MBP se iz nepoznatog razloga ne spaja na WiFi
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

MBP se iz nepoznatog razloga ne spaja na WiFi


23.09.2015 | 10:24
Dragi jabučari, imam složeni problem sa spajanjem MBP na HT router. MBP se prestao spajati na router, a iPhone se spaja normalno, tako da sam pretpostavila da nešto nije u redu sa MBP, ali kod susjeda ili u kafiću nemam problema sa spajanjem na WiFi! Bio je tehničar HT-a, zamijenio je ako router, spojio se sa svojim Windows laptopom, ali ja i dalje ne mogu! On tvrdi da je problem u mojoj TimeCapsule, ali ne mogu se spojiti ni kada isključim TC. Kvar je i dalje prijavljen, HT se ne javlja, a ja ne znam što i kako dalje, pa molim za pomoć vas jabučare, u nadi da je netko imao sličan problem.
23.09.2015 | 11:00
Otvori network settings, ugasi wifi na macu, pronađi tu svoju kućnu mrežu među zapamćenima, izbriši je s popisa, reboot maca pa probaj ponovno
23.09.2015 | 11:42
Probala sam, izbrisala zapamćene mreže, reboot i sada mi pokazuje moju mrežu, ali ne prihvaća password, iako nije promijenjen. Uglavnom, čini se da bih se sada mogla spojiti ako ostatak riješim sa HT, naglasak na ako Smayoo, hvala na odgovoru, vratio si mi nadu.
23.09.2015 | 11:57
Ako ne prihvaća password, najprije provjeri da nije neka trivijalnost u pitanju. Npr. ako imaš Y ili Z u passwordu, QWERTZ layout odabran, a QWERTY tipkovnicu fizički, pa lupaš Z umjesto Y ili obratno, a da nisi ni svjesna.

Ako nije tako nešto u pitanju, onda trebaš probati promijeniti tip enkripcije. Koji ti je sad tip enkripcije?
23.09.2015 | 14:30
Kod mene doma je bio isti problem sa Airom, na kraju sam samo promijenio kanal (recimo na 11) i sve radi super. Da stvar bude gora na istom mjestu gdje bi ga testirao je pod 'Automatic' opcijom imao problema, ali kada bi ga forsirao na neki kanal sve radi kako spada. Naravno to je uvijek tako podešeno, ali mi je tijekom jednog reseta to postavljeno nazad na automatic i isti dan su bili nastali problemi.

Dakle probaj se prijaviti u sučelje od rutera i pod wifi opcijom forsiraj neki kanal iz popisa.
23.09.2015 | 20:27
Dečki, hvala vam na odgovorima, ali ništa ne pomaže. Cijeli dan se dopisujem na FB sa "agentima" i ni to me nije odvelo dalje od ruba sloma živaca, jer nemoguće im je objasniti da se MBP svugdje spaja na WiFi, samo ne na moju kućnu mrežu. Možda bi pomoglo da raskinem ugovor sa HT, to još nisam probala.
23.09.2015 | 21:13
Kako se zove ssid capsule, a kako routera?
Stavi capsulu da bude router, t-comov u bridge mode i neka autorizaciju i dhcp odrađuje capsula
Ulogirati se na korisničke stranice i tamo promijeniti postavke routera, inače će sinkronizacija od strane ht-a pregazit promjene koje se odrade u routeru...
Meni je takav setup draži... Ali ne tvrdim da kod tebe možda ne postoji još neki problem s mac-om
23.09.2015 | 22:10
Ne treba T-Comov u bridge mod ako TC glumi access point.
Već je bilo rasprava oko slaganja mreža.
Moraš toćno znati što i kako si podesio i znati kako to radi, kako bi mogao detektirati problem.
Znać, ako imaš tanko znanje s mrežama, tada ju niti nisi mogao podesiti, već si "od oka" složio mrežu koja je radila, a sad iz nekog razloga ne radi.
Ako je tako, "rastepi mrežu" i počni je postavljati od početka.
Sve što je na mreži odspoji, ugasi na T-Comu, Wi-Fi, kabelom spoji TC, kabelom spoji TS s MBP i onda postavi TC kao access point. Jedan DHCP server u mreži može biti aktivan (ne namještaj ručno IP adrese ako ne znaš što to znaći) i to može biti TC.
Kad upogoniš žičanu mrežu, radi Wi-Fi mrežu. Utvrdi koji ti je kanal najmanje opterećen i prebaci TC na to. Imenuj Wi-Fi mrežu i daj password. Vidi od podešavanja da li ti još što treba.
Meni je super AirPortExtreme, jer ako crkne router od operaters, tada mi mreža ne bude "pala", već samo internet.
24.09.2015 | 06:37
@zabac - misliš 'kako si podesiLA'. Lidija možda i nije slagala mrežu, a opet je pitanje da li će se ovo riješiti bez da netko konkretno to ne pregleda na licu mjesta.

