Safari I identifikacija web site-a
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Safari I identifikacija web site-a


06.08.2014 | 15:30
Pozdrav svim “Jabucarima “

Moj problem sa kojim se trenutno susrecem pri pregledavanju interneta se sastoji u tome da mi Safari skoro uvijek kad otvorim neku stranicu “izbaci “ mali prozorcic preko kojega me obavjestava kako stranica na koju se mislim spojiti mozda samo “glumi“ da je autenticna ,te kako spajanje na nju moze ugroziti moju sigurnost ...
Pri tome mi daje tri opcile koje moram odabrati ; jedna je “Show certificate“ zatim “Cancel“ i “Continue“ .
U pravilu trebam po dva do tri puta pritisnuti “Cancel“ (jer se prozorcic stalno ponovno otvara ) da bih mogao “odmrznuti “ stranicu koju sam otvorio ...
Sve je to skupa dosta frustrirajuce pa me naravno zanima kako da rijesim taj problem...

Unaprijed zahvaljujem na spasonosnom savjetu ...
06.08.2014 | 17:04
Koji su to url-ovi? Jesi li siguran da upozorenje nije autentično? Isto - daj screenshot od tog upozorenja daprovjerimo da nije to neki malware?
06.08.2014 | 17:49
Evo jedan primjer :
Prilozi:
06.08.2014 | 18:01
Jos jedan karakteristican slucaj .Ime web adrese je sad izmijenjeno.
Prilozi:
06.08.2014 | 18:27
To nije baš normalno. Te adrese koje vidim da pišu na upozorenjima imaju valjane certifikate inače.
Koji je to OS, koji Safari?
Jesi probao Safari resetirati, isprazniti cache, itd?
06.08.2014 | 18:27
I, da, probaj na iste stranice FireFoxom!
06.08.2014 | 18:32
10.6.8.
Nisam jos nista pokusao ,evo idem resetirati Safari.
Inace Safari je inacica 5.1.10.
06.08.2014 | 18:37
Safari je resetiran i cache je ispraznjen.
Svejedno,stvar ostaje ista.
Inace,problem se javlja dosta cesto.
06.08.2014 | 19:03
Probaj firefoxom
06.08.2014 | 21:36
Provjeri system date.
06.08.2014 | 22:10
songoku kaže:
Provjeri system date.


System date ?
Nesto kao postavke vremena i datuma?
06.08.2014 | 22:20
Da.
06.08.2014 | 22:23
smayoo kaže:
Probaj firefoxom


Eto...otprilike ista stvar cini se .
Prilozi:
06.08.2014 | 22:27
hiro kaže:
Da.

Napravio sam to,no bez ikakvog rezultata.
Iako,spomenute postavke je zaista trebalo uskladiti .
07.08.2014 | 08:51
Meni ne javlja takvo upozorenje. Bilo bi dobro ako možeš probati dvije stvari:

1. probaj sa istog internetskog priključka pristupiti na iste stranice nekim drugim računalom (ne mora biti Mac), po mogućnosti FireFoxom iste (zadnje) verzije.

2. probaj s tog problematičnog Maca pristupiti na iste stranice s nekog drugog internetskog priključka, po mogućnosti da bude i drugi internet provider.

U međuvremenu otvori Terminal (Applications - Utilities - Terminal) i utipkaj komandu

nslookup www.google.com


i

nslookup ls.hit.gemius.pl


pa pasteaj ovamo što ti je ispisalo.
07.08.2014 | 14:53
nslookup www.google.com
Server: 192.168.1.1
Address: 192.168.1.1#53

Non-authoritative answer:
Name: www.google.com
Address: 173.194.39.244
Name: www.google.com
Address: 173.194.39.240
Name: www.google.com
Address: 173.194.39.241
Name: www.google.com
Address: 173.194.39.242
Name: www.google.com
Address: 173.194.39.243
07.08.2014 | 14:55
nslookup www.ls.hit.gemius.pl
Server: 192.168.1.1
Address: 192.168.1.1#53

Non-authoritative answer:
Name: www.ls.hit.gemius.pl
Address: 213.189.48.220
Name: www.ls.hit.gemius.pl
Address: 213.189.48.221
Name: www.ls.hit.gemius.pl
Address: 213.189.48.193

Ovako nesto ?
07.08.2014 | 21:43
Kod mene su adrese za google ovakve:
Non-authoritative answer:
Name: www.google.com
Address: 74.125.232.84
Name: www.google.com
Address: 74.125.232.80
Name: www.google.com
Address: 74.125.232.81
Name: www.google.com
Address: 74.125.232.82
Name: www.google.com
Address: 74.125.232.83

A ovaj drugi server napiši bez www na početku, onako kako sam ti napisao gore, da vidimo.
07.08.2014 | 21:46
Znači, tvoj ISP ti daje IP adresu google servera drugačiju od one koju meni daje moj (T-com). Da li znaš kako se ručno zadaje adrese DNS servera? Ako znaš, upiši si ručno dns adrese:
8.8.8.8
8.8.4.4

pa vidi onda što ti vraća nslookup i da li ti se i dalje javlja problem.
09.08.2014 | 18:14
Pozdrav ; Ne,moje informaticko znanje nije toliko dobro da bih bez pomoci sa strane mogao tako nesto napraviti.
Ipak,dosta mi je cudno da dobijam “obavijest“ od racunala kako odredjene (vecina zapravo ) adrese nisu sigurne itd. Poput Google-a,iTunes-a ,jutarnjeg i tome slicno.
Da li je netko imao slican problem?
Mozda bi neki antivirusni softver bio opcija koju bih trebao uzeti u obzir ?
smayoo kaže:
Znači, tvoj ISP ti daje IP adresu google servera drugačiju od one koju meni daje moj (T-com). Da li znaš kako se ručno zadaje adrese DNS servera? Ako znaš, upiši si ručno dns adrese:
8.8.8.8
8.8.4.4

pa vidi onda što ti vraća nslookup i da li ti se i dalje javlja problem.
09.08.2014 | 18:48
bbing kaže:

Mozda bi neki antivirusni softver bio opcija koju bih trebao uzeti u obzir ?


