brzina
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

brzina


14.06.2010 | 20:32
bok

spajam se preko Bneta u Novom Zagrebu, poduplaju nam brzine i sad kao imam 16 Mbps, a ja preko svih speed testova ne prelazim 10 na oba kompa ( iMac i macBook) ni wireless ni žicom, zovem ih promjene mi router, kao neznaju kaj bi bilo (u jednom trenutku skoči na 14.5), brzina i dalje ne prlazi 10, zovem ih opet, lik dolazi, vidi, mjeri i veli to je to, neznamo kaje, kao kompovi su OKe, macovi nebi trebali imat problema, najbolje da odkažite dodatnu brzinu da ne plaćate kad neide

i sad odlazi on i velim mu da nek proba još sa svojim laptopom (Win) onak bezveze, i čovjek proba i izmjeri 10 puta za redom 16-17 Mbps !?!?! i ja za njim na iste servere opet 9

i sad ko je tu lud? kompovi su novi, ćisti, niš posebno nije štelano... u čemu je fora?
14.06.2010 | 21:11
A kad prebacuješ s jednog Maca na drugi preko lokalne mreže?
14.06.2010 | 22:33
wirelessom pješice ak mjerim oko 6 MBps ( 7.7 MB za 10 sec = 0.76 MB/s = 6Mb/s) ak dobro računam

ili ima neki pouzdaniji način?
14.06.2010 | 22:55
Jedan byte u prijenosu je 10 bita (zbog Hammingove korekcije), dakle 0,76 MB/s = 7,6 Mb/s

To je prilično malo, zaključujem da ti je loš wireless. Ali kako je ako to radiš preko žice?
14.06.2010 | 23:21
sa neta žicom isto kao i bez, ne brže od 10, a između kompova 91Mb/s (701.8 MB / 77 s = 9.1 MB/s = 91Mb/s)

trebalo mi je dok nađem neku žicu
14.06.2010 | 23:50
a i kaj bi bio loš wireless? loš uređaj (nema baš za birat) ili loš položaj?
15.06.2010 | 13:54
ima li tko kakvu ideju? dali imam stvarnu brzinu oko 16 pa ih testovi ma macu ne pokaziju !?!?! ili postoji neka ograničavajuća postavka postavka koju sam Migrationom prenjeo i na drugi komp

dali su potrebne neke druge postavke na ruteru za macove?
16.06.2010 | 00:00
Ja sam na bnetu, na Jarunu doduše i sad sam mjerio, preko žice imam 14.84 Mb/s, tako bar veli bwm.carnet.hr/

MacBook, a router/switch je Edimax, ništa posebno dakle.
16.06.2010 | 00:03
mak33 je napisao:
a i kaj bi bio loš wireless? loš uređaj (nema baš za birat) ili loš položaj?


Možda loš položaj, ali najverojatnije živiš u susjedstvu koje je zasićeno wirelessom pa jedan drugog ometaju (jer rade na istom kanalu) i onda drastično raste error rate.

Koliko ja vidim (baš sam pregledavao), u standardnim postavkama nema ništa čime bi mogao limitirati bandwidth. Da nemaš neki 3rd party firewall ili network manager ili tako nešto?

Ili - da ti nije slučajno širina pojasa limitirana specifično za određenu IP ili MAC adresu (tvog stroja) u samom routeru?
16.06.2010 | 00:56
kaj se tiče error ratea, kak onda pc potegne 16-17, osim ak su macovi osjetljiviji na isti, a da je oko mene gužva je, otvori mi listu na MacBookAir-u prek pol ekrana, znači sigurno preko 20

nikada nisam ništa intalirao niti prčkao po networku, sve je od uvijek radilo bez ikakvih prblema a i u taj se dio nekak najmanje kužim pa ne diram

a kaj se tiče širine pojasa ili ti "nebi znal", mogu ih pitat, makar tam kod njih u službi za korisnike nemaju baš veze s macovima (jedno me je lik pitao: a nemrete nabavit PC?) navodno ima neki kaj kuži macove al ga nikad nema, kao javiće se al ništa... uglavnom pitat ću
ili to mogu sam negdje pogledat?
16.06.2010 | 01:09
IgorD je napisao:
Ja sam na bnetu, na Jarunu doduše i sad sam mjerio, preko žice imam 14.84 Mb/s, tako bar veli bwm.carnet.hr/

MacBook, a router/switch je Edimax, ništa posebno dakle.


meni je u ovom trenu u tom zagušenju silnim okolnim mrežama wirelesom (u tom i je fora da mi se ne vuče žica) 10.7, što i nije tak štrašno (osim kaj doplaćujem veću brzinu)

ali fora je u tome zakaj PC pokazuje stvarnu a mac 60% na istim mjerenjima

usput router je cisco epc2425
16.06.2010 | 01:58
mak33 je napisao:
kaj se tiče error ratea, kak onda pc potegne 16-17, osim ak su macovi osjetljiviji na isti,


Fali detaljnih podataka za preciznu usporedbu. Možda je PC automatski uhvatio bolji kanal na kojem je mala gužva, možda ima jači prijem jer je u plastičnom kućištu, možda, možda, možda. Nije ni bitno, jer ne odgovara na tvoje pitanje.

