Internet problem
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Internet problem


10.07.2012 | 14:58
Dobar dan,
Molim bih pomoc. Trenutno sam na brodu a djeca I supruga mi koriste Internet preko iMac-a. Od jucer se ne mogu spojiti na Internet preko safarija i ostalih preglednika. Skajp normalno koriste i kompjuter je on line s time kad hoce pokrenuti safari preglednik se zamrzne I nakon nekog vremena da greska kao: you are not connected to the Internet, a u isto vrime su spojeni na skajp. Molim sugestije posto sam na brodu i ne mogu im pomoci s broda.
Unaprijed hvala
Sinisa
10.07.2012 | 15:16
Pozdrav Sinisa - jesu li probali prvo najblesavije - jedan reboot? Je li Mac spojen preko žice ili wirelessa?
10.07.2012 | 15:19
Pozdrav,
Spojeni su preko wirelessa, znam samo da su resetirali Safari I switch off /on iMac
10.07.2012 | 15:24
Možda da probaju preko Mozille ili nekog drugog preglednika? Možda nije greška u Safariju već u nečemu drugome.

Sorry, nisam vidio da si već napisao da im neće niti preko Safarija niti ostalih preglednika.
10.07.2012 | 15:28
Ciao Tony,
Mislim da nije problem u Safariju, ne ide ni preko drugih preglednika. Mozda je neki virus ili crv umjesao svoje prste u iMac
10.07.2012 | 16:03
Neka naprave novog korisnika kao admina, to nije toliko komplicirano i onda isprobati sa tog accounta. Tako ćemo barem znati je li do maca ili do mreže.
10.07.2012 | 16:46
A da li bi skype radio ako je na Mac-u DNS changer trojan?

Nije baš neki pouzdani izvor ali pogledajte: danas.net.hr/svijet/imate-alureon-u-pone...ostati-bez-interneta
10.07.2012 | 19:09
To što su spojeni na skype neka te ne zavarava da si spojen na Internet a niti jedan browser neće ništa otvoriti.Skype ima neke svoje protokole(neznam koje) po kojima radi.Dok sam još bio na windowsima imao sam onu poruku za mrežu "limited or not connected" dole u treju žuti upitnik i ja sam bio spojen na mrežu,ali nisam mogao na Internet....a cijelo to vrijeme skype je uredno radio.Možda i na macu postoji neki sličan takav problem?
10.07.2012 | 19:28
slažem se sa Cariblancom, najtočnije je pingati ruter, odnos prema nekoj javnoj adresi prema van. Ako se javna adresa javlja onda možemo govoriti o konekciji prema internetu i krenuti u detekciju problema.

dakle:

01. pokrenuti TELNET (preko spotlight-a najbolje)
02. u terminalu napisati naredbu: (zatim enter)

ako se ispisuju redovi kao npr:
64 bytes from 173.194.35.147: icmp_seq=0 ttl=55 time=33.320 ms
64 bytes from 173.194.35.147: icmp_seq=1 ttl=55 time=32.330 ms
64 bytes from 173.194.35.147: icmp_seq=2 ttl=55 time=33.246 ms

onda je konekcija na net ispravna. Zaustavljanje ping naredbe ide sa CTRL+C kombinacijom ili jednostavno gašenjem prozora.