Apsolutno NE.

Ajmo početi od najjednostavnijeg. Događa li se isto ako kreiraš novog kornsika na svom Mau, prijaviš se kao on i surfaš na iste stranie?
11.08.2014 | 17:44
Da,nema razlike .Riba kaže:
bbing kaže:

Mozda bi neki antivirusni softver bio opcija koju bih trebao uzeti u obzir ?


Apsolutno NE.

Ajmo početi od najjednostavnijeg. Događa li se isto ako kreiraš novog kornsika na svom Mau, prijaviš se kao on i surfaš na iste stranie?
11.08.2014 | 18:01
Ajde, korak po korak.
1. Klik na jabučicu gore lijevo
2. System Preferences
3. Network
4. s lijeve strane odaberi svoju aktivnu vezu (wifi ili ethernet) - onu koja ima zelenu točku
5. s desna uklikaj dolje na ADVANCED
6. odaberi tab DNS
7. iz lijevog polja pročitaj koji su ti DNSovi i napiši ovamo
8. uklikaj dolje ispod tog polja plusić i ručno upiši dvije DNS adrese: 8.8.8.8 i 8.8.4.4
9. uklikaj OK pa zatvori taj cijeli dijalog
10. quitaj Safari i Firefox (nemoj samo zatvoriti prozor, nego napravi Safari / Quit, odnosno Firefox / Quit pa ih ponovno pokreni i vidi da li se i dalje događa isto.
11.08.2014 | 20:54
Nevjeza kakav jesam u ovakvim stvarima,ipak sam pokusao slijediti zadane upute.
Imao sam samo jedan DNS : 192.168.1.1
Kada sam pokusao upisati zadane adrese ,uspjelo mi je samo utipkati jednu,tj. 8.8.8.8 .
Pritsnem “enter“ nakon toga ,ali me ne racunalo ne “salje“ na slijedecu liniju da bih mogao dopisati i drugu kombinaciju.
Dobijem rezultat koji je prilozen.
Napustim Safari (Quit) restartam racunalo i nista se opet promijenilo nije .
Prilozi:
11.08.2014 | 21:23
I taj jedan DNS je bio dovoljan za ovaj test. Za drugi moraš opet kliknuti plusić, ali nije bitno jer nije problem u tome.
Možeš taj 8.8.8.8 i obrisati (klikneš na njega da ga odabereš pa klikneš dolje na minus). Pojavit će ti se opet onaj kojeg si vidio i prije.

Možeš još probati pokrenuti Keychain Access (nalazi se u Applications pa Utilities). Gore u izborniku, klik na Keychain Access pa na Keychain First Aid.
Pojavi ti se mali prazni prozorčić. OBAVEZNO! pazi da ti je desno odabrano "Verify", a ne "Repair", utipkaj svoj password u predviđeno polje i klikni start.
Verify bi trebao biti brz. Možda ti prijavi neke probleme, a možda i ne. Ako da, onda odaberi repair pa ponovno start. Ali to napravi navečer i pri tom neka ima pristup internetu, jer ti može potrajati dugo.

Bez obzira da li je bilo problema ili ne, nakon toga ti možda nestane problem pri surfanju pa probaj svakako.

Detaljnije o postupku imaš ovdje:
discussions.apple.com/thread/4463457
13.08.2014 | 20:55
Smayoo ,zahvaljujem za link na grupu o ovom problemu .
Hvala i Songoko-u na savjetu o provjeri postavki vremena i datuma.
Ponovno sam ih namjestio (cesto mi se gube ) i “pokrenuo“ automatsko obnavljanje spomenutih ubuduce.
Nakon restartanja problem je nestao.Prvi put kad sam to pokusao prije par dana nije bilo rezulata.Negdje sam nesto previdio,no sad to funkcionira.
13.08.2014 | 21:46
bbing kaže:
(...) postavki vremena i datuma.
Ponovno sam ih namjestio (cesto mi se gube )


To znači da trebaš zamijeniti bateriju od PRAM-a.
13.08.2014 | 21:55
Da vjerovatno.Mislim i da bih trebao obavezno zamijeniti konektor za punjac na strani racunala.Jos uvijek imam problema sa punjenjem baterije.Razmisljam i o povecavanju RAM-a.Mozda ubaciti Mavericks.
Preporuka za servis?
13.08.2014 | 22:10
U Zagrebu?
13.08.2014 | 22:31
Trebao bih slati postom u svakom slucaju .Zagreb bi bio dobra opcija.Zanima me kvalitetan servis .smayoo kaže:
U Zagrebu?
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 sat, 35 minuta
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.32 Seconds

Provided by iJoomla SEO