Nisam siguran što ti dalje savjetovati. Imaš li mogućnosti dofurati neki treći Mac kod sebe pa vidjeti kako se on ponaša?
17.06.2010 | 01:19
Još možeš probati zaobići router i direktno kabl iz modema utaknuti u Mac. Da bi ovo radilo, obavezno moraš ugasiti oba uređaja, pa kad je žica na mjestu upali modem, sačekaj da se skroz podigne pa onda uključi Maca i probaj brzinu.

Ako ovo radi full speed, onda je do routera, switcha ili kako već sve imaš spojeno. Po potrebi onda stavi noviji firmware na router.
14.09.2010 | 19:41
Ovako. prije par dana sam primjetio da mi se stranice sporo otvaraju.Kad odem na speed test tamo mi pokaze da imam brzinu od 20Mbs.E sad do cega moze biti?Ako je brzina zaista takva onda bi se i stranice trebale ocitavati veoma brzo a ne sad cekam par sekundi da mi se otvori.I to se desava sa svakom stranicom koju pokusavam otvoriti.Izmedju modema i iMac-a imam router Netgear.
14.09.2010 | 22:47
Da li ti surfalica pokušava ostvariti vezu preko nekog proxy servera?
15.09.2010 | 20:50
sad sam gledao i pise da koristi proxy sa sistema.
15.09.2010 | 21:38
Nisam shvatio. Ali uglavnom ne bi trebao koristiti nikakav proxy.
15.09.2010 | 22:58
kako i gdje to mogu vidjeti?
15.09.2010 | 23:14
Koja surfalica? Ako je Safari, onda podešavaš na Jabuka pa System Preferences pa network pa odabereš mrežni interface (airport ili ethernet), pa Advanced, pa Proxies i tamo ti mora sve biti odcheckirano.
10.12.2010 | 21:49
Znam da je tema otvorena davno ali ja sad imam problem.Radi se o tome da mi je download ok ali mi svi browseri ucitavaju sporo Chrome,safari,firefox.Brzina koju imam je 6mb/s a za otvaranje google treba mi skoro minut.Svi proxies su ugaseni.Oparater tvrdi da je sve ispravno i da je do mog racunara pa ako neko ima savjet sta da probam i da sredim problem.Komp je imac 24'' 2,4ghz a na net idem direktno preko modema.I da ne zaboravim speedtest pokazuje brzinu koju bi trebao imati
10.12.2010 | 22:53
Je si sigurno spojen na svoj router?
Znalo se desiti u naselju sa zgradama da ima more Wi-Fi-a i da se komp spoji na susjedov router (koji ima isti SSID).
Malo OT:
Frend je prical da je njegov kolega s posla (zivi u Utrinama ZG) uzel ADSL i to je sve doma spojil (SSID ConnectionPoint, naravno) i sve to radi ali katastrofalno. U jednom trenutku je poludel i poslal sve u rodno mjesto i zivcano iscupal sve zice iz zida. E, onda mu je doslo iz dupeta u glavu. I dalje je imal internet koji je bil od susjeda. Kad je poslozil, krenulo je. LOL
11.12.2010 | 01:32
Pokušaj DNS servere ručno postaviti a ne automatski. Ponekad je u tome problem.
28.01.2011 | 21:04
zna li iko dobar dns server da postavim.ili da snimim openDNS?ima li ko kakva iskustva s tim? od juce problem preko mog provajdera sa dns-om.update itunesa snimao vise od pola sata a sad za blackberry isto toliko.prije je to islo za par minuta.
28.01.2011 | 21:26
DNS server je u pravilu najbolje koristiti onaj od tvog providera. Oni od drugih providera će ti odbiti odgovoriti. Vjerojatno postoje neki otvoreni, ali ja ih ne znam, nisu mi trebali.
28.01.2011 | 21:48
@ scarface32
Evo link pa probaj.theos.in/windows-xp/free-fast-public-dns-server-list/
28.01.2011 | 22:03
hvala.stavio sam ovaj sa open DNS .na zeninom mac book-u updates za itunes za dvije minute.a ja danas cekao vise od pola sata.isti provajder ima u mene sestra i juce kupila mini mac( na moj nagovor),za 10 update-a joj izbacilo da treba oko 100 sati.uzas.morat cu i njoj sutra mjenjati dns.jos jednom hvala.
28.01.2011 | 22:26
Mene su jednom zafrkavali ti DNS-i pa mi je jedan član foruma slučajno , ne znajući točno o čemu se radi, promijenio DNS i proradilo je. Nisam ništa dirao ni mijenjao, nego tako , samo od sebe počelo otezati. Imaš na tom linku više njih , pa probaš koji je najbrži.
28.01.2011 | 22:40
probao bih ja sada ali zena gleda tv preko dream boxa i ne smijem joj prekidati film.ali dobar je sad za sad i ovaj, ako bude usporio znam sta mi je ciniti.
16.02.2015 | 19:47
Jel ovo brzo?
Prilozi:
16.02.2015 | 19:57
pristojno
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 6 sati, 1 minute
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.23 Seconds

Provided by iJoomla SEO