Iskon Carnet
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Iskon Carnet


25.11.2010 | 10:33
Znam da je bilo raznih tema o carnetu ali nista nisam nasao kaj bi mi zapravo pomoglo.
Jučer sam dobio iskoncarnet duo i naravno meni na macu preko airporta se ne želi spojiti nego se moram preko mrežnog kabla spajat preko pppoe
Pokušao sam preko airporta napraviti novi user profil pod 802.1x upisem password i username autentikacija stavim ttls i onda konfiguriram na pap wirles network izaberem svoj ruter i security type stavim wpa2 enterprise...
airport kaze da je spojen a 802.1x kaze da se ne može spojiti...
sada vjerojatno sam nešto krivo napravio ili je to sve krivo
zapravo neznam kaj da radim jer mi ovi u iskonu nemogu pomoći jer ni oni sami neznaju.... nemogu se preko kabla spajati stalno jer bi svaki puta kada se zelim spojiti trebo otici u drugu sobu i onda se tamo kablom spojiti
a to mi ne pada na pamet

nadam se da netko zna kako pomoci bio bi jako zahvalan...
25.11.2010 | 12:27
Prilikom uzimanja Iskon Carnet opcije dobiješ ruter koji se nalazi u bridge mode.

Sad i ti možeš u istom trenu imati priključeno samo jedno računalo koje ide na internet pošto te traži username i password.

Osobno ja sam to sredio tako da sam uzeo još jedan ruter koji automatski se spaja s mojim username i password postavkama i generira mi mrežu, I na taj način mogu žičano ili bežično kako već želiš, spojiti koliko god želim računala.

Eto, tako da moguće da je tu tvoj problem.

Pozdrav,
25.11.2010 | 12:59
ako ti airport kaže da je spojen i prepoznaje ti router, onda u network prefrs. dodaj novu pppoe konekciju(service), upisi service name, account name i password i to bi tribalo radit...
.... meni bdw radi i imac i PC...
25.11.2010 | 16:44
viborb je napisao:
Prilikom uzimanja Iskon Carnet opcije dobiješ ruter koji se nalazi u bridge mode.

Sad i ti možeš u istom trenu imati priključeno samo jedno računalo koje ide na internet pošto te traži username i password.

Osobno ja sam to sredio tako da sam uzeo još jedan ruter koji automatski se spaja s mojim username i password postavkama i generira mi mrežu, I na taj način mogu žičano ili bežično kako već želiš, spojiti koliko god želim računala.

Eto, tako da moguće da je tu tvoj problem.

Pozdrav,


ma imam ruter koji sam imao i prije dok sam imo obican iskon duo....
ma ja imam svoj username i pass i buraz ima svoj ... on na win nema problema a ja ne mogu ... a ruter mi normalno prepoznaje kada se zicano spojim... zeza me airport ...( a btw kakav je to ruter? da se moze s jednim user i pass spojiti ko hoce?) mos malo bolje pojasnit? di si nabavio?

_RUS_ je napisao:
ako ti airport kaže da je spojen i prepoznaje ti router, onda u network prefrs. dodaj novu pppoe konekciju(service), upisi service name, account name i password i to bi tribalo radit...
.... meni bdw radi i imac i PC...


kaj nije pppoe samo da se spojis zicno a ne bezicno... jer u airpotru ne postoji takva opcija

imam macbook i mogu se normalno spojiti žičano ali mene brine bežićno jer mi ne pada na pamet vući kabl po cijelom stanu gdje god da želim s macom... recimo da se ja sada zelim izvaliti u krevet s macom i surfat nemogu jer nemam žice u blizini...
i to me živcira....
jel ti imas neki desktop mac ili imas isto prjenosni.. ne kužim uopće kako osposobiti za airport da mi radi normalno...

čak sam slao mail u u carnet i oni su mi odgovorili ovo

Postovani,

Nismo Vam u mogucnosti odgovoriti na Vas upit jer ne pruzamo podrsku za navedeni uredaj.

Za sva dodatna pitanja i dalje Vam stojimo na raspolaganju putem e-mail adrese Ova e-mail adresa je zaštićena od spam robota, nije vidljiva ako ste isključili JavaScript ili putem telefona na broj 0800 227 638 radnim danom od 8 do 22 sata.

Srdacan pozdrav.


a iskon mi je poslao ovo


Poštovani,

Nemamo pisane upute za spajanje Mac korisnika na DUO.Carnet uslugu, ali Vam možemo preporučiti nekoliko stranica na kojima možete naći općenite upute prema kojima trebate podesiti postavke Vašeg računala.

