Pouzdan router sa VPN podrškom?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Pouzdan router sa VPN podrškom?


28.06.2016 | 06:03
Ima li tko kakve preporuke za router koji ima ugradjenu podrsku za VPN i dovoljno memorije da ga ne treba resetirati jednom dnevno kod intenzivnije upotrebe? Oni monstruozni ASUSi imaju povoljne ocjene, ali volio bih cuti i neka iskustva iz prve ruke.
28.06.2016 | 06:20
Ok, vidim da je bolje da preformuliram pitanje jer ocigledno moram jos nauciti. Scenario je sljedeći: za pritup internetu koristim Huawei router sa mobilnim LTE linkom. Taj router ne podrzava VPN koji trenutno koristim preko VPN klijenata no isti ne postoji za Apple TV. Zelio bih u taj setup ubaciti hardverski router sa VPN klijentom za jednog ili dva uredjaja, wireless je opcionalan. Procackao sam na brzinu po Amazonu i naletio na nekoliko zanimljivih opcija:

www.amazon.com/Anonabox-PRO-WiFi-Tor-Router/dp/B01AYC27YK/
www.amazon.com/GL-MT300A-MicroSD-pre-ins...hering/dp/B01DBS5Z0W
www.amazon.com/Pre-Configured-Multi-Coun...outer/dp/B014UW1372/

Mozda je Mikrotik najbolji izbor?

www.amazon.com/Mikrotik-RB951UI-2ND-Rout...nD-hAP/dp/B0144ESOSM

Glava me boli.
28.06.2016 | 06:57
Ja sam uvijek dobivao preporuku za mikrotik.

Ja koristim njihove SXT "Lite-5" 5Ghz postavio ih prije 3 godine i rade savršeno nikakvih čačkanja i glupostima po njima.

Tako da ako bi sada uzimao neko riješenje šta se tiče VPN-a i drugih stvari sigurno mikrotik s tim da pazi na procesor i memoriju dotičnih.
28.06.2016 | 07:47
Ok, gledam ponudu, ima hrpa toga. Jesam li u pravu ako pretpostavim da njihov RouterOS ima VPN po defaultu, jer ga nigdje eksplicitno ne spominju pa pretpostavljam da se to podrazumijeva? Recimo ovo mi se cini kao dobro rjesenje?

routerboard.com/RB2011UiAS-2HnD-IN
28.06.2016 | 08:31
imam synology rt1900ac (ove godine izlazi i 2900 model) koji ima VPN klijent i server opciju. Svi VPN standardi su poržani. Koristim OpenVPN i radi sa svim 'i' uređajima kao i onima koji nisu iz Apple porodice. 256MB rama ima stroj nikada ga nisam moramo resetirati kao scenario nekog troubshoota ili nečeg slično osim kada sam radio updates.

www.synology.com/en-global/products/RT1900ac
28.06.2016 | 08:42
Hvala rusty,

Pogledati cu je li dostupan lokalno jer uz Mikrotik treba uzeti i knjigu o administriranju RouterOSa. Vidim da nisu stedili na memoriji, to je dobar znak.
28.06.2016 | 09:00
ako govorimo o uputama za syno ruter, vjeruj mi, netko sa tvojim iskustvo će sve podesiti u roku od 10 min bez uputa. dodatno, izlaskom novog sutrea dolazi SRM (os) v 1.1 koji ima dosta novih featurea tako da je to jos jedna pozitivna stvar koju vidim. Nadam se da će update krenuti dalje solidnim putem.

SRM 1.1 - www.synology.com/en-global/srm/1.1beta/

Pod lokalno dobavljiv misliš na koju lokaciju na Zemlji? Ne znam gdje si trenutno pa pitam. u HRu ga možeš nabaviti u Protisu i vrlo vjerojatno u Tcom Trade (oni imaju cijelu Syno liniju kod nas)

www.tecomtrade.hr/index.php?option=com_c...nology&Itemid=41
28.06.2016 | 10:04
Govorim o Kuvajtu, nazalost nasao sam samo NAS uredjaje, nitko ne drzi routere. Nasao sam u susjednoj zemlji, okusat cu srecu tamo.
28.06.2016 | 12:19
Ima li tko kakve preporuke za router koji ima ugradjenu podrsku za VPN


Mikrotik.

Glava me boli.


Caffetin.
28.06.2016 | 14:20
smayoo kaže:
Ima li tko kakve preporuke za router koji ima ugradjenu podrsku za VPN


Mikrotik.


Bojim se da bi moglo biti pitanja.
28.06.2016 | 14:57
Naruceno ovo, trebalo bi stici iduci tjedan.

routerboard.com/CRS109-8G-1S-2HnD-IN
28.06.2016 | 15:50
Ovaj rusty će mi svu lovu izbiti iz žepa Sad me je zaintrigirao taj ruter
29.06.2016 | 08:08
Pomalo Cariblanco. Nemoj odmah na prvu. Čekaj da napravim upgrade na 2900 model i onda kada vidiš da nema problema sa njime, onda ga kupi.

Šalim se naravno. Mislim osobno sam stvarno zadovoljan sa ruterom, ali opet, bilo koji ruter je bolji od ovih stock što nam ih ISP dodijeljuju. Ovako ispada da dobijem proviziju od Synologya, ali to nije istina. Ili je? O.o

@Riba - ovaj ruter što si naručio izgleda močno sa ovih 8 portova iza.
29.06.2016 | 15:50
Pa ako stvarno ideš brzo na noviju inačicu, lako se dogovorimo za 1900
29.06.2016 | 20:50
samo na novu verziju OSa idem. Nemam potrebe za novim ruterom. Ovaj je i više nego dovoljan
16.08.2016 | 07:19
Kao i obicno, i ovo se pretvorilo u pravu epopeju.