Javite pa ćemo dalje
11.07.2012 | 01:27
Mislim da im je DNS virus napao iMac-a. Rekla su mi da im se javljalo prije upozorenje da je mozda kompic pokupio virus, I bas im se jucer ovo desilo. Skinuo sam antivirus free program sa Neta i poslao emailom. Nadam se da ce ga znati instalirati I pokrenuti. Ako ne, cekaju do polovine listopada i mog povratka s broda. Javljam sutra sto se je desilo.
Jos jednom pozdrav od Sinise.
06.11.2012 | 22:43
Pozdrav svima,
Iskrcao Sam se s broda i jos nisam sredio problem s internetom preko IMac-a.
Evo ponovno informacija o problemu.
Pomorac sam. Ukrcao sam se na brod u Veljaci. Supruga mi je koristila iMac i prilikom uspostavljanja veze pojavilo bi se upozorenje da je kompjuter mozda zarazen virusom i da mozda u buducnosti nece moci koristiti internet. To se i obistinillo mislim u Travnju ili Svibnju. Napominjem da internet nije mogla koristiti, ali jon je Skype cijelo vrijeme normalno radio (????).
Ja sam dosao kuci u Listopadu i zatekao sam stanje kako slijedi. Internet koristimo preko Tcom-a (speedtouch router). Normalno se spajamo na Internet preko Mac mini-a, iPad-a i Mac Book computera.
Na iMac-u je OS X Ver. 10.6.8 processor 2.4 Ghz Core 2 Duo
Kad pokrenem diagnostic program sve lampice su zeleno osim Internet i server su zute boje, zatim idem kako slijedi: select location, pa select AirPort, zatim odaberem moj network i dobijem sve u network status da je u redu (zelena boja). tada se spojim normalno na internet ali nakom dva tri spajanja opet isti problem i moram ponovno network diagnostic da bi se konektirao ponovno.

Dali da reinstaliram Snow leoparda ponovno ili trebam neki antivirus program.
Please help!
06.11.2012 | 23:24
Kakvo vražije upozorenje da imaju virus? Prvi put za to čujem. Gdje? Što? Alert od findera? Poruka od Safarija? ???
5 godina sam na jabučnjaku. MIslim da je možda bio jedan slučaj da je netko pokupio virus i taj je to napravio iz gluposti, jer je pri tom morao utipkati admin password. To je praktički nemoguće.

Daj malo više detalja o tom događaju (upozorenju prilikom uspostavljanja veze). I o kakvom uspostavljanju veze pišeš? Ako se spaja preko T-com routera, u pravilu nema nikakvog uspostavljanja veze. Veza je stalno uspostavljena. Zar ne?
06.11.2012 | 23:45
Pozdrav Smayoo,
Za upozorenje da mi je racunalo zarazeno nisam vidio, to mi je supruga rekla (tada Sam bio na brodu).
Kad pokrenem Safari iMac se ne spoji na Internet. Tada pokrenem diagnostic pa se kao sto Sam dolje opisao uspostavi veza tj. Otvori mi se trazena stranica na internetu. Kada hocu otvorit neku drugu stranicu opet mi ne otvori stranicu. Ponovno se uz diagnostic spojim na Internet I tako to ide.
06.11.2012 | 23:55
OK i sad pod pretpostavkom da je to stvarno neki virus, jesi li pokušao to provjeriti i ukloniti nečim?

Jesi li probao kreirati novog korisnika s administratorskim pravima i vidjeti iz tog korisnika što se događa (pri tom napraviti logout svih drugih korisnika)?
07.11.2012 | 00:46
ajmo mi prvo malo osvježiti situaciju. Da li je u pitanju spajanje preko kabela ili Wifi (Airport) sa tog iMac? Da li si napravio ovo što sam napisao u svom postu prije? Možeš li možda nekako objaviti screenshoot od network kategorije unutar system preferences, da vidimo situaciju svih adaptera?

Obavezno selektiraj adapter s kojim se želis povezati na net (ethernet/airport). Ono na što sumljam je problem u biti n strani speedtoucha. Ako on u nekom trenutnku izgubi komunikaciju i DHCP ne radi kako treba moguće da se dodijeli APIPA adresa u obliku 169.X.X.X i naravno da izlaz prema netu ne radi. Nakon network dijagnosstike se to posloži (nekako) dobije odgovarajuću adresu i izleti na net van. Naravno ovo je apsolutno čudno ako druga 2 stroja u kućanstvu rade normalno preko istog routera.

Ovo je naravno sve pretpostavka ali pošto ne možemo vidjeti ponašanje i status adaptera teško je bilo što reći.

