Safari, dijakriticki znakovi na webu, problemi ope
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Safari, dijakriticki znakovi na webu, problemi ope


28.01.2007 | 21:29
Kako da Safari podesim da mi stranice ucitava s nasim dijakritickim znakovima?

Na mojim stranicama koja radim u Dreamweaveru upisem tekst s nasim znakovima, spremim ga, provjerim u Safariju, Operi i staroj verziji IE.. uvijek vidim nasa slova.

U Dreamveaveru izaberem opciju UTF-8.

Kada stranice ucitam s Interneta, nasa slova vidim samo u Operi, a ne u Safariju (kod njega vidim upitnike), a isto je i sa IE, gdje dobijem neke cudne znakove.

www.poezija.8m.com
29.01.2007 | 00:43
Laki je napisao:

Kada stranice ucitam s Interneta, nasa slova vidim samo u Operi, a ne u Safariju (kod njega vidim upitnike), a isto je i sa IE, gdje dobijem neke cudne znakove.


Čudno, tako se ponašaju skoro svi pretraživači osim Safarija.
U preferencesima podesi na Central European (ISO Latin 2).
30.01.2007 | 02:20
Frane je napisao:
Laki je napisao:

Kada stranice ucitam s Interneta, nasa slova vidim samo u Operi, a ne u Safariju (kod njega vidim upitnike), a isto je i sa IE, gdje dobijem neke cudne znakove.


Čudno, tako se ponašaju skoro svi pretraživači osim Safarija.
U preferencesima podesi na Central European (ISO Latin 2).


Samo u Operi vidim sve nase znakove. Vidi na mojim stranicama pod Poezija za djecu, prva pjesma. Isprobao sam nekoliko opcija u preferencisima (ISO Latin 2 na Macu i nemam), ali je uvijek isto. Dakle, ne radi Safari i stari Internet explorer koji jos imam na Macu.
30.01.2007 | 05:50
Otvorio sam sa Safarijem i sa Operom i sve je u redu.
03.02.2007 | 03:49
Dobio sam jedan odgovor koji bi mozda mogao pomoci i drugima. Kod Dremweavera treba otici u:

Modify -> Page properties -> Title/Encoding -> Encoding: Unicode (UTF-8)

ili u head tag dodati:

KOD

<meta http-equiv=\"Content-Type\" content=\"text/html; charset=utf-8\" />

E, sada, ovo drugo ja ne znam, ali ce mozda nekome koristiti.

Zatim, ja nisam znao da i sam Safari treba podesiti.
03.02.2007 | 04:10
Ako je taj tag prisutan u headu, a uvijek bi trebao biti, onda Safari ne treba podešavati jer mu upravo ta linija govori koji se encoding treba koristiti.
03.02.2007 | 04:16
Pa kog vraga onda nisam vidio nasa slova u svojim tekstovima? Postavui sam ove gore postavke u DW, a onda u safariju otisao u:

View ->Text Encoding -> Unicode (UTF-8)

sada vidim to sto sam htio ))

i, da ga... bas sam )))))))))))
10.02.2007 | 00:50
da ne otvaram novu temu, a pitanje je slicno, dakle,, safari mi vidi sve super.
no koristim flock, koji rabi firefoxov engine, i ne vidim nase znakove da ga jebes..

u prefensima sam namjestio
fonts for: Central european
i dolje default character encoding, sam stavio i user definded, i utf-8 i windows 1250, nece nista

tu na jabucnjaku, title mi pokaze kako treba, a sadrzaj nece,, blesavo,,
dajte neki sajvet, gdje bi jos to mogao pogledati
10.02.2007 | 04:33
Citiram Ribu :

\"Po 15-ti put, pokazuje domaće znakove ako se hrvatski jezik makne s prvog mjesta u International preference paneu. Nema to veze sa unicode standardom nego sa bugom u svim browserima baziranim na Mozilla gecko rendering engineu\"
10.02.2007 | 07:21
Sawtooth je napisao:
Citiram Ribu :

\"Po 15-ti put, pokazuje domaće znakove ako se hrvatski jezik makne s prvog mjesta u International preference paneu. Nema to veze sa unicode standardom nego sa bugom u svim browserima baziranim na Mozilla gecko rendering engineu\"


bas ljepo od tebe sto si citirao, no ne pomaze
dal trebam restartat sustav? restartao sam browser i ne pomaze
radi se o flocku
10.02.2007 | 08:17
Da, restart inače za slične stvari
10.02.2007 | 10:22
U FAQ-u na Jabucnjaku imas sve o tome. Moras se odlogirati i logirati nakon promjene, i onda ce raditi.
10.02.2007 | 14:16
Riba je napisao:
U FAQ-u na Jabucnjaku imas sve o tome. Moras se odlogirati i logirati nakon promjene, i onda ce raditi.


super,, da, tajna je bila u restartu, jebga,, tako male sitnice mnogo znace pocetnicima. a potpuno razumijem ljude koji to cuju po 30-put al opet,, svi imamo prvi put )
10.02.2007 | 19:24
Evo i moja dva pitanja u vezi safarija (priznajte da mrzite switchere )
Prvo da li ikako mogu gore u adress bar dodati ikonicu za novi tab??? Dakle umjesto da koristim jabuka+t ja bi ikonicu jer sam tako imao u Firefoxu i to mi je odlicno rijesenje.
Drugo, kako da povecam fonotove?? Mogu ih povecati na svakom stranici preko AA ikonice ili shortcuta ali ja bi da su mi konstatnto veci fontovi dok surfam jer mi je dosta strana presitno pa se zabijam u monitor i onda me zena spota da cu ocoravit
Hvala!
10.02.2007 | 20:04
MoschuS je napisao:
Evo i moja dva pitanja u vezi safarija (priznajte da mrzite switchere )
Prvo da li ikako mogu gore u adress bar dodati ikonicu za novi tab??? Drugo, kako da povecam fonotove??


