mac mini el captain wifi sharing not working
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

mac mini el captain wifi sharing not working


15.08.2016 | 13:44
Zdravo
Borim se već mjesecima sa dijeljenjem internet veze preko wifi-ja. Naime, koristim t-com mobile stic za spajanje na net. U vrijeme dok sam koristio macbook pro mogao sam jednostavno uključiti internet sharing i svi drugi aparati u okolini imali su pristup internetu. Nakon što sam kupio mac mini sa yosemithe, a sada el captain, to više ne radi. Još gore, na pošetku je malo proradilo, pa prestalo. Nakon isčitavanja hrpe postova, delitanja com. postavki, restartanja i sl. desilo se da je veza opet bila uspostavljena na kratko, pa opet ništa. Pokušao firewall on/off, mijenjao kanale, postavljao zaporke, pa opet ne, svašta nešto, i nikako da uspijem. Nisam baš programer, ali mac koristim već više od deset godina i svašta sam naučio no ovaj se problem ne da riješiti.
Ukratko, veza između mac-a i interneta postoji, preko sticka koji je uključen u mac. Dijeljenje te veze putem wi-fija nikako da profunkcionira. Šta da se radi???
15.08.2016 | 14:12
Za ispod 200kn imaš access point odnosno router na koji možeš zaštekat taj stick i da ap bude router... Svi se spajaju na njega... Možda ti je to elegantnije rješenje. Jedino treba prije kupovine provjerit kompatibilnost tmobile sticka i access point-a, može ne radit, iako je to rjeđe slučaj
15.08.2016 | 14:46
Da li si morao instalirati neki poseban softver da ti taj t-com stick radi na Miniju ili je radio samo tako, ušteako i radi od prve? Ako si nešto morao instalirati, onda je u tom nečem problem.
15.08.2016 | 17:08
Nakon elcaptain upgradea morao sam instalrati i MobilePartner, driver/software za Huawei modem koji koristim (E1733). MIslim da nije problem u tome. Naime, spajanje na internet radi sasvim u redu, kao što je radilo i prije, no sam sharing sa macminija ne ide dalje. Najintigantnije je to da je ponekad spajanje i uspjelo, bez da sam uspio shvatiti o kojim se postakama radi. Čini se da postoji neki interni secutity koji nakon nekog vremena kaže dosta (baš laički rečeno). Najdalje što smo stigli je da pc laptop kaže da je spojen na MacMini, ali ne može pristupiti internetu. Isto je sa mobitelima. Kaže ...traži, pa onda ...spremljeno (umjesto spojeno, kako je bilo prije cijele priče).
I sam mislim da bi router bio bolje rješenje, naročito zbog slabosti tj. nestabilnosti signala. Koji router se preporučuje?
15.08.2016 | 17:33
Ako nemas averziju prema Tele2, uzmi pokucni internet. 50GB za 169kn mislim. Dobis router sto je bolje rjesenje.
15.08.2016 | 18:29
Ti softveri za stickove su blago receno smece i to sto ne radi na novijem os-u te ne treba cuditi. Kao sto su ti rekli, kupi ruter i to radi upali i raditi ce. Ja imam par godina airlive n.plug
15.08.2016 | 19:32
Da li je moguće da spajanje s drugih računala radi kad si već prije toga spojen na internet, a ne radi kad nisi? Ako se radi o Huawei usb điđi, onda sam još duplo sigurniji da je riječ o njihovom softveru jer je zaista smeće. Barem ovaj za Mac.
20.08.2016 | 06:37
Da, software im je iz prošlog stoljeća (pretprošlog zapravo). Druga računala 'vide' mac mini, i to je sve. Bez obzira bio internet spojen ili ne. Mislim da ću si uzeti ruter i tako (pokušati) riješiti problem. Btw, Tele2 za mene nije rješenje, obzirom da nemam pokrivenost njihove mreže. Jedino što 'hvata' signal u našoj nedođiji je t-com. Kad će više internet preko ac/dc mreže? Malo sam pogledao za airlive.n., u protisu ga nemaju. Ima li još prijedloga za ruter? Hvala na reakcijama.
20.08.2016 | 06:50
Pa bilo koji 3G/4G router je dibar samo neka je otkljucan kakao bi T-Com SIM isao u njega cemu se paritis drek stickim i traziti router koji podrzava bas taj stick.
Tele2 je kao primjer jer imaju router koji bi ti odgovarao samo mora biti otkljucan na sve mreze.
Recimo ZTE MF910V moze primiri vanjske antene pa malo popraviti prijem (ili prijam?!?), ili Alcatel Onetouch W800Z LTE koji je kao i stick i kao hotspot.
20.08.2016 | 08:54
bsupica kaže:
Kad će više internet preko ac/dc mreže?


