Ponovo dial up modemi
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Ponovo dial up modemi


09.01.2008 | 22:12
Dakle, kako sam imao tu nesreću pa kupio minija BEZ utora za klasičnu vezu (dialup) - a vidjeh da nova verzija to sadrži, krasno - i koristim stari dobri Carnet za pregledavanje maila (adsl mi ne treba jer ga imam na poslu) pojavio se problem kako spojiti to malo čudo dialupom na internet.

Pročitao sam ovdje da nema druge nego kupiti Appleov usb modem, a kako mi se nije dalo trošiti triput više novaca na tako banalnu stvar malo sam se igrao sa običnim usb modemom. Naravno, OSX ga nije uopće registrirao pa sam otišao korak dalje i emulirao vmwareom nesretne windowse u dobroj nadi da će oni skužiti dotični modem. I zaista, nakon skidanja drivera i malo čačkanja emulirani xp je skužio modem.
Međutim, događa se sljedeće. Modem ima kotakta, svijetli, bira broj i nakon 30ak sekundi javi grešku. Koju? Ponekad da je linija zauzeta, ili remote computer did not respond ili da modem ne valja.
Kako god, čini mi se da bi ovo moglo imati veze s Carnetom koji ne podržava ovakve preverzne načine spajanja. Ili je pak modem zaista u banani. Ne znam, recite mi vi. Pozdrav i hvala unaprijed.
09.01.2008 | 23:35
Taj modem na Miniju sa windowsima se ponasa kao i na bilo kojem drugom PC-u. Dakle ili je modem ili nesto ne stima s linijom.
10.01.2008 | 14:30
Modem nije, a bogme ni linija jer na PCu sve to radi (PC zapravo i držim zbog interneta i još par programa koji eto svi rade na vmwareu; zato tražim rješenje ovoga pa da bacim kantu).
Razlika je bila u reakciji na modem. Pravi pc je skužio o čemu se radi i bez drivera, a za emulirani sam trebao skidati drivere. Izgleda da nisam skinuo krivi driver jer inače ne bi ništa ni radilo. Kad javlja ovako glupe greške onda to obično znači da je riječ o nečemu strašno jednostavnom (tipa ona opcija wait for dial tone). Naravno, osim ako Carnet ne podržava ovako perverzne načine.
10.01.2008 | 19:36
A imas iste Windowse na PC-u i Macu? Malo mi je cudno da bi ti inace trazio drivere.
10.01.2008 | 21:38
Hmmm, XP su obadva, no ovaj na macu nema SP2...
Pokušat ću ih ujednačiti. Hvala na ideji, javim rezultat.
12.01.2008 | 00:23
Probao. Prvo starog nadogradio sa SP2, zatim instalirao novi XP i opet ne radi i ima iste simptome (mada kuži modem i bez drivera ovaj put). Provjerio sam u system information i isti je kao prava kanta. Možda je mini preslab za taj tip emulacije. Imaš li još kakvu ideju, samo daj

Eh da, skinuo sam i bootcamp, ali odbija mi se pokrenuti. Kaže bootcamp has expired. To inače više na radi ili sam skinuo krivu verziju? Znaš li možda pametniji progarm za emulaciju? Hvala unaprijed.
12.01.2008 | 09:35
Zao mi je ali nemam Intel Maca a modem sam zadnji put koristio pred 5 godina pa cu pustiti nekog drugog.
  • MAK
  • Korisnik
  • 13
13.01.2008 | 01:20
Izaberi opciju ignore dial tone. Modem se s hrvatskim dialtonom ne snalazi.
I zaboravi na muku s driverima - i pravim i krivim. Svejedno.

Riba, jesi se sjetio
13.01.2008 | 19:23
FSDance je napisao:
Imaš li još kakvu ideju, samo daj


Ja mislim da ja nisam još vidio USB modem koji bi bio hardverski, već su to (svi koje sam ja vidio) softverski modemi i zato su tako jeftini.

Hardverski modem je onaj koji ima sve potrebne čipove da sam odradi modulaciju i demodulaciju podataka sa/na analogni tonski zapis koji se šalje preko analogne linije, a softverski modem koristi raspoložive resurse matičnog računala, ponajviše procesora (oni ugrađeni u prijenosnike koriste zvučnu karticu također).

Pa je tako sasvim moguće da ti na nekom PC-u sve radi OK, a na emulaciji jednostavno nemaš dovoljno procesorskog vremena. Uglavnom problem bude baš taj da sw modem pokušava spustiti konekcijsku brzinu da bi procesor stigao odraditi emulaciju, a onda dialup server u jednom trenutku otkanta vezu jer ima donji limit brzine (mislim da npr. T-com odbija spojiti korisnika na manje od 22000 bps), ali nekad se desi i da se uspiješ spojiti, ali onda kad pokreneš još neki program procesor opet ne stigne opet odraditi modulaciju pa se veza uspori previše i onda je druga strana odkanta (connection reset by peer).