Dakle MikroTik je stigao, bacali su divljacki kutiju kod transporta i uspjeli ulubiti (!) metalno kuciste. Sam uredjaj je vrlo "industrijski", uz gomilu portova na sebi ima i mali touch screen color display (!) i vrlo glasan beeper. Doima se vrlo solidno izradjen komad hardvera.

Nazalost cini se da je moj primjerak bio neispravan Uz web administraciju postoji WinBox alat za konfiguraciju uredjaja (ima verzija upakirana da se pokrene pod OS X, iako je to i dalje Windows binary) koji nudi milijardu opcija za podesavanje. Zaboravite wizarde, ovo je raj za geekove i tinkerere. Nakon ukljucivanja wirelessa MikroTik je zavrsio u reboot loopu. Prepeglao sam ga sa posljednjom verzijom firmwarea, ali ista stvar se ponovila. Online nalazim da je ovaj problem vec zakacio neke korisnike kojima je zamijenjen uredjaj nakon cega je sve bilo u redu. Just mu luck. Pakiram ga i saljem natrag. Trenutno cekam refund ili zamjenu.

Kako se ovo rasteglo, priblizio se dan puta u Hrvatsku, pa sam narucio Synology na Amazonu. Jucer ga spojio, uboo 4G Huawei stick u USB port i spojio se. Softver je zaista odlican, sad cemo vidjeti hoce li ovo pomoci da mi veza bude stabilnija.
16.08.2016 | 13:48
@Riba, ovo me podjeća na pokojnog Jobsa i njegov 'it just works' komentar. Nadam se da će te služiti. Jedino što nisam kod Syno rutera probao je upravo dongle funkcija jer nisam imao prilike. Baš me interesira da li će ti raditi kako spada.

gl
16.08.2016 | 18:22
MikroTik i Synology su dva svijeta. Zaboravio sam da MikroTik ima i aktivno hlađenje. Uglavnom za moje potrebe MikroTik je kao da 16-tonskom prešom zabijaš čavao. Synology ima taman što mi treba bez suvišnih komplikacija.
Što se mobile sticka tiče, bitno je da nisu oni sa web interfaceom, našao sam taman polovni takav, uboo ga u USB port, i to je bilo sve - prepoznat je i spojio se na net.

Za sada je 24 sata u pogonu, sve radi u redu. Ovih dana moram odabrati i neki od VPN servisa koji podržavaju OpenVPN pa da i to upogonim....mislim da će biti www.privateinternetaccess.com , našao par preporuka a cijena je smiješna.
16.08.2016 | 18:51
E da, jedan manji problemčić koji sam primjetio: ne rade pokazivači upload/download prometa kada se koristi mobile stick.
16.08.2016 | 20:18
Kad smo kod "it just works", airport extreme mogu preporuciti - godinu dana radi kao ruter zicani i bezicni. Ne znam za njega uopce da postoji. Nikad pada mreze, nikad zagusenja ili restarta.
16.08.2016 | 20:44
Dobro je znati, ali meni ne pomaže jer ne podržava OpenVPN niti stick za mobilni internet, i k tome je skuplji od Synologyja.
16.08.2016 | 21:10
Riba kaže:
E da, jedan manji problemčić koji sam primjetio: ne rade pokazivači upload/download prometa kada se koristi mobile stick.


A da li se vodi registracija potrošenog prometa? Statistika i to sve ostalo?

To je šteta što se ne bilježi.
16.08.2016 | 21:24
Radi statistika za spojene uređaje, ali Internet traffic upload je uvijek oko 0.1 - 0.3 KB/s a download je uvijek na 0. Neme veze...možda ima neki trik, pogledat ću na forumu.
02.10.2016 | 06:49
Nakon gotovo dva mjeseca korištenja mogu reći da sam prezadovoljan. Router je savršeno stabilan, u svo ovo vrijeme morao sam napraviti reboot jednom i to mislim da je bilo do mobile sticka a ne routera.

Notifikacija o novoj verziji firmwarea me podsjetila da ovo napišem, lijepo je da se firmware aktivno održava. Jedna od novosti je:

"Fixed an issue where SRM might fail to acquire DHCP IP addresses from certain ISPs in the United States and Croatia."

Hvala rusty još jednom!
03.10.2016 | 07:27
Drago mi je da ti se sviđa i da radi kako spada. Da vidio sam notifikaciju za zadnji FW neki dan i baš sam komentirao kako je i naša mala država dobila nešto pažnje (iskreno nije da mi treba, jer radi kao urica, ali opet dobrodošlo).

Syno je počeo jako obračati pažnju na update i na DSMu i SRMu, još samo da im support bude malo brži i na konju smo.

Jedino kada sam osobno radio reboot na njemu je prilikom FW update. Neki dan sam imao prilike napraviti i zamjenu tcom rutera kojeg su mi poslali i mogu javiti dakle da radi uredno sa ZTE i Speedport modelima bez ikakvog probelma (u bridgeu naravno).
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 6 sati, 5 minuta
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

songoku, Anonimci (776)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.20 Seconds

Provided by iJoomla SEO