Računalo na modem spajate mrežnim kabelom ili bežićno, a Internet konekciju inicirate tzv. bridge konekcijom koju je potrebno konfigurirati sa Carnet pristupnim podacima.

Link : va.zensupport.co.uk/
- U odjeljku Mac OS X 10.4

Link : www.jabucnjak.hr/
- Forum hrvatskih korisnika Mac računala

Ukoliko imate dodatnih pitanja svakako nam se obratite odgovorm na ovaj mail ili putem telefona na broj 062 10 10 10, po cijeni lokalnog poziva.
Na raspolaganju smo Vam svakim danom od 0-24h.

čak sam ih i zvao.... i ništa...


mislim hvala im puno -.-
nadam se da ce mi bar ovdje netko pomoc.... hahaha ... ak ne onda sam osuđen na kabl -.- il jednostavno zaboraviti na to da ću korisiti carnet
25.11.2010 | 16:59
iman iMac, spojen san bežićno na iskon duo carnet i ja san se zajebava sa time u početku , a ispalo je jednostavno ...
25.11.2010 | 17:04
jel bi ti bio onda problem korak po korak objasniti... da vidim u ćemu pogrješim... jer ovako
znaći ja imam napravljenu vezu pppoe ali to mi radi samo kada sam spojen žično ...
kada se spajam bežićno onda mi nema u opciji toga da napravim
hmm ... sada ja imam 10.6.5 i nadam se da nije zbog toga da ne želi raditi
Screen_shot_2010_11_25_at_4.png


evo meni cijelo vrijeme piše da provjerava i onda na kraju kaze "Authentication server is not responding"
25.11.2010 | 18:02
evo ovako meni izgleda network pref. 10.5.8


Slika:





Slika:
Picture_1-eef0fe06efd2637e0a7e85f69acaac87.jpg
Prilozi:
25.11.2010 | 18:04
...i....
Picture_2-68c7f146f023464f8251d6219bc7013b.jpg
25.11.2010 | 19:45
tek sada vidim kolko sam se ja zivcirao oko ovoga i gubio vrijeme poksusavajuci svasta nesto... a zapravo je jednostavno hahahah hvala
26.11.2010 | 00:20
E super šta ti sad radi...

...tako san i ja ispaljiva na živce prije godinu dana, dok nisan skužija,... kad ono pizdarija ... al jbga CARNet ne daje podršku za Apple i Linux, ... srića da ima jabučnjak
26.11.2010 | 19:46
Molim vas ako možete napisati neke upute kako se ma mac-u spojiti preko airport-a na iskon carnet wireless. Uspio sam se spojiti preko pppoe i ethernet konekcije, ali airport nikako ne uspijeva. Imam macbook (zadnji model, 7.1) i gateway (to valjda neki napredni modem, se razumijem se bas u to) IAD SLI-5460.
26.11.2010 | 21:18
Hej... Pa eto ti 3 posta iznad screenshot. Samo reproduciraj.
27.11.2010 | 13:09
Stroke je napisao:
Molim vas ako možete napisati neke upute kako se ma mac-u spojiti preko airport-a na iskon carnet wireless. Uspio sam se spojiti preko pppoe i ethernet konekcije, ali airport nikako ne uspijeva. Imam macbook (zadnji model, 7.1) i gateway (to valjda neki napredni modem, se razumijem se bas u to) IAD SLI-5460.


evo sada neznam jel si uspio ... ali ovak
otvoris system preferences->network i onda klikneš na + u donjem lijevom kutu kako bi dodao novu vezu
otvori ti se mali prozorcic u kojem odaberes pppoe i onda ti se stvori jos jedan padajuci izbornik u kojem pise ethernet kliknes na to i stavis airport kliknes ok
upises svoj username i password i to je to
27.11.2010 | 21:50
Već sam pokušavao na taj način, napravim airport pppoe, unesem podatke, ali kad se pokušam spojiti izbaci mi 801.2X authentication failed.
27.11.2010 | 22:40
O ovome je pisao Quadmachine prije dosta vremena. Pretraži forum baš na tu ključni riječ: 801.2
28.11.2010 | 11:55
Stroke je napisao:
Već sam pokušavao na taj način, napravim airport pppoe, unesem podatke, ali kad se pokušam spojiti izbaci mi 801.2X authentication failed.