Neće nikad. Jer (a) ne može se postići širina pojasa koja je potrebna za današnje navike korisnika i (b) HEP ODS koristi digitalnu signalizaciju preko niskonaponskih i srednjenaponskih vodova (tzv. MTU) za daljinsko očitavanje brojila i prebacivanje jeftine i skupe tarife.

Ako imaš firmu ili neki drugi oblik poslovnog subjekta, raspitaj se kod Metroneta što ti mogu ponuditi. U zadnje vrijeme više ne rade isključivo optikom, nego koriste i usmjerene radioveze. Ako si negdje odakle imaš čist pogled na neki od njihovih odašiljača, mogu ti oni ponuditi vrlo stabilnu vezu. Ja to koristim zadnjih 6 mjeseci i za sad nemam primjedbi.
20.08.2016 | 22:43
Mislim da će ruter ipak biti rješenje. Najprije u nabavu a onda ću javiti rezultat. Hvala na odgovorima.
21.08.2016 | 08:23
Budi siguran da li je signal dobar i stabilan. Sto je signal losiji to je antena veca. Router u koji mozes ustekati antenu je bolje rjesenje.
05.09.2016 | 14:53
Dakle
Kupio router, Alcatel (T-com), spojio i svi u kući dobili internet osim mac mini-a. No, na sreću postoji i ono nešto što zovu intuicija. Gledajući u sve ispred sebe, isključio sam USB 3 hub, i eto!!!! Problem je negdje u komunikaciji hub-a i ostalog. Sad sam ubacio 'stari' USB 2.0 hub, spojio sve perifferials i sve funkcionira. Dakle, za sve koji imaju problem spajanja wi-fi na mac mini računalu, pokušajte isključiti dodatke, pa onda vidjeti.
Svakako hvala na savjetima i pomoći u usmjeravanju misli. Pozdrav.
05.09.2016 | 15:21
Zanimljivo... A taj USB3 hub koji je pravio probleme - je li imao svoje vanjsko napajanje, ili se napajao iz Maca? Pitam zato što pokušavam pronaći logično objašnjenje tog što si uočio.
06.09.2016 | 08:52
Ah da, to je klasični problem USB 3.0 sučelja, posebno kad se upale USB 3.0 hubovi u blizini wifi ili bt uređaja.
Evo ovdje je malo pojašnjeno, a ima i opcija za malo više detalja klikom na "Give me all the facts".
06.09.2016 | 08:59
Da, Synology ima na svom AC ruteru poseban checkbox kojim se spušta USB3 port speed na usb2 kako bi se smanjile smetnje sa 2.4Ghz rasponom. Da se navelo u iniclanom postu da se nalazi usb3 uređaj u nekoj direktnoj komunikaciji možda bi i ranije došli do ovog zaključka.

Bitno da se skužilo o čemu je riječ.
06.09.2016 | 11:19
Vrlo zanimljivo, mislim da je u forumu bilo dosta problema koji su vjerojatno bili prouzroceno upravo ovime. Ne bi li dobro oklopljeni USB 3 kabeli (ako takvi postoje) bili rjesenje?
06.09.2016 | 14:42
Kabel zna jako utjecati.
06.09.2016 | 15:25
Ma čekaj malo... Zar nije USB3 specifikacija takva da korištenje ne-ekraniziranog kabela automatski spušta brzinu na USB 2.0? Kako možeš govnetom od kabela uopće spojiti USB3 periferiju pa da izaziva takve smetnje?
Druga stvar, da USB3 može izazivati smetnju bluetoothu, to je jedna stvar, jer BT predajnici imaju 1000 puta manju snagu od wifi predajnika, a širina kanala je puno veća od wifi kanala. Međutim, kolika ta smetnja mora biti da utječe na wifi prijem? To mi je malo nategnuto. Zar nije?
06.09.2016 | 16:01
Mozes, ako je doslo uz uredjaj od par $. Imao sam prilike vidjeti i dozivjeti (doduse USB2) kako promjenom kabel svi problemi nestaju. U pitanju su bili mass storage uredjaji i citaci kartica. Vjerujem kako misevi i tipkovnice nemaju te probleme.
Nije problem u EM smetnjama vec kroz kabel ne ide ono sto bi trebalo ici.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 5 sati, 1 minute
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.16 Seconds

Provided by iJoomla SEO