Ako ti je već puno platiti za Apple modem, potraži neki dialup router na E-bayu, s obzirom da je ovo sigurno HW modulacija, a radi se o zastarjeloj tehnologiji pa bi je mogao naći jeftino. Dialup router spajaš na MAC-a Ethernetom (LAN kabelom) i podesiš ga da uspostavlja vezu na zahtjev (kad Mac poželi na Internet) i prekida je nakon x minuta neaktivnosti.
  • MAK
  • Korisnik
  • 13
13.01.2008 | 21:21
Molim pogledati moj odgovor koji se bio umiješao u thread pa ga niste zapazili
14.01.2008 | 00:13
MAK je napisao:
Izaberi opciju ignore dial tone. Modem se s hrvatskim dialtonom ne snalazi.
I zaboravi na muku s driverima - i pravim i krivim. Svejedno.


Ja sam zapazio tvoj odgovor, ali sam smatrao da je neuljudno i nekonstruktivno komentirati njegovu neprimjerenost. Tvoj odgovor naime pokazuje da nisi pročitao čovjekovo pitanje, tj. onaj dio gdje objašnjava što ga muči:

Modem ima kotakta, svijetli, bira broj i nakon 30ak sekundi javi grešku. Koju? Ponekad da je linija zauzeta, ili remote computer did not respond ili da modem ne valja.


Dakle, ako modem bira broj, onda ne čeka dialtone, dakle nije u tome problem. OK?
  • MAK
  • Korisnik
  • 13
14.01.2008 | 01:32
Jel? Bit će da sam onda i ja taj mod imao uključen pri odgovaranju - ispričavam se... Ne mogu si pomoći svaki put kad vidim da stvar s windowsima k rješavanju krene s driverima i ponovnim instaliranjem. Tad se i meni automatski uključi ignoriranje puno toga
14.01.2008 | 07:27
Ono malo koliko se razumijem u problematiku i koliko se sjecam, govori mi da je \"modem driver\" nista drugo do init script.
Daklem, uzeti neki postojeci driver za usb modem, pogledati nekim editorom razlike, prestrumpfati i mozda proradi i na mac-u.
Tako smo nekako to rjesavali prije kojih 5 - 10 godina...

Drugo je rjesenje slozit kakvu PC kanticu, na njoj recimo monowall koji ce zvat internet kada to mac preko mreze zazeli...
14.01.2008 | 15:18
Prvo, wait for dial tone je isključen, kako je ispravno primijetio smayoo. Naučio sam te gluposti spajajući se s pravog pca.
Drugo, driveri nisu trebali kada sam emulirao xp Sp2, nego je sam sve skužio. Kada uključim zvučnike, čuje se ona standardna melodija dok se spaja (i nju sam naučio) ali u malo iskrivljenoj (isprekidanoj) verziji.
Možda se stvar može riješiti nekim drugim emulatorom, možda je stvar u modemu, a možda i u carnetu. Driveri svakako nisu više upitni.
14.01.2008 | 20:30
2 MAK: Čuj, OK, uvijek je lijepo već i željeti pomoći, ali ako uključiš mod za ignoriranje, zar to nije samo uzaludno trošenje vremena?

2 NenadX: Imaš pravo, tako to izgleda za hardverske modeme, ali za softverske nažalost nije baš tako simple. \"Driver\" za softverski modem je zapravo programčić za modulaciju i demodulaciju i baš je specifičan za sam software modem, ali nekad i za audio hardware (pa je to vjerojatno razlog što je na emulatoru trebalo skidati neki driver, a na PC-u je sve radilo \"samo\" - jer emulirani audio hardware nije bio MS Audio Bus tipa ili neka slična fora).

2 FSdance: Ako se na zvučnicima čuje \"standardna melodija\" isprekidano, onda trebaš update drivera od zvučne kartice (te emulirane). Ako ti to ne pomogne, onda ti u emulaciji definitivno emulirani procesor ne stigne odraditi modulaciju, demodulaciju i sve ostale zadaće kojima si ga opteretio. Sigurno ti problem nije do service providera.

Ja sam imao vrlo sličan problem kad mi je grom spržio starog Prolinka pa sam kupio neku USB kuruzu od SW modema koja mi se na Celeronu @ 1,2 GHz pod Win 2000 jedva spajala (svaki 8. put) ako ne bi pogasio sve background taskove (antivirus, itd.), ali je recimo na istom stroju bootanom u Win98 uspijevao svaki put (brzinom između 22 i 33 kbps, ali ipak...). A na P4 @ 2,4 pod XP na istoj liniji i s istim providerom je uredno postizao 50-52 kbps.

Možeš dakle emulirati neki manje zahtjevan OS (Win 2000 ili 98 npr.) pa tako probati, ali vjerojatno ti je optimum rješenja na Ebayu kupiti jeftini dialup router - evo .

trenutno kotira $9,99 i još je up 2,5 dana.
15.01.2008 | 01:51
Istim redosijedom ću i pokušavati. Hvala na idejama, smayoo. Stariji operativni sustavi vjerojatno opet imaju problem sa driverima, Pokušat ću svakako.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 7 sati
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.08 Seconds

Provided by iJoomla SEO