Nadzor prometa na mreži?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Nadzor prometa na mreži?


15.04.2015 | 16:00
Trebao bi mi neki freeware program sa kojim mogu pratiti koliko prometa radi bilo koji uređaj spojen kabelom tj putem wifi naravno za mac račnalo
15.04.2015 | 16:30
Nijedan koji to radi s Maca ne može biti pouzdan kao statistika koju imaš na routeru
15.04.2015 | 17:22
Koji je povod tome?
15.04.2015 | 17:46
složi si CACTI na nekom stroju.
15.04.2015 | 19:15
imam Thomson router od t-coma...zar to ima negdje?

povod tome je što mislim da mi nesto radi promet nepotrebno

CACTI? a to bi bilo?neznam o cemu pricas
15.04.2015 | 20:34
Nije onda CACTI za tebe, zahtijeva dublje poznavanje i snalaženje pod haubom OS-a.
Ovi jednostavniji programi

www.google.com/search?q=mac+os+x+monitor...e=utf-8&oe=utf-8

samo prate promet kojeg generira sam Mac, ne i drugi uređaji.

Ne znam što Thomson router nudi od mogućnosti, to je toliko stara kanta da sam već i zaboravio kako izgleda. Za pretpostaviti je da ti je, ako koristiš router od operatera, funkcija praćenja prometa kompletno ili djelomično onemogućena. Ja takav ne koristim već godinama. Imam D-linkov ADSL-router+modem od parsto kuna koji je otvoren i, naravno, ima sve te mogućnosti dostupne kroz web interface.
15.04.2015 | 20:39
m_linc kaže:
imam Thomson router od t-coma...zar to ima negdje?

povod tome je što mislim da mi nesto radi promet nepotrebno

CACTI? a to bi bilo?neznam o cemu pricas


Pogasi sve svoje uredjaje koji mogu generirati promet i ugasi router, te ga upali. Poceti ce ti od pocetka brojati (a i operater T-Com u mom slucaju isto broji promet). Pusti ga preko noci i ujutro isto jedno gasenje i paljenje.
Pogledaj kolik iti je promet bio i tko ga je napravio.
Imace, samo router ima jedan vrlo mali i zane,arivi promet (opet govorim za T-Com) koji je oko par kilobajta u 24 sata ako nista na njemu nije spojeno.
16.04.2015 | 09:29
meni baš treba neki program koji ce pratiti od svih uređaja spojenih žično ili bežično,ali bi htio da mi mjeri npr 24 h ili čak i duže,jer mi je komplicirano na taj nacin koji ste mi vi predlozili iz razloga ukucana u smislu da dok ja radim ukucani budu spojeni i zato bi volio vidjeti ko to "nabija" MB

Našao sam na App Storu jedan program koji mi treba ali se plaća

iNet Network Toolbox

točno tako nešto meni treba,ako sam skužio da to tako prati kako bi i ja htio
16.04.2015 | 09:54
Kako rekoh, nema načina da pouzdano pratiš promet svih učesnika na nekom računalu koje je tek dio te mreže. Jedino da ga postaviš kao proxy pa da sav promet *MORA* proći kroz njega prije nego ode van. Takve se stvari prate na routeru.
16.04.2015 | 09:55
m_linc kaže:

CACTI? a to bi bilo?neznam o cemu pricas


malo izgleda kao iz 90tih, ali funkcionalno je odlična platforma.

www.cacti.net
16.04.2015 | 09:58
smayoo kaže:
Kako rekoh, nema načina da pouzdano pratiš promet svih učesnika na nekom računalu koje je tek dio te mreže. Jedino da ga postaviš kao proxy pa da sav promet *MORA* proći kroz njega prije nego ode van. Takve se stvari prate na routeru.


a neki free program kao ovaj sto sam stavio ime sa appstore?
16.04.2015 | 10:03
rusty kaže:
m_linc kaže:

CACTI? a to bi bilo?neznam o cemu pricas


malo izgleda kao iz 90tih, ali funkcionalno je odlična platforma.