neznam ne kuzim u ovom se ne spominje nigdje 801.2x ja sam isto prvo preko toga radio al je ispalo da nema bas nikakve veze s time...
evo sada cu staviti sliku korak po korak... pa reci jel si tako radio...
jer kolko ja vidim i dalje se tu nigdje ne pojavljuje taj 801.2x
img337.imageshack.us/img337/9353/33129971.jpg

28.11.2010 | 13:18
Tako sam i radio, ali ne želi. Nisam danas u stanu pa ne mogu probati opet, ali mislim da sam zeznuo nešto kod samog spajanja na mrežu. Pokušat ću opet sutra, pa javim da li je uspjelo.
01.12.2010 | 01:01
Čini mi se da nešto s macbookom nije u redu. Danas donio u stan drugi macbook (unibody 6.1) i spojio se bez problema. Možda da napravim novu instalaciju os-a?
01.12.2010 | 01:23
Radije se najprije pokušaj spojiti negdje drugdje (npr. na neki javni free hotspot). Ako ti ni to ne bude radilo, neispravan ti je airport najverojatnije.
10.12.2010 | 00:11
Ne želi se nigdje spojiti, kako je još pod garancijom nosit ću ga u servis.
01.10.2012 | 18:10
pozdrav, danas sam dobio iskon duo.carnet i ENKOM router, od prije vec imam t-comov sx763, zanima me mogu li, i kako ostvariti pppoe konekciju preko sx763 na ENKOM?
Dakle da ne moram svaki put preko mac-a pokretati pppoe konekciju nego da mi taj ENKOM bude spojen 24h. Isprobam sam svasta vec i zadnjih par sati pregledavam različite odgovore ali zasad bez uspjeha.
01.10.2012 | 21:14
Nisam shvatio što želiš, zašto ti trebaju 2 routera i kakve to veze ima s Carnetom?
01.10.2012 | 22:16
Dakle, da bih koristio iskon carnet, moram se žično ili bežično spojiti macom na ENKOM modem koji je zaključan na bridge mode, u stanu su jos 2 ipada i 2 iphonea, želio bih se i njima bežično spajati.
Jedna od opcija je da se spojim žično macom na ENKOM i bežično dijelim internet vezu na koju se mogu spojiti ostali uređaji. Problem je što onda nemam internet vezu kada je mac ugašen.
Ja bih želio da mi je u stanu 24h wlan mreža koja ima pristup internetu. Od dodatne opreme imam t-com sx763 modem kojega nisam uspio nikako natjerati da ostvaruje pppoe konekciju na ENKOM. Dakle zamisao bi bila da se sx763 spaja na ENKOM žično i u isto vrijeme emitira wlan mrežu na koju će biti spojeni mac, ipad itd.
01.10.2012 | 22:23
Koliko košta Carnet internet?
Pitam jer ljudi imaju dosta problema zbog naci politike Carneta ili nekog drugog?!
01.10.2012 | 22:24
- T-comov sx763 - jeli to modem/router ili wlan router ?
- Encom - pretpostavljam da je samo modem.

Onda moraš uzeti samo uređaj koji je (wlan router / wireless). Inače ovakav tip uređaja uvijek će ti trebati, kad tad.
02.10.2012 | 09:02
Ako se uspije tcomov uređaj postaviti kao čisti WLAN access point nakon toga ga spoji na canetov bridge uređaj koji će inicirati vezu.

Ovakav setup bi možda trebao raditi iako je vise vjerojatno da imas čisti modem koji je preko uplink porta spojena na WLAN router. WLAN ima definirano username i pass za podizanje veze koju onda preusmjeri na spojeni modem.

Kao sto sam rekao možeš probat i ovako. Ako je carnetov uređaj čisti modem onda će ti tcomov morati raditi dhcp ulogu za ostale uredaje. Probaj pa vidi. Nekako ne vjerujem da će to zajedno raditi u ovom setupu.
23.12.2012 | 15:04
Nije nešto, ali cua na štandu Iskona jučer (subota 22.12.2012.) je našla rješenje za problem.
Ne treba se spajati preko Carneta i problema nema.
23.12.2012 | 15:28
Ti to ozbiljno?
23.12.2012 | 17:20
Ozbiljno što?
23.12.2012 | 19:14
Pa to - "ne treba se spajati preko Carneta i problema nema".
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 sat, 16 minuta
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

accom, drlovric, Gogac, Riba, rticic, temeljnik, Anonimci (593)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.24 Seconds

Provided by iJoomla SEO