Kada otvoriš safari, ideš na izbornik bookmarks i odabereš \"Show all bookmarks, pa onda u istom padajućem izborniku odaberi \"add bookmark folder\". nazovi ga kako želiš i jednostavno ga odvuci gore na traku.

Fontove možeš mijenjati u peferencesima safarija - appearance - i odabereš vrstu i veličinu fonta.
10.02.2007 | 22:01
2 Sawtooth: Nismo se bas skuzili za prvi dio, ovo znam za bookmark foldere. Ja zelim izvuci van ikonicu sa kojom mogu otvarati nove prazne tabove, dakle kao kad stisnem jabuku+t ali da to imam na ikonici koju samo kliknem.
11.02.2007 | 03:09
MoschuS je napisao:
2 Sawtooth: Nismo se bas skuzili za prvi dio, ovo znam za bookmark foldere. Ja zelim izvuci van ikonicu sa kojom mogu otvarati nove prazne tabove, dakle kao kad stisnem jabuku+t ali da to imam na ikonici koju samo kliknem.

Da, jasno mi je sada.
11.02.2007 | 03:48
Idemo u preferencese Safarija - Tabs i uključimo tabbed browsing.
Vidićeš, imaš dolje još dvi opcije.
Automatski će ti se u izborniku File prikazati New Tab ili comm+t.

To je to
11.02.2007 | 05:24
Sawtooth je napisao:
Idemo u preferencese Safarija - Tabs i uključimo tabbed browsing.
Vidićeš, imaš dolje još dvi opcije.
Automatski će ti se u izborniku File prikazati New Tab ili comm+t.

To je to

Hvala puno sto se trudis ali se definitivno ne kuzimo. Upalio sam ja tabove odmah ali kao sto kazes imam File>New Tab ili Comm+T i to funkcionira ali ono sto bi ja zelio je i da izvucem ikonu za to da mogu kliknut na nju i otvorit novi tab. Ocigledno nema te opcije ali par ikonica (print i sl.) sam si izvukao gore tako da sam otisao na View>Customize Adress Bar i onda iz toga dragao ikonice na bar, e sad bi ja htjeo da isto tako mogu dragnut ikonicu za novi tab ali ocigledno te opcije nema. Jesmo se barem skuzili sto sam htjeo?
11.02.2007 | 05:37
MoschuS je napisao:
Ocigledno nema te opcije ali par ikonica (print i sl.) sam si izvukao gore tako da sam otisao na View>Customize Adress Bar i onda iz toga dragao ikonice na bar, e sad bi ja htjeo da isto tako mogu dragnut ikonicu za novi tab ali ocigledno te opcije nema. Jesmo se barem skuzili sto sam htjeo?


Ma kužimo se, sve je ok, dobro je došlo i meni.
Da, izgleda da nema te ikonice za dizanje novog taba
11.02.2007 | 05:57
Ma ja sam se naviknuo u Firefoxu na to ali nema veze, snalazim se pa malo drugacije otvaram (jabucica+klik na link) i sve OK samo cu se morat malo priviknuti na to.
11.02.2007 | 13:51
Možeš u Caminu odvući ikonice new tab i close tab u toolbar, a u Operi su tamo po defaultu.
12.02.2007 | 22:40
Izgleda da sam nasao rjesenje
web.mac.com/reinholdpenner/iWeb/Software/SafarIcon.html
13.02.2007 | 17:38
MoschuS je napisao:

Drugo, kako da povecam fonotove?? Mogu ih povecati na svakom stranici preko AA ikonice ili shortcuta ali ja bi da su mi konstatnto veci fontovi dok surfam jer mi je dosta strana presitno pa se zabijam u monitor i onda me zena spota da cu ocoravit
Hvala!


Povećanje u preferencesima je šeprtljavo rješenje
22.02.2007 | 09:33
Sawtooth je napisao:
Citiram Ribu :

\"Po 15-ti put, pokazuje domaće znakove ako se hrvatski jezik makne s prvog mjesta u International preference paneu. Nema to veze sa unicode standardom nego sa bugom u svim browserima baziranim na Mozilla gecko rendering engineu\"


vratio sam se u hrvatsku, i morao sam promjeniti 'time zone', i naravno, opet su mi se s**bali nasi znakovi u firefoxu. hr nije bio prvi na listi u international, stavio sam ga, pa maknuo, nista ne pomaze.

dajte neko rjesenje molim vas, pogledao sam u faq, ovog problema nema

thanx
22.02.2007 | 16:37
Neman pojma, ali btw. pogedaj malo ovamo.

www.beatnikpad.com/archives/2006/10/26/firefox-20
22.02.2007 | 16:50
Frankie je napisao:
Neman pojma, ali btw. pogedaj malo ovamo.

www.beatnikpad.com/archives/2006/10/26/firefox-20


čćđšž

na linku bas nisam nasao nesto posebno
ali sam disejblao par addona koje imam, one defaultne i proradili su znakovi na jabučnjaku, no ostali siteovi i dalje ne rade..

bljesavo
22.02.2007 | 17:47
ovo pocinje opako zivcirati grrrrrrr
zasto to sranje ne radi kako treba?

zar nitko nije nikada mijenjao time zone osim zg/hr??

pliiiiiizzzzzzz
22.02.2007 | 21:08
Za promjenu vremenske zone, idi u system preferences,date & time, time zone i odaberi onu u kojoj se trenutno nalaziš.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 9 sati, 21 minuta
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Riba, Sank, tino1, Anonimci (521)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.30 Seconds

Provided by iJoomla SEO