicima koji nemaju i ne trebaju imati tehničkog znanja vezanog uz uređaje koje im pružatelji usluga instliraju. Naravno, da se na korisniču službu najviše ljute znalci jer sva pitanja koja im postavljaju operateri čine im se glupima i bespotrebnima, a zaboravljaju da tu službu zovu i oni totalno neupućeni, te da postoji procedura i lista pitanja na ekranu ispred operatera kroz koja se mora proći htjeli to znalci ili ne.

Što se tiče T-Coma kao najvećeg pružatelja usluge, nije savršen, ali nije baš ni tako loš kako se često želi prikazati. Iskustvo valjda ovisi o tome s kojom se osobom u određenom trenutku kontaktira i koliko je ona već izbačena iz takta od prethodnih poziva.

Ja imam Max ADSL od 2004., a MaxTV od 2006. i mogu na prste jedne ruke izbrojiti koliko sam puta imao problem sa usluguom i potrebom da serviser navrati. U velikoj većini slučajeva serviser je navratio u roku od 24 sata od poziva, a jedino ovaj posljednji put internet je pukao u petak popodne kad je kvar i prijavljen, a serviser je došao u utorak prije podne. Na žalost vikendom ne rade, a u ponedjeljak nije stigao s obzirom da su neke kolege išle na godišnji. Bilo je u vrijeme ljetnih godišnjih odmora.

Prošle godine su mi za 0kn uveli optiku u stan, pa ako i jesu skuplji od drugih vratili su mi uloženo. Da ne kažem da sam u više navrata dobivao novu opremu, da li zbog nadogradnje usluge ili zbog kvara i nikada nisu naplatili ni kune za to. Zapravo lažem, jesu ono po 1kn

Naravno da mi sada internet i MaxTV rade savršeno jer imam optiku i recite i sami, jel mi se sada isplati prelaziti na nekog drugog oepratera radi 50kn uštede mjesečno?
19.09.2012 | 16:08
Braco Sank, lijepa ti himna pohvale na T-Com. Ali s obzirom da oni prodaju pretežno zrak kroz infrastrukturu koju smo svi mi (ili naši oci) platili a i preplatili (do 1995 priključak telefona 1500 Deutsch Markica= ovo podjeli sa 1,955 i dobije se iznos u €-ima) a sada nam za tu istu infrastrukturu naplaćuju mijesećne naknade, i ništa signifikantno ne ulažu u nju, onda bi si barem mogli priuštiti prave ljude u korisničkim službama, koji znaju odgovarati na prava pitanja pravih korisnika, a ne one jadne jadnike koji nemaju blage veze o čemu prićaju. A da ne govorim da su sistem postavili tako da osim tih jadnika nemožeš dobiti nikoga na telefon. Ja pokušavam kod sljepaca promijeniti adresu za dostavu mojih telefonskih računa (već 3 mijeseca) misliš li ti da mi je to uspjelo? Nego šalju mi 40kn za pisanje opomene za račun koji nisu ni ispostavili.
Telefon i internet moraju biti jedan dio poslovne preiferije koji samo radi, a ne iziskuje više satno bavljenje njime.
U čemu ti dajem absolutno pravo drugi su samo još veća govna od njih, ali govna su svi.
19.09.2012 | 17:28
Još si dobro prošao. Ja sam priključak platio 4500 DM. Dužina kabla plus stupovi, pa rad. Pivo neračunam, al pilo se fakat.
Sank, pod tehničar mislim na one čike koji izlaze na teren, kužiš?
Znam ovo za studente i svjestan sam da samo rade to što im se kaže za male novce. Nekad su imali stručnih ljudi u toj službi i stvarno su puno stvari znali riješiti.
Ti imaš sreću da nemaš problema i to je OK. Tako bi i trebalo biti. Međutim puno godina se nije ništa ili jako malo ulagalo u infrastrukturu i problema je jako puno. Previše.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 3 sati, 25 minuta
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.18 Seconds

Provided by iJoomla SEO