@Machintosh - imaš nekoga tko ti je slagao cijeli taj setup ili si to sama radila? Možda bi ti netko mogao doći pogledati malo to (i ne mislim na HT ekipu jer oni neće dirati ništa po korisničkoj opremi koja nije njihova)
24.09.2015 | 07:10
Žabac, nebi se složio... Kako koji router dođe, ima neki problem... ZTE recimo ima problema s dodjeljivanjem adresa DHCP-om... ovako to srežeš i adrese ti uvijek daje TC
24.09.2015 | 07:12
Da, cura je, sorry.
Ovo bude problem ako nije slagala mrezu. Pogotovo ako je prckala jos po postavkama.
24.09.2015 | 09:52
Nisam slagala mrežu, niti sam prčkala po postavkama, jer nemam znanja za takvo što i do sada nije bilo nikakvih problema sa TC. Malo prije sam zvala iKliniku i kažu da donesem MBP i TC na dijagnostiku, ali ne znam ima li to smisla ako se ne provjeri i rad tog HT modema. Ovi od HT-a tvrde da je sa priključkom sve u redu i za njih je problem riješen.
24.09.2015 | 11:03
Ok samo tren. Da li si probala mijenjati kanale (wifi kanale) na ruteru (pod time mislim logirati se lokalno na ruter i to modificirati)? Mislim da bi prvo trebalo lokalno taj dio provjeriti pošto je riječ o upravom tom načinu komunikacije koji MBP ima. Pošto si navela da tvoj MBP na drugim lokacijama nema problema, mislim da odlazak u iKliniku ili bilo gdje druge je bacanje vremena i novaca.

Ako ne znaš kako to modificirati onda nazovi tcom i reci im da te preko telefona navode kako doći do tih postavki pa testiraj sama to.
24.09.2015 | 12:02
Mijenjala sam kanale na routeru, tri puta je HT napravio reset i dalje isto. Isprobani su kanali 1, 6, 9 i 11.
24.09.2015 | 15:32
Ovako:
Ja imam sličan setup
1. router od operatera (VIP ali nije bitno), na kojemu sam ugasio WiFi
2. AirPortExtreme na kojemu leži cijela žičana i bežična mreža. On je spojen s kabelom na router od VIP-a i to tako da je slobodni port na VIP routeru spojen s WAN portom u APE.
3. DHCP je dignut na APE-u

Ako se ovo gleda imam dvije mreže u stanu, prva je onaj kabel od routera do APE-a, a druga je žićana i bežična oa APE-a
APE ima obje WiFi frekvencije aktivne (2,4 i 5GHz) i žičano je ponešto spojeno.

Ja bi ovako napravio, spojio bi router T-Com žicom u TC u WAN port (toćkice u krug).
Ugasio WiFi na kompu
Spojio bi se žicom na T-Com router i ugasio WiFi
Resetirao TC
Spojio bi se žicom na TC i upalio WiFi, upalio DHCP i stavio sve na automatiku, odabrao SSID i enkripciju i dao password, po potrebi promjenio kanal.
Maknou bi žicu iz kompa, upalio WiFi na ompu pa password i probao se spojiti.
Štos je u tome da od T-Coma router nije Bog zna što i ja ih inaće (ni VIP nije nešto) izbjegavam i koristim samo osnovno, kao ADSL/CABEL modem router.

Treba jedino paziti (ovaj dio ne znam) da li se Time Machine u ovom slučaju poremeti i kasnije ne nađe baskup.

Ako si možeš priuštiti/dozvoliti rušenje mreže, onda nemaš što izgubiti. Jedino si kupi nekoliko UTP/STP kabela kako bi imala kakav-takav ptistup netu ako ti od prve ne uspije podešavanje.

Znam kako TC ima korak-po-korak podešavanje i pita te što želiš.
24.09.2015 | 16:32
Ne može tim redoslijedom... ACS će pregaziti postavke u routeru čini mi se nakon 24h
Dečki, nazovite je i zaletite se pa joj riješite problem
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 2 sati, 4 minuta
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.25 Seconds

Provided by iJoomla SEO