www.cacti.net


dosta komplicirano mi to izgleda za mene koji sam pocetnik u tome...
nesto jednostavnije mi treba
ali hvala
16.04.2015 | 10:15
Besplatno ima, jednostavno - nema. To su stvari koje ulaze u domenu administriranja mreže. Pretpostavka je da znaš nešto o tome prije nego se u to upuštaš.
Kako god bilo, ne kupuj taj program s App Storea jer se vjerojatno ne bi ni u njemu snašao, a i pitanje je u kojoj mjeri može biti pouzdan.
16.04.2015 | 10:29
To ti neće proći s tvojeg računala, smayo ti je već to objasnio.

Ne možeš ti na svojem računalu vidjeti koliko netko drugi komunicira s ruterom/modemom i dalje na internet.

Možeš, ali zahtijeva dublje znanje. Preusmjeriti sav promet (od drugih) preko tvojeg računala i onda pratiti. Ili na ruteru ako ima te opcije. I to su ti objasnili već.

Alati su vjerojatno svi besplatni koji ti trebaju, ali treba znanja za konfiguraciju.
16.04.2015 | 10:31
a dali nesto takvo postoji za win?pa makar da na laptopu instaliram i da bude upaljen i da pratim?
nemora biti 100% tocan program ali da prati situaciju za sve Ip adrese na mrezi
16.04.2015 | 12:54
Teško.
Rekli su ti. Praćenje prometa ide kroz router. Kako je tvoj komp jedan od korisnika, tada bi promet trebao ići kroz tvoj komp.
To ti je slično ako hoćeš pratiti potrošnju struje žarulje, a imaš brojilo za stan.

Počačkaj po routeru da li ima mogućnost praćenja. Možda kroz log fileove. Meni to nije recimo važno jer imam flat internet.

Nije mi jasno zašto ti to treba?!?

Ako sumnjaš da se netko drugi logira na tvoj router, tada izvuci sve MAC adrese iz svojih uređaja i vidi koji nije tvoj. Ja sam tako radio kad je bila sumnja. Problem je bio jer je više wireless uređaja bilo spojeno (9 uređaja).
16.04.2015 | 17:01
imam problem sa internetom..i puca mi user...a napravim jako puno prometa...bili tehnicari vise puta i stvar nije rijesena...a zna biti odjednom spojeno cca 8-9 uređaja...i naravno nakupi se i htio sam vidjeti koji uređaj radi puno prometa i onda da vidim zašto...
17.04.2015 | 14:58
nasao sto mi radi problem

u activity monitoru nasao da mi cloudd i nsurlsessiond rade veliki promet..a to je vezano za icloud medjutim vec par dana mi nesto radi upload i to u vecim kolicinama...i nikako da to zavrsi
18.04.2015 | 12:43
Da ti nije novi iCloud Photo Library koji radi upload svih slika u cloud? Si aktivirao to uopće?
20.04.2015 | 09:16
m_linc kaže:
nasao sto mi radi problem

u activity monitoru nasao da mi cloudd i nsurlsessiond rade veliki promet..a to je vezano za icloud medjutim vec par dana mi nesto radi upload i to u vecim kolicinama...i nikako da to zavrsi


Uključio si u Photo app da ti uploada slikeu cloud, i to ne završava zato što očito imaš veliki library.
Otvori Photo app i skrolaj na dno bibloteke, vidjet ćeš koliko je slika još preostalo za upload.
Kada to riješi, biti ćeš miran dok ne dodaš nove slike, a onda će jako brzo samo te nove uploadati.
20.04.2015 | 17:51
ma je aktivirano mi je
ali to je uzasno zagusivalo internet,citao sam da se masa ljudi zali na to
i naravno sto se brzo zapuni prostor

pisalo mi je nekih 2 dana da ima jos 73 items za upload i onda je samo odjednom prestalo tj zavrsio se upload
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 sat, 23 minuta
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.28 Seconds

Provided by iJoomla SEO