Probaj koju sliku network postavki objaviti ovdje pa ćemo tako i lakše moći pretpostaviti što je.
07.11.2012 | 21:52
Pozdrav Rusty | Smayoo,
Bio sam zauzet branjem maslina pa se izvinjavam na zakasnjenju. U priligu mozete viditi ponasanje Airporta.
Router normalno radi na drugim uredjajima i mislim da je droblem u iMac-u.
Mozda je stvarno problem u virusu (DNS changer). Mislim da su problemi poceli bas tada. Isto se desava i ako se spojim preko kabela (Enternet)

Pozz

Prilog/zi Network_diagnostic-4431b9ecd9084d000f59f0dd37f94141.doc nije/su pronađen/i

Prilozi:
07.11.2012 | 21:59
Ponovno saljem file sa screenshoot.
Pozz
07.11.2012 | 22:03
screenshots
Pozz

Datoteka za prilog:

Naziv datoteke: Network_diagnostic-adc804d74cc7993f969cf8c34204aa95.doc
Veličina datoteke: 1146368
07.11.2012 | 22:13
Nažalost, iz toga se ne može ništa pametno vidjeti. Vidi što sam gore napisao pa odgovori na to (odnosno probaj, ako nisi).
07.11.2012 | 22:24
Kada u system preference na iMac-u- Network odaberem Advanced zatim TCP/IP odaberem Renew DHCP Lease isto mi pokrene Internet. Trenutno sa demo verzijom od MacScan scaniram iMac (radi mi jos) nasao je jedan Spyware file.
07.11.2012 | 22:29
Novi admin account?
07.11.2012 | 22:49
Kreirao ga sada. Isto se desava.
07.11.2012 | 23:08
MacScan mi pronasao DNS Trojan virus na iMacu.
07.11.2012 | 23:42
Da li te je nekad pitalo da instaliraš neki Video-Codec za QuickTime?
Ako je. Onda:
Radi se o DNS Changer koji bi promijenijo DNS postavke i sve upite koji se šalju preusmjerijo preko njihovih servera.
skini ga sa ovim www.dnschanger.com. Ali ne trebaš se sekirati Hacker koji su ga napravili su odavno već u zatvoru od 11.2011. Samo FBI je na mijestu njihovih servera (koji su davali krive odgovore na upite) stavili svoje servere kojima bi dobivali prave odgovore, tako da je vjerovatno sad to isključeno. Zato ti se sad tek pokazalo u internet konekciji.
07.11.2012 | 23:57
U /Library/Internet Plug-Ins bi trebalo biti ova Datoteka in: plugins.setting ako je to je on.

EDIT:
Kad ga skineš provjeri u Terminlu sa:

sudo crontab -l

dali je cron job izbrisan. Odgovor Terminala bi trebao biti:

crontab: no crontab for root


Restartaj Mac-a i pogledaj listu sa:

scutil

i onda komandu

show State:/Network/Global/DNS

Trebali bi biti samo tebi poznati serveri.
08.11.2012 | 11:32
Ali bez panike:

ona od proizvođača Antivirusnih programa prognosticirana opasnost od Trojaera za Mac OS X, se još uvjek može skoro pa zanemariti, jer svi do sad poznati Trojaneri za Mac OS X trebaju aktivniu pomoć vlasnika (Usera):

1 - Download sa stranica koje nisu baš od povjerenja.
2 - Otvaranje Installera iz Downloada.
3 - Potvrđivanje Password-om pri procesu instaliranja.

Ako tu malo pripazite onda prst u uho. Ne treba va antivirus.
08.11.2012 | 17:23
Naravno da ne treba antivirus. To je Unix ispod haube. Treba samo malo pameti pri korištenju. Ako se ne možeš pouzdati u to da ti supruga pazi što radi, ne daj joj administratorske ovlasti i ne daj joj password od svog accounta. Moja supruga je sama tražila da joj onemogućim administratorske ovlasti, da ne mora brinuti o tome.
08.11.2012 | 19:19
Rjetko pametna žena. LOL
08.11.2012 | 19:28
Ne zato što je moja, ali - stvarno je. I mudra, također.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 4 sati, 11 minuta
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, jura22, matiknez, Riba, rticic, zoranowsky, Anonimci (731)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.31 Seconds

Provided by iJoomla SEO